Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   
Kuličkiáda
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-06-19 09:20:57

Letos na jaře se uskutečnila v ŠD Kuličkiáda. Zúčastnilo se 20 dětí, ale nejlepší cvrnk měl Vít Tesař, který obsadil 1.místo. Na druhém místě se umístil Prokop Šafka. Gratulujeme.

Vychovatelky ŠD


Pasování čtenářů
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-06-19 09:16:22

Královna Knihomila ze Sovího království dne 13.června 2019 pasovala žáky 1.A a  1.B na čtenářky a čtenáře a povýšila je do stavu čtenářského řádu.

Pár dalších fotografií z této důležité události najdete v naší galerii.


Návštěva ZOOPARKU STĚŽERY
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-05-21 14:13:35

Děti se školní družiny se vydaly na návštěvu ZOOPARKU STĚŽERY. Viděly líného klokana, čerstvě narozeného poníka, velblouda, mládě dikobraza s rodiči, pštrosa, pelikána nebo třeba lamu. Blíže se také seznámily s krajtou královskou!
Fotografie z místa činu najdete v naší galerii.

 


Slet čarodějnic
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-05-07 15:13:02

Jak už to tak 30. dubna v našich končinách bývá, započal se k odpoledni čarodějnický rej.
Čarodějnice, jak známo, je nutno přeci jen trochu organizovat a zabavit a proto si všichni účastníci tohoto sletu mohli vyzkoušet nejrůznější hrůzu nahánějící atrakce a disciplíny, ve kterých se každá pořádná čarodějnice i zlovolný čaroděj potřebují vypilovat k dokonalosti. Mezi takové patřilo - hod lebkou, slalom na koštěti, vaření žabí polévky, hod briketou do komína, průchod smrdutým močálem nebo soutěž s mazlíčky - čí pavouk dále na dechu svého pána doplachtí nebo která kočka přiběhne dříve na zavolání.
Čarodějů i čarodějnic se sešlo opravdu hojné množství a ukázaly se i legendy jako hrozivá Baba Jaga, japonský démon Oni nebo studenti z Bradavic!
Doufáme, že všechny čarodějnice a čarodějové doletěli na košťatech v pořádku do svých slují a těšíme se na příští rok!

 

Více fotografií v naší galerii nebo na facebooku.

 

 


5.ročník Úprkovy hokejové ligy ve stolním hokeji
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-04-01 12:55:12
V již pátém ročníku ÚHL se bojovníci o titul umístili takto:
 
1.místo: Dominik Kamenický
2.místo: Vítek Tešař
3.místo: Štěpán Hlávko
4.místo: Matěj Blaha
 
Nejlepší střelec: Filip Mojžíš
Nejlepší obránce: Jonáš Janků
 
Zúčastnilo se 28 žáků z 1.-5. tříd a z toho dokonce 6 statečných dívek.
Všem - zúčastněným i výhercům - gratulujeme!
 
 
Na více fotografií se můžete podívat zde.

Ilustrátor dětských knih Adolf Dudek ve školní družině
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-03-25 15:52:51

Netradiční zážitek si odneslo hned několik dětí ze školní družiny. Návštěvou nás totiž poctil ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek. Ten si s dětmi nejen povídal, ale zasvětil je i do tajů své práce, s níž nás seznámil zábavnou a poutavou formou.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde.


Mikulášská nadílka ve školní družině
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-03-26 12:43:40

Mikuláš s andělem zavítali i na Úprkovku. Jistou nevýhodou bylo, že se o jejich cestách doslechli i čerti, kteří si takovou událost nikdy nenechají ujít - a tak bylo o zábavu postaráno.

Více fotek z družinové nadílky najdete v naší galerii.

 


Maškarní karneval
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-02-20 11:57:10

Ve čtvrtek 14.2. se ve školní družině pořádal maškarní karneval.
K velké radosti všech se masek sešla opravdu velká spousta. 
Děti mohly procházet různá stanoviště s disciplínami jako například strefování se míčkem do kruhu, navlékání korálků, přemisťování lentilek brčkem, přenášení míčků na lžíci nebo skládání puzzlí.
Další velkou zábavou byla taneční škatulata.
Všichni získali za své výkony i za své parádní masky nějakou odměnu.
Mezi nejlépe hodnocené masky patřil papoušek, hasič, policajt, pirát nebo třeba housenka.
Již teď se všichni těšíme na další maškarní bál!

Fotky si můžete prohlédnout v naší galerii nebo na facebooku.


Talentmanie 2019
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-01-30 10:54:55

Letošní soutěže se zúčastnilo 30 mladých (a ne malých!) talentů.

Soutěžilo se v disciplínách: hudebních, tanečních a dramatických. Dramatické chvilky zažívala i porota, která neměla jednoduché hodnocení. Všechny děti byly skvělé a každému patří velký potlesk za účast a odvahu předstoupit před tak velké publikum a samotnou porotu.

Nakonec jsme postavili alespoň několik těch nejlépe obodovaných na stupně vítězů.

Na 1.místě se umístily Antošová Danča + Michaličková Ema z 3.A se svým tanečním vystoupením a Ježek Vašek též 3.A s hrou na flétnu. 2.místo získala Peterová Gábinka 2.A se svými kouzly a nadaný tanečník Vencl Adam 1.B. Bronzové umístění získala Mergancová Žofka 1.A s písní Tři citronky a Krupková Kristýnka +Kvapilová Klárka 2.B s tanečním vystoupením.

 

Všem účastníkům děkujeme, výhercům gratulujeme a těšíme se na další talenty!

 

Vychovatelky ŠD

Více fotek najdete v naší fotogalerii.


Výtvarná soutěž
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-01-30 10:48:14

Dne 7. 1. proběhla ve školní družině výtvarná soutěž.

Děti z 1. a 2. oddělení měly téma zadání „ZOO park“. V této kategorii se umístila na prvním místě Kateřina Macháčková (č. 8), na druhém místě se umístila Sofie Březinová (č.7) a třetí místo získala Adéla Pokoráková (č.11).
Žáci z 3.- 5. oddělení se úspěšně popasovali s tématem „Můj oblíbený filmový hrdina“.  Při vyhodnocování filmových hrdinů, byli zúčastnění rozděleni na 2. a 3. třídy. Z druhých tříd se o první místo dělily Kristýna Krupková (č. 12) a Klára Šimková (č. 18). Druhé místo pak obsadila Anna Halíková (č. 11) a třetí místo Sofie Vacínová (č. 1). Z třetích tříd se na první příčce umístila Aneta Blehová (č. 24), na druhém místě Anastázie Petrová (č. 33)a třetí místo obsadila Nela Mojžíšová (č. 26). Speciální cenu poroty obdržela Sofie Koubová (č. 2).

 

Na výkresy se můžete podívat ve fotogalerii.


Tvoření z hlíny
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-01-30 10:38:03

Dne 28. 1. proběhlo ve školní družině tvoření ze sochařské hlíny. Děti pomocí vykrajovátek, či vlastní fantazie tvořily srdíčka, zvířátka a různé útvary, které zdobily barevnými flitry a korálky.

Na jejich kreativní výtvory se můžete podívat ve fotogalerii.


Zářijové a říjnové akce školní družiny + fotky
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2018-11-15 15:36:06

Jako každoročně proběhl 11. a 18. září ve školní družině postřehový závod kocoura Mikeše.  Děti měly za úkol proběhnout několik stanovišť na školní zahradě a v co nejkratším čase si zapamatovat co nejvíce obrázků, které po doběhnutí zapisovaly do archů. Fotky v naší galerií.

19. září se školní družina vydala do Galerie moderního umění. Tématem bylo „Pod mořskou hladinou“, avšak projít si děti mohli všechny patra. Viděly tak i například Podoby české moderny od Vladimíra Preclíka, či Proměny obrazu, které zachycují pestrý a mnohotvárný vývoj českého výtvarného umění přelomu 19. a 20. století.  Po kulturním zážitku si děti pochutnaly na točené zmrzlině. Fotky v naší galerií.

27. září probíhalo v altánku na školní zahradě kreativní tvoření z přírodnin. Tvořilo se převážně z kaštanů a žaludů. Děti byly moc šikovné, na jejich kreativní výtvory se můžete podívat v galerii. Fotky v naší galerií.

1.10 - 12. 10. probíhalo ve školní družině velké sportovní klání pod názvem Družinový trojboj. Děti soutěžily v disciplínách: skok do dálky, hod do dálky a běh na čas. Děti byly snaživé, výsledky si i několikrát opravovaly, aby získaly co nejlepší umístění. Ceny získaly vždy první tři místa rozdělená na dívky a chlapce v každém ročníku (1. - 3. třída). Fotky v naší galerií.

5. 10. se ve školní družině pořádal Kloboukový den. Kromě toho, že si děti přinesly do školy parádivé pokrývky hlavy, se s nimi i soutěžilo. Po módní přehlídce přišly na řadu soutěže a hry jako například hod kloboukem, molekuly, podávání klobouků a štafeta. Na závěr si děti mohly dle své fantazie vybarvit a ozdobit svůj papírový klobouk. Fotky v naší galerií.

19. 10. se 5. oddělení školní družiny vydalo do A sportu na bowling. Děti soupeřily ve skupinách po 6 dětech v pěti drahách. Utkání bylo plné emocí a mnohokrát velmi vyrovnané. První tři vítězové ze skupiny byli ohodnoceni sladkou odměnou a ani zbytek účastníků nepřišel zkrátka. Fotky v naší galerií.

26. října si ke stému výročí vzniku Československa pro družinu připravily paní vychovatelky téměř reálnou ukázku, jak to chodilo v kavárnách za období první republiky. K vidění byly nejen paní vychovatelky ve stylovém obleku, ale i dobový kávový servis, prostírání, noviny a fotografie. Děti si vyzkoušely pozici servírky a číšníka, když svým spolužákům připravovaly a nosily nápoje a sušenky. Holčičky si mohly vyzkoušet šaty, střevíce, korále a kabelky. K celkové atmosféře přispěly i staré písničky a státní hymna. Fotky v naší galerií.

Halloweeen

Strašidelné odpoledne jsme si udělali i ve družině. Pro děti jsme nachystaly soutěže, skládání obrázků, hokej s lebkami, běh s krysami mezi koleny, dlabání dýně, tvoření s netopýry či malování na obličej. Fotky v naší galerií.


Návštěva digitálního planetária
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2016-11-24 23:02:41

V říjnu jsme s dětmi navštívili digitální planetárium hradecké hvězdárny. Odborný pracovník nám pověděl o podzimní hvězdné obloze, takže už např.víme, proč má Velká a Malá medvědice dlouhý ocásek,jaká další znamení můžeme na obloze vidět. Dále pak padlo mnoho dotazů na téma galaxií, hvězd, planet, měsíců, supernov, nov, komet, meteoroidů. Po nespočtu dětských dotazů  jsme shlédli animovaný film Polaris, kde jsme se dozvěděli, proč je sníh na Jižním  a Severním pólu, z čeho je tvořen prstenec Saturna, jak se létá ve vesmíru.... Dětem se návštěva planetária moc líbila a těšíme na další povídání o hvězdné obloze.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.


Rozlučka ŠD
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2016-09-20 16:54:14

S žáky třetího ročníku jsme se rozloučily sportovně.

Děti si nejen zahrály bowling ale i zalezly na horolezecké stěně a zatančily na tanečním parketu.

Nechyběly dobroty a řádění, po kterém se nám bude stýskat.

Dětem přejeme hodně veselí i bez družiny.

Vychovatelky Eva a Martina

Fotky z rolučky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Výtvarná soutěž
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2016-02-25 22:30:13

Ve výtvarné soutěži s názvem Život v království se zapojilo 20 dětí. Technika tuž a tempery se krásně propojily a vznikly úžasné výkresy.

 

Výherci z 2.-4.ročníků:

1.místo

Navrátilová Eliška 2.tř

Moztová Natálka 3.tř.

Novotná Andrea 3.tř.

2.místo

Samešová Tereza 4.tř.

3.místo

Nováková Alžběta 2.tř.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

Děkujeme a gratulujeme vychovatelky ŠD


Superstar
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2016-02-25 22:27:36

22.1. se konala zábavná soutěž Superstar. Ve zpěvu mezi sebou soutěžilo 14 dětí. Pro porotu bylo těžké rozhodování. Nakonec zvítězil Jan Macháček. Druhé místo patří Emě Ducháčové. O třetí místo se podělili Majda Zámišová a Jan Matěj Středa. Cenu poroty za úsměv získala Aneta Mrštíková.

Gratulujeme vychovatelky ŠD

Fotky si můžete prohlédnout ZDE


Adventní věncování druháků
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-12-05 11:29:54

Kdo měl chuť a náladu přišel si do 2.B vyrobit adventní věnečky .Práce nám šla od ruky i díky pomoci maminek. Teď už se můžeme těšit, jak se nám věnečky v neděli rozsvítí.

                                           Hezký adventní čas přejí druháci

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.


Pohádkový předškolák 19.11. 2015
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-12-05 11:28:07

Na druhém setkání jsme potkali Budulínka. Naučili jsme ho, jak se chovat, když zůstaneme doma sami.Pomohli jsme mu se sbíráním a počítáním hrášků,Zahráli jsme si pohádku, vyprávěli ji podle osnovy.

Příští setkání už bude voňavě předvánoční. Těšíme se.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.

                                                J.Nevečeřalová a Hana Karmanská


Družinový trojboj
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-26 16:36:24

Od 5.- 19. října 2015 probíhal ve Školní družině "Družinový trojboj". Soutěžilo se ve třech disciplínách : hod do dálky, běh na 60 m, skok z místa.  

Po čtrnácti dnech bylo soutěžení ukončeno a v pondělí 19. října vyhlášeny výsledky. 

2.třídy dívky : 1.Navrátilová Eliška                 2.třídy chlapci : 1.Trégl David   

                      2.Matoušková Eliška                                       2.Vavřínek Štěpán

                      3.Čermáková Klárka                                        3.Kašpar Adam 

 

3.třída dívky : 1. Motzová Adélka                    3.třídy chlapci : 1.Telecký Vojtěch

                      2.Novotná Andrea                                            2. Maděra Tomáš 

                      3.Dítětová Anička                                            3. Procházka Jakub 

 

Mezi oceněné patřila i Káťa Svatošová za nejrychlejší běh v kategorii 2.tříd : 10:86    

Fotografie můžete shlédnout ZDE.

Všem soutěžícím děkujeme a těšíme se na příští ročník.  


Superstar v ŠD
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-28 13:18:32

V pátek 23.1.2015 jsme měli ve školní družině pěveckou soutěž Superstar. Zpívalo 14 soutěžících z 1. tříd, porotu tvořili žáci z 8.A - Jirka Kuřátko, Terka Kloučková a Kryštof Průša. Hodnotili objektivně a rozhodli takto.
   1. místo - Šárka Fialová
   2. místo - Jakub Kvasnička
   3. místo - Kateřina Svatošová
   3. místo - Eva Fryšová a Kristýna Babková

Všichni byli odměněni sladkostmi a vítězové diplomy a věcnými cenami.

Fotky najdete ZDE.  

   vychovatelky A + O


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60