Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   
Archeopark Všestary
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-10-01 13:19:30

Ve čtvrtek 25.9. navštívili žáci 1.tříd Archeopark ve Všestarech. Na chvíli se stali lovci, umělci, sběrači a zemědělci té doby. Všem se to moc líbilo.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky A+O


Postřehový závod kocoura Mikeše
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-10-01 13:16:09

V úterý 23.9. běželi žáci 1.tříd postřehový závod. Běželo po vytyčené trase a absolvovali 3 stanoviště, kde odpovídali na otázky o přírodě. Žáci 8.A - Jirka Kuřátko, Kryštof Průša, Vít Valský, Lucka Havrdová a Eliška Skořepová z 5.A nám pomáhali s průběhem závodu - děkujeme. A jak to po sečtení časů a bodů dopadlo:

    1.místo - Kačka Svatošová

                  Justýnka Jansová

                  Honzík Ryšánek

                  Bety Nováková

                  Anežka Drahá

    2.místo - Kája Hloušková

                  Honzík Pokorný

                  Anežka Tesařová

                  Johanka Pišlová

    3.místo - Evča Fryšová

                  Adrianka Barbuščáková

                  Eliška Raudová

                  Eliška Navrátilová

Fotky najdete ZDE.

     vychovatelky A+O


Návštěva Archeoparku ve Všestarech
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-10-01 13:10:46

Během září podnikla celá ŠD výlet do Všestar. Návštěva Archeoparku byla opravdu pěkná, poučná a zábavná. Děti si vyzkoušely pravěká řemesla: broušení, sekání, mletí, rytí, pečení placek, lov, malování, výroba hudebních nástrojů a práce s keramikou. Počasí nám přálo a všem se výlet moc líbil.

Fotky najdete ZDE.

Vychovatelky ŠD


Fotbalové utkání o zlatý pohár v ŠD
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-06-24 10:02:21

11.června 2014 byl dětmi dlouho očekávaný den, ve kterém se utkaly dva týmy. Kapitánem týmu Milano byl Samuel Parsons, kapitán Portugalska Jakub Moravec dovedl svůj tým k vítězství za stavu 4:2. O góly se postarali: Tláskal Matyáš - 2, Pour Marek - 1, Parsons Samuel - 2 a Vrběcký Jáchym - 1 gól.
Sestava vítězného týmu: Hlávko Matěj, Tláskal Matyáš, Vrběcký Jáchym, Pour Marek, Ryška Adam, Štěpán Veselský, Kudláček David, Horký Jáchym, Pršala Adam, Marek Jan, Žďánský Daniel a Bleha Filip.
O zpestření programu se postaraly roztleskávačky se svými vystoupeními.
Sladkou odměnou byl pro vítězné družstvo marcipánový dort a medaile. Druhý tým získal diplomy a sladké muffiny.
Všem zúčastněným děkujeme a výhercům blahopřejeme

vychovatelky ŠD


Vybíjená v ŠD 23.5.
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-06-09 10:52:10

Horké páteční odpoledne jsme si zpříjemnili družinovým turnajem ve vybíjené. 

Žáci prvních tříd si zahráli vybíjenou ve čtverci, kde proti sobě nastoupila 1.A a 1.B .

Tentokrát zvítězila třída 1.B. 

Klasickou vybíjenou na družstva s kapitány odehráli žáci 2., 3. a  4. tříd. 

K prvnímu zápasu nastoupili druháci s kapitány Matějem Hlávkem a Davidem Kudláčkem. K vítězství se probojoval tým ve složení: Aneta Mrštíková, Daniela Pražáková, Jiří Balcar, Vojta Trampota, Majda Zámišová a Jindra Lubas s kapitánem Davidem Kudláčkem.

K druhému zápasu nastoupili třeťáci s kapitány Michaelou Kodetovou a Samem Parsonsem. K vítězství se probojoval tým ve složení: Vítek Hůlek, Jakub Hájek, Mark Šenk, Jan Košek, Adam Kvasnička, Natálka Sováková a Jáchym Horký.

Výhercům gratulujeme

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky ŠD

 


Kloboukový den - 1. oddělení
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-05-21 12:41:56

Pátek 16.5. se nesl v duchu různorodých klobouků, kterými se vyparádili všichni ze školní družiny. Zahráli jsme si hry, soutěžili, skládali rozstříhané obrázky a dokreslovali klobouky.Užili jsme si to.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky A+O


Slet čarodějnic v ŠD - 1 odělení
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-05-07 14:06:14

Prima čarodějnické odpoledne jsme si užili ve středu 30.dubna. Děti se předvedly v nápaditých kostýmech, soutěžily v různých disciplínách, za které dostávaly žetonky. Za ně si potom mohly "koupit" v našem obchůdku sladkosti, samolepky, omalovánky a jiné věcné ceny. Velkou pochvalu a poděkování za pomoc děvčatům ze 6.A - Lucce Rezkové a Marušce Paterové.

Fotky najdete ZDE.

     vychovatelky A+O


ŠD 3.-5.odd letecká záchranná služba
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-05-07 13:57:59

První páteční květnové odpoledne jsme se vypravili na exkurzi letecké záchranné služby v Hradci Králové. Měli jsme veliké štěstí, protože vrtulník Kryštof 6 právě přistál a naši milí průvodci se nás ujali a provedli po areálu. Nejdříve jsme "prolezli" vrtulník, posadili se na místo pilota. Po všech možných dotazech jsme se přesunuli do hangáru, kde byly další vrtulníky a záchranné vozy, kde nám byl změřen tep z prstu. Umělé dýchání si musíme nechat na příště, protože jsem během několika vteřin byli svědky vzlétnutí vrtulníku, který letěl zasahovat k případu. Pro děti to byl největší zážitek.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky Martina+Pavla


Letecká záchranná služba
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-04-29 12:40:27

V pátek 25.4.2014 jsme navštívili leteckou záchranku. Prohlédli jsme si vrtulník a poslechli jsme si zajímavosti o práci záchranářů. Vzhledem k tomu, že probíhaly přípravy na nadcházející Den otevřených dveří, nebyla nám umožněna prohlídka hangáru a vnitřních prostor.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky A+O


Návštěva Hasičského záchranného sboru
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-04-16 09:55:32

V pátek 11.dubna nás prohlídka HZS opět nezklamala. Viděli jsme hasičskou a vyprošťovací techniku, horolezeckou stěnu, mytí a sušení hadic. Nejvíce děti zaujal sjezd po tyči pro urychlení výjezdu. Za čas, který nám hasiči věnovali, moc děkujeme. Počasí nám přálo, výlet se vydařil.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky E,O,A


Návštěva ŠD městské knihovny
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-04-15 12:00:59

V pátek 28.3. se vypravilo 3. a 4. odd. ŠD na návštěvu městské knihovny do prostor bývalé továrny Vertex. Nově opravená budova nabízí i nové prostory pro užívaní knihovny jako je kavárna, terasa. Mohli jsme nahlédnout i do míst, kam se běžný návštěvník knihovny nedostane. Byl jím archiv. Prohlédli jsme si prostory pro galerii a hudební sál. Dále jsme se podívali do studovny pro dospělé, hudebního a dětského oddělení, kde jsme strávili zbylý čas malováním, čtením a hraním stolního fotbalu. Vyzkoušeli jsme si i chůzi se slepeckou holí. Moc se nám v knihovně líbilo. Knihovnou nás provázely milé a trpělivé průvodkyně, kterým moc děkujeme.

Fotky najdete ZDE.

Vychovatelky ŠD


Tvoření s paní Blehovou v ŠD
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-03-24 10:10:55

Velikonoce se blíží, a proto jsme začali v pátek 21.3. s přípravami. Během tvoření s paní Blehovou jsme stříhali a lepili barevné zajíčky na papírová vajíčka a motali vlnu na prsty. Vznikly malé bambulky, z kterých se vzápětí staly roztomilé ocásky.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky E+M+P


Módní přehlídka v ŠD
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-03-18 19:05:59

Na módním molu se v pátek 14. 3. představilo  několik zajímavých modelů např. večerní róba Gepardice, fanynka fotbalu, plavčík, oblečení pro slavnostní příležitosti. Modelky i modelové nám představili 24 modelů.
Moderátorky přehlídky byly Zuzka Lindrová, Natálka Sováková, Lucka Svatošová a Evča Urbánková.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky Eva a Martina
 


ÚHL ŠD
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-03-20 09:40:51

Úprkova hokejová liga ve stolním hokeji po měsíčním boji došla k finálovému utkání Tigers (Matěj Havel) versus Siko koupelny (Matěj Hlávko), které proběhlo 13.3.2014. Na závěrečné utkání se přišli podívat i tři ligoví hráči z HC Mounfield. Ze všech oddělení ŠD se  turnaje zúčastnilo 32 týmů a vítězem se stal Matěj Hlávko 2.A, druhé místo obsadil Matěj Havel 2.B a třetí místo si vybojoval Adam Pršala 1.B, čtvrté místo získal David Kudláček 2.A. Nejlepším brankářem se stal Filip Bleha 2.B a střelcem Matyáš Tláskal 3.A. Děvčata nezůstala pozadu a připravila si taneční sestavu s třásněmi. Výherce vyzval ligové hráče na duel, Matěj všem ukázal, kdo je král stolního hokeje. Nedostal ani jeden gól. O dodržování fair play hry se postaral Jan Jiroušek, kterému patří velký dík.
Všem hráčů děkujeme za účast v turnaji a výhercům gratulujeme.

Fotky najdete ZDE.

Další fotky si můžete prohlédnout ZDE.

 

Vychovatelky ŠD


Maškarní karneval
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-02-19 15:59:41

Veselé odpoledne plné masek, her, zábavy, soutěží - to byl maškarní karneval školní družiny.Mohli jsme vidět berušky, princezny, piráta, broučka, víly a další velice hezké masky. Se soutěžemi ochotně pomáhali kluci ze 7.A - Jirka, Kryštof a Ryan, ale i studentka Vendulka, která je u nás na praxi - moc děkujeme.Žetonky za vyhrané soutěže děti vyměnily za různé dobroty v našem krámku. Přestože nebylo vůbec jednoduché vybrat z masek ty nejhezčí, bylo pořadí následující:

1.místo - Vojta Chrz
2.místo - Adélka Vávrová
            - Matěj Středa
3.místo - Vojta Průša
            - Eliška Sůvová

Další ocenění - nejroztomilejší maska: Linda Adamcová
                    - nejoriginálnější maska: Adam Schüler

Rodičům děkujeme za pomoc při výrobě masek a těšíme se na příští karneval.

Fotky najdete ZDE.

 

vychovatelky A+O


Návštěva galerie ŠD 3.a 4.oddělení
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-02-26 10:24:09

Páteční valentýnské odpoledne jsme strávili návštěvou galerie moderního umění na Velkém náměstí. Ujala se nás paní Petra Příkazská, která si pro nás připravila zajímavý program. Prohlédli jsme si obrazy a sami si zkusili něco vytvořit. Naše výtvory bude možné vidět na nástěnce ŠD. Moc děkujeme paní Příkazské a těšíme se na další návštěvu.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky Eva a Martina


ÚHL ŠD - Úprkova hokejová liga
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-02-17 10:30:18

Již druhý ročník turnaje ve stolním hokeji v ŠD odstartoval 13.2. Do soutěže se přihlásilo 36 týmů, které jsou rozděleny do 4 skupin. Průběžné výsledky naleznete na nástěnce u tělocvičny.

Fotky najdete ZDE.

Martina Andrysová, Jan Jiroušek a Aleš Hladík


Karneval
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-02-17 10:27:18

Ve středu 12. února se konal v naší školní družině karneval. Pohádkových postav byla plná tělocvična. Nechyběl tanec, hry a vyhlášení nejkrásnějších masek. Všem maskám děkujeme za účast a všem oceněným gratulujeme.

Fotky najdete ZDE.

vychovatelky Eva, Pavla a Martina


Policie ČR
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-02-04 12:28:59

Ve středu 29.1. 2014 navštívili žáci 1. a 2. oddělení ŠD Policii ČR v Malšovicích. Děti si vyslechly od p. Lenky Burýškové zajímavou přednášku o bezpečnosti silničního provozu, zopakovaly si dopravní značky, vybavily jízdní kolo a shlédly poutavá videa ze zásahů a akcí policistů.

FOTKY NAJDETE ZDE.

vychovatelky A+O


Výtvarná soutěž
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-01-30 15:12:29

Od 14. ledna probíhala v naší ŠD výtvarná soutěž na téma "Zimní radovánky" pro 3.-5.odd, kde se zapojilo 22 výkresů a "Můj kamarád" pro 1. a 2. odd., portréty kreslilo 20 žáků.

Vyhodnocení soutěže bylo 24.1.

výherci 1. a 2. odd.: 1.místo - Maruška Šolcová, 2.místo - Šimon Hůla, 3.místo - Ája Novotná, Anička Dítětová

výherci 3.-5.odd.: 1. místo - Zuzana Příkazská a Matěj Trampota, 2. místo - Magda Zámišová, 3. místo - Šimon Horký

Všem výhercům gratulujeme a soutěžícím děkujeme za moc krásné obrázky.

FOTKY NAJDETE ZDE.

Vychovatelky ŠD


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60