Dobrodružství Hvězdičky

Hvězdička na dni lesní techniky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-17 21:32:57

Hvězdička o prázdninách ve Staňkově
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-09 19:40:02

Hvězdička o prázdninách u babičky Káji Malé
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-09 19:36:15

Hvězdička o prázdninách na výletech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-09 19:33:59

Hvězdička o prázdninách u moře
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-09 19:32:36

Hvězdička s Marťánkem v planetáriu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-24 07:58:26

V sobotu jsme vzali Hvězdičku i Marťánka do planetária. Je to krásné a moderní planetárium, takže se pomocí techniky podíváte do vesmíru a máte pocit, že tam opravdu jste. Viděli jsme spoustu souhvězdí.Na některé planety, slunce, komety a vesmírnou loď jsme koukali úplně zblízka. Taky jsme se dozvěděli, jak musíte sedět, když se do opravdového vesmíru letíte podívat. Hezká byla i pohádka o Ptačím ostrově. Viděli jsme velký a malý dalekohled a přesto, že nebylo vidět nic jiného než mraky, zjistili jsme na okolí, že přibližovat umí dobře. Byl to krásný zážitek a Marťánek s Hvězdičkou viděli, odkud pochází:-)

Víkend s Vráťou
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-17 07:46:26

V sobotu dopoledne 11. 3. jsme vzali Hvězdičku na fotbalový turnaj. Vrátík chodí trénovat dvakrát týdně do Fotbalové školičky a tuto sobotu hrál turnaj. Hvězdička fandila, Vrátíkovi to báječně šlo, dal 10 gólů. Jeho tým červených vyhrál.
Po sportovním dopoledni si Vrátík s Hvězdičkou dali sprchu a pak dobrý obídek, lasagne.
Nejen sportování, ale i kulturu si Hvězdička užívala s Vrátíkem a jeho rodinou. V sobotu odpoledne všichni spolu navštívili koncert pro děti ve Filharmonii HK s názvem Šárka s liška Bystrouška – seznamte se. Všem se to moc líbilo, až na to, že to na Vrátíka byla hudba moc hlasitá a také byli s Hvězdičkou už trochu unavení ze sportování. Úžasná bylo též točící židle v u šaten. Zpátky jsme se prošli Šimkovými sady, kde je už vidět probouzející se jaro.
Druhý den, v  neděli ráno vyrazili Vrátík, jeho bráška Jindříšek a maminka na výlet do Prahy a Hvězdičku vzali samozřejmě sebou. Jeli vlakem s odjezdem v 10:08 z hlavního nádraží v HK. Ve vlaku tam i zpátky hráli karty, svačili a mlsali a cesta jim rychle ubíhala. V Praze navštívili známého pana doktora, který se dětem stará o nohy, aby byly zdravé, podiatra. Nechali si udělat vložky do bot, aby se jim dobře chodilo a potom vyrazili na Václavské náměstí. Do restaurace Výtopna. Návštěva této restaurace bylo totiž zlatým hřebem víkendu. Restaurace je zvláštní tím, že nápoje tam rozváží vláčky. Vrátík s Hvězdičkou si dali šunkovou pizzu, jahodový džus a jako dezert zmrzlinu s čokoládou. A potom honem na vlak a domů. Oba bráškové i Hvězdička se projeli tramvají, metrem, vlakem i trolejbusem.
Hvězdičce se u Vrátíka moc líbilo. Víkend byl nabitý událostmi a všem bylo moc dobře.

Hvězdička na Deštné
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-16 18:17:06

Hvězdičku jsme vzali sebou na  víkend hory - Deštná v Orlických horách. Byli jsme ubytovaný v krásné Roubence. Nejdříve jsme si to s hvězdičkou všechno prohlédli a zabydleli. Večer jsme se sešli i s přáteli. Druhý den jsme s Hvězdičkou vyrazili na sjezdovku. Hvězdička pečlivě sledovala Míšu a její sestru Leonku jak se učí na lyžích. Navečer jsme se si ještě užily hernu na Roubence. A v neděli ráno jely zpátky domů :-) Hvězdička si to s námi hezky užila :-)

Pouštění draka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-11-17 13:04:07

Dnes ještě Hvězdička s Klárkou a její rodinou zajela pouštět draky. Líbilo se všem.smiley

Babiččin dvoreček a dědečkova oburka v Licibořicích
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-11-01 19:20:40

Dnes jsme Hvězdičku vzali na naše velmi oblíbené místo - Babiččin dvoreček a Dědečkova obůrka v Licibořicích. Ještě předtím jsme Hvězdičku trochu zasvětili do tajů geocachingu, když cestou tam odlovila s námi jednu kešku v Hrbokově :-)
Dvoreček a obůrka určitě stojí za návštěvu, mají tu spoustu zvířat, děti si tu náramně pohrají, rodiče mohou dostat kávu samozřejmě s upečenou dobrotou. Dá se to tu všechno prolézt, téměř vše vyzkoušet, osahat, nakrmit ... Opravdu doporučujeme.wink

Hvězdička na chatě na Seči
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-10-27 22:27:15

Dnes Hvězdička vyrazila s Klárkou a její rodinou na jejich chatu na Seči. Cesta uběhla rychle, není to od Hradce Králové příliš daleko. Na chatě si to Hvězdička všechno prohlédla a po obědě jsme všichni vyrazili na procházku okolo Sečské přehrady s cílem dojít na nedaleký Židovský hřbitov. Počasí nám přálo, byl krásný podzimní den, procházka se všem líbila.

Návštěva zubaře
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-10-27 22:19:28

Hvězdička ve středu doprovodila Klárku a její sourozence Danielku a Lukáška u na pravidelnou návštěvu u zubaře. Při té příležitosti si nechala zoubky prohlédnout i ona. U doktorky se jí moc líbilo a zoubky má v pořádku.

VÝLET NA SNĚŽKU (24. 9. 2016)
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-10-18 12:50:41

Dnes se Hvězdička vydala na svůj první výlet. Karolínka Malá jí se svou rodinou vzala do Krkonoš, k našemu nejvyššímu bodu v republice - hoře Sněžce, tyčící se do výšky 1603 m. n. m. Výletníci celkem ušli kolem úctyhodných 20-ti km, což si jistě, vzhledem k Hvězdiččině premiéře, zaslouží velkou pochvalu.

Pojďte se podívat, jak výprava probíhala:

Hana Malá