Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Dobrodružství Marťana

Marťánkovi prázdniny
Kdo vydal: Klement      Kdy: 2018-09-21 13:34:34

Letošní prázdniny prožil Marťánek s Eliškou. Projevil se jako zdatný sportovec, protože většinu prázdnin strávil opravdu aktivně. Na začátku prázdnin vyrazil na řeku Orlici. Řeku sjížděl jako zkušený vodák a dokonce se ani jednou nepřevrhnul. Tradičnímu pomazání blátem se ovšem raději vyhnul, Eliška to zvládla úplně sama…. 

Další dva týdny strávil Marťánek v gymnastickém campu Akademie sportu Iriny Viner. Bylo to opravdu náročné, poctivě trénoval celý den od rána do večera, až ho bolela dokonce i tykadla. Ale výsledek stál za to! Naučil se spoustu nových věcí a poznal spoustu nových kamarádů z celého světa.

Po krátkém odpočinku Marťánek vyrazil na expedici Apalucha 2018. Sice se vezl v baťůžku na zádech, ale stejně podal vynikající výkon ve všech vrchařských prémiích. Dokázal vystoupat až do kopců Orlických hor, i když některá stoupání raději vyšel pěšky. Po velikém odpočinku byla sladkou odměnou návštěva pouti v Rokytnici, kterou si opravdu užil. Jen cesta z pouti byla trochu bolestivá. Při túře kouzelným údolím řeky Zdobnice Marťánek havaroval i s Eliškou a odneslo to rozbité koleno. Ještě že se nestalo nic horšího – bolístku ošetřil tatínek a studená voda překrásné horské řeky našeho pacienta vyléčila úplně.

V polovině srpna odjel Marťánek na řeku Vltavu a protože už je zkušený vodák, nebál se žádné šlajsny, jezů ani peřejí. Poznal spoustu krásných míst Jihočeského kraje. Už ví, že Dívčí kámen je starobylý hrad, že na hoře Kleť je nejstarší kamenná rozhledna v České republice a že v Českých Budějovicích na náměstí mají nejlepší zmrzlinu. Kamarádky kozičky Lojza a Líza se na Elišku celý rok těšily a loučení bylo opravdu smutné.

Konec prázdnin strávil Marťánek na překrásné jihomoravské Pálavě. Bydlel ve srubu, který celý voněl čerstvým dřevem. Vydal se na výlet do zámku v Lednici a protože byli v místním Hippoklubu hodní, projel se Marťánek na koníčkovi kvetoucím zámeckým parkem. Také nasedl na lodičku a plavil se po řece Dyji, navštívil Janův hrad, minaret a spoustu dalších překrásných míst Lednicko-valtického areálu. 

Letošní prázdniny si náš Marťánek tedy opravdu užil. Je o dva měsíce starší a zkušenější, poznal spoustu nových míst, spoustu nových kamarádů a už se určitě těší na příští prázdniny v roce 2019, kdy bude dělat radost některému dalšímu kamarádovi ze třídy, jako ji v letošním roce dělal Elišce.

 


Marťánek s Pepinou
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-31 09:39:13

Pepča vzala v pátek Marťánka k volbám, kde společně vhodili obálku do urny.
Poté jsme se s Marťánkem přesunuli na chalupu do Deštného v Orlických horách. Marťánek si užil na sněhu mnoho zábavy, byl s Pepčou lyžovat, pekáčovat i sáňkovat. Spolu se sestřenicemi se Pepča o Marťánka pěkně starala, houpaly ho u krbu,vozily v kočárku a před spaním mu vyprávěly pohádky.


Vánoce a silvestr 2017
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-11 13:10:08

Letošní Vánoce a Silvestr strávili Marťánek a Hvězdička se Sárou a Maruškou. Navštívili společně ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, krmili zvířátka v lese, užívali si všech radostí Štědrého dne, zajeli se podívat na velký betlém v Třebechovicích...a na Silvestra šli společně na procházku a večer si připili krtečkovým šampáněm...:) Svátky si spolu moc užili!


Marťánek s Hvězdičkou za sněhovými radovánkami 2017
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-17 09:46:23

Máťa s Majdou se rozhodli,že vezmou každý svého plyšového školkového kamaráda s sebou na víkend do Mladých Buků,aby si společně s nimi užili sněhu.Počasí přálo a celá naše vesmírná posádka přistála do čerstvtého prašánku a tak jsme hned po příjezdu postavili velikého sněhuláka, zalehli do závějí a proběhla taky kolulovačka,která se nevyhnula ani plyšovým bytostem...ty se raděj schovaly na strom.Máťa se ochotně ujal technické stránky hor...seznámení s rolbou a skútrem ,Majda zase pečovala o pohodlí obou plyšáků a průběžně je sušila na topení a tulila se s nimi.Oba společně je pěkně prohnali po kopcích na bobech, na nafukovacím kruhu a projeli se také na bobové dráze.Moc se jim líbil veliký rozsvícený vánoční strom.Když stáli pod ním a viděli nad sebou tisíce světýlek,jako by letěli vesmírem ti dva...Hvězdička s Marťánkem.Chvíli se opravdu proletěli,ale nebojte, vrátili se zpátky.Věříme,že vzpomínkou na hezké zasněžené chvíle budou létat kdykoli budou chtít????protože létání k nim prostě patří.


Dlouhý víkend
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-20 11:56:24

Felix vzal Marťánka každý den na nějaký výlet. V pátek jsme jeli do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Cesta je dlouhá, ale stojí to za to. Jeli jsme s několika sestřenkami, bratránkem Pepou a kamarádem Daníkem. Marťankovi se do vody nechtělo, takže děti si to užily za něj. Odpočíval a svačil už zase s nimi. Felix si užil i některé tobogány, ale některé byly opravdu "hrůzostrašné". Po celém dni v aqualandu usnul Felix i Marťánek po 5 min v autě. Druhý den se spolu vydali na výstavu modelů vláčků. Marťánek už tam sice byl minulý týden, ale líbilo se mu tam a tak šel ještě jednou s Felixem. Třetí den jsme vzali Marťánka do Prahy na muzikál Ples upírů. I když upíři vypadali dost opravdově nebál se ani Felix ani Marťánek. Byl to krásný zážitek.


Marťánek na závodech a výstavě vlaků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-18 20:22:30

V páteční (10.11.) podvečer se Marťánek vydal do Úpice k babičce a dědovi na tradiční sobotní závod v běhu. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a foukal vítr, ale i přes to jsme se na závody vydali. Hned v úvodu jsme si vyzvedli startovní čísla a šli se připravit. Marťánkovi se do běhu moc nechtělo, tak raději zůstal na startu a fandil. Eliáška čekalo 400m, Justýnku 100m. Po doběhnutí na závodníky čekala příjemná odměna v podobě horké polévky. Po zahřátí jsme se přesunuli opět ven na vyhlášení výsledků a následnou tombolu. Ještě tentýž den nás čekala cesta zpátky domů...v plánu byla návštěva výstavy vláčků na hradeckém vlakovém nádraží. Tam se Eliáškovi a Marťánkovi moc líbilo a ani se jim nechtělo domů.


Marťánek na prvním sněhu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-13 12:25:42

Marťánek se jel nejdříve podívat za dědou a babičkou do Trutnova v Krkonošském podhůří. Zkusil si jaké je to pracovat na zahrádce a léčit kocoura Garfielda. Poté se vydal na dlouhou cestu do oblasti České Sibiře na rozhraní Jihočeského a Středočeského kraje, obec Monínec, kde byl na letošním prvním sněhu a zkusil si zalyžovat. Místní okolí mu velice učarovalo jako třeba pohádková vesnička Ounuz, kde se opravdu točila i pohádka a žije zde pouze 7 obyvatel. Kousek odtud najdete i původní poštovní stanici, která byla umístěna na Sněžce a následně sem přemístěna. V nedaleké vesnici Cunek je bizoní farma, která také jistě stojí za podívání. Marťánek využil kouzelné duhy a proletěl se od jednoho konce na druhý. Marťánek byl i na karnevalu a v dílničce si vyrobil kouzelnou lucernu.


Marťánek s Hvězdičkou na Plzeňsku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-12 14:09:10

Marťánek s hvězdičkou vyrazili v pátek na prodloužený víkend, čekalo je 260 km cesty autem, s cílem Svéradice. Cestu jsme zpestřili dvěma zastávkami, první z nich byla Blatná. V zámeckém parku jsme pozorovali volně pobíhající daňky. Další zastávkou byla největší zřícenina hradu v Česku, Rabí. Poté jsme dorazili do cíle cesty, kde nás čekala sobotní svatební oslava, kterou si děti pořádně užily. Nejdříve nás čekala cesta na zámek Lnáře, kde se konal svatební obřad, poté ta nejzajímavější část pro děti - hostina.