Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Dobrodružství Marťana

Vánoce a silvestr 2017
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-11 13:10:08

Letošní Vánoce a Silvestr strávili Marťánek a Hvězdička se Sárou a Maruškou. Navštívili společně ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, krmili zvířátka v lese, užívali si všech radostí Štědrého dne, zajeli se podívat na velký betlém v Třebechovicích...a na Silvestra šli společně na procházku a večer si připili krtečkovým šampáněm...:) Svátky si spolu moc užili!


Marťánek s Hvězdičkou za sněhovými radovánkami 2017
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-17 09:46:23

Máťa s Majdou se rozhodli,že vezmou každý svého plyšového školkového kamaráda s sebou na víkend do Mladých Buků,aby si společně s nimi užili sněhu.Počasí přálo a celá naše vesmírná posádka přistála do čerstvtého prašánku a tak jsme hned po příjezdu postavili velikého sněhuláka, zalehli do závějí a proběhla taky kolulovačka,která se nevyhnula ani plyšovým bytostem...ty se raděj schovaly na strom.Máťa se ochotně ujal technické stránky hor...seznámení s rolbou a skútrem ,Majda zase pečovala o pohodlí obou plyšáků a průběžně je sušila na topení a tulila se s nimi.Oba společně je pěkně prohnali po kopcích na bobech, na nafukovacím kruhu a projeli se také na bobové dráze.Moc se jim líbil veliký rozsvícený vánoční strom.Když stáli pod ním a viděli nad sebou tisíce světýlek,jako by letěli vesmírem ti dva...Hvězdička s Marťánkem.Chvíli se opravdu proletěli,ale nebojte, vrátili se zpátky.Věříme,že vzpomínkou na hezké zasněžené chvíle budou létat kdykoli budou chtít????protože létání k nim prostě patří.


Dlouhý víkend
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-20 11:56:24

Felix vzal Marťánka každý den na nějaký výlet. V pátek jsme jeli do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách. Cesta je dlouhá, ale stojí to za to. Jeli jsme s několika sestřenkami, bratránkem Pepou a kamarádem Daníkem. Marťankovi se do vody nechtělo, takže děti si to užily za něj. Odpočíval a svačil už zase s nimi. Felix si užil i některé tobogány, ale některé byly opravdu "hrůzostrašné". Po celém dni v aqualandu usnul Felix i Marťánek po 5 min v autě. Druhý den se spolu vydali na výstavu modelů vláčků. Marťánek už tam sice byl minulý týden, ale líbilo se mu tam a tak šel ještě jednou s Felixem. Třetí den jsme vzali Marťánka do Prahy na muzikál Ples upírů. I když upíři vypadali dost opravdově nebál se ani Felix ani Marťánek. Byl to krásný zážitek.


Marťánek na závodech a výstavě vlaků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-18 20:22:30

V páteční (10.11.) podvečer se Marťánek vydal do Úpice k babičce a dědovi na tradiční sobotní závod v běhu. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a foukal vítr, ale i přes to jsme se na závody vydali. Hned v úvodu jsme si vyzvedli startovní čísla a šli se připravit. Marťánkovi se do běhu moc nechtělo, tak raději zůstal na startu a fandil. Eliáška čekalo 400m, Justýnku 100m. Po doběhnutí na závodníky čekala příjemná odměna v podobě horké polévky. Po zahřátí jsme se přesunuli opět ven na vyhlášení výsledků a následnou tombolu. Ještě tentýž den nás čekala cesta zpátky domů...v plánu byla návštěva výstavy vláčků na hradeckém vlakovém nádraží. Tam se Eliáškovi a Marťánkovi moc líbilo a ani se jim nechtělo domů.


Marťánek na prvním sněhu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-13 12:25:42

Marťánek se jel nejdříve podívat za dědou a babičkou do Trutnova v Krkonošském podhůří. Zkusil si jaké je to pracovat na zahrádce a léčit kocoura Garfielda. Poté se vydal na dlouhou cestu do oblasti České Sibiře na rozhraní Jihočeského a Středočeského kraje, obec Monínec, kde byl na letošním prvním sněhu a zkusil si zalyžovat. Místní okolí mu velice učarovalo jako třeba pohádková vesnička Ounuz, kde se opravdu točila i pohádka a žije zde pouze 7 obyvatel. Kousek odtud najdete i původní poštovní stanici, která byla umístěna na Sněžce a následně sem přemístěna. V nedaleké vesnici Cunek je bizoní farma, která také jistě stojí za podívání. Marťánek využil kouzelné duhy a proletěl se od jednoho konce na druhý. Marťánek byl i na karnevalu a v dílničce si vyrobil kouzelnou lucernu.


Marťánek s Hvězdičkou na Plzeňsku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-12 14:09:10

Marťánek s hvězdičkou vyrazili v pátek na prodloužený víkend, čekalo je 260 km cesty autem, s cílem Svéradice. Cestu jsme zpestřili dvěma zastávkami, první z nich byla Blatná. V zámeckém parku jsme pozorovali volně pobíhající daňky. Další zastávkou byla největší zřícenina hradu v Česku, Rabí. Poté jsme dorazili do cíle cesty, kde nás čekala sobotní svatební oslava, kterou si děti pořádně užily. Nejdříve nás čekala cesta na zámek Lnáře, kde se konal svatební obřad, poté ta nejzajímavější část pro děti - hostina.


Marťánek se Sárou a Maruškou
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-23 10:36:46

Aby Marťánek nebyl stále ve školce, vzala ho Sárinka tento víkend k sobě domů a k babičce. Sice nikam necestoval, ale víkend si se Sárou a Mařenkou užil - dobře se najedl, vykoupal, hrál si, čistil zoubky...u babičky si prohlédl pravé rytířské brnění a užíval si s holkama podzimní zahradu.


Marťánek v Muzeu Škoda
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-02 23:02:55

Protože má Daník rád auta a vůbec vše co má kola, rozhodl se vzít Marťánka do muzea Škoda Auto Mladá Boleslav. Čekalo je tam mnoho nádherných aut trochu netradičně uložených v regálech a historie značky Škoda, která se datuje od roku 1895. Zajímavé jsou i prototypy aut, které se nikdy nedostanou do sériové výroby.


Marťánek v Legolandu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-02 23:01:20

Výlet to byl opravdu náročný, ale stál za to. Čekala nás cesta dlouhá 585 km tam a 585 km zpět domů. Marťánek i Daník museli vstávat opravdu časně ráno, odjezd byl naplánován na 5.00 hod. Vše se zvládlo dobře díky dobré náladě a kupě dobrot. V Legolandu Marťánek a Daník vyzkoušeli většinu atrakcí - dračí horskou dráhu, kolotoč, autosafari, rytířský hrad a koně, návštěvu starověkého Egypta, Lego vláček, továrnu na výrobu Lega a mnoho dalšího, bylo toho opravdu hodně. Není divu, že oba zmohla únava ihned po dosednutí do auta. Musíme se tam vrátit!


Marťánek v Bratislavě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-06 22:40:44

Tento víkend (31.3-2.4.2017) jsme vyrazili s několika kamarády trochu si zasportovat. A protože jsme jeli do Bratislavy, vzali jsme s sebou i Marťánka. Cesta byla dlouhá, ale utekla nám dobře. Po příjezdu jsme dostali trika a čísla. Čekal nás tzv. Minimarathon neboli hobby běh dlouhý 4,2 km. Před během jsme se ještě rozhlédli po okolí. Hodně nás zaujal ohromný Dunaj a Bratislavský hrad. Lidí, kteří se rozhodli se sportovat bylo opravdu hodně. Felix běžel poctivě celou trasu a ani na chvilku si nechtěl odpočinout. Tomu odpovídal i výsledek 27,38 min a umístění 93. v kategorii muži do 40 let, jelikož nebyla kategorie děti. Po doběhu jsme si odpočinuli, Felix si pohrál a hurá zase domů.


Marťánek s Hvězdičkou v planetariu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-24 07:58:48

V sobotu jsme vzali Hvězdičku i Marťánka do planetária. Je to krásné a moderní planetárium, takže se pomocí techniky podíváte do vesmíru a máte pocit, že tam opravdu jste. Viděli jsme spoustu souhvězdí.Na některé planety, slunce, komety a vesmírnou loď jsme koukali úplně zblízka. Taky jsme se dozvěděli, jak musíte sedět, když se do opravdového vesmíru letíte podívat. Hezká byla i pohádka o Ptačím ostrově. Viděli jsme velký a malý dalekohled a přesto, že nebylo vidět nic jiného než mraky, zjistili jsme na okolí, že přibližovat umí dobře. Byl to krásný zážitek a Marťánek s Hvězdičkou viděli, odkud pochází:-)


Marťánek na oslavě Daniela
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-22 18:53:04

Dobrodružné odpoledne začalo "šipkovanou" - start Zděná bouda - cíl Rytířské hradiště. Děti hledaly barevné stužky, plnily úkoly a po velkém hledání našly poklad! Na hradišti je čekaly další sportovní úkoly, opékání buřtíků, dort a šampaňské.

Děkujeme všem, kteří si s námi přišli užít páteční odpoledne.

D.


Marťánek znovu na horách
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-10 17:22:14

Marťánek dostal poslední šanci v tomto roce podívat se na hory a užít si rychle tající sníh. Podíval se na penzion Stará celnice v obci Horní Albeřice. A užil si nejen lyžování....


Marťánek s Vojtou na karnevalu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-04 18:53:39

Vzali jsme Marťánka na každoroční karnevalový rej pořádaný ranou péčí Sluníčko v tělocvičně v ZŠ Předměřice n/L. Sluníčko se stará o Vojtu od jeho narození. Karnevalu se vždy zúčastní různě postižené děti a jejich rodiny. Děti tancují a soutěží o ceny a sladkosti. Vojta si oblíbil hraní kuželek a prolézání tunelu....