Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Plavecké štafety
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-15 10:30:05

V úterý se některé děti zúčastnily závodů v plavecké štafetě na ZŠ Štefcova. Všichni byli plní odhodlání a úsměvů a do vody se vydali s vervou. Tento jejich pozitivní přístup jim přinesl krásné 4. místo a domů si odnesli kromě diplomu i bublifuk a něco sladkého na zub.


Dopravní hřiště v Třebši
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-07 09:01:45

Včera si děti užily krásné dopoledne na dopravním hřišti v Třebši. Paní policistky děti seznámily s tím, jak správně mají přecházet silnici, jak se orientovat dle značení na silnici a dle semaforů. Poté si děti nasadily helmy, nastartovaly koloběžky a odrážedla a vydaly se do víru silničního provozu.  


Čarodějnický rej
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-05-01 17:11:19

Dopoledne před filipojakubskou nocí jsme i my ve školce mohli zahlédnout pouze čarodějnice a čaroděje první a druhé kategorie. Čarodějnický rej nám začal nejprve ve třídě a poté se přesunul na zahradu MŠ. Po celé školce jsme se pohybovali opatrně, abychom nebyli proměněni v žábu, netopýra, pavouka či dokonce hada. Čarodějná havěť se nám plížila za zády. Protože jsme zvládali plnit všechny úkoly a při vyučování kouzel jsme dávali pozor, ubránili jsme se před zlým čarodějem Kazisvětem a jeho čarodějnou armádou.


Příprava na Velikonoce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-04-23 19:07:58

Letos jsme začali přípravu velikonoc zdobením květináče a zasetím velikonočního osení. Samozřejmě i starost o jeho zalévaní, byla velmi důležitá. Poté jsme vyráběli zajíčky, ovečky, slepičky i  košíčky na vajíčka. Malování a zdobení vajíček se dětem obzvláště líbilo. Na zelený čtvrtek nám chlapci řekli krásné koledy a i s pomlázkou vyšlehali děvčata.  


Velikonoční tvoření v Montessori
Kdo vydal: Dlouhý Martin      Kdy: 2019-04-18 10:35:47

Na úterý 16.4. jsme byli pozvání do naší druhé školky MŠ Štefcova na velikonoční vyrábění. Společně jsme si vyrobili z tvrdého barevného papíru kuřátka na špejli, na zahradě jsme hledali ukrytá vajíčka a zahráli jsme si nové hry, aby jsme si zkrátili čekání. Před odchodem jsme dostali malinké sladké překvapení. 


TVP - Včelka sedá k petrklíči, semínka už v zemi klíčí.
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-04-04 10:34:36

Minulý týden jsme si povídali o včelkách, vosách i sršních. Hledali jsme rozdíly mezi nimi i jejich užitek. Dívali jsme se na dokument z cyklu Náš venkov - Tisícileté včely, kde jsme viděli například, jak se označuje královna či vytáčí med. Zahráli jsme si hru Úly, kde jsme se zaměřili na rychlost, obratnost a znalost barev nebo hru Matka, trubec, dělnice zaměřenou na reakci sluchu a hmatu. Venku jsme sledovali pilné včelky při práci a ve školce pod lupou zkoumali jejich stavbu těla. Se studentkami jsme se učili naprogramovat robota Včelku tak, aby došla ke správnému cíli. Také jsme tvořili na naše nástěnky včelky, vosí hnízda nebo úly. Vše jsme zakončili ochutnávkou dobrého a sladkého medu. 

 


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal:       Kdy: 2019-03-27 13:29:30

Zítra se přehoupne astronomická zima do jara a skřítek Jarníček zatím nikde. Nedalo nám to a vydali jsme se dnes s dětmi skřítka hledat a probudit. Cestou jsme se drželi slunečního paprsku, který nám ukazoval cestu. Než jsme došli na konec cesty, musely děti splnit spoustu úkolů. Na konci slunečního paprsku nás okouzlila poletující včelka, kterou hned děti pojmenovaly včelka Mája. Ta nám poradila, že pomocí zaříkávadla probudíme skřítka Jarníčka. Společně s včelkou se nám podařilo skřítka probudit, ten nám zamával, a běžel probudit další květiny a zvířátka. Už bude teplo!

 


Anglické divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-27 13:28:48

V pondělí jsme měli možnost shlédnout v naší školce anglické divadlo. Užili jsme si rovnou 2 pohádky – O veliké řepě a Sněhurku a sedm trpaslíků. Dětem se pohádky líbily a nakonec si společně s pohádkovými postavami téměř všichni zatancovali.


Karneval na ledě ukončil bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-03-15 16:47:00

Včera jsme s dětmi, naši poslední hodinu bruslení, strávili na ledě v maskách - proběhl karneval na ledě. Naprostá většina dětí přišla v krásných kostýmech nejrůznějšího žánru. Nejvíce bylo pohádkových postav (princezny, pohádkový hrdinové, kostlivci a další). Nechyběli hokejisti, motýlek a dokonce i japonec :). Dětem k poslechu i tanci hrály pohádkové písničky.


Akce spolku - divadlo Malý princ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:46:19

V úterý jsme se vydali poprvé na divadelní představení mimo MŠ. Autobusem MHD jsme odjeli do Aldisu na „Malého prince“. Děti cestu i celé představení perfektně zvládly a proto nám nebude nic bránit v tom, abychom zase někam vyrazili. :)

 


Bruslení
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-03-07 13:05:46

Dnes proběhla předposlední hodina bruslení na zimním stadionu a musíme konstatovat, že naprostá většina dětí se již na ledě krásně udrží. Nejmenší sice zpravidla s využitím kuželů, ale i tak je to obrovský pokrok. Dokonce někteří začali svoje dovednosti z florbalu (ze třídy) využívat v ledním hokeji.

Těšíme se na příští týden. Proběhne Karneval na ledě, kde všechny děti svoje dovednosti zúročí.


Karneval u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-25 07:42:28

Páteční den byl ve znamení karnevalového dovádění a zároveň ukončením masopustního veselí. Naši sestavu plnou pirátů, víl a princezen, doplňovali batman, Star Wars, duch i upír. Nejdříve probíhalo seznamování a představování všech masek. Poté následovala karnevalová diskotéka, zábavné hry a na závěr přehlídka a focení jednotlivých kostýmů. Karnevalové dopoledne si děti krásně a příjemně užily.


Zdravá 5
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:24:04

Dnes jsme si v rámci „Zdravé 5“ povídali o tom, jaké potraviny bychom měli jíst, abychom byli zdraví a veselí. A jaké bychom naopak jíst neměli, aby se z nás nestali peciválové, kteří nemají svaly a bolí je bříška. Děti si i na samotná zdravá a nezdravá jídla zahrály a společně s paní lektorkou si vybíraly, které z nich se hodí například ke snídani, k svačince či k obědu. Na závěr všichni ochutnali mrkev a kedlubnu a na památku dostali samolepku.


Muzikohraní
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:20:35

V úterý nás ve školce navštívil muzikant Michal, který nám přišel představit mnoho - pro nás netradičních - hudebních nástrojů. Jednalo se o nástroje africké a indické. Kromě různých bubnů, misek, zvonečků a píšťal nás seznámil také s „brumlí, koncovkou či kalimbou“. Všechny nástroje jsme měli možnost si poslechnout a některé z nich dokonce vyzkoušet. Z dětí se rázem stali afričtí šamani, kteří hráli na bubny a nechali se unášet ve víru tance.


Divadlo - O zatoulané notičce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-02-05 18:52:19

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Úsměv s pohádkou - O zatoulané notičce. Pan Klíč nás doprovázel celou pohádku a zazpíval si s námi známé dětské písničky. Pan malíř namaloval ke každé písničce krásný obrázek. Jen pro notičku to bylo pořád málo, a proto se rozhodla jít do světa. Cestou však zabloudila v čarodějném lese, kde se schovávala pod suchým keřem. Tehdy si  uvědomila, že jí bylo s kamarády daleko lépe, a že písničku netvoří jen jedna notička, ale několik not dohromady. Jak to s notičkou dopadlo a jaké písničky jsme si společně zazpívali, můžete společně s dětmi najít v naší fotogalerii. 


Futurum - lidské tělo
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-02-05 06:51:00

V pátek 1.2. Jsme navštívili nákupní centrum Futurum kde se konala interaktivní výstava "Naše tělo". Čekalo na nás sedm stanovišť na kterých jsme se dozvěděli například jak fungují plíce, vazy a svaly nebo trávení. Skoro v každém stanovišti jsme si mohli osobně vyzkoušet jak funguje nebo vypadá naše tělo.  Vyzkoušeli jsme si i zvětšenou verzi známé stolní hry Operace. Na závěr jsme dostali všichni diplom za úspěšně splnění programu.


Divadlo - Mauglí
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-01-25 13:19:49

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo další divadélko. Tentokrát jsme se podívali do daleké džungle, kde jsme mohli vidět příběh malého chlapce Mauglího. Ten se v džungli ztratil a setkal se tam s mnoha zvířaty. Děti viděly medvěda, vlka, slona, opici, papouška, krásnou housenku a také zlého tygra. Celý příběh byl velmi legrační a všem se moc líbil.

Focení nám bohužel nebylo dovoleno.


Divadlo v MŠ - O Sněhurce
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-01-22 13:03:52

Včera nás navštívil kašpárek se svým divadélkem a novou pohádkou o Sněhurce. Pomocí maňásků a častého zapojování dětí do divadla, aby napovídali postavám co se jak stalo, jsme viděli krásný příběh o tom jak zlá královna chtěla být nejkrásnější na celém světě, ale Sněhurka byla krásnější. Zlé královně se nelíbilo to co se dozvěděla od kouzelného zrcátka a snažila se několika způsoby uspat Sněhurku. Tu vždy zachránili její kamarádi trpaslíci, když si kousla do otráveného jablka, tak ani trpaslíci nestačili a na pomoc musel přispěchat hodný princ. Polibkem  probudil Sněhurku a jestli neumřeli tak tam žijí šťastně až do teď. 


Kurz lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-21 09:17:44

V pátek jsme zakončili kurz lyžování. I když pondělí pro výpadek proudu neproběhlo, děti behěm 4 následujících dní úspěšně zvládly nástrahy Olešnického lyžařského střediska. V pátek děti dostaly možnost projet se v závodních brankách a nejlepší byli vyhlášeni. Všechny děti dostaly pamětní diplomy. Věříme, že nyní již všechny děti, které tento kurz absolvovaly, zvládly základy lyžování a stačí jen dále rozvíjet.


Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:21:03

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80