Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:21:03

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:49

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


Knihovna
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-01-10 06:37:30

V pondělí 7. ledna jsme již podruhé zavítali s dětmi do knihovny. Paní knihovnice nás přivítala v roli myšky Bavlnky a přečetla nám krásnou pohádku o dvou myškách a jejich výrobě zmrzliny ze sněhu a vanilkového cukru. Poté jsme si povídali o výrobě a příchutích zmrzlin. Děti měly za úkol najít po celé knihovně ovoce, ze kterého by se dala taková dobrá zmrzlina vyrobit. Za odměnu si mohly děti prohlédnout jakoukoliv knížku. Děti si užily v knihovně krásné dopoledne a společně se už těšíme na další návštěvu.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:29:00

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 13:08:50

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 13:07:20

Včerejší den byl pro děti ten nejkouzelnější  - očekávali jsme totiž příchod Ježíška s nadílkou. Celý den jsme se snažili být co nejvíce potichu a v klidu, abychom Ježíška nevyplašili.

Po ranní svačince jsme se vydali na procházku kolem školky, abychom Ježíškovi nechali čas na nadělování. Když jsme se z procházky vrátili a přestrojili se, zazpívali jsme ještě Ježíškovi koledu Štědrý večer nastal a poté jsme pozorně poslouchali, zda uslyšíme zvoneček….. a skutečně zazvonil. Přesunuli jsme se do třídy, kde děti úžasem zůstaly stát. Po pár společných fotečkách u stromečku jsme postupně začali rozbalovat všechny dárečky. Ježíšek nám nadělil panenky, puzzle, nářadí i s ponkem, různé hry a mnoho dalších krásných hraček ….tímto Ježíškovi ještě jednou moc děkujeme, děti měly velikou radost.

Zbytek dopoledne jsme strávili hraním s novými hračkami a po obědě děti s krásným zážitkem uléhaly do svých postýlek.


Vánoční zpívání + tvoření
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 13:03:21

Na dnešní den jsme se s dětmi dlouho připravovali pravidelným nácvikem nejen vánočních koled. Na zahradě MŠ jsme se společně s rodiči pokusili navodit tu správnou vánoční atmosféru a za doprovodu piana si zazpívali všechny písničky, co jsme se naučili. Ve třídách jsme pak společně s rodiči mohli vytvořit spoustu vánočních dekorací. Nechybělo ani vánoční cukroví, které nám přinesli ochutnat rodiče ze svých zásob. Moc děkujeme. Besídka se moc vyvedla.


Předvánoční divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 13:02:42

Pondělní divadélko nás zavedlo do Krkonoš, kde pan Krakonoš, lesní víla Kraksana a zajíčci Levouško a Pravouško připravovali vše na Vánoce. Ozdobili si chaloupku, napekli cukroví a ozdobili v lese stromek pro zvířátka. Pohádka byla plná písniček, které děti s radostí doprovázely tleskáním a zpěvem.


Vánoční tvoření a pečení
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-12-14 13:05:52

Tento týden jsme se s dětmi věnovali vánočním přípravám. Měli jsme spoustu práce. Vyráběli jsem různé ozdobičky na stromeček, kapříky i vánoční přáníčka. Při pečení jsme se sice trochu umazali, ale naše cukroví stojí za to. Na našem vánočním zpívání můžete i Vy posoudit, zda chutná báječně. 


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-12-09 20:09:17

V pátek 7.12. jsme navštívily místní knihovnu, kde na nás jako vždy čekala paní knihovnice v převleku se spoustou pohádek a úkolů. Po krásné pohádce o Čepici jsme dostaly různé, někdy až vtipné pokrývky hlavy a pustily jsme se do zodpovídání otázek, které si pro nás nachystala paní knihovnice. Na závěr naší návštěvy nesmělo chybět prohlížení si různých knih, které nás zaujaly. 


Čertovský rej
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-12-09 20:07:29

Ve středu 5.12. K nám do školky opět dorazili čerti z naší základní školy. Po dvou společných písničkách které jsme jim zazpívaly a po pár slibech že budeme hodnější jsme dostali od Mikuláše a andělů nějaké odměny. 


Čertovské hrátky 2018
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-04 13:09:36

Pět zástupců z každé třídy dnes odešlo reprezentovat naši školku na Čertovské hrátky, které proběhly na Základní škole Štefcova. Konkurence byla hoodně veliká a naše možnosti pravidelné přípravy jen velmi omezené. I přesto jsme jednu disciplínu vyhráli a to byl hod na cíl. Bohužel  v ostatních displínách máme ještě rezervy, tak jsme se umístili na pátém místě. I tak, každý dostal poděkování za účast ve formě diplomu a sladké čokolády.


Mimořádné plavání - Všestary - Akce spolku přátel
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-29 17:59:35

Dnes jsme všichni společně jeli do plaveckého bazénu do Všestar na poslední plavání.  (Marťánci tedy na předposlední – naposledy si zaplavou ještě zítra J). Kromě bazénu, ve kterém si děti vyzkoušely vše, co se během lekcí naučily, jsme si užili také saunu, kde jsme se krásně ohřáli a odpočinuli si. Neplavci si zatím pohráli v herně. Poslední plavání si všichni moc užili a věříme, že děti budou doma s chutí o dnešním dni vyprávět.


Příjezd sv. Martina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-15 20:51:23

Dnes jsme s dětmi prožili mimořádný den. Dopoledne jsme se vydali do školní hřiště naší základní školy, abychom zažili na vlastní oči příběh sv. Martina a žebráka. Sv. Martinovi jsme zazpívali písničku. Na oplátku povozil všechny děti na koni a také pro ně schoval poklad. Cesta k nalezení pokladu prověřila děti v jejich znalostech o životě sv. Martina. Jen ten Martinův kůň měl divnou barvu :))

 


Cesta po měsíci Pandora
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-03 10:42:31

V třech letech se do naší MŠ vrátil Avatar, aby pozval děti na dobrodružnou výpravu na svůj měsíc Pandora. Cílem bylo pronést, cestou plnou nástrah, list z kouzelného stromu duchů. Na konci jako odměnu děti získaly vzácný amulet a mohly si nachytat bubliny splněných přání.


Plavání hvězdičky
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-11-03 09:58:26

Plavání v plavecké škole Vlnka nadále pokračuje. Zdokonalujeme se v základních plaveckých dovednostech - splývání na zádech, břiše, skoky do vody, potápění, práce rukou a nohou u plaveckého způsobu prsa i znak.

 


Divadlo v MŠ - O Matějovi
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-10-23 17:54:15

Dnes k nám do školky zavítalo divadélko s pohádkou Jak Matěj vysvobodil vítr. Celou pohádkou nás provázel šašek, který společně s dětmi vymýšlel, jak vyzrát nad čarodějem Černovousem. Ten totiž neměl rád slunce, a proto začaroval černý mrak, aby slunce zakryl. Když chtěl kamarád vítr černý mrak odfouknout, čaroděj ho zavřel do truhly a zamkl ho třemi klíči. Šašek tedy poprosil o pomoc Matěje, který měl za úkol klíče získat a vítr z truhly osvobodit. Čaroděj však klíče pečlivě ukryl – 1. klíč střežil krokodýl s velkými zuby, 2. klíč opatroval tříhlavý drak a 3. klíč měl na starost obr. Matěj byl však mazaný a měl pro strach uděláno … všechny klíče získal a vítr osvobodil. Větřík pak odfoukl černý mrak ze slunce, aby mohlo opět vesele svítit a hřát, a čaroděje vytrestal tím, že ho odfoukal pryč.

Dětem se pohádka moc líbila a měly radost, že skončila šťastně. Už teď se společně těšíme na další takový zážitek.


Tajemství lesa - akce spolku
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-10-17 15:47:03

V pondělí 15.10.2018 jsme navštívili galerii na starém městě, kde jsme mohli vidět naučnou výstavu Tajemství lesa. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informacích o stromech a mohli jsme si prohlédnou netradiční ztvárnění lesa na uměleckých plátnech. Vyzkoušeli jsme si i pokusy se dřevem a odnesli jsme si vlastní výtvory z tvořivé dílničky. Program byl placen Spolkem přátel MŠ Holubova.


Cesta do lesa
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-10-16 13:47:19

Dnes jsme se s dětmi, díky teplému počasí, vydali do lesa. Od Zděné boudy jsme se vydali poznávací stezkou. Učili jsme se poznávat stromy, plody, brouky, živočichy. Velice zajímavý příběh o Cikánském palouku přiměl některé děti k hledání pokladu. Nic jsme však nenašli. Další naší zastávkou byl rybník Češík. Snažili jsme se zahlédnou alespoň jednu rybku, která se v rybníce nachází. Odsud jsme zamířili na Rytířské hradiště. Děti se už velmi těšily. Rytířské hradiště děti přímo okouzlilo. Ovšem po malém občerstvení jsme se už museli vracet Ptačí stezkou zpět ke Zděné boudě. Malý výlet se nám velmi vydařil.


Ježku, pícháš, kam pospícháš?
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-10-10 13:24:13

S dětmi jsme prožili krásný minulý týden s tématem O ježkovi. Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavostí, přečetli pohádky, zazpívali písničky, namalovali ježečkovi bodlinky, nasbírali jablíčka, postavili domečky a dokonce jsme mu i něco zavařili na zimu.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80