Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-03-21 21:09:44

Zítra se přehoupne astronomická zima do jara a skřítek Jarníček zatím nikde. Nedalo nám to a vydali jsme se dnes s dětmi skřítka hledat a probudit. Cestou jsme se drželi slunečního paprsku, který nám ukazoval cestu. Než jsme došli na konec cesty, musely děti splnit spoustu úkolů. Na konci slunečního paprsku nás okouzlila poletující včelka, kterou hned děti pojmenovaly včelka Mája. Ta nám poradila, že pomocí zaříkávadla probudíme skřítka Jarníčka. Společně s včelkou se nám podařilo skřítka probudit, ten nám zamával, a běžel probudit další květiny a zvířátka. Už bude teplo!

 


Oslava narozenin Adélka
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-03-19 14:37:31

Dnes jsme oslavili další krásné šesté narozeniny, a protože byly pro Adélku poslední ve školce, tak jsme si je krásně užili. Z Adélky se stala princezna, které jsme zazpívali krásnou písničku, popřáli a vyfotili jsme se s krásnou princeznou. Za to všichni dostali sladkou odměnu. U svačiny nás čekalo ještě další překvapení v podobě výborného dortu a dětského šampáňa.


Karneval na ledě ukončil bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-03-15 16:47:00

Včera jsme s dětmi, naši poslední hodinu bruslení, strávili na ledě v maskách - proběhl karneval na ledě. Naprostá většina dětí přišla v krásných kostýmech nejrůznějšího žánru. Nejvíce bylo pohádkových postav (princezny, pohádkový hrdinové, kostlivci a další). Nechyběli hokejisti, motýlek a dokonce i japonec :). Dětem k poslechu i tanci hrály pohádkové písničky.


Akce spolku - divadlo Malý princ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:46:19

V úterý jsme se vydali poprvé na divadelní představení mimo MŠ. Autobusem MHD jsme odjeli do Aldisu na „Malého prince“. Děti cestu i celé představení perfektně zvládly a proto nám nebude nic bránit v tom, abychom zase někam vyrazili. :)

 


Bruslení
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-03-07 13:05:46

Dnes proběhla předposlední hodina bruslení na zimním stadionu a musíme konstatovat, že naprostá většina dětí se již na ledě krásně udrží. Nejmenší sice zpravidla s využitím kuželů, ale i tak je to obrovský pokrok. Dokonce někteří začali svoje dovednosti z florbalu (ze třídy) využívat v ledním hokeji.

Těšíme se na příští týden. Proběhne Karneval na ledě, kde všechny děti svoje dovednosti zúročí.


Oslava narozenin Terka
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-06 07:39:30

I o jarních prázdninách jsme měli ve školce napilno. Kromě hraní a tvoření jsme dokonce slavili narozeniny. Tentokrát byla oslavenkyní Terezka, která se kolem slunce proběhla již 4 krát. Zazpívali jsme jí narozeninovou písničku, popřáli a poté už jsme se pustili do kornoutků plných ovoce, které tvořila Terezka se svou maminkou – děkujeme, byly výborné.


Karneval u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-25 07:42:28

Páteční den byl ve znamení karnevalového dovádění a zároveň ukončením masopustního veselí. Naši sestavu plnou pirátů, víl a princezen, doplňovali batman, Star Wars, duch i upír. Nejdříve probíhalo seznamování a představování všech masek. Poté následovala karnevalová diskotéka, zábavné hry a na závěr přehlídka a focení jednotlivých kostýmů. Karnevalové dopoledne si děti krásně a příjemně užily.


Zdravá 5
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:24:04

Dnes jsme si v rámci „Zdravé 5“ povídali o tom, jaké potraviny bychom měli jíst, abychom byli zdraví a veselí. A jaké bychom naopak jíst neměli, aby se z nás nestali peciválové, kteří nemají svaly a bolí je bříška. Děti si i na samotná zdravá a nezdravá jídla zahrály a společně s paní lektorkou si vybíraly, které z nich se hodí například ke snídani, k svačince či k obědu. Na závěr všichni ochutnali mrkev a kedlubnu a na památku dostali samolepku.


Muzikohraní
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:20:35

V úterý nás ve školce navštívil muzikant Michal, který nám přišel představit mnoho - pro nás netradičních - hudebních nástrojů. Jednalo se o nástroje africké a indické. Kromě různých bubnů, misek, zvonečků a píšťal nás seznámil také s „brumlí, koncovkou či kalimbou“. Všechny nástroje jsme měli možnost si poslechnout a některé z nich dokonce vyzkoušet. Z dětí se rázem stali afričtí šamani, kteří hráli na bubny a nechali se unášet ve víru tance.


Divadlo - O zatoulané notičce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-02-05 18:52:19

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Úsměv s pohádkou - O zatoulané notičce. Pan Klíč nás doprovázel celou pohádku a zazpíval si s námi známé dětské písničky. Pan malíř namaloval ke každé písničce krásný obrázek. Jen pro notičku to bylo pořád málo, a proto se rozhodla jít do světa. Cestou však zabloudila v čarodějném lese, kde se schovávala pod suchým keřem. Tehdy si  uvědomila, že jí bylo s kamarády daleko lépe, a že písničku netvoří jen jedna notička, ale několik not dohromady. Jak to s notičkou dopadlo a jaké písničky jsme si společně zazpívali, můžete společně s dětmi najít v naší fotogalerii. 


Futurum - lidské tělo
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-02-05 06:51:00

V pátek 1.2. Jsme navštívili nákupní centrum Futurum kde se konala interaktivní výstava "Naše tělo". Čekalo na nás sedm stanovišť na kterých jsme se dozvěděli například jak fungují plíce, vazy a svaly nebo trávení. Skoro v každém stanovišti jsme si mohli osobně vyzkoušet jak funguje nebo vypadá naše tělo.  Vyzkoušeli jsme si i zvětšenou verzi známé stolní hry Operace. Na závěr jsme dostali všichni diplom za úspěšně splnění programu.


Divadlo - Mauglí
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-01-25 13:19:49

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo další divadélko. Tentokrát jsme se podívali do daleké džungle, kde jsme mohli vidět příběh malého chlapce Mauglího. Ten se v džungli ztratil a setkal se tam s mnoha zvířaty. Děti viděly medvěda, vlka, slona, opici, papouška, krásnou housenku a také zlého tygra. Celý příběh byl velmi legrační a všem se moc líbil.

Focení nám bohužel nebylo dovoleno.


Divadlo v MŠ - O Sněhurce
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-01-22 13:03:52

Včera nás navštívil kašpárek se svým divadélkem a novou pohádkou o Sněhurce. Pomocí maňásků a častého zapojování dětí do divadla, aby napovídali postavám co se jak stalo, jsme viděli krásný příběh o tom jak zlá královna chtěla být nejkrásnější na celém světě, ale Sněhurka byla krásnější. Zlé královně se nelíbilo to co se dozvěděla od kouzelného zrcátka a snažila se několika způsoby uspat Sněhurku. Tu vždy zachránili její kamarádi trpaslíci, když si kousla do otráveného jablka, tak ani trpaslíci nestačili a na pomoc musel přispěchat hodný princ. Polibkem  probudil Sněhurku a jestli neumřeli tak tam žijí šťastně až do teď. 


Kurz lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-21 09:17:44

V pátek jsme zakončili kurz lyžování. I když pondělí pro výpadek proudu neproběhlo, děti behěm 4 následujících dní úspěšně zvládly nástrahy Olešnického lyžařského střediska. V pátek děti dostaly možnost projet se v závodních brankách a nejlepší byli vyhlášeni. Všechny děti dostaly pamětní diplomy. Věříme, že nyní již všechny děti, které tento kurz absolvovaly, zvládly základy lyžování a stačí jen dále rozvíjet.


Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:21:03

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:49

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


Knihovna
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-01-10 06:37:30

V pondělí 7. ledna jsme již podruhé zavítali s dětmi do knihovny. Paní knihovnice nás přivítala v roli myšky Bavlnky a přečetla nám krásnou pohádku o dvou myškách a jejich výrobě zmrzliny ze sněhu a vanilkového cukru. Poté jsme si povídali o výrobě a příchutích zmrzlin. Děti měly za úkol najít po celé knihovně ovoce, ze kterého by se dala taková dobrá zmrzlina vyrobit. Za odměnu si mohly děti prohlédnout jakoukoliv knížku. Děti si užily v knihovně krásné dopoledne a společně se už těšíme na další návštěvu.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:29:00

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 13:08:50

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 13:07:20

Včerejší den byl pro děti ten nejkouzelnější  - očekávali jsme totiž příchod Ježíška s nadílkou. Celý den jsme se snažili být co nejvíce potichu a v klidu, abychom Ježíška nevyplašili.

Po ranní svačince jsme se vydali na procházku kolem školky, abychom Ježíškovi nechali čas na nadělování. Když jsme se z procházky vrátili a přestrojili se, zazpívali jsme ještě Ježíškovi koledu Štědrý večer nastal a poté jsme pozorně poslouchali, zda uslyšíme zvoneček….. a skutečně zazvonil. Přesunuli jsme se do třídy, kde děti úžasem zůstaly stát. Po pár společných fotečkách u stromečku jsme postupně začali rozbalovat všechny dárečky. Ježíšek nám nadělil panenky, puzzle, nářadí i s ponkem, různé hry a mnoho dalších krásných hraček ….tímto Ježíškovi ještě jednou moc děkujeme, děti měly velikou radost.

Zbytek dopoledne jsme strávili hraním s novými hračkami a po obědě děti s krásným zážitkem uléhaly do svých postýlek.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80