Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Oslava narozenin - Klarka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-19 21:28:48

Dnes jsme oslavili krásné šesté narozeniny Klárky A. Oslava se nám vydařila. Byly to její poslední narozeniny ve školce. Příští rok už bude ve škole.


Tajemství lesa - akce spolku
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-10-17 15:47:03

V pondělí 15.10.2018 jsme navštívili galerii na starém městě, kde jsme mohli vidět naučnou výstavu Tajemství lesa. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informacích o stromech a mohli jsme si prohlédnou netradiční ztvárnění lesa na uměleckých plátnech. Vyzkoušeli jsme si i pokusy se dřevem a odnesli jsme si vlastní výtvory z tvořivé dílničky. Program byl placen Spolkem přátel MŠ Holubova.


Cesta do lesa
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-10-16 13:47:19

Dnes jsme se s dětmi, díky teplému počasí, vydali do lesa. Od Zděné boudy jsme se vydali poznávací stezkou. Učili jsme se poznávat stromy, plody, brouky, živočichy. Velice zajímavý příběh o Cikánském palouku přiměl některé děti k hledání pokladu. Nic jsme však nenašli. Další naší zastávkou byl rybník Češík. Snažili jsme se zahlédnou alespoň jednu rybku, která se v rybníce nachází. Odsud jsme zamířili na Rytířské hradiště. Děti se už velmi těšily. Rytířské hradiště děti přímo okouzlilo. Ovšem po malém občerstvení jsme se už museli vracet Ptačí stezkou zpět ke Zděné boudě. Malý výlet se nám velmi vydařil.


Ježku, pícháš, kam pospícháš?
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-10-10 13:24:13

S dětmi jsme prožili krásný minulý týden s tématem O ježkovi. Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavostí, přečetli pohádky, zazpívali písničky, namalovali ježečkovi bodlinky, nasbírali jablíčka, postavili domečky a dokonce jsme mu i něco zavařili na zimu.


Ekoden
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-03 19:34:04

Dnes proběhl každoroční Ekologický den. Je neskutečné jak se dokáže během jednoho odpoledne proměnit prostředí kolem školky. Zahrada je témař připravená na zimu a výukové centrum hytrometeorologie se změnilo k nepoznání. Ještě pár dobných úprav a bude prostředí MŠ opět o pořádný kus krásnější. Natřelo se neskutečné množství ploch. Od betonové stěny, přes zahradní domečky a i skákací panák se osvěžil novotou. 

Moc děkujeme všem pomocníkům. Taková pomoc je pro naši MŠ největším přínosem.


In-line bruslení počtvrté
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-02 20:35:46

Letošní podzim  nám přeje a opět jsme vyrazili bruslit. Musíme uznat, že všechny děti dělají obrovské pokroky a také nás neustále přibývá. Dnes už byla na bruslích celá polovina školky. Moc děkujeme všem pomocníkům z řad rodičů. Bez nich by přezouvání bylo časově velmi problematické.


In-line bruslení potřetí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-27 09:27:02

Letošní podzim nám zatím dopřává krásné počasí a my toho využíváme a již potřetí jsme se vydali k blízké Rybárně na in-line bruslení. Dětí nám přibývá a pokroky jsou jasně patrné. Pevně věříme, že se ještě na in-line dostaneme, abychom na zimní bruslení měli dobrý základ.


Podzimníček
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-09-27 09:24:22

Léto je již za námi a proto jsme se vydali, jako každý rok, vzbudit skřítka Podzimníčka. Během cesty musely děti splnit několik úkolů – řešily podzimní hádanky, sbíraly listí, skládaly puzzle, pomohly vlaštovkám posedat si na drát a společně jsme si ukázali, jaké oblečení se hodí do podzimního sychravého počasí. 

Podzimníčkovi se z vyhřáté postýlky nechtělo, ale nakonec jsme ho básničkou Foukej, foukej větříčku vzbudili. Poradili jsme mu, co by měl během své 3 měsíční vlády stihnout udělat, rozloučili jsme se a pospíchali jsme do školky na oběd.


Inline podruhé
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-21 13:38:15

V tomto týdnu jsme využili krásného počasí a vyrazili opet k rybárně na in-line bruslení. Již nás bylo o něco více. Moc děkujeme všem dospělím pomocníkům.


První bruslení v tomto školním roce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-12 06:34:53

V úterý jsme vyrazili s dětmi k Rybárně na první in-line bruslení v tomto školním roce. Moc nás překvapilo, jak to dětem šlo. Tento týden nám to už asi nevyjde, ale pokud bude počasí, určitě vyrazíme i příští týden.


Jitro v MŠ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-09-12 06:31:55

Dnes nás ve školce navštívily paní učitelky z hradeckého pěveckého sboru Jitro. S dětmi se přivítaly zpěvem a vyprávěly jim pohádku O vousaté princezně. Během pohádky děti zpívaly a tančily. Přestože byla pohádka velmi napínavá, nakonec skončila šťastně a dětem se tak moc líbila. Všechny děti dostaly na památku omalovánku houslového klíče a někteří navíc i „diplom“ a informace o sboru, který si odnesli domů.


Rozloučení se školním rokem
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-27 21:49:35

Odpoledne po pasování předškoláků, proběhlo také rozloučení s rodiči. Zahájení proběhlo na třídách tradičním sledováním závěrečného videa. Na zahradě MŠ bylo pro předškoláky připravené překvapení - vypouštění poštovních holubů. Tak jako nás opouštějí nejstarší děti, tak nás opusilo hejno bílích holubů. Následovala celá řada zábavných úkolů a na závěr (kdo chtěl) se opékaly špekáčky. Jen škoda, že začalo pršet. Předčasně jsme celou akci museli zakončit.


Pasování předškoláků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-27 21:20:53

Dnes (27.6.) byl pro předškoláky významný den - proběhlo pasování předškoláků na školáky. Před pasování dostaly děti školní tričko, při pasování dostaly klíč od MŠ a dárek v podobě knížky s věnováním. Nechyběl přípitek šumívým nealkoholickým vínem.

Po pasování byl pro děti na celé dopoledne připraven skákací hrad. Děti si ho maximálně užily. Moc děkujeme D. Helgerovi a A. Králové, kteří dětem tuto atrakci zajistili.

Na závěr ještě paní kuchařka koupila všem dětem v MŠ vodní meloun. Moc chutnal. Moc krásné dopoledne na závěr školního roku.


Probouzení skřítka letníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-22 11:31:45

Včera nastala na Zemi mimořádná událost. Ve 12:08 dosáhlo Slunce dvého nejsevernějšího bodu a vstoupilo do znamení Raka. Nastal nejdelší den v roce a začalo astronomické léto. A co to znamená pro děti naší MŠ? Nic jiného, než že skřítek Jarníček musel předat vládu skřítkovi Letníčkovi. A děti si to užily.


Výlet na Staré Hrady
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-06-20 09:00:10

Jak bylo poznat z dnešního výletu, tak brzké vstávání dělá někomu ještě velké potíže. Nicméně jsme to všichni zvládli a vyrazili na zámek Staré Hrady. Cesta nám s pohádkou rychle utekla a už jsme scházeli do Zámeckého pohádkového sklepení. Viděli jsme vodnickou domácnost, obří rodinku, lesní a ledové království, čertovskou domácnost, do které se však všem moc nechtělo. Ve vězení byl uvězněn jen čaroděj Zlomyslník, kolem kterého jsme prošli do zámecké pohádkové hladomorny, kde jsme mohli spatřit obří smaragdové draky. Ve Zdravosvětě jsme navštívili prince Zdrávokaze, dračí porodnici a zuboopravnu, vílu Vitamínu a v královské komnatě nás přijalo na osobní audienci samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinou. Po krátkém občerstvení jsme ještě navštívili Čarodějnou bestyjolu plnou zvířat a potvůrek našich čarodějnic. Cesta domů uběhla velmi rychle, protože únava nás dostihla. Moc se nám vše líbilo a určitě někdy znovu se tam opět podíváme.


My co jsme nejeli na ŠVP
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-06-19 09:05:19

My, co jsme neodjeli na školu v přírodě, jsme se také nenudili. Prošli jsme si Pohádkový les v Šimkových sadech, kde jsem viděli pohádkové bytosti - vodníky, princezny, čarodějnice, čerty apod., se kterými jsme plnili různé úkoly a dostávali překvapivé odměny. A v pátek jsme si vyšlápli na Bílou věž, kterou jsme zvládali docela hravě i s jejími 226 schody. Moc se nám líbila.


Požární poplach
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-18 13:14:05

Na dnešní den (18.6.) byla v MŠ naplánovaná cvičná požární evakuace. Děti "vyhnal" z MŠ hustý kouř doprovázený sirénou a slovní výzvou o evakuaci. Venku již čekali místní hasiči a celou situaci ještě umocnili hasičskou houkačkou. Následovala prohlídka hasičského vybavení a návrat do MŠ.

Děti byly na celou akci dopoledne připravovány wink 


ŠVP - doplnění fotek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-18 13:08:40

Ještě se nám podařilo získat několik "málo" fotek z naší mimořádné akce a dokonce najdete i videa. Děkujeme.


ŠVP - čtvrtek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-14 21:47:37

Dnes byl poslední den naší mimořádné akce na Horním Bradle. Pojali jsme ho ve velmi klidném tempu a dopoledne jsme strávili v hlavním táboře nejrůznějšími hrami a na lanovce. Odpoledne proběhlo vyvrcholení celého týdenního programu a vyrazili jsme hledat pozůstatky dinosaurů. Cesta nebyla dlouhá a hned při prvním pokusu jsme naleziště našli. V táboře pak děti měli možnost své úlovky nazdobit. Po večeři proběhla závěrečná rozlučková akce  - diskotéka, rozdávání pamětních listů a opékání špekáčků. Moc děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na hladkém průběhu celého týdne. Bez jejich pomoci by si děti nemohly odnést tolik skvělých zážitků.

Další fotky z celého týdne ještě přibudou.


ŠVP - středa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-13 22:40:40

Středa byla ve znamení horšího počasí. Dopoledne jsme si vyzkoušeli nejnovější zbraň proti nejagresivnějším dinosaurům (prak) a rozvíjeli vnímání bez zrakových receptorů (provázkový labyrint). Po obědě jsme vyrazili k dinosauřímu hnízdu, abychom získali trofej v podobě dinosauřího vejce a natrénovali přechody přes nejrůznější lávky. Před večeří jsme i přes špatné počasí (18°) ještě "hupsli" do bazénku (koupání bylo vyhodnoceno jako nejlepší část dne), po večeři jsme si zazpívali a bonusem byl večerníček Tom a Jerry. Nyní již všechny děti odpočívají zaslouženým odpočinkem. Krásný den....


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80