Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Divadlo - O zatoulané notičce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-02-05 18:52:19

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Úsměv s pohádkou - O zatoulané notičce. Pan Klíč nás doprovázel celou pohádku a zazpíval si s námi známé dětské písničky. Pan malíř namaloval ke každé písničce krásný obrázek. Jen pro notičku to bylo pořád málo, a proto se rozhodla jít do světa. Cestou však zabloudila v čarodějném lese, kde se schovávala pod suchým keřem. Tehdy si  uvědomila, že jí bylo s kamarády daleko lépe, a že písničku netvoří jen jedna notička, ale několik not dohromady. Jak to s notičkou dopadlo a jaké písničky jsme si společně zazpívali, můžete společně s dětmi najít v naší fotogalerii. 


Futurum - lidské tělo
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-02-05 06:51:00

V pátek 1.2. Jsme navštívili nákupní centrum Futurum kde se konala interaktivní výstava "Naše tělo". Čekalo na nás sedm stanovišť na kterých jsme se dozvěděli například jak fungují plíce, vazy a svaly nebo trávení. Skoro v každém stanovišti jsme si mohli osobně vyzkoušet jak funguje nebo vypadá naše tělo.  Vyzkoušeli jsme si i zvětšenou verzi známé stolní hry Operace. Na závěr jsme dostali všichni diplom za úspěšně splnění programu.


Divadlo - Mauglí
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-01-25 13:19:49

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo další divadélko. Tentokrát jsme se podívali do daleké džungle, kde jsme mohli vidět příběh malého chlapce Mauglího. Ten se v džungli ztratil a setkal se tam s mnoha zvířaty. Děti viděly medvěda, vlka, slona, opici, papouška, krásnou housenku a také zlého tygra. Celý příběh byl velmi legrační a všem se moc líbil.

Focení nám bohužel nebylo dovoleno.


Divadlo v MŠ - O Sněhurce
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-01-22 13:03:52

Včera nás navštívil kašpárek se svým divadélkem a novou pohádkou o Sněhurce. Pomocí maňásků a častého zapojování dětí do divadla, aby napovídali postavám co se jak stalo, jsme viděli krásný příběh o tom jak zlá královna chtěla být nejkrásnější na celém světě, ale Sněhurka byla krásnější. Zlé královně se nelíbilo to co se dozvěděla od kouzelného zrcátka a snažila se několika způsoby uspat Sněhurku. Tu vždy zachránili její kamarádi trpaslíci, když si kousla do otráveného jablka, tak ani trpaslíci nestačili a na pomoc musel přispěchat hodný princ. Polibkem  probudil Sněhurku a jestli neumřeli tak tam žijí šťastně až do teď. 


Kurz lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-21 09:17:44

V pátek jsme zakončili kurz lyžování. I když pondělí pro výpadek proudu neproběhlo, děti behěm 4 následujících dní úspěšně zvládly nástrahy Olešnického lyžařského střediska. V pátek děti dostaly možnost projet se v závodních brankách a nejlepší byli vyhlášeni. Všechny děti dostaly pamětní diplomy. Věříme, že nyní již všechny děti, které tento kurz absolvovaly, zvládly základy lyžování a stačí jen dále rozvíjet.


Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:21:03

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:49

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


Knihovna
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-01-10 06:37:30

V pondělí 7. ledna jsme již podruhé zavítali s dětmi do knihovny. Paní knihovnice nás přivítala v roli myšky Bavlnky a přečetla nám krásnou pohádku o dvou myškách a jejich výrobě zmrzliny ze sněhu a vanilkového cukru. Poté jsme si povídali o výrobě a příchutích zmrzlin. Děti měly za úkol najít po celé knihovně ovoce, ze kterého by se dala taková dobrá zmrzlina vyrobit. Za odměnu si mohly děti prohlédnout jakoukoliv knížku. Děti si užily v knihovně krásné dopoledne a společně se už těšíme na další návštěvu.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:29:00

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 13:08:50

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 13:07:20

Včerejší den byl pro děti ten nejkouzelnější  - očekávali jsme totiž příchod Ježíška s nadílkou. Celý den jsme se snažili být co nejvíce potichu a v klidu, abychom Ježíška nevyplašili.

Po ranní svačince jsme se vydali na procházku kolem školky, abychom Ježíškovi nechali čas na nadělování. Když jsme se z procházky vrátili a přestrojili se, zazpívali jsme ještě Ježíškovi koledu Štědrý večer nastal a poté jsme pozorně poslouchali, zda uslyšíme zvoneček….. a skutečně zazvonil. Přesunuli jsme se do třídy, kde děti úžasem zůstaly stát. Po pár společných fotečkách u stromečku jsme postupně začali rozbalovat všechny dárečky. Ježíšek nám nadělil panenky, puzzle, nářadí i s ponkem, různé hry a mnoho dalších krásných hraček ….tímto Ježíškovi ještě jednou moc děkujeme, děti měly velikou radost.

Zbytek dopoledne jsme strávili hraním s novými hračkami a po obědě děti s krásným zážitkem uléhaly do svých postýlek.


Vánoční zpívání + tvoření
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 13:03:21

Na dnešní den jsme se s dětmi dlouho připravovali pravidelným nácvikem nejen vánočních koled. Na zahradě MŠ jsme se společně s rodiči pokusili navodit tu správnou vánoční atmosféru a za doprovodu piana si zazpívali všechny písničky, co jsme se naučili. Ve třídách jsme pak společně s rodiči mohli vytvořit spoustu vánočních dekorací. Nechybělo ani vánoční cukroví, které nám přinesli ochutnat rodiče ze svých zásob. Moc děkujeme. Besídka se moc vyvedla.


Předvánoční divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 13:02:42

Pondělní divadélko nás zavedlo do Krkonoš, kde pan Krakonoš, lesní víla Kraksana a zajíčci Levouško a Pravouško připravovali vše na Vánoce. Ozdobili si chaloupku, napekli cukroví a ozdobili v lese stromek pro zvířátka. Pohádka byla plná písniček, které děti s radostí doprovázely tleskáním a zpěvem.


Vánoční tvoření a pečení
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-12-14 13:05:52

Tento týden jsme se s dětmi věnovali vánočním přípravám. Měli jsme spoustu práce. Vyráběli jsem různé ozdobičky na stromeček, kapříky i vánoční přáníčka. Při pečení jsme se sice trochu umazali, ale naše cukroví stojí za to. Na našem vánočním zpívání můžete i Vy posoudit, zda chutná báječně. 


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-12-09 20:09:17

V pátek 7.12. jsme navštívily místní knihovnu, kde na nás jako vždy čekala paní knihovnice v převleku se spoustou pohádek a úkolů. Po krásné pohádce o Čepici jsme dostaly různé, někdy až vtipné pokrývky hlavy a pustily jsme se do zodpovídání otázek, které si pro nás nachystala paní knihovnice. Na závěr naší návštěvy nesmělo chybět prohlížení si různých knih, které nás zaujaly. 


Čertovský rej
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-12-09 20:07:29

Ve středu 5.12. K nám do školky opět dorazili čerti z naší základní školy. Po dvou společných písničkách které jsme jim zazpívaly a po pár slibech že budeme hodnější jsme dostali od Mikuláše a andělů nějaké odměny. 


Čertovské hrátky 2018
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-04 13:09:36

Pět zástupců z každé třídy dnes odešlo reprezentovat naši školku na Čertovské hrátky, které proběhly na Základní škole Štefcova. Konkurence byla hoodně veliká a naše možnosti pravidelné přípravy jen velmi omezené. I přesto jsme jednu disciplínu vyhráli a to byl hod na cíl. Bohužel  v ostatních displínách máme ještě rezervy, tak jsme se umístili na pátém místě. I tak, každý dostal poděkování za účast ve formě diplomu a sladké čokolády.


Mimořádné plavání - Všestary - Akce spolku přátel
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-29 17:59:35

Dnes jsme všichni společně jeli do plaveckého bazénu do Všestar na poslední plavání.  (Marťánci tedy na předposlední – naposledy si zaplavou ještě zítra J). Kromě bazénu, ve kterém si děti vyzkoušely vše, co se během lekcí naučily, jsme si užili také saunu, kde jsme se krásně ohřáli a odpočinuli si. Neplavci si zatím pohráli v herně. Poslední plavání si všichni moc užili a věříme, že děti budou doma s chutí o dnešním dni vyprávět.


Příjezd sv. Martina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-15 20:51:23

Dnes jsme s dětmi prožili mimořádný den. Dopoledne jsme se vydali do školní hřiště naší základní školy, abychom zažili na vlastní oči příběh sv. Martina a žebráka. Sv. Martinovi jsme zazpívali písničku. Na oplátku povozil všechny děti na koni a také pro ně schoval poklad. Cesta k nalezení pokladu prověřila děti v jejich znalostech o životě sv. Martina. Jen ten Martinův kůň měl divnou barvu :))

 


Cesta po měsíci Pandora
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-03 10:42:31

V třech letech se do naší MŠ vrátil Avatar, aby pozval děti na dobrodružnou výpravu na svůj měsíc Pandora. Cílem bylo pronést, cestou plnou nástrah, list z kouzelného stromu duchů. Na konci jako odměnu děti získaly vzácný amulet a mohly si nachytat bubliny splněných přání.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80