Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-27 09:43:34

Bruslení má zasebou již tři hodiny a dětem to jde moc dobře. I ti nejmenší již zvládli rovnováhu a pomalu se dostáváme k dalším aktivitám.


Lyžování - poslední den
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-19 22:17:03

Dnes proběhl poslední den lyžování a pro děti připravila lyžařská škola mikrozávody. Na začátku nechybělo rozcvičení se Soptíkem a rozlyžování. Do slalomových branek se postavili ti zkušenější, kteří již zvládli jízdu na vleku. Na závěr dostali všichni diplom a odznak. Cesta zpět se nám trošku zkomplikovala a přijeli jsme se zpožděním. Nekteří už únavu nezvládli a autobus je uspal.


Lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-18 13:59:07

I když je dnes čtvrtek, pro děti to byl třetí den lyžování. Počasí se nám (proti pondělí) výrazně zlepšilo a děti si to parádně užily. Čerstvě napadaný a urolbovaný sních vytvořil naprosto ideální podmínky pro výuku a již značná část dětí dokázala sjíždět celý Olešnický kopec. Jsme zvědavy na zítřejší závody...


Zimníček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-25 20:57:54

Ještě než přišel Ježíšek, tak jsme s dětmi oslavili Zimní slunovrat - nejdelší noc a nejkratší den. Skřítek podzimníček ukončil svoji nadvládu a předal svoje  "žezlo" svému bratříčkovi Zimníčkovi. Samozřejmě, že cesta ke skřítkům nebyla pro děti nejjednodušší - musely splnit pár úkolů. Od čtvrtečního dne již v chaloupce křítků (v chodbě MŠ) dohlíží Zimníček.


Divadlo
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-25 20:41:39

 


Vánoční besídka - ateliér
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-21 22:17:09

I na letošním vánočním tvoření jsme otevřeli oblíbený fotoateliér, ve kterém se mohli zájemci vyfotit....

Nemáme v MŠ fotografie z vánočního zpívání. Pokud by byl někdo z rodičů ochotný nějaké poskytnout, uvítáme. Děkujeme.

 


Závěrečný aquač
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-12-15 07:01:39

Dnes (14.12.) dětem skončil podzimní kurz plavání, a proto za odměnu strávily tuto hodinu v aquacentru. Velice se těšily a také si to skvěle užily. Vlnobití, skluzavku, vířivky a ty nejodvážnější vyzkoušely i tobogán.


Výlet na Potštejn - akce spolku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-12 14:39:12

Dnes jsme s celou MŠ vyrazili na zámek Potštejn, kde byla pro děti připravena "Cesta do Betléma". Děti se velmi přirozenou cestou dozvěděli spoustu informací o vánočních tradicích a také něco o Ježíšku. Průvodcem nám byla Barunka a anděl. Vyvrcholení proběhlo v "Betlémě" u Marie, Josefa a malého Ježíška. Všem dětem se tam moc líbilo.


Čertovské hrátky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-07 18:01:54

Celý týden je zasvědcen Mikuláši, andělům i čertům. Dnes (čtvrtek) jsme vyrazili na závody - Čertovské hrátky. MŠ Štefcova připravila pro děti z Malšovických mateřských škol utkání ve čtyřech displínách (obratnostní dráha, skoky v pytli, hod míčkem na cíl a vytrvalostní běh). Z každé třídy bylo vybráno několik dětí, které naši MŠ reprezentovali. Vůbec nám nešla disciplína hod na cíl, zato ve vytrvalostním běhu jsme všechny porazili. Nakonec jsme vybojovali krásnou "bramborovou" medaili.


Kdo jí mrkev, ředkvičky, ten je zdravý celičký
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-12-03 09:16:48

Minulý týden jsme s dětmi prožili nádherné zážitky s tématem - "Zdraví a nemoci". Vytvářeli jsme Otesánky, které jsme poté zdravě i nezdravě nakrmili. Děvčata vyráběla loutky z papíru, a tak jsme si mohli zahrát divadlo "O veliké řepě" s vypravěčkou Šárkou i ostatními. Správnému dýchání jsme se učili při výrobě bacilů, kterých jsme se snažili častým mytím rukou, co nejvíce zbavit. Velice také děti zaujala pohádka "O bolavé pusince" a hned poté jsme nacvičovali správný krouživí pohyb při čištění zoubků. Při přípravě ovoce a zeleniny jsme se učili ovoce nejdříve umýt, oloupat, pak rozkrájet či strouhat. Na závěr celého týdne jsme si udělali vitamínovou hostinu, kdy jsme ochutnávali náš mrkvový salát, ovocnou limonádu i různé druhy ovoce.


Příjezd sv.Martina+hledání pokladu
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-13 18:48:42

Protože 11.11. (svátek sv. Martina) v letošním roce vycházel na sobotu, tradiční akci "Příjezd sv.Martina"  jsme uskutečnili až dnes v pondělí (13.11.).  Akce je sice tradiční, nicméně v letošním roce byl průběh velmi specifický. Zatímco v minulých letech musel sv.Martin nechat svého koně "za branami města", letos dostal "povolení" a přijel na zahradu školy s celou parádou. Děti viděly dramatizaci příběhu o záchraně žebráka a za písničku (kterou Martinovi zazpívalyl) dostaly odměnu projet se na koních.

Hledání sv.Martinského pokladu

Dnes  (13.11.) jsme se společně s dětmi po příjezdu svatého Martina vydali na cestu za svatomartinským pokladem. Na cestě nás čekaly různé úkoly, které jsme museli správně zodpovědět, abychom mohli dále postupovat v cestě za pokladem. (Jakou barvu měl kůň, na kterém Martin přijel?, Co daroval Martin žebrákovi?...) Na konci cesty byla velká radost z nálezu pokladu. Poté jsme si ve školce rozdělili svatomartinský poklad a na závěr krásného dopoledne jsme si pochutnali na svatomartinských rohlíčcích. Děkujeme moc paní Haně Malé za upečení svatomartinských rohlíčků.


Sněží nám ve třídě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-13 18:28:49


Vyhlášení soutěže ve sběru kaštanů
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-13 18:25:09

V pondělí (6.11.) jsme u Hvězdiček vyhlašovali výsledky v soutěži ve sběru kaštanů. Na prvním místě se umístila Lucka Hanušová, na druhém Julinka Enochová a na třetím Vráťa Pecina.Všem výhercům gratulujeme a děkujeme i všem, kteří se zúčastnili. Všichni od nás dostali také pamětní listy. Ti, co se nestihli zúčastnit, to trochu oplakali, ale mohou to zkusit příští rok.


Halloween - Dušičky u Hvězdiček 2017
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-07 12:57:20

Minulý týden jsme si s dětmi nejen hrály na dýně a duchy, ale také jsme se věnovali vydlabávání dýní, vytvářeli jsme netopýry na papír, sladké duchy z lízátek a měli jsme i halloweenskou párty. Povídali jsme si o Halloweenu i Dušičkách, seznamovali jsme se s jejich symboly a tradicemi. Za krásně strávený duchovní týden jsme se obdarovali halloweenskými medailemi a sladkostmi. 


Výstava dýní
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:11:24

Děkujeme všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a vlastně všem, kteří se podílí na výzdobě prostor naší mateřské školy. V uplynulém týdnu se nám před školkou objevilo mnoho krásných halloweenských dýní. Nejkrásnější jsou však "za rozbřesku", kdy zapálené svíčky vytváří tu správnou haloweenskou atmosféru.

 


Divadlo v MŠ - O kouzelné hrušce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:35:56

Ve středu (1.11.) navštívilo naší MŠ hudební divadlo Margit Vinklářové a zahrálo nám hudební pohádku s názvem "O kouzelné hrušce". Příběh o kocouru, lišákovi, kovářovi, žábě, babičce a hrušce měl pro děti jedno velké ponaučení: můžeme mít všechno na světě, ale když nebudeme zdraví a nebudeme mít lásku, nebudeme štastní.


Plavání u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-22 19:22:18

A už jsou tu první fotky z plavání. Snažíme se všichni už od první hodiny. Někteří z nás se nebojí ničeho. Učíme se, potápíme se a bavíme se. Podívejte se sami.

Děkujeme moc panu Hanušovi za krásné fotografie.

HaMa


Pravděpodobně poslední in-line bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-19 18:59:44

Včera (18.10.) jsme se využili krásného počasí a vyrazili (celá MŠ) k blízkému železnému mostu pravděpodobně na poslední in-line bruslení. Drobný problém byl na místě se spadaným listím, které však přítomné maminky v krátké chvíli odstranily. Převléknout děti do sportovního pak pomohly studentky střední pedagogické školy, které k nám chodí na praxi.


Skřítek Dubínek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-17 21:29:17

Dnes jsme se s dětmi zašli podívat do skřítkova barevného království - lesa. Poznávali jsme různé stromy (dub, bříza, javor ...), sbírali dubové listy, které ve školce použijeme na výrobu skřítka Dubinka. Nacházeli jsme houby, pozorovali lesní obyvatele a nakonec jsme skřítkovi postavili domečky na zimu. Všichni jsme se v lese něco nového naučili a zároveň se pobavili, až jsme dostali chuť na dobrý oběd. Měli jsme však malé zpoždění, tak jsme se trochu obávali, abychom něco dostali. Všechno dobře dopadlo.

HaMa


Logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-12 20:35:28

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Logopedické pohádky od žirafy Žofky a zahrálo dětem pohádku "O ztraceném písmenku". Pohádkový příběh plný logopedických cvičení na vyvození písmene "R" se dětem moc líbil.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80