Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Pravděpodobně poslední in-line bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-19 18:59:44

Včera (18.10.) jsme se využili krásného počasí a vyrazili (celá MŠ) k blízkému železnému mostu pravděpodobně na poslední in-line bruslení. Drobný problém byl na místě se spadaným listím, které však přítomné maminky v krátké chvíli odstranily. Převléknout děti do sportovního pak pomohly studentky střední pedagogické školy, které k nám chodí na praxi.


Skřítek Dubínek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-17 21:29:17

Dnes jsme se s dětmi zašli podívat do skřítkova barevného království - lesa. Poznávali jsme různé stromy (dub, bříza, javor ...), sbírali dubové listy, které ve školce použijeme na výrobu skřítka Dubinka. Nacházeli jsme houby, pozorovali lesní obyvatele a nakonec jsme skřítkovi postavili domečky na zimu. Všichni jsme se v lese něco nového naučili a zároveň se pobavili, až jsme dostali chuť na dobrý oběd. Měli jsme však malé zpoždění, tak jsme se trochu obávali, abychom něco dostali. Všechno dobře dopadlo.

HaMa


Logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-12 20:35:28

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Logopedické pohádky od žirafy Žofky a zahrálo dětem pohádku "O ztraceném písmenku". Pohádkový příběh plný logopedických cvičení na vyvození písmene "R" se dětem moc líbil.


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-13 12:57:07

V úterý jsme vyrazili do knihovny v Malšovicích. Hned u vchodu do knihovny na nás čekal mocný Viking, který měl pro nás připravený tajuplný příběh. Po příběhu jsme ve skupinách soutěžili v hledání kartiček postav z pohádky a za odměnu jsem dostali sladkou odměnu. Zbytek návštěvy v knihovně jsme strávili prohlížením knih, které nás velice zaujali.

MaDl


Dodělávky ekodne 1
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-11 13:32:29

Na našem Ekodni se nepodařilo zkompletovat domeček. Pan Helger a Enoch se dohodli a i přes velmi nepříznivé počasí nám domeček dodělali. Ještě chybí střecha a natřít. Snad se vše povede do konce října. Moc děkujeme.


Děti kolem běhají, všude ježka hledají
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-10 13:41:17

Minulý týden jsme si s dětmi vyprávěli různé ježčí příběhy, dozvěděli jsme se o úkrytech ježka na zimu, které jsme se pokusili také postavit, rozeznávali jsme zvuky různých zvířat, povídali jsme si o tom, co ježek má rád dobrého a také jsme si ježky sami vyrobili. Nálada byla výborná a děti se velmi bavily.

HaMa


Eko den v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 12:37:34

Je skutečně fantastické, kolik práce dokáže udělat mnoho nadšených rodičů i dětí, během dvou, tří hodin, v rámci Ekologického dne. Naše Eko-zahrádka je plně připravena na zimu. Emil (želvák) má krásně posekaný výběh a hlavně, díky zahloubení povrhu u ohrady nám již (snad) neuteče. :) . V letních dnech nám již nebude pod pergolou tolik svítit sluníčko díky zastínění z rákosových rohoží. Využívat nově nakresleného skákacího panáka nakresleného na chodníku, budou moci děti využívat nejen v době hraní na zahradě. Ořiškem (hlavně z důvodu brzkého stmívání) se ukázala chaloupka na vybavení nově vytvořeného výukového koutku hydrometeorologie. Ještě bude potřeba dodělat střecha a také natřít. Snad to ještě do zimy nějak zvládneme. 

Obrovské poděkování patří nejen všem, co přiložili ruku k dílu, ale také všem maminkám (možná i tatínkům:)), kteří připravili malé občerstvení pod pergolou. 

Bez vás všech co jste přiložili ruku k dílu, by naše školka prospívala o něco hůře. Díky moc.

 


Divadlo Mášenka a zvířátka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 12:36:47

Dnes (4.10.) nás v MŠ navštívilo divadlo paní Lhotákové a pro děti zahrálo divadlo s názvem Mášenka a zvířátka. Byl to příběh o významu přátelství. Tak jak se chováme ke svým přátelům, tak nám to oplácí.


Probouzení skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 20:36:40

I když je první podzimní den (podzimní rovnodennost) až v pátek, s ohledem na plavání dětí jsme museli s dětmi probudit skřítka Podzimníčka již dnes.

Pro starší děti je to již tradiční akce. Mladší měly premiéru. V průběhu cesty po pavoučím vláknu děti plnily spoustu úkolů, které nějak souvisí s podzimem. Připomenuly  si  např. jak se máme oblékat či jak se vlaštovky připravují na odlet do teplých krajin. Skřítka jsme nakonec vzbudili podzimní písničkou.


Sklízení úrody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 18:04:03

Včera (19.9.) jsme s dětmi sklízeli úrodu na naší zahrádce. Poté jsme zahrádku uklízeli a připravovali na zimu. Velice nás překvapilo, jak práce na zahradě děti velice bavila. Na to jakou jsme měli úrodu se podívejte sami.


Rozloučení se školním rokem
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-07-23 17:53:06

Společně s dětmi jsme si k ukončení školního roku připravili pro rodiče "Cestu poznání". Cestu jsme společně označili žlutými slunečními paprsky a připravili pro rodiče deset úkolů, které jsme směřovali k tématu "Jak nás znáte.". Čekání na rodiče jsme si krátili hrou na hřišti v Loděnici DDM, která také byla cílem naší cesty. Poté, co rodiče dorazili i s vyplněnými úkoly, zazpívali jsme si společně tři známé písničky a přesunuli jsme se do klubovny, kde jsme shlédli video, které shrnovalo průběh celého školního roku ve třídě Hvězdičky. I přes nepříznivé počasí se nám podařilo roztopit ohínek a opékat buřtíky. Rodiče si svůj velký poklad našli (děti), a proto závěrečnou sladkou tečkou pro děti bylo mokré hledání pokladu. 


Poslední bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-07-03 17:41:10

V čtvrtek, před koncem školního roku, jsme ještě obě třídy vyrazili na in-line bruslení.


Plavání - aquač
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 07:04:00

V pátek děti navštěvující plavání absolvovaly svoji poslední hodinu, kterou strávily v aqua centru. Nejprve zažily vlnobití a pak jsme prošli postupně svěchny atrakce. Nejlepší vodní atrakcí byl (jak jinak) tobogán. Některé děti se již nebály a jezdily samy.


Kroužek AJ - garden party
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 06:52:25

V čtvrtek odpoledne proběhla předposlední hodina kroužku AJ. Oslava zakončení školního roku byla skutečně velkolepá. Na začátku si děti ještě zopakovaly pár konverzačních frází a následovalo hodování. 


Probouzení skřítka Letníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-22 21:38:52

Jak jistě většina z nás ví, včera (21.6.) proběhl astronomicky významný den - letní slunovrat (nejdelší den a nejkratší noc). A protože u nás ve školce slavíme všechny tyto čtyři astronomicky významné dny v průběhu roku, proběhla akce - probouzení skřítka Letníčka. Cestou ke skřítkově domečku musely děti nejprve splnit několik jednoduchých úkolů (složit letní puzzlíky, přenést vodu, přeskákat ostrovy apod.). Probudit skřítka již byl pro děti jednoduchý úkol. Od včerejšího dne se ujal vlády nový skřítek a již nám ve školce dohlíží na všechny přítomné.

MaJí


Hvězdičky na stěně
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-21 09:18:55

Včerejší (20.6.2017) dopoledne jsme s dětmi strávili na horolezecké stěně. Pro děti to byl velký zážitek. Předvedly skvělé výkony i když někteří s malými obavami. Kája M., Matěj V. i Adélka Š. překvapili mile i nás (učitele), když dokázali vyšplhat až ke slunečním paprskům. Děti si také šly zařádit na boulder, kde kreativitu a lezecký um prověřila široká nabídka bouldrových kombinací. Závěrem děti dokonce překonaly i pana učitele.

HaMa


Sklízení první úrody u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 22:51:33

Dnes jsme se s dětmi venku věnovali naší zahrádce. Nejen, že jsme si ji vyčistili od plevele, ale také jsme si sklidili naši první úrodu. Ředkvičky jsme si opláchli studenou vodou a paní kuchařka nám je rozkrájela do misky. Poté jsme je všichni ochutnali. Byli moc dobré, akorát trochu pálivé. 


Horní Bradlo-Hvězdná brána
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 22:53:34

O uplynulém víkendu (16-18.6.2017) jsme s dětmi i jejich rodiči absolvovali zábavný program s názvem Hvězdná brána. V pátek navštívil naši planetu (využitím hvězdné brány) mimozemšťan, který unesl naši paní učitelku. V sobotu pak děti putovaly po lese a plnily mnoho úkolů, za které získávaly drahokamy, zlato i perly. Nejtěžší úkol je čekal po návratu do tábora. Všechny tyto cennosti musely vyměnit za jeden dílek ovládacího panelu hvězdné brány. Večer jsme pak společně panel zkompletovali, aktivovali bránu a tím jsme vysvobodili naši unesenou paní učitelku. V závěru pak pro děti připravil pan Tesař (účastník akce) nezapomenutelný zážitek v podobě 4min ohňostroje. V dětech to zanechalo nezapomenutelný zážitek.


Plavání - závody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 22:35:28

V pátek děti (navštěvující plavání) absolvovaly předposlední hodinu a zúčastnily se plaveckých závodů. Příští týden nás čeká návštěva "Aquače". Už nám to docela jde! wink


Pohádková cesta v Šimkových sadech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-13 19:34:14

Dnes jsme celá MŠ vyrazili do Šimkových sadů, kde jsme prošli tzv. Pohádkovou cestu. Pro děti bylo připraveno deset pohádkových postav, které dávaly dětem nejrůznější úkoly. Například pro vílu hledaly rozsypané knoflíky, vodníkovi pomáhaly skládat vodovodní potrubí či zatoulané rybyčky, princezně postavit hradby, které drak rozboural nebo čarodějnici zamíchat kouzelný lektvar. Za odměnu dostaly spousty razítek nebo také drahokam, barevnou kuličku i diplom.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80