Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Velikonoční týden u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-13 13:28:53

Velikonoce se blíží, a proto jsme si tento týden s dětmi připomínali velikonoční zvyky a tradice. Vyráběli jsme velikonoční výzdobu. A na zelený čtvrtek jsme si s dětmi užili velikonoční pomlázku i s nadílkou. Na to, jak se nám to všechno nakonec podařilo, se můžete podívat i Vy.

HaMa


Divadlo v MŠ - logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:55:25

V úterý 4.4.2017 k nám do MŠ dorazilo divadlo s logopedickou pohádkou. Hlavní postavou pohádky byla žirafa Žofka. Byla to cestovatelka po světě, kde nastřádala mnoho znalostí o tom, jak správně vyslovovat hlásky a jak má jazyk v ústech "pracovat". Vedle Žofky byl také přítomen líný jazyk, který se v průběhu pohádky napravil a tím usnadnil správné vyslovování. Děti názorně  ukazovaly, jak ony svůj jazýček ovládají. Ujasnili jsme si také, kde v ústech sídlí různé druhy chutí a že bez nich, bychom si na žádném jídle tolik nepochutnali. 

VoI


Divadlo v MŠ - známé pohádky v anglickém znění
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:48:31

V pondělí 3.4.2017 nás navštívili studenti SOA,  aby nám zahráli dvě pohádky mluvené v anglickém jazyce. První pohádka byla O Popelce a druhá pohádka O Sněhurce. Studenti používali jednoduchou základní angličtinu. Trošku jsme měli obavy, zda jim budou děti rozumnět a také zda to bude děti bavit. Studenti obě pohádky dokázali podat tak,  že jim porozuměli i děti, které nechodí na kroužek anglického jazyka. Po divadle nás trpaslíkové z pohádky o Sněhurce naučili tanec, který všechny postavy tancovali na svatbě Sněhurky s princem.

DlMa


Centra aktivit u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-06 22:50:35

V tomto týdnu se s dětmi zabýváme tématem dopravní prostředky. Dnes jsme si to s dětmi užili v centrech aktivit. Skládali jsme puzzle, hráli pexeso, doplňovali jsme grafomotorické listy, vybarvovali jsme dopravní prostředky, přiřazovali jsme co létá, co plave a co jede. 


Probuzení Emila
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-31 17:35:24

Dnes odpoledne (jen pro pár dětí) se v MŠ udála mimořádná událost. Po dlouhých 5ti měsících zimního spánku se nám ukázal želvák Emil. Jsme moc rádi, že letošní krutou zimu přečkal bez úhony. 


Nečekáme - vyplouváme!
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-31 13:07:51

Včera jsme se s dětmi zúčastnili v rámci týdenního tématu Voda v Ateliéru HDD na Staré Náměstí programu "Nečekáme - vyplouváme". Tento program byl plný interaktivních prvků při práci s netradičním materiálem: mořský písek, voda, mušle. Stali se z nás na okamžik námořníci, badatelé či lovci mořských příšer. Vydali jsme se přes Tichý oceán až k australským břehům, kde lidé poprvé v r. 1866 spatřili legendární Krakatici.V rámci individuální práce jsme se naučili rozmývat akvarelové pastelky vodou při kreslení barevných korálových ryb. Cestou zpět do školky jsme se zastavili v Žižkových sadech, kde jsme měli malou svačinku a užili jsme si pěkného dopoledního počasí.


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-22 18:45:03

Dnešní divadýlko dětem přivezlo do školky jarní pohádku. Ovšem nakonec se z ní vyklubalo málem malé drama. Hlavní postavou totiž byla zlá koza Róza, která odmítala dávat svému hospodáři mléko.Také lhala! Proto ji hospodář ze svého statku vyhnal. Ale koza si z toho nic nedělala a obratem zabrala chaloupku důvěřivému králíčkovi. Z chaloupky ji nedokázal vyhnat ani vlk s medvědem, podařilo se to až odvážné včelce Jůlii, která ale musela použít své žihadlo, protože po dobrém si koza říct nedala.  Róza se nad sebou nakonec zamyslela a slíbila, že se polepší. Vydala se zpátky ke svému hospodáři, který ji nakonec vzal zpátky. Děti během písniček tleskaly do rytmu, odpovídaly na otázky Kašpárka a  nakonec se zapojily do malého tanečku. 

VoI


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-21 21:45:48

Dnešním dnem jsme za pomocí skřítka Jarníčka, kterého se nám podařilo probudit, uvítali jaro. Snažili jsme se ze všech sil, abychom zdolali všechny úkoly a nástrahy skřítka Zimníčka, který nechtěl svůj trůn opustit. Za odměnu nám skřítek Jarníček poslal pár slunečních paprsků, kterými naznačoval, že zima opravdu odchází.

HaMa


Karneval na ledě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-16 13:26:36

Dnes (16.3.2017) proběhla poslední hodina na ledové ploše zimního stadionu, která byla zasvěcena karnevalu. Většina dětí přišla v krásných kostýmech. Za doprovodu hudby si děti poslední hodinku moc užily. 

Za 8hodin, které jsme od ledna do března strávili na ledě, udělala většina dětí obrovský pokrok. Pevně věříme, že v dalším roce navážeme. Bez maminek, tatínků, dědečků, babiček a dalších, kteří nám pomáhali by to skutečně nešlo. Moc děkujeme.

Trošku uvažujeme, zda zkusit inline bruslení. Promyslete wink


Poslední hodina kroužku AJ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-03 10:18:31

Včera proběhla poslední hodina kroužku AJ z prvního pololetí. Pro děti paní lektorka připravila zábavnou hodinu, kde nechyběla ani ochutnávka nejrůznějších dobrot. 


Karneval v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-27 20:14:59

Dnešní den ve školce byl plný karnevalového dovádění. Užili jsme si spoustu her, soutěží i legrace. Naši sestavu plnou pirátů a pirátek, hasičů, princezen, kočiček apod., doplňovaly i čtyři nádherné Elsy. Společná mini disco show se třídou Marťánků nás velice pobavila. Sladkou tečkou na závěr byla oslava narozenin Lucinky M., která měla pro všechny malé překvapení.

HaMa


Hudební divadlo
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-25 15:48:52

V pátek jsme s dětmi navštívili hudební divadlo v ZŠ. Uvítali nás naši kamarádi - zobcová flétna, hoboj, lesní roh, fagot a klarinet. Vyslechli jsme krásnou pohádku o jejich společné cestě do světa, kde mimo jiné pomáhali zachránit princeznu od zlého draka. Jak to v pohádkách bývá, kamarádům se podařilo princeznu zachránit a draka utancovat . Společně jsme se naučili i novou písničku "My muzikanti jdeme do světa" a závěrem si každý mohl vyzkoušel "být dirigentem", někteří dokonce i s novou taktovkou.

HaMa


Zprávy z bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-23 13:40:13

Bruslení na zimním stadionu se nám přehouplo do druhé poloviny a musíme kontatovat, že všechny děti udělaly významný pokrok. I ty nejmenší se již umí pohybovat samostatně po ledě i když třeba jen na krátkou vzdálenost. Čekají nás ještě čtyři hodiny tak je prostor dále se zdokonalovat. Obrovské díky patří všem rodičům, kteří chodí pomáhat. Bez jejich pomoci by si to děti tak neužívaly.

MaJ


Nemocnice medvídků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-19 09:34:27

V úterý odpoledne k nám do školky přišly studentky medicíny a s sebou přinesly mnoho zajímavých věcí. Dozvěděli jsme se jak máme v těle uložené orgány a k čemu slouží. Po krátké přednášce děti vyrazily i se svými plyšáčky po jednotlivých stanovištích. Na nich se seznámily s "rentgenem, s EKG s operačním sále " a také tím, jak paní doktorka píše diagnozu na lékařskou zprávu. Pro děti byla akce velmi přínosná, hlavně proto, že si sami pod vedením mediček mohly vyzkoušet ošetření svého plyšového kamaráda. 

VoI


Hvězdičky v knihovně
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-12 12:11:22

Na začátku února  jsme v našich Hvězdičkách měli téma zimní sporty. Velmi se nám tedy hodily osobní poznatky a dovednosti z kurzů lyžování a bruslení, které v naší školce probíhaly a probíhají. Prohlíželi jsme encyklopedie a časopisy zaměřené na sportovní tématiku. Navštívili jsme malšovickou knihovnu, kde jsme pokračovali v seznamování se s dětskými knížkami a nejen to. Jako vždy i tentokrát si pro nás paní knihovnice připravila program. Četla dětem ukázky pohádek o sportovním zajíci, o vodníkovi, který učil děti plavat a ony jeho na oplátku bruslit a děti si také mohly vyzkoušet, jaké to mají plemena psů jako např. husky, kteří jsou cvičeni v tažení sání. Za svoji pozornost děti byly odměněny drobnou odměnou, kterou si odnesly domů. Už teď se těšíme na další návštěvu knihovny, která se uskuteční začátkem března.

VoI


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-06 22:08:29

Dnes nás navštívilo ve školce divadlo s pohádkou - O mlsné ježibabě. Pohádka byla velmi poučná, strašidelná, ale i zábavná. Ježibaba měla totiž za úkol od zlé královny, ukrýt před králem princeznu Růženku, která byla moc mladá a krásná. Královna se totiž chtěla stát jedinou a mocnou ženou v zemi. Ježibaba však za tuto službu chtěla od královny něco tučného - velký teplý bůček, který se jí bude rozplývat na jazyku. Jak to však v pohádkách bývá, vše dobře dopadlo a princeznu nakonec vysvobodil krásný princ Vítek.

HaMa


Povolání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-28 18:45:11

Tento týden jsme si ve třídě Hvězdičky povídali o povolání. K tomu se vázala i naše návštěva malšovické pekárny, kam jsme se v pátek s dětmi vydali. Ujal se nás mladý pekař, který dětem ukázal sklad mouky, stroje na míchání těsta, "odpočívárnu" a pekárnu pro různé druhy pečiva. Následovala ukázka motání housek a rohlíků. Nahlédli jsme také do prodejny, která je přímo v pekárně a lidé si mohou zakoupit ještě teplé pečivo. Při odchodu děti dostaly na ochutnání kakaový moučník. Venku jsme se očistili od mouky a se sáčky v ruce vyrazili ke školce, abychom si ještě užili zimní radovánky na naší zahradě. 

VoI


Práce ve třídě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-21 14:46:38

Zatímco se někteří z nás celý týden věnovali lyžování ani mi ve školce jsme nezaháleli. V tomto týdnu jsme se s dětmi zabývali výrobou krmítek pro ptáčky nejen z kostek, ale i z papíru. Na to, jak se nám to podařilo, se podívejte sami.

HaMa


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-12 22:18:00

Máme zasebou druhou hodinu bruslení a jak je vidět, dětem to již docela jde. Bez maminek a tatínků by to však moc nešlo. Moc děkujeme.


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-12 21:58:55

Ve středu (11.1.) nás ve školce navštívilo divadélko U dvou sluncí. Shlédli jsme pohádku O Mourkovi. Společně s kocourkem jsme si připomněli, jak je důležité umět pozdravit, poprosit, poděkovat i omluvit se. Také jsme se dozvěděli, jak se v zimním období oblékat, abychom nedopadli jako Mourek, který nastydl a musel ležet v posteli a pít teplý čaj. Nakonec jsme si s Mourkem ještě společně zazpívali. 


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80