Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
ŠVP - středa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-13 22:40:40

Středa byla ve znamení horšího počasí. Dopoledne jsme si vyzkoušeli nejnovější zbraň proti nejagresivnějším dinosaurům (prak) a rozvíjeli vnímání bez zrakových receptorů (provázkový labyrint). Po obědě jsme vyrazili k dinosauřímu hnízdu, abychom získali trofej v podobě dinosauřího vejce a natrénovali přechody přes nejrůznější lávky. Před večeří jsme i přes špatné počasí (18°) ještě "hupsli" do bazénku (koupání bylo vyhodnoceno jako nejlepší část dne), po večeři jsme si zazpívali a bonusem byl večerníček Tom a Jerry. Nyní již všechny děti odpočívají zaslouženým odpočinkem. Krásný den....


ŠVP - úterý
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-13 07:33:13

Noc na úterý proběhla bez větších problémů a my se už těšili na další dobrodružství. Hned ráno jsme vyrazili, kam jinam než, do lesa. Děti čekalo krmení dinosaurů, velmi náročná lávka přes potok a první skutečná prověrka spolupráce. Z dinosauřího hnízda vypadla vajíčka a úkol byl jasný - dostat je zpět bez toho, abychom na ně sahali. Vše se zdárně povedlo a oběd byl pro všechny tou největší odměnou. Odpoledne nás čekala velmi dlouhá cesta k zabezpečenému území, kde se chovají dinosauři. Po vstupu (průlez penumatikou) jsme slyšeli hned dva dinosaury, ale bohužel jsme je nezahlídli.  Krousek byl připraven další úkol - síťová klec. Prolézt tunelem do vnitnří místnoti byla pro všechny hračka. Povečeři jsme oslavili narozeniny Domči a ještě před večerkou proběhlo interviu s Poseidónem. Po náročném dni všichni spali jako miminka :))


ŠVP - pondělí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-11 21:47:44

První den naší první školy v přírodě byl ve znamení přesunu a poznávání prostředí. Všechny děti zvládly loučení bez větších problémů. Po příjezdu jsme pořádně prošli prostředí rekreačního střediska, kde jsme ubytovaní. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali poprvé do přilehlých lesů. Poznávali jsme borůvčí, mraveniště i pozůstatky po řádění datlů. Nechyběla svačina a pak již hurá na dinosaury. Otázky na květinkách prověřili znalosti a jak jinak by mohla cesta do pravěku začínat, než chycením prvního pořádného dinosaura.

Před večeří nechyběla koupačka v bazénku, kterou větčina dětí vyhodnotila jako nejlepší akcí dne.

Po večeři a krátkém zpívání jsme ještě zašli k blízkému bazénku, kde měli děti možnost zeptat se mořské panny na jednu otázku, která každé dítě zajímala nejvíc. 

V táboře je klid a pracuje se na přípravě dalšího dne. Dobrou...


Plavání ve Všestarech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-09 12:19:03

Poslední hodina plavání měla proběhnout příští týden. Bohužel jsme na škole v přírodě, tak nám plavecká škola Vlnka nabídla strávit tuto hodinu plavání ve Všestarech. Byli jsme překvapeni nejen moc pěkným zázemím, které plavecký bazén má. Samotný bazén má mělčinu i hloubku a pro děti se to zdálo jako ideální. Po plavání pro nás ještě Vlnka připravila malý dětský den. Dopoledne se nám moc vyvedlo.


Příprava zahrádky
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-05-25 13:24:35

Jako každý rok, tak i letos jsme s dětmi připravili naši zeleninovou zahrádku. Vyčistili jsme ji od plevele a zasadili rajčata, papriky a pórek. Tím však určitě nekončíme. Protože chceme ke svačince ochutnávat i jinou zeleninu, tak ještě zasejeme ředkvičku, hrášek a zasadíme sazeničky kedluben. Už se těšíme na úrodu. 


Den policie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-24 21:23:51

Ve středu (23.5.2018) jsme s dětmi vyrazili na Den policie na Tylově nábřeží. V letošním roce si děti doslova osahaly téměř veškeré vojenské vybavení. Dokonce se některé děti staly součástí ukázky cvičených vojenských psů. Dopoledne uteklo jako voda. a to jsme neprošli spoustu dalších míst. Ještě že tuto akci pořádá policie každý rok.


Dog dancing
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-23 13:25:45

V úterý (22.5.) přišli do naší MŠ předvést svoje umění tři pejsci. Po společném rozcvičení s dětmi nám na nejrůznější písničky zatancovali a také nám ukázali jak umí chytat friesbee. Kdo chtěl, mohl si práci cvičitele vyzkoušet. Povel "Popros" šel všem dětem.


Divadlo v MŠ - O chytrých prasátkách
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-05-20 10:54:25

Dnes jsme s dětmi shlédli pohádku O chytrých prasátkách Čertíkovi a Bertíkovi. Pohádka se nám líbila a velmi nás pobavila. Prasátka se totiž vydala do světa a měla co dělat se zlým a hladovým vlkem. Čertík a Bertík se však nenechali zastrašit  ani  sežrat a s pomocí myšáčka a včelky Julinky vlka  vyhnali daleko od domečku.


Dopravní hřiště Třebeš
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-09 18:42:00

Dnes jsme se s dětmi konečně dočkali. Od srpna minulého roku jsme měli rezervovaný termín na dopravním hřišti v Třebši. Cesta byla naprosto bez problémů a od 10hod. nás čekali dvě policistky, aby dětem připomněly pravidla pohybu po silnicích, cyklostezkách i přechodech. Praktická ukázka nemohla chybět. Na konci dostaly děti možnost pořádně projet celé dopravní hřiště. I tak někteří měli občas problém dodržet všechna pravidla silničního provozu. :)


Návštěva FNHK - druhá skupina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-02 19:12:32

Dnes jsme s poslední skupinou (nejen předškoláků) vyrazili na vzdělávací program do Fakultní nemocnice v HK. Nejvíce děti bavilo očkování :)


Divadlo v MŠ- naše rodina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-02 19:09:48

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo a zahrálo dětem pohádku "Naše rodina". Ono to vlastně ani pohádka v pravém slova smyslu nebyla. Příběh vyprávěl o tom, jak bychom se správně měli chovat k blízkým, kdo má doma jaké povinnosti a jak je důležitá spolupráce při všech domácích aktivitách. 


Zprávy z plavání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-04-20 08:07:59

Tak máme zasebou několik hodin plavání a již jsou vidět velké pokroky. Podívejte.


Návštěva FNHK - první skupina
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-04-20 08:08:19

Dne 18.4. jsme s dětmi navštívili Fakultní nemocnici - oddělení dětské chirurgie. Stali se z nás na okamžik doktoři a doktorky. Poté volali z dispečinku, že přivezli dvě nemocné děti Kačenku a Kubu a požádali nás, abychom je vyšetřili. Víte, co musí všechno lékař vyšetřit? - podívat se do krku, udělat výtěr, zaslat do laboratoře, změřit teplotu, změřit tlak, poslechnout srdíčko, obvázat a zalepit bolístku, píchnout opravdovou injekci, napsat recept do lékárny. Po náročné prohlídce Kačenky a Kuby jsme se v parku občerstvili a pobavili s nemocničními klauny.


Karneval na ledě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-04-16 22:52:04

Už nikdo ani nedoufal, že se povede realizovat poslední hodinu na zimním stadionu věnovanou karnevalu na ledě (původně plánovanou na konec března). Na bruslích jsme tak mohli obdivovat (v dětském podání) mnoho čarodějnic, čertů a čertic, pirátů, ale i králíčka, broučka, tygříka, včelky a mnoho dalších moc pěkných nejen pohádkových kostýmů. Nejen děti, ale i někteří rodiče našli odvahu a přišli na led v převleku. Převlek jednorožce a tygra patřil k nejpropracovanějším. Objevila se na ledě i černoška nebo šnek. Myslím, že si to všichni parádně užili. 

Moc děkujeme jmenovitě p. Broučkové, p.Helgerovi a p.Králové, kteří dětem převáželi vybavení na zimní stadion (i zpět) a také všem rodičům, kteří nám v průběhu všech hodin na ledě pomáhali převlékat děti. 


Zubní prevence
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-28 13:08:58

Každý rok (v těchto jarních měsících) nám do MŠ chodí studenti LF UK (budoucí zubaři), aby dětem připomněli jak je důležité správně si čistit zuby a také co se stane, když si zuby nečistíme.  Dětem také zkontrolovali zubní kartáčky a bohužel značná část jich potřebuje vyměnit....


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-21 15:23:43

Včera se přehoupla astronomická zima do jara a skřítek zimníček nikde. Pořád nás tu trápí zima a to se nám moc nelíbí! I proto jsme se dnes vydali s dětmi skřítka hledat. Cestou jsme se drželi slunečního paprsku, který nám ukazoval cestu. Než jsme došli nakonec, musely děti splnit spoustu úkolů. Na konci slunečního paprsku jsme našli domeček skřítka Jarníčka, ale ten nikde. Podle pokynů na posledním stanovišti jsme skřítkovi zazpívali jarní písničku a tím jsme skřítka probudili. Hurá, už bude jenom tepleji...


Noční hra "Pátý element"
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-18 21:18:42

Na čtvrtek (15.3.2018) učitelé MŠ Holubova připravili pro děti noční hru s názvem "Pátý element" inpirovanou dnes již téměř historickým filmem stejného názvu. Děti v průběhu hry plnily nejrůznější úkoly jednotlivých elementů oheň, voda, vzduch, země. Za splněné úkoly získávaly svítící perly, které shromaždovaly do zásobníků. Noční hra vyvrcholila ohňostrojem a tedy zničením všudypřítomného zla. Do dalšího opakování hry si dáváme úkol zakomponovat do hry i úkoly spojené se samotným pátým elementem, který v této variantě hry zatím nefiguroval.


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-03-18 21:17:32

V úterý (13.3.) nás navštívilo známé divadlo Úsměv se svojí pohádkou o čarodějnici, která se vydala z pohádkového světa do světa lidi, aby se naučila pravidla v dopravě a dopravní značky. Divadlo bylo krásnou kombinací maňáskového a činoherního divadla. Během divadla nejednou čarodějnice zapojila do divadla jak děti tak i učitelé. 


Anglické divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-05 18:16:49

Dnes nám studentky SOAVOSH HK (studující obor předškolní pedagogika) zahrály dvě divadelní pohádky v anglickém znění. Díky velmi jednoduché angličtině pochopily příběh nejen děti, které navštěvují kroužek AJ. 

První pohádka byl Šmoulí příběh o vaření šmoulího koláče, který jim sebral Gargamel. Druhý příběh byl pro většinu dětí známý. V minulém školním roce absolvovaly Cestu za dvanácti měsíčky wink.


Návštěva planetária - akce Spolku přátel MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-02 12:54:01

V pondělí jsme se zúčastnili akce Spolku přátel MŠ a absolvovali program v Hradeckém planetariu. Před vstupem do projekční místnosti si děti prošly prostory planetaria. Vyzkoušely si simulátor zemětřesení, plazmovou kouli i termokameru. Následovala projekce naší šluneční soustavy s krátkým povídáním o planetách a pobyt v místnosti zakončila krátká pohádka o hvězdách. Velmi zajímavý byl pobyt u dalekohledu. Díky slunečnému počasí jsme se podívali na sluneční povrch v přímém přenosu. Jen ta promrzlá cesta zpět byla velmi náročná.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80