Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Hvězdiček

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Pohádková cesta v Šimkových sadech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-13 19:34:14

Dnes jsme celá MŠ vyrazili do Šimkových sadů, kde jsme prošli tzv. Pohádkovou cestu. Pro děti bylo připraveno deset pohádkových postav, které dávaly dětem nejrůznější úkoly. Například pro vílu hledaly rozsypané knoflíky, vodníkovi pomáhaly skládat vodovodní potrubí či zatoulané rybyčky, princezně postavit hradby, které drak rozboural nebo čarodějnici zamíchat kouzelný lektvar. Za odměnu dostaly spousty razítek nebo také drahokam, barevnou kuličku i diplom.


Další bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:40:58

Dnes jsme opět se všemi dětmi vyrazili k blízké Rybárně na naši bruslařskou dráhu. Musíme uznat, že to již dětem skvěle jde.


Výlet do ZOO
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:33:37

Včera (7.6.) jsme vyrazili na plánovaný výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Pro děti byly připraveny dva programy: kontaktní zvířata a exotická zvířata. Děti jsme rozdělili na dvě skupiny podle jejich odvahy. Prví skupina se zúčatnila hodinového programu, kde se naučili jak se chovat ke zvířatům a mohli si na některá zvířata sáhnout. Druhá skupina strávila hodinku u žiraf, slonů, zeber a goril. Veliká škoda byl nedostatek času, který nás nenechal projít si celou ZOO.

Program - kontaktní zvířata

Program - exotická zvířata


Hudební divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 06:12:46

V pondělí (5.6.) nás ve školce navštívilo divadlo s pohádkou - Jak Máša s Míšou stanovali.  Máša a Míša se svými kamarády žabkou, zajíčkem a ježečkem nejdříve lenošili, později šli chytat ryby, učili se plavat a nakonec stavěli stan. Jejich práci však narušovala zlobivá vrána, která chtěla vždy všechno pro sebe a vymýšlela jim různá překvapení. Velmi humorná pohádka nás velmi pobavila.


Den policie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-03 09:27:33

Včera (1.6.) jsme se s dětmi zúčastnili akce Den policie. Byl to den plný krásných dárečků, her a soutěží.Velmi hezká podívaná se nám naskytla na vznášející se parašutisty či na přehlídku cvičených psů. Ze všech soutěžních aktivit si děti odnášely drobné sladkosti. Avšak tou největší sladkou tečkou byl koblihový uzel sypaný cukrem, který všem moc chutnal. 


Opět bruslíme
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-03 09:26:02

V úterý (30.5.) jsme opět vyrazili s dětmi na kolečkové brusle. I přes velmi teplé počasí předvedli bruslaři kvalitní výkony. Nejvíce je zaujal sjezd z mírného kopečka či slalom. Děkujeme paní Bílkové a panu Klementovi za výpomoc.


In-line bruslení v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-25 19:40:00

Dnes (25.5.) jsme celá MŠ vyrazili k místní rybárně, kde je nejvhodnější prostor pro zdokonalování našich bruslařských dovedností. Základní bruslařské dovednosti jsme se naučili na ledě a přechod na in-line již není tak náročný. Překvapilo nás, kolik dětí si in-line brusle přineslo. Časově nejnáročnější bylo převlékání. Pak už si to všichni užili.


Cesta do centra Amátka na program včely
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-25 19:40:56

V rámci akcí Spolku přátel MŠ jsme v úterý (23.5.2017) vyrazili s Marťánky ke Starému náměstí do centra Amátka na akci nazvanou Včely. Děti již základní (spíše teoretické)  znalosti mají z března, kdy jsme se včelám celý týden věnovali. Neměli jsme však možnost "osahat" si všechno vybavení, které se ve včelařství používá. V centru si tak děti nejen zopakovaly druhy včel, vývojová stádia včel, ale také nahlédly do skutečného úlu s plástvemy a oblékly si včelařský ochranný oblek. Na závěr si každý vyrobil svíčku.


Putování za kouzlem přírody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-18 21:53:59

Dnes 18.5. jsme se společně s dětmi zúčastnili akce "Putování za kouzlem přírody" v Šimkových sadech. Děti na různých stanovištích plnily společně úkoly, při nichž se nejen dobře bavily, ale i něco nového se dozvěděly. Největším lákadlem pro děti byl skákací hrad. Počasí nám vyšlo na jedničku, a tak jsme si dnešní dopoledne opravdu krásně užili. Závěrečnou sladkou tečkou celé akce byla čokoládová medaile. 

HaMa


První in-line bruslení u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-18 21:54:14

Včera (17.5.) jsme s dětmi za krásného počasí vyrazili vyzkoušet in-line brusle. Mile nás (učitele) překvapilo, jak to děti zvládají i přesto, že některé stály na bruslích tuto zimu poprvé. Dokonce děti ani nevyzkoušely pevnost svých chráničů, protože opravdu nebylo třeba. Všechny to zvládly dokonale. Věříme, že se k nám příště přidají i ostatní bruslaři.

HaMa


Besídka ke Dni matek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-11 17:36:19

Protože se blíží svátek všech maminek, u Hvězdiček se pilně nacvičovalo na besídku. Děti předvedly recitační, písničkové, ale i taneční pásmo. Jako každý rok i letos se sešlo velké množství rodičů, prarodičů a ostatních členů rodiny. Závěrem děti předaly přáníčka a dáreček, které s pomocí p. učitelek pro maminky vyrobily. Na besídce se také rozloučila p. učitelka Irena Vokolková, která všem poděkovala za spolupráci. Pro oživení akce a pro ty, co se nemohli zúčastnit předkládáme fotografie a děkujeme tímto panu Hanušovi za jejich pořízení.

VoI


Návštěva dopravního hřiště
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-27 13:24:24

Ve čtvrtek se třída Hvězdiček vypravila na dopravní hřiště do Třebše. Přivítala nás paní policistka s panem učitelem. Pokládali dětem otázky ohledně bezpečného vybavení při jízdě na kole. Děti s s sebou měly mít přilby z domu. Na hřišti jim byla zapůjčena odrážedla a koloběžky. Shromáždili jsme se u přechodu, kde jsme si vysvětlovali pravidla přecházení,malí cyklisté se učili jezdit po hřišti vpravo a řídili se světelnými semafory. Dnešní dopoledne sice nebylo vydařené počasí, ale děti měly zážitek a dokonce dostaly i reflexní pásku na ruku na památku.

VoI


Čarodějnický rej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-27 13:24:41

Počasí nám nepřálo, a tak jsme letošní čarodějnický rej s dětmi prožili ve třídě. Výroba kouzelného lektvaru, která byla hlavním námětem dnešního dne, děti velmi zaujala. Děti plnily různé úkoly, za které dostávaly jednotlivé přísady do lektvaru, který jsme společně ve velkém čarovném kotli zaklínadlem proměnili v kouzelný lektvar. Každý čaroděj a čarodějnice si mimo sladké odměny odnesli i zaslouženou medaily čaroděje nebo čarodějnice 1. kategorie.

HaMa

 


Hledání pokladu skřítka Pořádníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-21 07:46:55

Včera jsme se s dětmi vydali na cestu do lesa. Nebyl to jen tak obyčejný výlet! Děti čekala spousta úkolů, které souvisely s tématem týdne, a tou je ekologie. Děti si zopakovaly znalosti, se kterými se tento týden setkávají. Třídily odpadky, rozpoznávaly vandaly, kteří škodí přírodě, třídily značky, které na silnici jen tak neuvidí a také stavěly domečky pro skřítky. V cíli je za odměnu čekalo hledání sladkého skřítkova pokladu. Když jsme si s dětmi zamlsali a trochu odpočinuli, vydali jsme se na cestu do školky. Počasí bylo sice chladné, ale my jsme si malý výlet společně s dětmi krásně užili.


Velikonoční týden u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-13 13:28:53

Velikonoce se blíží, a proto jsme si tento týden s dětmi připomínali velikonoční zvyky a tradice. Vyráběli jsme velikonoční výzdobu. A na zelený čtvrtek jsme si s dětmi užili velikonoční pomlázku i s nadílkou. Na to, jak se nám to všechno nakonec podařilo, se můžete podívat i Vy.

HaMa


Divadlo v MŠ - logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:55:25

V úterý 4.4.2017 k nám do MŠ dorazilo divadlo s logopedickou pohádkou. Hlavní postavou pohádky byla žirafa Žofka. Byla to cestovatelka po světě, kde nastřádala mnoho znalostí o tom, jak správně vyslovovat hlásky a jak má jazyk v ústech "pracovat". Vedle Žofky byl také přítomen líný jazyk, který se v průběhu pohádky napravil a tím usnadnil správné vyslovování. Děti názorně  ukazovaly, jak ony svůj jazýček ovládají. Ujasnili jsme si také, kde v ústech sídlí různé druhy chutí a že bez nich, bychom si na žádném jídle tolik nepochutnali. 

VoI


Divadlo v MŠ - známé pohádky v anglickém znění
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:48:31

V pondělí 3.4.2017 nás navštívili studenti SOA,  aby nám zahráli dvě pohádky mluvené v anglickém jazyce. První pohádka byla O Popelce a druhá pohádka O Sněhurce. Studenti používali jednoduchou základní angličtinu. Trošku jsme měli obavy, zda jim budou děti rozumnět a také zda to bude děti bavit. Studenti obě pohádky dokázali podat tak,  že jim porozuměli i děti, které nechodí na kroužek anglického jazyka. Po divadle nás trpaslíkové z pohádky o Sněhurce naučili tanec, který všechny postavy tancovali na svatbě Sněhurky s princem.

DlMa


Centra aktivit u Hvězdiček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-06 22:50:35

V tomto týdnu se s dětmi zabýváme tématem dopravní prostředky. Dnes jsme si to s dětmi užili v centrech aktivit. Skládali jsme puzzle, hráli pexeso, doplňovali jsme grafomotorické listy, vybarvovali jsme dopravní prostředky, přiřazovali jsme co létá, co plave a co jede. 


Probuzení Emila
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-31 17:35:24

Dnes odpoledne (jen pro pár dětí) se v MŠ udála mimořádná událost. Po dlouhých 5ti měsících zimního spánku se nám ukázal želvák Emil. Jsme moc rádi, že letošní krutou zimu přečkal bez úhony. 


Nečekáme - vyplouváme!
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-31 13:07:51

Včera jsme se s dětmi zúčastnili v rámci týdenního tématu Voda v Ateliéru HDD na Staré Náměstí programu "Nečekáme - vyplouváme". Tento program byl plný interaktivních prvků při práci s netradičním materiálem: mořský písek, voda, mušle. Stali se z nás na okamžik námořníci, badatelé či lovci mořských příšer. Vydali jsme se přes Tichý oceán až k australským břehům, kde lidé poprvé v r. 1866 spatřili legendární Krakatici.V rámci individuální práce jsme se naučili rozmývat akvarelové pastelky vodou při kreslení barevných korálových ryb. Cestou zpět do školky jsme se zastavili v Žižkových sadech, kde jsme měli malou svačinku a užili jsme si pěkného dopoledního počasí.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80