Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:17:14

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:28

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:28:23

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 12:58:51

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Zamečníková      Kdy: 2018-12-21 12:44:07

Včerejší den byl pro děti ten nejkouzelnější  - očekávali jsme totiž příchod Ježíška s nadílkou. Celý den jsme se snažili být co nejvíce potichu a v klidu, abychom Ježíška nevyplašili.

Po ranní svačince jsme se vydali na procházku kolem školky, abychom Ježíškovi nechali čas na nadělování. Když jsme se z procházky vrátili a přestrojili se, zazpívali jsme ještě Ježíškovi koledu Štědrý večer nastal a poté jsme pozorně poslouchali, zda uslyšíme zvoneček….. a skutečně zazvonil. Přesunuli jsme se do třídy, kde děti úžasem zůstaly stát. Po pár společných fotečkách u stromečku jsme postupně začali rozbalovat všechny dárečky. Ježíšek nám nadělil kombajn, panenky, puzzle, nářadí i s ponkem, dinousaury, různé hry a mnoho dalších krásných hraček ….tímto Ježíškovi ještě jednou moc děkujeme, děti měly velikou radost.

Zbytek dopoledne jsme strávili hraním s novými hračkami a po obědě děti s krásným zážitkem uléhaly do svých postýlek.


Vánoční zpívání + tvoření
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 12:40:43

Na dnešní den jsme se s dětmi dlouho připravovali pravidelným nácvikem nejen vánočních koled. Na zahradě MŠ jsme se společně s rodiči pokusili navodit tu správnou vánoční atmosféru a za doprovodu piana si zazpívali všechny písničky, co jsme se naučili. Ve třídách jsme pak společně s rodiči mohli vytvořit spoustu vánočních dekorací. Nechybělo ani vánoční cukroví, které nám přinesli ochutnat rodiče ze svých zásob. Moc děkujeme. Besídka se moc vyvedla.


Předvánoční divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 12:41:00

Pondělní divadélko nás zavedlo do Krkonoš, kde pan Krakonoš, lesní víla Kraksana a zajíčci Levouško a Pravouško připravovali vše na Vánoce. Ozdobili si chaloupku, napekli cukroví a ozdobili v lese stromek pro zvířátka. Pohádka byla plná písniček, které děti s radostí doprovázely tleskáním a zpěvem.


Příprava na Vánoce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-14 17:15:53

Adventní čas je již za svojí polovinou a my nelenili a v tomto týdnu jsme se pilně připravovali na blížící se Vánoce. Nechybělo pečení lineckého cukroví, vymalovávání velkoformátové ozdoby a také zimní výzdoba oken. Také jsme vyrazili do blízké zahrady naší paní asistentky Dáji, která nám darovala vánoční stromeček na zahradu. Možná jste si již všimli před školkou, je moc krásný.


TVP - My se čertů nebojíme
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-08 20:13:47

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o čertech, Mikulášovi a andělech. Podle čeho čerta poznáme, jaký je a jak to asi vypadá v pekle? Na všechny tyto otázky uměly děti bez problémů odpovědět. Abychom se čertům více přiblížili, hráli jsme různé hry, u kterých jsme se pekelně zapotili, plnili jsme čertovské úkoly, vyráběli čertí řetěz a ve středu jsme se za čertíky dokonce převlékli.

Na konci týdne jsme se z pekla přesunuli do nebe a každý andílek ze třídy (u Marťánků jsou samí andílci J ) si vyrobil svého papírového kamaráda.


Čertovský rej
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-08 20:13:05

Ve středu se naše školka proměnila v peklo plné čertíků a andílků. Již od rána děti plnily různé čertovské úkoly, jako například skok přes oheň, pokus o nejlepší čertí škleb, podlézání pod řetězem a čertí tanec. Nejtěžším úkolem pro děti však bylo vymyslet si své čertovské či andílkovské jméno a něco o sobě říci. Po zdárném splnění úkolů dostali všichni čertovský výuční list.

Jako třešnička na dortu byla návštěva pana Mikuláše se svou družinou. Přestože některé z dětí měly v knize hříchů malinký černý puntík, do pekla si čerti nikoho neodnesli. Stačilo pouze zazpívat písničku a slíbit, že se budeme celý rok snažit být hodní. Děti dostaly nadílku nejen od andílků, ale také od paní kuchařky a studentek, které u nás byly naposledy.


Čertovské hrátky 2018
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-04 13:08:18

Pět zástupců z každé třídy dnes odešlo reprezentovat naši školku na Čertovské hrátky, které proběhly na Základní škole Štefcova. Konkurence byla hoodně veliká a naše možnosti pravidelné přípravy jen velmi omezené. I přesto jsme jednu disciplínu vyhráli a to byl hod na cíl. Bohužel  v ostatních displínách máme ještě rezervy, tak jsme se umístili na pátém místě. I tak, každý dostal poděkování za účast ve formě diplomu a sladké čokolády.


Pečení rolíčků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-15 21:05:01

Dnes jsme se s dětmi pokusili upéct svatomartinské rohlíčky. Sice v některých případech to jako rohlíčky nevypadalo, ale za to to moc chutnalo. 


Příjezd sv. Martina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-14 13:05:49

Dnes jsme s dětmi prožili mimořádný den. Dopoledne jsme se vydali do školní hřiště naší základní školy, abychom zažili na vlastní oči příběh sv. Martina a žebráka. Sv. Martinovi jsme zazpívali písničku. Na oplátku povozil všechny děti na koni a také pro ně  schoval poklad. Cesta k nalezení pokladu prověřila děti v jejich znalostech o životě sv. Martina.

Jen ten Martinův kůň měl divnou barvu :))


Podzim čaruje
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-13 17:28:22

Minulý týden jsme se s dětmi věnovali tématu „Podzim čaruje“. Povídali jsme si o tom, jaké nám na podzim panuje počasí, jaká zelenina a ovoce se sklízejí a jakým způsobem se tyto plody zpracovávají. Děti si vyzkoušeli sázení a sklízení brambor a v rámci výtvarné výchovy si „zavařily“ ovoce a „uskladnily“ brambory do pytlů.


Knihovna
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-13 17:26:00

V pondělí 5. listopadu děti poprvé v tomto školním roce zavítaly do knihovny. Paní knihovnice nás přivítala jako myška Bavlnka a vyprávěla nám krásnou pohádku o dvou myšičkách. Také nám ukázala originálně ozdobené dýně. Děti měly během návštěvy za úkol uhádnout různé hádanky a také najít v celé knihovně poschovávané lesní plody. Za odměnu si poté mohly vybrat jakoukoliv knížku k prohlížení. V knihovně se dětem moc líbilo a společně se těšíme na další návštěvu.


Cesta po měsíci Pandora
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-03 10:41:58

V třech letech se do naší MŠ vrátil Avatar, aby pozval děti na dobrodružnou výpravu na svůj měsíc Pandora. Cílem bylo pronést, cestou plnou nástrah, list z kouzelného stromu duchů. Na konci jako odměnu děti získaly vzácný amulet a mohly si nachytat bubliny splněných přání.


Divadlo v MŠ - O Matějovi
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-10-23 17:51:38

Dnes k nám do školky zavítalo divadélko s pohádkou Jak Matěj vysvobodil vítr. Celou pohádkou nás provázel šašek, který společně s dětmi vymýšlel, jak vyzrát nad čarodějem Černovousem. Ten totiž neměl rád slunce, a proto začaroval černý mrak, aby slunce zakryl. Když chtěl kamarád vítr černý mrak odfouknout, čaroděj ho zavřel do truhly a zamkl ho třemi klíči. Šašek tedy poprosil o pomoc Matěje, který měl za úkol klíče získat a vítr z truhly osvobodit. Čaroděj však klíče pečlivě ukryl – 1. klíč střežil krokodýl s velkými zuby, 2. klíč opatroval tříhlavý drak a 3. klíč měl na starost obr. Matěj byl však mazaný a měl pro strach uděláno … všechny klíče získal a vítr osvobodil. Větřík pak odfoukl černý mrak ze slunce, aby mohlo opět vesele svítit a hřát, a čaroděje vytrestal tím, že ho odfoukal pryč.

Dětem se pohádka moc líbila a měly radost, že skončila šťastně. Už teď se společně těšíme na další takový zážitek.


TVP - Za humny je drak
Kdo vydal: Zámečíková      Kdy: 2018-10-19 21:31:30

Minulý týden jsme se s dětmi věnovaly drakům. Děti zkoušely vymyslet rozdíly mezi drakem papírovým a pohádkovým, učily se geometrické tvary, emoce a také opakovaly barvy. Ve třídě si z PET víček postavily velikého draka s dlouhým ocasem, po kterém se v rámci balančního cvičení úspěšně prošly. Ve výtvarných chvílích pomocí  barevných papírů zdobily drakovi ocas a některé děti si také vyzkoušely vybarvit draka temperami a dozdobit ho krepákem. V rámci pohybu děti cvičily s dračími vejci a zkoušely si dračí básničky s pohybem. Všichni jsme si také užívali jedny z posledních krásných dní venku.


Cesta do lesa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-17 16:23:17

Dnes jsme se s dětmi vydali do lesa k Lesnímu hřbitovu. Pro děti jsme připravili cestu za sv.Hubertem (patronem všech myslívců). Děti si cestou v připravených úkolech zopakovali základní znalosti o lese a na konci je čekalo hledání podkladu sv. Huberta. Největší radost však měly děti z podzimního listí. Podzimní les má neopakovatelnou atmosféru.


Tajemství lesa - akce spolku
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-10-17 15:48:34

acute; lesa. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informacích o stromech a mohli jsme si prohlédnou netradiční ztvárnění lesa na uměleckých plátnech. Vyzkoušeli jsme si i pokusy se dřevem a odnesli jsme si vlastní výtvory z tvořivé dílničky. Program byl placen Spolkem přátel MŠ Holubova.

 


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100