Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   
Výlet na Potštejn - akce spolku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-12 14:38:34

Dnes jsme s celou MŠ vyrazili na zámek Potštejn, kde byla pro děti připravena "Cesta do Betléma". Děti se velmi přirozenou cestou dozvěděli spoustu informací o vánočních tradicích a také něco o Ježíšku. Průvodcem nám byla Barunka a anděl. Vyvrcholení proběhlo v "Betlémě" u Marie, Josefa a malého Ježíška. Všem dětem se tam moc líbilo.


TVP - My se čerta nebojíme..
Kdo vydal: Slezáková      Kdy: 2017-12-09 09:23:24

Tento týden to byla u nás pěkná čertovina. Nejprve jsme se seznámili s legendou o sv. Mikuláši a povídali si o tradici tohoto svátku. Dále jsme rozvíjeli představivost, jak vypadá čert, anděl, Mikuláš a jaké povahové vlastnosti představují. Učili jsme se také písničku Mik miku  Mikuláš a zapojili hru na orffovy nástroje. Konal se u nás čertovský rej a plnění čertovských zkoušek. Například prolézání strachovým pytlem, hledání sladké čertoviny podle hmatu, čertí tanec se židlemi a hra o čertí škrpále. Pohybu bylo jako vždy habakuk, čertova honička, kradené čertí ocásky, čertovské skoky v pytli a hra ztratil se čert. Nechybělo taneční ztvárnění písně Bu bu bu a popletení čertíci za doprovodu DJ Lucifera. Učili jsme se i tématické básničky včetně pohybové dramatizace, rozhýbávali čertí jazýčky a někteří se pekelně zapotili u pracovních listů. Vyráběli jsme čertíky, malovali andílky pomocí kříd a procvičovali tak grafomotoriku. Třídu nám zdobil společně vytvořený pekelně dlouhý řetěz. Děkujeme Matějovi za výborné perníčky a také studentkám na praxi za moc krásně připravený program. Velké díky patří také Mikulášovi, andělovi i čertům za jejich nadílku, a že nám ty naše andílky neodnesli do pekla. :)


Oslava narozenin- Sophie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-07 18:09:38

Dnes jsme také oslavili narozeniny Sophie. Bylo to sice až po obědě, ale stihli jsme to. Proběhl tradiční narozeninový obřad - zazpívali jsme narozeninovou písničku, prohlédli si fotky z jejího života (na fotce z ultrazvuku ji nikdo nemohl poznat:)) a nakonec ji všichni osobně poblahopřáli. 


Čertovské hrátky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-07 18:01:29

Celý týden je zasvědcen Mikuláši, andělům i čertům. Dnes (čtvrtek) jsme vyrazili na závody - Čertovské hrátky. MŠ Štefcova připravila pro děti z Malšovických mateřských škol utkání ve čtyřech displínách (obratnostní dráha, skoky v pytli, hod míčkem na cíl a vytrvalostní běh). Z každé třídy bylo vybráno několik dětí, které naši MŠ reprezentovali. Vůbec nám nešla disciplína hod na cíl, zato ve vytrvalostním běhu jsme všechny porazili. Nakonec jsme vybojovali krásnou "bramborovou" medaili.


Čertí rej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-06 18:36:57

Včera proběhl u Marťánků již tradiční Čertí rej". Děti si celé dopoledne pořádně užily. Do MŠ přišly děti již čertovsky ustrojené, zahrály si spoustu čertovských her a nakonec dorazil i Mikuláš s odpovídajícím doprovodem. Mikuláš si přinesl i knihu hříchů! U Marťánků však skoro nikdo nezlobí :))) tak čerti neměli moc velkou práci a všichni dostali tu správnou Mikulášskou nadílku.


První sníh
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-12-06 18:30:43

První sníh a zimní radovánky na zahradě. Nechyběla koulovačka a stavba sněhuláka. Schytal to jak pan učitel Martin, tak paní učitelka Lucka. Oba chvíli vypadali jak sněhuláci. Děti se pořádně vyřádily. :) 


Oslava svátku - Ondřej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-04 20:06:38

Ve čtvrtek slavil svátek Ondra. Všem dětem přinesl ochutnat piškotového Emila Holuba (naší želvu) či vagonky čtyř vláčků. Dětem vše moc chutnalo.


TVP - Co viděla kapka vody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-04 20:02:05

V minulém týdnu jsme se věnovali u Marťánků všemu, co nějak souvisí s vodou. Děti tak zkoušely z modelíny vymodelovat plovoucí těleso, zopakovali jsme si, jak je voda pro člověka důležitá, jak ji člověk připravuje v čistírnách, zkoušely jsme nabrat vodu v Orlici, na slepém rameni i v kaluži a následně jsme ji filtrovali ve fitrační sadě. Dokazovali jsme také přítomnost vody v dechu, rozlišovali jsme různá skupenství vody podle hmatu či zvuku. Nejzajímavější pro děti bylo pozorování plazmatické koule, která dětem ukazovala jak vzniká a vypadá blesk.


TVP-Jak vyzrát na bacily
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-11-28 15:25:36

Jak vyzrát na bacily..., o tom jsme si povídali minulý týden. Jako motivace nechyběly pohádky "Kropáček má angínu" a "Bacil Emil", díky kterým se děti učily převyprávět příběh. Navštívil nás čaroděj Bacil, který nám tropil v těle bolístky. Utkaly se bacily s vitamíny v přetahované a vitamín honil bacily. V rámci pohybových aktivit jsme se snažili bacily utahat. Věnovali jsme se samozřejmě i prevenci, jak být zdraví. Absolvovali jsme výlet do Země Zdraví. Zatančili si "Ovocný rock n roll". Třídili jsme zdravé a nezdravé potraviny a společně vyrobili "Elišku a Kryštofa". Děti si velmi užívaly výrobu ovocného špízu a tvorbu smajlíků ze zeleniny. V rámci aktivit jsme potrénovali naše tělo, paměť, počty, barvy, pojmy stejný, podobný i opačný. Rozvíjeli jsme i jemnou motoriku a představivost. Vyrobili jsme bacily pomocí tuží rozfoukávaných brčkem. Tvořili zdravé a zkažené zuby z krepáku. Zapojili jsme i tématické pracovní listy a cvičení na grafomotoriku. Paní učitelka vzala téma tak vážně, že se na ní jeden bacil nalepil a ne a ne se pustit, proto nám v tomto týdnu ve školce chybí :))


TVP-Není drak jako drak
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-19 17:00:49

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali vyloženě podzimnímu tématu "draci" a všemu, co tím souvisí. Rozvíjeli jsme nejen rovnováhové schopnosti na dračím ocase, ale také znalostio proudícím vzduchu, dovednosti v zavazování mašlí, či nejrůznějším tvoření. Jen škoda, že nebyl prostor pouštění draků na louce. Uvidíme, zda se najde čas.


Příjezd sv.Martina+hledání pokladu
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-13 18:54:50

Protože 11.11. (svátek sv. Martina) v letošním roce vycházel na sobotu, tradiční akci "Příjezd sv.Martina"  jsme uskutečnili až dnes v pondělí (13.11.).  Akce je sice tradiční, nicméně v letošním roce byl průběh velmi specifický. Zatímco v minulých letech musel sv.Martin nechat svého koně "za branami města", letos dostal "povolení" a přijel na zahradu školy s celou parádou. Děti viděly dramatizaci příběhu o záchraně žebráka a za písničku (kterou Martinovi zazpívalyl) dostaly odměnu projet se na koních.

Hledání sv.Martinského pokladu

Po projížce na koních čekala děti ještě jedna prověrka znalostí o sv.Martinovi. Po splnění všech znalostních úkolů je čekalo hledání kouzelné truhly. Památeční podkovy a sladká odměna byla vyvrcholením celého dne. 


Oslava narozenin- Pavel
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-13 18:33:00

Dnes jsme ve třídě oslavili narozeniny Pavla. I když neměl s sebou fotky z mládí, přinesl dětem ochutnat originální mufiny, které mohly jíst téměř všechny děti - bez alergenů. 


TVP - sv.Martin
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-11-10 21:35:31

"S novým týdnem přijel do školky svatý Martin na bílém koni. Kdo to je a co významného vykonal? Hravou formou jsme se seznámili s legendou a svatomartinskými tradicemi. Rozvíjeli jsme sounáležitost, vzájemnou pomoc a dělali dobré skutky. Hráli jsme na vojáky, mrazíky, učili se jezdit na koni a procvičili skok přes překážky. Známe nějaké nové písničky i pranostiky. Trénovali jsme intenzivně píseň "Už Martin na bílém koni" a to v doprovodu Orffovým nástrojů. Nechybělo ani tvoření zaměřené na rozvoj jemné motoriky.  Vyráběli jsme koníka na kolíčku, koně s hřívou i jsme se ho učili skládat z papíru. Kreslili i modelovali jsme podkovu. Do některých činností se aktivně zapojily i studentky na praxi. Vrcholem našeho kreativního týdne byla výroba svatomartinských rohlíčků. Mňam, to vám byla dobrota. :)"


Poděkování na výtvory
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:10:44

Děkujeme všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a vlastně všem, kteří se podílí na výzdobě prostor naší mateřské školy. V uplynulém týdnu se nám před školkou objevilo mnoho krásných halloweenských dýní. Nejkrásnější jsou však "za rozbřesku", kdy zapálené svíčky vytváří tu správnou haloweenskou atmosféru.

 


TVP - Halloween
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:02:40

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s halloweenem či u nás slaveným Svátkem všech svatých. Děti nejvíce bavily aktivity s baterkou. Hrály jsme si na duchy, rozlišovali velikosti duchů či "honili" duchy po stropě třídy. S velkým zájmem jsme si také vyzkoušeli tzv. "stínové divadlo". Nechybělo ztvárnění důchů nejrůznějšími technikami a letos poprvé jsme se dali do pečení. Halloweenské prsty nám moc chutnali. Velmi oblíbenou aktivitou v pohybovkách byla hra "Sestřel si svého ducha".


Plavání u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:48:00

Plavání se nám "přehouplo" do druhé poloviny a už jsou vidět obrovské pokroky. Přinášíme krátké okénko do světa plaveckého bazénu. 

Moc děkujeme maminkám i tatínkům, kteří chodí pomáhat sušit vlasy.


Divadlo v MŠ - O kouzelné hrušce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:35:17

Ve středu (1.11.) navštívilo naší MŠ hudební divadlo Margit Vinklářové a zahrálo nám hudební pohádku s názvem "O kouzelné hrušce". Příběh o kocouru, lišákovi, kovářovi, žábě, babičce a hrušce měl pro děti jedno velké ponaučení: můžeme mít všechno na světě, ale když nebudeme zdraví a nebudeme mít lásku, nebudeme štastní.


Oslava narozenin- Kryštof
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:24:31

V uplynulém týdnu jsme oslavili další narozeniny, tentokrát Kryštofa. Zazpívali jsme mu písničku a obdivovali fotky z jeho života. Protože Kryštof oslavil již šesté narozeniny, čehá ho v letošním školním roce zápis do školy....


Vyhlášení soutěže ve sběru kaštanů
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:16:30

V pondělí (30.10.) jsme u Marťánků vyhlašovali výsledky v minisoutěži ve sběru kaštanů. Obrovská poklona patří Sophii Helger s rodinou a Pavlovi Krámovi s rodinou, kteří přinesli (každý) téměř 200,-Kč. (10x více než další v pořadí). Hlavně z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že udělíme dvě první místa. Druhé místo patřilo Elle Dvořákové s rodinou a třetí Adamu Venclovi s rodinou. Všichni, kteří se soutěže účastnili, dostali také pamětní list.

Celkem za celou MŠ se (podle našich papírových záznamů, které nemusí souhlasit se skutečně předanou hmotní) nasbíralo téměř 500,-Kč. Všem zapojeným děkujeme. Peníze budou poukázány na účet spolku a o jejich využití rozhodne valná hromada.


TVP - Ovoce, zelenina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-27 20:10:46

Během podzimu jsme se nezapomněli věnovat i tématu ovoce a zelenina. Jaké druhy máme, jaký mají význam pro naše tělo, jak se sklízí, zpracovávají, o tom všem jsme si společně povídali a vše prožívali formou zážitku. Jak vypadají jednotlivé druhy, jaký mají tvar, barvu, jak chutnají, zkrátka zapojení všech smyslů. Děti nesmírně bavila příprava džusu,kdy si vše samy ozkoušely a na závěr jsme si připili na zdraví.  Naučili jsme se básničku Vitamíny a Brambora včetně pohybové dramatizace. Nechyběly ani tématické písničky, básničky a tanec Mazurka. Na naši estetickou tvorbu se můžete podívat na nástěnce. Celý program byl proložen i pohybovými aktivitami. Sklízeli jsme brambory, hráli hru Kompot a zastihla nás Plíseň okurková.:) Na závěr týdne jsme se věnovali pohádce O veliké řepě, a to jak čtení, skládání částí příběhu i vlastní dramatizaci pohádky. 

LuSl


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120