Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Anglické divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-20 18:10:41

V pondělí jsme měli možnost shlédnout v naší školce anglické divadlo. Užili jsme si rovnou 2 pohádky – O veliké řepě a Sněhurku a sedm trpaslíků. Dětem se pohádky líbily a nakonec si společně s pohádkovými postavami téměř všichni zatancovali.

 


TVP - A to kuře krákoře...
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:43:25

Tento týden jsme si povídali o domácích a hospodářských zvířatech. Řekli jsme si, které druhy známe, jak se říká samcům, samicím a mláďatům a z jakého důvodu zvířata chováme. Zahráli jsme si hru na ovečky a vlka a také hru, při které se děti přeměnily na zvířecí maminky a mláďátka a musely se pomocí typických zvuků najít.
Ve středu za dětmi opět přišly studentky, které pro ně měly připravený krásný program – kromě jiného děti hrabaly seno, zkoušely nalít stejné množství vody do 2 odměrek, dělaly pokus s vejcem nebo motaly klubíčka z vlny.
Abychom si mohli vyzdobit šatnu, tvořily děti pomocí temper a barevných papírů slepičku s kuřátky. Na závěr týdne jsme ještě oslavili Ellenčin svátek.


Zubní prevence v MŠ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:41:47

Dnes před svačinkou za námi přišly studentky – budoucí paní zubařky – a povídaly si s dětmi na toto téma. Děti měly možnost prohlédnout a osahat si nástroje, které potřebují zubaři ke své práci a poté si pod dohledem studentek vyzkoušely správnou techniku čištění zubů. Na závěr všichni dostali omalovánku.


Karneval na ledě ukončil bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-03-15 16:40:47

Včera jsme s dětmi, naši poslední hodinu bruslení, strávili na ledě v maskách - proběhl karneval na ledě. Naprostá většina dětí přišla v krásných kostýmech nejrůznějšího žánru. Nejvíce bylo pohádkových postav (princezny, pohádkový hrdinové, kostlivci a další). Nechyběli hokejisti, motýlek a dokonce i japonec :). Dětem k poslechu i tanci hrály pohádkové písničky.


Divadlo - Malý princ (akce spolku)
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:39:57

V úterý jsme se vydali poprvé na divadelní představení mimo MŠ. Autobusem MHD jsme odjeli do Aldisu na „Malého prince“. Děti cestu i celé představení perfektně zvládly a proto nám nebude nic bránit v tom, abychom zase někam vyrazili. :)

 


Bruslení
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-03-07 13:05:14

Dnes proběhla předposlední hodina bruslení na zimním stadionu a musíme konstatovat, že naprostá většina dětí se již na ledě krásně udrží. Nejmenší sice zpravidla s využitím kuželů, ale i tak je to obrovský pokrok. Dokonce někteří začali svoje dovednosti z florbalu (ze třídy) využívat v ledním hokeji.

Těšíme se na příští týden. Proběhne Karneval na ledě, kde všechny děti svoje dovednosti zúročí.


Karneval u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-22 16:23:57

Dnes vyvrcholil týden věnovaný masopustnímu veselí. Hned na začátku společného programu děti postupně představily svoje masky. Po svačině jsme konečně zahájili pořádnou taneční šou, vyzkoušeli jsme podlézat lano, dovednosti se lžící a několik dalších aktivit. Děti si to náležitě užily.


Zdravá 5
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:25:01

Dnes jsme si v rámci „Zdravé 5“ povídali o tom, jaké potraviny bychom měli jíst, abychom byli zdraví a veselí. A jaké bychom naopak jíst neměli, aby se z nás nestali peciválové, kteří nemají svaly a bolí je bříška. Děti si i na samotná zdravá a nezdravá jídla zahrály a společně s paní lektorkou si vybíraly, které z nich se hodí například ke snídani, k svačince či k obědu. Na závěr všichni ochutnali mrkev a kedlubnu a na památku dostali samolepku. Jen fotit jsme nějak zapomněli.


Muzikohraní
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-02-21 15:19:36

V úterý nás ve školce navštívil muzikant Michal, který nám přišel představit mnoho - pro nás netradičních - hudebních nástrojů. Jednalo se o nástroje africké a indické. Kromě různých bubnů, misek, zvonečků a píšťal nás seznámil také s „brumlí, koncovkou či kalimbou“. Všechny nástroje jsme měli možnost si poslechnout a některé z nich dokonce vyzkoušet. Z dětí se rázem stali afričtí šamani, kteří hráli na bubny a nechali se unášet ve víru tance.

 


Moje tělo - pokračování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-21 15:16:04

Minulý týden jsme s dětmi pokračovali v povídání si o lidském těle. Tentokrát jsme se zaměřili na svaly, kosti, zažívání a nervový systém. Společně jsme si sestavili lidskou kostru, při čemž jsme si všechny kosti pojmenovali. Zkoušeli jsme si postupným mačkáním rukou v kruhu, jak funguje přenos impulzů z mozku do těla. Všemožně jsme se na sebe šklebili, abychom viděli, jak nám pracují svaly v obličeji a také jsme si ukázali, jak dlouhé máme tenké střevo. Během pracovních činností si děti vystříhávaly z papíru orgány a lepily je na vytištěné siluety člověka a při nespavých aktivitách si vyplňovaly tematické pracovní listy. Ale abychom se pouze neučili, zahráli jsme si i různé hry a děti si ve třídě pohrály každý dle svého gusta.


Oslava narozenin Maty
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-14 18:30:41

Včera jsme měli ve školce letošní 1. oslavu. Maty Makyda slavil již 7. narozeniny, a protože to byly jeho poslední narozeniny ve školce, řádně jsme si je vychutnali. Zazpívali jsme mu narozeninovou písničku, proběhl se 7x kolem slunce a usedl na narozeninový trůn. Každý gratulant dostal výborný, vlastnoručně ozdobený perníček a také obrázek z jedlého papíru, který byl pro všechny děti příjemným překvapením.


Divadlo - O zatoulané notičce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-02-05 18:51:43

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Úsměv s pohádkou - O zatoulané notičce. Pan Klíč nás doprovázel celou pohádku a zazpíval si s námi známé dětské písničky. Pan malíř namaloval ke každé písničce krásný obrázek. Jen pro notičku to bylo pořád málo, a proto se rozhodla jít do světa. Cestou však zabloudila v čarodějném lese, kde se schovávala pod suchým keřem. Tehdy si  uvědomila, že jí bylo s kamarády daleko lépe, a že písničku netvoří jen jedna notička, ale několik not dohromady. Jak to s notičkou dopadlo a jaké písničky jsme si společně zazpívali, můžete společně s dětmi najít v naší fotogalerii. 


Futurum - lidské tělo
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-02-05 06:48:47

V pátek 1.2. Jsme navštívili nákupní centrum Futurum kde se konala interaktivní výstava "Naše tělo". Čekalo na nás sedm stanovišť na kterých jsme se dozvěděli například jak fungují plíce, vazy a svaly nebo trávení. Skoro v každém stanovišti jsme si mohli osobně vyzkoušet jak funguje nebo vypadá naše tělo.  Vyzkoušeli jsme si i zvětšenou verzi známé stolní hry Operace. Na závěr jsme dostali všichni diplom za úspěšně splnění programu.


Divadlo - Mauglí
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-01-25 13:19:19

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo další divadélko. Tentokrát jsme se podívali do daleké džungle, kde jsme mohli vidět příběh malého chlapce Mauglího. Ten se v džungli ztratil a setkal se tam s mnoha zvířaty. Děti viděly medvěda, vlka, slona, opici, papouška, krásnou housenku a také zlého tygra. Celý příběh byl velmi legrační a všem se moc líbil.

Focení nám bohužel nebylo dovoleno.


Divadlo v MŠ - O Sněhurce
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-01-22 13:03:16

Včera nás navštívil kašpárek se svým divadélkem a novou pohádkou o Sněhurce. Pomocí maňásků a častého zapojování dětí do divadla, aby napovídali postavám co se jak stalo, jsme viděli krásný příběh o tom jak zlá královna chtěla být nejkrásnější na celém světě, ale Sněhurka byla krásnější. Zlé královně se nelíbilo to co se dozvěděla od kouzelného zrcátka a snažila se několika způsoby uspat Sněhurku. Tu vždy zachránili její kamarádi trpaslíci, když si kousla do otráveného jablka, tak ani trpaslíci nestačili a na pomoc musel přispěchat hodný princ. Polibkem  probudil Sněhurku a jestli neumřeli tak tam žijí šťastně až do teď. 


Kurz lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-21 09:16:35

V pátek jsme zakončili kurz lyžování. I když pondělí pro výpadek proudu neproběhlo, děti behěm 4 následujících dní úspěšně zvládly nástrahy Olešnického lyžařského střediska. V pátek děti dostaly možnost projet se v závodních brankách a nejlepší byli vyhlášeni. Všechny děti dostaly pamětní diplomy. Věříme, že nyní již všechny děti, které tento kurz absolvovaly, zvládly základy lyžování a stačí jen dále rozvíjet.


Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:17:14

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:28

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:28:23

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 12:58:51

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80