Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Plavecké štafety
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-15 10:29:29

V úterý se některé děti zúčastnily závodů v plavecké štafetě na ZŠ Štefcova. Všichni byli plní odhodlání a úsměvů a do vody se vydali s vervou. Tento jejich pozitivní přístup jim přinesl krásné 4. místo a domů si odnesli kromě diplomu i bublifuk a něco sladkého na zub.


Narozeninová oslava
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-09 08:30:34

V úterý jsme slavili Lukáškovy 4. narozeniny. Jako každý oslavenec dostal na hlavu korunu a se zeměkoulí v ruce obíhal kolem slunce. Poté jsme prohlédli jeho fotografie, které donesl, a děti měly za úkol poznat, na které z nich je nejmladší a naopak. Zazpívali jsme mu narozeninovou písničku a následně již ze svého královského trůnu přijímal gratulace od kamarádů.


Dopravní hřiště v Třebši
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-07 08:59:56

Včera si děti užily krásné dopoledne na dopravním hřišti v Třebši. Paní policistky děti seznámily s tím, jak správně mají přecházet silnici, jak se orientovat dle značení na silnici a dle semaforů. Poté si děti nasadily helmy, nastartovaly koloběžky a odrážedla a vydaly se do víru silničního provozu.  


Čarodějnický rej na zahradě
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-05-01 17:09:13

Po čarodějnickém reji, který si děti moc užily, jsme se vydali na zahradu MŠ, kde na nás čekalo 8 čarodějnických úkolů. Létání na koštěti, přenášení havěti na lopatě, sbírání pavoučích vajíček, hod na čarodějnici, vybírání žížal a červů z pískoviště, rovnání pohádek ve správném časovém sledu, loupaní perníčků a přechod přes propast, která byla plná pavouků, netopýrů a hadů. Děti všechny úkoly zdárně splnily a za odměnu si každý mohl pochutnat na sladké odměně.


Čarodějnický rej ve třídě
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-05-01 17:07:54

Dne 30.4. od rána bylo ve školce pořádně veselo. Slavili jsme Den čarodějnic. Téměř všechny děti přišly odpovídajícím způsobem v čarodějnickém. Při úvodním představování každé čarodějnice, čaroděje, jsme se dozvěděli jaké je jejich nejoblíbenější kouzlo, či mazlíček. Pak se už jen "bláznilo" (lítalo za doprovodu hudby nejrůznějšími způsoby, házelo do kotle nejrůznější havětí  a další). Po 10hod. jsme se přesunuli ven, kde děti čekalo další dobrodružství.


TVP - Abrakadabra, láry, fáry...
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-04-28 17:46:41

Tento týden jsme se s dětmi vydali do světa čar a kouzel. Povídali jsme si o čarodějnicích z pohádek, o tom, jak taková správná čarodějnice vypadá a bez čeho se při své práci neobejde. Při výtvarných činnostech děti tvořily čarodějnice a pavouky – o tom, že se jim to moc povedlo, se můžete přesvědčit u nás ve třídě a v šatně. Abychom se trochu protáhli, zahráli jsme si i pár čarodějnických her.

Největší nadšení u dětí vyvolala příprava lektvarů. Díky paní Sýkorové, která donesla mnoho přísad, si děti prohlédly např. slepičí pařáty, sušenou hadí kůži, chlupy z netopýra nebo pravý nápoj lásky. Na zahradě si poté z těchto přísad umíchaly lektvary.


Nejlepší stoleček
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-04-28 17:43:51

Na závěr týdne jsme již podruhé vyhlašovali výsledky soutěže o nejlepší stoleček. Děti se snaží celý týden při obědě a při svačinkách dodržovat heslo: „Dobré chutnání a žádné povídání“. Nejhodnější stoleček získá čárku, a kdo jich nasbírá nejvíce, vyhrává. Odměnou je pro děti slavnostně prostřený stůl a překvapení. Tentokrát vyhrály stolečky 2 a po obědě dostali výherci nanuk.

 


Příprava na Velikonoce
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-04-24 09:37:23

Letos jsme začali přípravu velikonoc zdobením květináče a zasetím velikonočního osení. Samozřejmě i starost o jeho zalévaní, byla velmi důležitá. Poté jsme vyráběli zajíčky, ovečky, slepičky i  košíčky na vajíčka. Malování a zdobení vajíček se dětem obzvláště líbilo. Na zelený čtvrtek nám chlapci řekli krásné koledy a i s pomlázkou vyšlehali děvčata. 


Oslava narozenin - Vojta
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-04-24 08:48:03

Dnešní dopoledne jsme si skutečně užili. A proč? Vojtík slavil svátek. A protože měl minulý týden i narozeniny a bohužel byl nemocný, oslavili jsme je dnes také. Vojtíkova maminka nám již na jeho narozeninový den dovezla upečené rolády, na kterých jsme si náramně pochutnali, a dnes ještě každé z dětí dostalo od Vojtíka bonbón. Shlédli jsme krásnou prezentaci s fotkami Vojtíka od miminka do současnosti, poté jsme zazpívali narozeninovou písničku a Vojta, jak je již u nás zvykem, absolvoval cestu kolem slunce – 6x. Nakonec usedl na narozeninový trůn a všichni kamarádi mu potřásli pravicí.


Velikonoční tvoření v Montessori
Kdo vydal: Dlouhý Martin      Kdy: 2019-04-22 14:57:33

Na úterý 16.4. jsme byli pozvání do naší druhé školky MŠ Štefcova na velikonoční vyrábění. Společně jsme si vyrobili z tvrdého barevného papíru kuřátka na špejli, na zahradě jsme hledali ukrytá vajíčka a zahráli jsme si nové hry, aby jsme si zkrátili čekání. Před odchodem jsme dostali malinké sladké překvapení. 


Divadlo v MŠ - Máša, Míša a velikonoce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-04-11 13:12:46

Dnes k nám do MŠ zavítalo již rok objednané divadlo. I z tohoto důvodu se bohužel nemohly zúčastnit Hvězdičky, které čtvrtky chodí plavat. Pozvali jsme proto děti z naší druhé MŠ ve Štefcově ulici. Paní Vinklářová zahrála dětem moc krásnou pohádku prokládanou známými i neznámými písničkami. Děti si to moc užily.


Oslava narozenin - Linda
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-04-11 13:09:16

Dnes jsme s Lindou oslavili její narozeniny. Tradičnímu rituálu chyběly pouze fotky. Lindě jsme za zazpívali a hlavně popřáli vše nejlepší...


Knihovna
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-30 12:21:15

Ve čtvrtek jsme zavítali do knihovny. Opět jsme si užili spoustu zábavy a legrace s paní knihovnicí, která si pro nás tentokrát připravila pohádky o mracích. V jedné pohádce se objevil zamračený mrak, veselý růžový mráček i malý mráček beránek. V další pohádce jsme poznali celou mráčkovou rodinku, kde tatínek mrak způsobil pořádnou bouřku.

Po pohádkách si děti vytvářely mráčky dle své fantazie a nakonec si dokonce zahrály kuličky.

Všichni jsme se parádně bavili J


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-03-24 19:21:26

Ve středu 20.3. začalo astronomické jaro a me jsme tento den (příchod jara) oslavili tradiční akcí "Probouzení skřítka Jarníčka" trošku netradičním provedením. Děti se vydaly po slunečním paprsku, který jim ukazoval cestu k chaloupce skřítka Jarníčka. Cestou plnily spoustu úkolů související s jarem. Na konci paprsku je překvapila včelka Mája, která jim pomohla skřítka probudit. A čím byla akce netradiční? Právě tím, že skřítka i včelku sehrály studentky, které v MŠ absolvují praxi. Akce se jim moc vydařila.


Anglické divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-27 13:27:09

V pondělí jsme měli možnost shlédnout v naší školce anglické divadlo. Užili jsme si rovnou 2 pohádky – O veliké řepě a Sněhurku a sedm trpaslíků. Dětem se pohádky líbily a nakonec si společně s pohádkovými postavami téměř všichni zatancovali.


TVP - A to kuře krákoře...
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:43:25

Tento týden jsme si povídali o domácích a hospodářských zvířatech. Řekli jsme si, které druhy známe, jak se říká samcům, samicím a mláďatům a z jakého důvodu zvířata chováme. Zahráli jsme si hru na ovečky a vlka a také hru, při které se děti přeměnily na zvířecí maminky a mláďátka a musely se pomocí typických zvuků najít.
Ve středu za dětmi opět přišly studentky, které pro ně měly připravený krásný program – kromě jiného děti hrabaly seno, zkoušely nalít stejné množství vody do 2 odměrek, dělaly pokus s vejcem nebo motaly klubíčka z vlny.
Abychom si mohli vyzdobit šatnu, tvořily děti pomocí temper a barevných papírů slepičku s kuřátky. Na závěr týdne jsme ještě oslavili Ellenčin svátek.


Zubní prevence v MŠ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:41:47

Dnes před svačinkou za námi přišly studentky – budoucí paní zubařky – a povídaly si s dětmi na toto téma. Děti měly možnost prohlédnout a osahat si nástroje, které potřebují zubaři ke své práci a poté si pod dohledem studentek vyzkoušely správnou techniku čištění zubů. Na závěr všichni dostali omalovánku.


Karneval na ledě ukončil bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-03-15 16:40:47

Včera jsme s dětmi, naši poslední hodinu bruslení, strávili na ledě v maskách - proběhl karneval na ledě. Naprostá většina dětí přišla v krásných kostýmech nejrůznějšího žánru. Nejvíce bylo pohádkových postav (princezny, pohádkový hrdinové, kostlivci a další). Nechyběli hokejisti, motýlek a dokonce i japonec :). Dětem k poslechu i tanci hrály pohádkové písničky.


Divadlo - Malý princ (akce spolku)
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-03-15 16:39:57

V úterý jsme se vydali poprvé na divadelní představení mimo MŠ. Autobusem MHD jsme odjeli do Aldisu na „Malého prince“. Děti cestu i celé představení perfektně zvládly a proto nám nebude nic bránit v tom, abychom zase někam vyrazili. :)

 


Bruslení
Kdo vydal: Martin Jílek      Kdy: 2019-03-07 13:05:14

Dnes proběhla předposlední hodina bruslení na zimním stadionu a musíme konstatovat, že naprostá většina dětí se již na ledě krásně udrží. Nejmenší sice zpravidla s využitím kuželů, ale i tak je to obrovský pokrok. Dokonce někteří začali svoje dovednosti z florbalu (ze třídy) využívat v ledním hokeji.

Těšíme se na příští týden. Proběhne Karneval na ledě, kde všechny děti svoje dovednosti zúročí.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100