Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Oslava narozenin Maty
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-02-14 18:30:41

Včera jsme měli ve školce letošní 1. oslavu. Maty Makyda slavil již 7. narozeniny, a protože to byly jeho poslední narozeniny ve školce, řádně jsme si je vychutnali. Zazpívali jsme mu narozeninovou písničku, proběhl se 7x kolem slunce a usedl na narozeninový trůn. Každý gratulant dostal výborný, vlastnoručně ozdobený perníček a také obrázek z jedlého papíru, který byl pro všechny děti příjemným překvapením.


Divadlo - O zatoulané notičce
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2019-02-05 18:51:43

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Úsměv s pohádkou - O zatoulané notičce. Pan Klíč nás doprovázel celou pohádku a zazpíval si s námi známé dětské písničky. Pan malíř namaloval ke každé písničce krásný obrázek. Jen pro notičku to bylo pořád málo, a proto se rozhodla jít do světa. Cestou však zabloudila v čarodějném lese, kde se schovávala pod suchým keřem. Tehdy si  uvědomila, že jí bylo s kamarády daleko lépe, a že písničku netvoří jen jedna notička, ale několik not dohromady. Jak to s notičkou dopadlo a jaké písničky jsme si společně zazpívali, můžete společně s dětmi najít v naší fotogalerii. 


Futurum - lidské tělo
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-02-05 06:48:47

V pátek 1.2. Jsme navštívili nákupní centrum Futurum kde se konala interaktivní výstava "Naše tělo". Čekalo na nás sedm stanovišť na kterých jsme se dozvěděli například jak fungují plíce, vazy a svaly nebo trávení. Skoro v každém stanovišti jsme si mohli osobně vyzkoušet jak funguje nebo vypadá naše tělo.  Vyzkoušeli jsme si i zvětšenou verzi známé stolní hry Operace. Na závěr jsme dostali všichni diplom za úspěšně splnění programu.


Divadlo - Mauglí
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2019-01-25 13:19:19

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo další divadélko. Tentokrát jsme se podívali do daleké džungle, kde jsme mohli vidět příběh malého chlapce Mauglího. Ten se v džungli ztratil a setkal se tam s mnoha zvířaty. Děti viděly medvěda, vlka, slona, opici, papouška, krásnou housenku a také zlého tygra. Celý příběh byl velmi legrační a všem se moc líbil.

Focení nám bohužel nebylo dovoleno.


Divadlo v MŠ - O Sněhurce
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2019-01-22 13:03:16

Včera nás navštívil kašpárek se svým divadélkem a novou pohádkou o Sněhurce. Pomocí maňásků a častého zapojování dětí do divadla, aby napovídali postavám co se jak stalo, jsme viděli krásný příběh o tom jak zlá královna chtěla být nejkrásnější na celém světě, ale Sněhurka byla krásnější. Zlé královně se nelíbilo to co se dozvěděla od kouzelného zrcátka a snažila se několika způsoby uspat Sněhurku. Tu vždy zachránili její kamarádi trpaslíci, když si kousla do otráveného jablka, tak ani trpaslíci nestačili a na pomoc musel přispěchat hodný princ. Polibkem  probudil Sněhurku a jestli neumřeli tak tam žijí šťastně až do teď. 


Kurz lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-21 09:16:35

V pátek jsme zakončili kurz lyžování. I když pondělí pro výpadek proudu neproběhlo, děti behěm 4 následujících dní úspěšně zvládly nástrahy Olešnického lyžařského střediska. V pátek děti dostaly možnost projet se v závodních brankách a nejlepší byli vyhlášeni. Všechny děti dostaly pamětní diplomy. Věříme, že nyní již všechny děti, které tento kurz absolvovaly, zvládly základy lyžování a stačí jen dále rozvíjet.


Zprávy z lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-17 21:17:14

Zítra nás čeká poslední den lyžování v Olešnici a hlavně "závody".  A jak šla dětem příprava na poslední den se podívejte sami.


K+M+B v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-08 14:54:28

Dnes se na cestě do Betléma zastavili v MŠ tři králové, aby dětem ukázali dary, které nesou Ježíškovi do jesliček. Zlato a drahé kameny děti již velmi dobře znají, avšak myrhu (vzácnou mast) a kadidlo děti ještě neviděly. Nakonec i většina dětí přispěla do Tříkrálové sbírky nějakou tou korunou a společně si na rozloučenou zazpívali.

Moc děkujeme rodičům, že dali dětem peníze do sbírky.


První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2019-01-05 07:28:23

Hned v prvním týdnu po novém roce jsme vyrazili na první hodinu bruslení za zimním stadionu. V letošním roce se do bruslení zapojily témař všechny děti i když mnozí ještě nikdy nebruslili. První hodiny jsou nejnáročnější pro všechny. Naštěstí jsme vše zvládli na výbornou a už se těšíme na další hodinu. Bude o hodně jednodušší. Pojedeme od MŠ objednaným autobusem přímo k zimnímu stadionu. Ušetříme tak spoustu sil, které na ledě určitě využijeme.


Uspávání skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 12:58:51

Dnes (poslední den dětí ve školce) jsme ještě zažili poslední akci. Všichni víme, ze tento den je velmi významný pro život na naší Zemi. Večer nastane tzv. Zimní slunovrat, tedy bude nejdelší noc a nejkratší den. Tímto dnem začíná astronomická zima. Ne nadarmo se tyto dny spolují v oslavou Vánoc. A  s tímto dnem se také spoluje tradiční akce "Probouzení skřítka Zimníčka".   Aby to neměly děti stejné, pojali jsme to jen jako krátké divadélko s názvem "Uspávání skřítka Pozdimníčka".

 


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Zamečníková      Kdy: 2018-12-21 12:44:07

Včerejší den byl pro děti ten nejkouzelnější  - očekávali jsme totiž příchod Ježíška s nadílkou. Celý den jsme se snažili být co nejvíce potichu a v klidu, abychom Ježíška nevyplašili.

Po ranní svačince jsme se vydali na procházku kolem školky, abychom Ježíškovi nechali čas na nadělování. Když jsme se z procházky vrátili a přestrojili se, zazpívali jsme ještě Ježíškovi koledu Štědrý večer nastal a poté jsme pozorně poslouchali, zda uslyšíme zvoneček….. a skutečně zazvonil. Přesunuli jsme se do třídy, kde děti úžasem zůstaly stát. Po pár společných fotečkách u stromečku jsme postupně začali rozbalovat všechny dárečky. Ježíšek nám nadělil kombajn, panenky, puzzle, nářadí i s ponkem, dinousaury, různé hry a mnoho dalších krásných hraček ….tímto Ježíškovi ještě jednou moc děkujeme, děti měly velikou radost.

Zbytek dopoledne jsme strávili hraním s novými hračkami a po obědě děti s krásným zážitkem uléhaly do svých postýlek.


Vánoční zpívání + tvoření
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-21 12:40:43

Na dnešní den jsme se s dětmi dlouho připravovali pravidelným nácvikem nejen vánočních koled. Na zahradě MŠ jsme se společně s rodiči pokusili navodit tu správnou vánoční atmosféru a za doprovodu piana si zazpívali všechny písničky, co jsme se naučili. Ve třídách jsme pak společně s rodiči mohli vytvořit spoustu vánočních dekorací. Nechybělo ani vánoční cukroví, které nám přinesli ochutnat rodiče ze svých zásob. Moc děkujeme. Besídka se moc vyvedla.


Předvánoční divadlo
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-21 12:41:00

Pondělní divadélko nás zavedlo do Krkonoš, kde pan Krakonoš, lesní víla Kraksana a zajíčci Levouško a Pravouško připravovali vše na Vánoce. Ozdobili si chaloupku, napekli cukroví a ozdobili v lese stromek pro zvířátka. Pohádka byla plná písniček, které děti s radostí doprovázely tleskáním a zpěvem.


Příprava na Vánoce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-14 17:15:53

Adventní čas je již za svojí polovinou a my nelenili a v tomto týdnu jsme se pilně připravovali na blížící se Vánoce. Nechybělo pečení lineckého cukroví, vymalovávání velkoformátové ozdoby a také zimní výzdoba oken. Také jsme vyrazili do blízké zahrady naší paní asistentky Dáji, která nám darovala vánoční stromeček na zahradu. Možná jste si již všimli před školkou, je moc krásný.


TVP - My se čertů nebojíme
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-08 20:13:47

V minulém týdnu jsme si s dětmi povídali o čertech, Mikulášovi a andělech. Podle čeho čerta poznáme, jaký je a jak to asi vypadá v pekle? Na všechny tyto otázky uměly děti bez problémů odpovědět. Abychom se čertům více přiblížili, hráli jsme různé hry, u kterých jsme se pekelně zapotili, plnili jsme čertovské úkoly, vyráběli čertí řetěz a ve středu jsme se za čertíky dokonce převlékli.

Na konci týdne jsme se z pekla přesunuli do nebe a každý andílek ze třídy (u Marťánků jsou samí andílci J ) si vyrobil svého papírového kamaráda.


Čertovský rej
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-12-08 20:13:05

Ve středu se naše školka proměnila v peklo plné čertíků a andílků. Již od rána děti plnily různé čertovské úkoly, jako například skok přes oheň, pokus o nejlepší čertí škleb, podlézání pod řetězem a čertí tanec. Nejtěžším úkolem pro děti však bylo vymyslet si své čertovské či andílkovské jméno a něco o sobě říci. Po zdárném splnění úkolů dostali všichni čertovský výuční list.

Jako třešnička na dortu byla návštěva pana Mikuláše se svou družinou. Přestože některé z dětí měly v knize hříchů malinký černý puntík, do pekla si čerti nikoho neodnesli. Stačilo pouze zazpívat písničku a slíbit, že se budeme celý rok snažit být hodní. Děti dostaly nadílku nejen od andílků, ale také od paní kuchařky a studentek, které u nás byly naposledy.


Čertovské hrátky 2018
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-12-04 13:08:18

Pět zástupců z každé třídy dnes odešlo reprezentovat naši školku na Čertovské hrátky, které proběhly na Základní škole Štefcova. Konkurence byla hoodně veliká a naše možnosti pravidelné přípravy jen velmi omezené. I přesto jsme jednu disciplínu vyhráli a to byl hod na cíl. Bohužel  v ostatních displínách máme ještě rezervy, tak jsme se umístili na pátém místě. I tak, každý dostal poděkování za účast ve formě diplomu a sladké čokolády.


Pečení rolíčků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-15 21:05:01

Dnes jsme se s dětmi pokusili upéct svatomartinské rohlíčky. Sice v některých případech to jako rohlíčky nevypadalo, ale za to to moc chutnalo. 


Příjezd sv. Martina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-14 13:05:49

Dnes jsme s dětmi prožili mimořádný den. Dopoledne jsme se vydali do školní hřiště naší základní školy, abychom zažili na vlastní oči příběh sv. Martina a žebráka. Sv. Martinovi jsme zazpívali písničku. Na oplátku povozil všechny děti na koni a také pro ně  schoval poklad. Cesta k nalezení pokladu prověřila děti v jejich znalostech o životě sv. Martina.

Jen ten Martinův kůň měl divnou barvu :))


Podzim čaruje
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-13 17:28:22

Minulý týden jsme se s dětmi věnovali tématu „Podzim čaruje“. Povídali jsme si o tom, jaké nám na podzim panuje počasí, jaká zelenina a ovoce se sklízejí a jakým způsobem se tyto plody zpracovávají. Děti si vyzkoušeli sázení a sklízení brambor a v rámci výtvarné výchovy si „zavařily“ ovoce a „uskladnily“ brambory do pytlů.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80