Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
TVP-Není drak jako drak
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-19 17:00:49

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali vyloženě podzimnímu tématu "draci" a všemu, co tím souvisí. Rozvíjeli jsme nejen rovnováhové schopnosti na dračím ocase, ale také znalostio proudícím vzduchu, dovednosti v zavazování mašlí, či nejrůznějším tvoření. Jen škoda, že nebyl prostor pouštění draků na louce. Uvidíme, zda se najde čas.


Příjezd sv.Martina+hledání pokladu
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-13 18:54:50

Protože 11.11. (svátek sv. Martina) v letošním roce vycházel na sobotu, tradiční akci "Příjezd sv.Martina"  jsme uskutečnili až dnes v pondělí (13.11.).  Akce je sice tradiční, nicméně v letošním roce byl průběh velmi specifický. Zatímco v minulých letech musel sv.Martin nechat svého koně "za branami města", letos dostal "povolení" a přijel na zahradu školy s celou parádou. Děti viděly dramatizaci příběhu o záchraně žebráka a za písničku (kterou Martinovi zazpívalyl) dostaly odměnu projet se na koních.

Hledání sv.Martinského pokladu

Po projížce na koních čekala děti ještě jedna prověrka znalostí o sv.Martinovi. Po splnění všech znalostních úkolů je čekalo hledání kouzelné truhly. Památeční podkovy a sladká odměna byla vyvrcholením celého dne. 


Oslava narozenin- Pavel
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-13 18:33:00

Dnes jsme ve třídě oslavili narozeniny Pavla. I když neměl s sebou fotky z mládí, přinesl dětem ochutnat originální mufiny, které mohly jíst téměř všechny děti - bez alergenů. 


TVP - sv.Martin
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-11-10 21:35:31

"S novým týdnem přijel do školky svatý Martin na bílém koni. Kdo to je a co významného vykonal? Hravou formou jsme se seznámili s legendou a svatomartinskými tradicemi. Rozvíjeli jsme sounáležitost, vzájemnou pomoc a dělali dobré skutky. Hráli jsme na vojáky, mrazíky, učili se jezdit na koni a procvičili skok přes překážky. Známe nějaké nové písničky i pranostiky. Trénovali jsme intenzivně píseň "Už Martin na bílém koni" a to v doprovodu Orffovým nástrojů. Nechybělo ani tvoření zaměřené na rozvoj jemné motoriky.  Vyráběli jsme koníka na kolíčku, koně s hřívou i jsme se ho učili skládat z papíru. Kreslili i modelovali jsme podkovu. Do některých činností se aktivně zapojily i studentky na praxi. Vrcholem našeho kreativního týdne byla výroba svatomartinských rohlíčků. Mňam, to vám byla dobrota. :)"


Poděkování na výtvory
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:10:44

Děkujeme všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a vlastně všem, kteří se podílí na výzdobě prostor naší mateřské školy. V uplynulém týdnu se nám před školkou objevilo mnoho krásných halloweenských dýní. Nejkrásnější jsou však "za rozbřesku", kdy zapálené svíčky vytváří tu správnou haloweenskou atmosféru.

 


TVP - Halloween
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:02:40

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s halloweenem či u nás slaveným Svátkem všech svatých. Děti nejvíce bavily aktivity s baterkou. Hrály jsme si na duchy, rozlišovali velikosti duchů či "honili" duchy po stropě třídy. S velkým zájmem jsme si také vyzkoušeli tzv. "stínové divadlo". Nechybělo ztvárnění důchů nejrůznějšími technikami a letos poprvé jsme se dali do pečení. Halloweenské prsty nám moc chutnali. Velmi oblíbenou aktivitou v pohybovkách byla hra "Sestřel si svého ducha".


Plavání u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:48:00

Plavání se nám "přehouplo" do druhé poloviny a už jsou vidět obrovské pokroky. Přinášíme krátké okénko do světa plaveckého bazénu. 

Moc děkujeme maminkám i tatínkům, kteří chodí pomáhat sušit vlasy.


Divadlo v MŠ - O kouzelné hrušce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:35:17

Ve středu (1.11.) navštívilo naší MŠ hudební divadlo Margit Vinklářové a zahrálo nám hudební pohádku s názvem "O kouzelné hrušce". Příběh o kocouru, lišákovi, kovářovi, žábě, babičce a hrušce měl pro děti jedno velké ponaučení: můžeme mít všechno na světě, ale když nebudeme zdraví a nebudeme mít lásku, nebudeme štastní.


Oslava narozenin- Kryštof
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:24:31

V uplynulém týdnu jsme oslavili další narozeniny, tentokrát Kryštofa. Zazpívali jsme mu písničku a obdivovali fotky z jeho života. Protože Kryštof oslavil již šesté narozeniny, čehá ho v letošním školním roce zápis do školy....


Vyhlášení soutěže ve sběru kaštanů
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:16:30

V pondělí (30.10.) jsme u Marťánků vyhlašovali výsledky v minisoutěži ve sběru kaštanů. Obrovská poklona patří Sophii Helger s rodinou a Pavlovi Krámovi s rodinou, kteří přinesli (každý) téměř 200,-Kč. (10x více než další v pořadí). Hlavně z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že udělíme dvě první místa. Druhé místo patřilo Elle Dvořákové s rodinou a třetí Adamu Venclovi s rodinou. Všichni, kteří se soutěže účastnili, dostali také pamětní list.

Celkem za celou MŠ se (podle našich papírových záznamů, které nemusí souhlasit se skutečně předanou hmotní) nasbíralo téměř 500,-Kč. Všem zapojeným děkujeme. Peníze budou poukázány na účet spolku a o jejich využití rozhodne valná hromada.


TVP - Ovoce, zelenina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-27 20:10:46

Během podzimu jsme se nezapomněli věnovat i tématu ovoce a zelenina. Jaké druhy máme, jaký mají význam pro naše tělo, jak se sklízí, zpracovávají, o tom všem jsme si společně povídali a vše prožívali formou zážitku. Jak vypadají jednotlivé druhy, jaký mají tvar, barvu, jak chutnají, zkrátka zapojení všech smyslů. Děti nesmírně bavila příprava džusu,kdy si vše samy ozkoušely a na závěr jsme si připili na zdraví.  Naučili jsme se básničku Vitamíny a Brambora včetně pohybové dramatizace. Nechyběly ani tématické písničky, básničky a tanec Mazurka. Na naši estetickou tvorbu se můžete podívat na nástěnce. Celý program byl proložen i pohybovými aktivitami. Sklízeli jsme brambory, hráli hru Kompot a zastihla nás Plíseň okurková.:) Na závěr týdne jsme se věnovali pohádce O veliké řepě, a to jak čtení, skládání částí příběhu i vlastní dramatizaci pohádky. 

LuSl


Oslava narozenin- Natálka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-25 13:28:52

I když byl dnes den skutečně plný mimořádných událostí, nemohli jsme vynechat oslavu narozenin Natálky. Proběhl tradiční narozeninový obřad, při kterém jsme si prohlédli mnoho fotografií nejen Natálky, ale také celé rodiny. Bylo obdivuhodné, že děti i v takovém množství fotek, dokázaly fotky chronologicky seřadit od nejmladší k nejstarší.


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-25 13:20:40

Dnes jsme s Marťánky opět vyrazili do místní knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila program s názvem "Vikingové". Přečetla dětem dvě pohádky, připravila pro ně hledací a poznávací hru, na které si zopakovaly nejen počítání a nakonec si děti mohly prohlédnout knihy, které je zaujaly. Ke konci nezahálely ani místní hračky...


Preventivní program-Mozaika
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-25 13:07:30

Dnes nás navštívili u Marťánků pracovníci Mozaiky a připravili pro děti zábavný program zameřený na lidské emoce. Děti si tak na příběhu vyzkoušely, jak projevovat radost, smutek nebo i zlost. 


Cesta do lesa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-24 13:17:15

Dnes jsme se s dětmi (v rámci zakončení programu o lese) vydali do Hradeckých lesů. Pro děti jsme připravili cestu za sv. Hubertem. Děti si cestou plnou úkolů zopakovaly co všechno již o lese ví a dozvěděli se také spoustu nových informací především právě o sv. Hubertovi. Po zodpovězení všech otázek, u sochy sv. Huberta, děti hledaly zasloužený podklad a jak jinak než sladký. Výlet do lesa je v tento podzimní čas velmi pěkným zážitkem. Podívejte...


TVP - Les
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-24 13:12:28

V uplynulém týdnu jsme se s dětmi věnovali všemu, co souvisí s lesem. Hodně jsme se naučili o stromech a zvířatech. Nejvíc si však děti zapamatovaly houby. Naučili jsme se je rozpoznat, rozlišit na jedné, nejedlé a jednovatí a i počítání si vyzkoušely na muchomůrkách. 


Pravděpodobně poslední in-line bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-19 18:58:57

Včera (18.10.) jsme se využili krásného počasí a vyrazili (celá MŠ) k blízkému železnému mostu pravděpodobně na poslední in-line bruslení. Drobný problém byl na místě se spadaným listím, které však přítomné maminky v krátké chvíli odstranily. Převléknout děti do sportovního pak pomohly studentky střední pedagogické školy, které k nám chodí na praxi.


Ježek, ježek, ježatý...
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-15 12:32:21

Tento týden jsme se věnovali tématu ježci. Jak vypadá, kde žije, čím se živí a mnoho dalšího se dověděly děti formou interaktivních her.  Trénovali jsme počítání, pojmy vpravo, vlevo, menší a větší. Ježka jsme malovali, modelovali, vyráběli i se jím občas na chvíli stali. :)  Nechyběla ani práce s příběhem, básnička a dramatizace písně Běží liška k Táboru. Protrénovali jsme i naše tělo v rámci aktivit jako je ježčí dráha aneb překování překážek a přesunu zásob na zimu. Děti byly nadšené z hry Tiše tiše ježek spí. I během procházek venku jsme nezaháleli, děti si nasbírali materiál pro tvoření a pomohli ježečkům s úkryty na zimu. "

LuSl


Logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-11 19:13:59

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Logopedické pohádky od žirafy Žofky a zahrálo dětem pohádku "O ztraceném písmenku". Pohádkový příběh plný logopedických cvičení na vyvození písmene "R" se dětem moc líbil.


Narozeninový rituál - Lucka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-11 18:44:32

Včera jsme všichni společně oslavili narozeniny naší paní učitelky. Velmi zajímavé byly fotky z mládí. Děti měly v některých případech problém paní učitelku rozpoznat. Odměna za narozeninovou písničku a blahopřádní byla jak jinak než sladká.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100