Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Knihovna
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-11-13 17:26:00

V pondělí 5. listopadu děti poprvé v tomto školním roce zavítaly do knihovny. Paní knihovnice nás přivítala jako myška Bavlnka a vyprávěla nám krásnou pohádku o dvou myšičkách. Také nám ukázala originálně ozdobené dýně. Děti měly během návštěvy za úkol uhádnout různé hádanky a také najít v celé knihovně poschovávané lesní plody. Za odměnu si poté mohly vybrat jakoukoliv knížku k prohlížení. V knihovně se dětem moc líbilo a společně se těšíme na další návštěvu.


Cesta po měsíci Pandora
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-11-03 10:41:58

V třech letech se do naší MŠ vrátil Avatar, aby pozval děti na dobrodružnou výpravu na svůj měsíc Pandora. Cílem bylo pronést, cestou plnou nástrah, list z kouzelného stromu duchů. Na konci jako odměnu děti získaly vzácný amulet a mohly si nachytat bubliny splněných přání.


Divadlo v MŠ - O Matějovi
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-10-23 17:51:38

Dnes k nám do školky zavítalo divadélko s pohádkou Jak Matěj vysvobodil vítr. Celou pohádkou nás provázel šašek, který společně s dětmi vymýšlel, jak vyzrát nad čarodějem Černovousem. Ten totiž neměl rád slunce, a proto začaroval černý mrak, aby slunce zakryl. Když chtěl kamarád vítr černý mrak odfouknout, čaroděj ho zavřel do truhly a zamkl ho třemi klíči. Šašek tedy poprosil o pomoc Matěje, který měl za úkol klíče získat a vítr z truhly osvobodit. Čaroděj však klíče pečlivě ukryl – 1. klíč střežil krokodýl s velkými zuby, 2. klíč opatroval tříhlavý drak a 3. klíč měl na starost obr. Matěj byl však mazaný a měl pro strach uděláno … všechny klíče získal a vítr osvobodil. Větřík pak odfoukl černý mrak ze slunce, aby mohlo opět vesele svítit a hřát, a čaroděje vytrestal tím, že ho odfoukal pryč.

Dětem se pohádka moc líbila a měly radost, že skončila šťastně. Už teď se společně těšíme na další takový zážitek.


TVP - Za humny je drak
Kdo vydal: Zámečíková      Kdy: 2018-10-19 21:31:30

Minulý týden jsme se s dětmi věnovaly drakům. Děti zkoušely vymyslet rozdíly mezi drakem papírovým a pohádkovým, učily se geometrické tvary, emoce a také opakovaly barvy. Ve třídě si z PET víček postavily velikého draka s dlouhým ocasem, po kterém se v rámci balančního cvičení úspěšně prošly. Ve výtvarných chvílích pomocí  barevných papírů zdobily drakovi ocas a některé děti si také vyzkoušely vybarvit draka temperami a dozdobit ho krepákem. V rámci pohybu děti cvičily s dračími vejci a zkoušely si dračí básničky s pohybem. Všichni jsme si také užívali jedny z posledních krásných dní venku.


Cesta do lesa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-17 16:23:17

Dnes jsme se s dětmi vydali do lesa k Lesnímu hřbitovu. Pro děti jsme připravili cestu za sv.Hubertem (patronem všech myslívců). Děti si cestou v připravených úkolech zopakovali základní znalosti o lese a na konci je čekalo hledání podkladu sv. Huberta. Největší radost však měly děti z podzimního listí. Podzimní les má neopakovatelnou atmosféru.


Tajemství lesa - akce spolku
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-10-17 15:48:34

acute; lesa. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informacích o stromech a mohli jsme si prohlédnou netradiční ztvárnění lesa na uměleckých plátnech. Vyzkoušeli jsme si i pokusy se dřevem a odnesli jsme si vlastní výtvory z tvořivé dílničky. Program byl placen Spolkem přátel MŠ Holubova.

 


Ekoden
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-03 19:33:22

Dnes proběhl každoroční Ekologický den. Je neskutečné jak se dokáže během jednoho odpoledne proměnit prostředí kolem školky. Zahrada je témař připravená na zimu a výukové centrum hytrometeorologie se změnilo k nepoznání. Ještě pár dobných úprav a bude prostředí MŠ opět o pořádný kus krásnější. Natřelo se neskutečné množství ploch. Od betonové stěny, přes zahradní domečky a i skákací panák se osvěžil novotou. 

Moc děkujeme všem pomocníkům. Taková pomoc je pro naši MŠ největším přínosem.


In-line bruslení počtvrté
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-10-02 20:34:51

Letošní podzim  nám přeje a opět jsme vyrazili bruslit. Musíme uznat, že všechny děti dělají obrovské pokroky a také nás neustále přibývá. Dnes už byla na bruslích celá polovina školky. Moc děkujeme všem pomocníkům z řad rodičů. Bez nich by přezouvání bylo časově velmi problematické.


TVP-sv.Václav
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-09-28 09:41:43

Tento týden jsme se věnovali tématu „Království – Sv. Václav“. Nejprve si děti poslechly příběh o sv. Václavovi, kde se dozvěděly něco o jeho životě. Vysvětlili jsme si, co znamená státní svátek a také jsme si ukázali některé drahé kameny, kterými se zdobily královské koruny. Dále jsme si povídali o významu erbů a děti si mohly vytvořit erb dle své fantazie. V pohybových chvilkách si děti zahrály na koňské spřežení, které vezlo krále s královnou, zdolávaly překážkovou dráhu a také si zatancovaly na královském bále.


In-line bruslení potřetí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-27 09:27:33


Podzimníček
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-09-27 09:23:23

Léto je již za námi a proto jsme se vydali, jako každý rok, vzbudit skřítka Podzimníčka. Během cesty musely děti splnit několik úkolů – řešily podzimní hádanky, sbíraly listí, skládaly puzzle, pomohly vlaštovkám posedat si na drát a společně jsme si ukázali, jaké oblečení se hodí do podzimního sychravého počasí. 

Podzimníčkovi se z vyhřáté postýlky nechtělo, ale nakonec jsme ho básničkou Foukej, foukej větříčku vzbudili. Poradili jsme mu, co by měl během své 3 měsíční vlády stihnout udělat, rozloučili jsme se a pospíchali jsme do školky na oběd.


První hodina plavání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-27 09:21:12

V pátek jsme poprvé vycestovali do městkých lázní abychom se učili plavat. První hodina je vždy o obavách, zda se někdo z dětí nebojí vody. Naštěstí se všichni do vlnek plaveckého bazénu (pod vedením instruktorů plavecké školy Vlnka) ponořili s nadšením a bezestrachu.


Inline podruhé
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-21 13:37:49

V tomto týdnu jsme využili krásného počasí a vyrazili opet k rybárně na in-line bruslení. Již nás bylo o něco více. Moc děkujeme všem dospělím pomocníkům.


První bruslení v tomto školním roce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-12 06:35:50

V úterý jsme vyrazili s dětmi k Rybárně na první in-line bruslení v tomto školním roce. Moc nás překvapilo, jak to dětem šlo. Tento týden nám to už asi nevyjde, ale pokud bude počasí, určitě vyrazíme i příští týden.


Jitro v MŠ
Kdo vydal: Zámečníková      Kdy: 2018-09-12 06:28:58

Dnes nás ve školce navštívily paní učitelky z hradeckého pěveckého sboru Jitro. S dětmi se přivítaly zpěvem a vyprávěly jim pohádku O vousaté princezně. Během pohádky děti zpívaly a tančily. Přestože byla pohádka velmi napínavá, nakonec skončila šťastně a dětem se tak moc líbila. Všechny děti dostaly na památku omalovánku houslového klíče a někteří navíc i „diplom“ a informace o sboru, který si odnesli domů.


Tina v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-09 20:19:23

V první týdnu jsme měli ještě jednu mimořádnou akci. Děti ve školce navštívil králíček beránek Tina. Ve školce nás bude navštěvovat pravidelně, tak šlo o první seznámení.


Oslava narozenin - Štěpán
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-09 20:15:56

První týden školního roku je na narozeniny skutečně bohatý. Ve čtvrtek jsme oslavovali další narozeniny. Tentokrát Štěpána. Přinesl k nakouknutí i fotky ze svého mládí. Rozpoznávali jsme pořadí od nejstarší fotky po nejmladší a to se podařilo hravě. Jako odměnu pro gratulanty přinesl Štěpán nejrůznější druhy sušeného ovoce a moc to dětem chutnalo.


Oslava narozenin - Pepina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-09 20:11:25

Hned ruhý den (v úterý) jsme oslavili další narozeniny. Tentokrát Pepiny. S narozeninovým rituálem jsme se seznámili hned první den nového školního roku (v pondělí), tak jsme si ho hned zopakovali.


Oslava narozenin - Rozárka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-09-09 20:07:06

Hned první den jsme s Rozárkou Kašparovou oslavili její třetí narozeniny. Většina dětí náš narozeninový rituál nezná, tak to byla pro mnohé premiéra. Každý, kdo slaví narozeniny, se stává narozeninovým králem s korunou. Nejprve oslavenci zazpíváme narozeninovou písničku a pak, pokud má, projdeme jeho fotky z mládí :). Každý, podle jeho věku, oběhne kolem slunce tolik koleček, kolik je mu let. No a pak se už jen blahopřeje a blahopřeje. Každý, kdo oslavenci popřeje dostane od něj sladkou odměnu.


Rozloučení se školním rokem
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-27 21:39:52

Odpoledne po pasování předškoláků, proběhlo také rozloučení s rodiči. Zahájení proběhlo na třídách tradičním sledováním závěrečného videa. Na zahradě MŠ bylo pro předškoláky připravené překvapení - vypouštění poštovních holubů. Tak jako nás opouštějí nejstarší děti, tak nás opusilo hejno bílích holubů. Následovala celá řada zábavných úkolů a na závěr (kdo chtěl) se opékaly špekáčky. Jen škoda, že začalo pršet. Předčasně jsme celou akci museli zakončit.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80