Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Pasování předškoláků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-27 21:21:31

Dnes (27.6.) byl pro předškoláky významný den - proběhlo pasování předškoláků na školáky. Nástup byl za zvuku studetské hymny, před pasování dostaly děti školní tričko, při pasování dostaly klíč od MŠ a dárek v podobě knížky s věnováním. Nechyběl přípitek šumívým nealkoholickým vínem.

Po pasování byl pro děti na celé dopoledne připraven skákací hrad. Děti si ho maximálně užily. Moc děkujeme D. Helgerovi a A. Králové, kteří dětem tuto atrakci zajistili.

Na závěr ještě paní kuchařka koupila všem dětem v MŠ vodní meloun. Moc chutnal. Moc krásné dopoledne na závěr školního roku.


Probouzení skřítka letníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-22 11:25:20

Včera nastala na Zemi mimořádná událost. Ve 12:08 dosáhlo Slunce dvého nejsevernějšího bodu a vstoupilo do znamení Raka. Nastal nejdelší den v roce a začalo astronomické léto. A co to znamená pro děti naší MŠ? Nic jiného, než že skřítek Jarníček musel předat vládu skřítkovi Letníčkovi. A děti si to užily.


Výlet na Staré Hrady
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-06-20 08:59:21

Jak bylo poznat z dnešního výletu, tak brzké vstávání dělá někomu ještě velké potíže. Nicméně jsme to všichni zvládli a vyrazili na zámek Staré Hrady. Cesta nám s pohádkou rychle utekla a už jsme scházeli do Zámeckého pohádkového sklepení. Viděli jsme vodnickou domácnost, obří rodinku, lesní a ledové království, čertovskou domácnost, do které se však všem moc nechtělo. Ve vězení byl uvězněn jen čaroděj Zlomyslník, kolem kterého jsme prošli do zámecké pohádkové hladomorny, kde jsme mohli spatřit obří smaragdové draky. Ve Zdravosvětě jsme navštívili prince Zdrávokaze, dračí porodnici a zuboopravnu, vílu Vitamínu a v královské komnatě nás přijalo na osobní audienci samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí královskou rodinou. Po krátkém občerstvení jsme ještě navštívili Čarodějnou bestyjolu plnou zvířat a potvůrek našich čarodějnic. Cesta domů uběhla velmi rychle, protože únava nás dostihla. Moc se nám vše líbilo a určitě někdy znovu se tam opět podíváme.


My co jsme nejeli na ŠVP
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-06-19 09:04:34

My, co jsme neodjeli na školu v přírodě, jsme se také nenudili. Prošli jsme si Pohádkový les v Šimkových sadech, kde jsem viděli pohádkové bytosti - vodníky, princezny, čarodějnice, čerty apod., se kterými jsme plnili různé úkoly a dostávali překvapivé odměny. A v pátek jsme si vyšlápli na Bílou věž, kterou jsme zvládali docela hravě i s jejími 226 schody. Moc se nám líbila.


Požární poplach
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-18 13:15:13

Na dnešní den (18.6.) byla v MŠ naplánovaná cvičná požární evakuace. Děti "vyhnal" z MŠ hustý kouř doprovázený sirénou a slovní výzvou o evakuaci. Venku již čekali místní hasiči a celou situaci ještě umocnili hasičskou houkačkou. Následovala prohlídka hasičského vybavení a návrat do MŠ.

Děti byly na celou akci dopoledne připravovány wink 


ŠVP - doplnění fotek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-18 13:07:55

Ještě se nám podařilo získat několik "málo" fotek z naší mimořádné akce a dokonce najdete i videa. Děkujeme.


ŠVP - čtvrtek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-14 21:46:40

Dnes byl poslední den naší mimořádné akce na Horním Bradle. Pojali jsme ho ve velmi klidném tempu a dopoledne jsme strávili v hlavním táboře nejrůznějšími hrami a na lanovce. Odpoledne proběhlo vyvrcholení celého týdenního programu a vyrazili jsme hledat pozůstatky dinosaurů. Cesta nebyla dlouhá a hned při prvním pokusu jsme naleziště našli. V táboře pak děti měli možnost své úlovky nazdobit. Po večeři proběhla závěrečná rozlučková akce  - diskotéka, rozdávání pamětních listů a opékání špekáčků. Moc děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na hladkém průběhu celého týdne. Bez jejich pomoci by si děti nemohly odnést tolik skvělých zážitků.

Další fotky z celého týdne ještě přibudou.


ŠVP - středa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-13 22:39:48

Středa byla ve znamení horšího počasí. Dopoledne jsme si vyzkoušeli nejnovější zbraň proti nejagresivnějším dinosaurům (prak) a rozvíjeli vnímání bez zrakových receptorů (provázkový labyrint). Po obědě jsme vyrazili k dinosauřímu hnízdu, abychom získali trofej v podobě dinosauřího vejce a natrénovali přechody přes nejrůznější lávky. Před večeří jsme i přes špatné počasí (18°) ještě "hupsli" do bazénku (koupání bylo vyhodnoceno jako nejlepší část dne), po večeři jsme si zazpívali a bonusem byl večerníček Tom a Jerry. Nyní již všechny děti odpočívají zaslouženým odpočinkem. Krásný den....


ŠVP - úterý
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-13 07:35:10

Noc na úterý proběhla bez větších problémů a my se už těšili na další dobrodružství. Hned ráno jsme vyrazili, kam jinam než, do lesa. Děti čekalo krmení dinosaurů, velmi náročná lávka přes potok a první skutečná prověrka spolupráce. Z dinosauřího hnízda vypadla vajíčka a úkol byl jasný - dostat je zpět bez toho, abychom na ně sahali. Vše se zdárně povedlo a oběd byl pro všechny tou největší odměnou. Odpoledne nás čekala velmi dlouhá cesta k zabezpečenému území, kde se chovají dinosauři. Po vstupu (průlez penumatikou) jsme slyšeli hned dva dinosaury, ale bohužel jsme je nezahlídli.  Krousek byl připraven další úkol - síťová klec. Prolézt tunelem do vnitnří místnoti byla pro všechny hračka. Povečeři jsme oslavili narozeniny Domči a ještě před večerkou proběhlo interviu s Poseidónem. Po náročném dni všichni spali jako miminka :))


ŠVP - pondělí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-11 21:46:12

První den naší první školy v přírodě byl ve znamení přesunu a poznávání prostředí. Všechny děti zvládly loučení bez větších problémů. Po příjezdu jsme pořádně prošli prostředí rekreačního střediska, kde jsme ubytovaní. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali poprvé do přilehlých lesů. Poznávali jsme borůvčí, mraveniště i pozůstatky po řádění datlů. Nechyběla svačina a pak již hurá na dinosaury. Otázky na květinkách prověřili znalosti a jak jinak by mohla cesta do pravěku začínat, než chycením prvního pořádného dinosaura.

Před večeří nechyběla koupačka v bazénku, kterou větčina dětí vyhodnotila jako nejlepší akcí dne.

Po večeři a krátkém zpívání jsme ještě zašli k blízkému bazénku, kde měli děti možnost zeptat se mořské panny na jednu otázku, která každé dítě zajímala nejvíc. 

V táboře je klid a pracuje se na přípravě dalšího dne. Dobrou...


Den vody - nafukovací skluzavka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-09 12:28:37

Cestou z posledního plavání jsme obdivovali stánky na slavnosti Den vody, která probíhala na nábřeží. Doprovázející p.Helger a p.Králová neodolali a dětem zaplatili hromadný vstup na nafukovací skluzavku. Byli jsme překvapeni, jak děti po cca deseti minutách na skluzavce, byly celou cestu do MŠ vyklidněné wink. To bychom potřebovali častěji. :)). Moc děkujeme.

 


Závody v plavání na poslední hodině plavání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-09 12:22:26

Poslední hodina plavání je tradičně zaměřena do prověrky plaveckých dovedností všech dětí plavající jak na malém, tak i na velkém bazénu. A jak to dopadlo? Podívejte.


Plavání Všestary
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-09 12:17:57

Poslední hodina plavání měla proběhnout příští týden. Bohužel jsme na škole v přírodě, tak nám plavecká škola Vlnka nabídla strávit tuto hodinu plavání ve Všestarech. Byli jsme překvapeni nejen moc pěkným zázemím, které plavecký bazén má. Samotný bazén má mělčinu i hloubku a pro děti se to zdálo jako ideální. Po plavání pro nás ještě Vlnka připravila malý dětský den. Dopoledne se nám moc vyvedlo.


Návštěva koupaliště
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-04 06:31:15

Využili jsme krásného počasí a ve čtvrtek (31.5.) jsme vyrazili s Marťánky a zbytku Hvězdiček (kteří se neúčastní výuky plavání) na blízké koupaliště Flošna. Moc nás překvapilo, kolik bylo již v tuto dobu (10:15) na koupališti lidí. Děti si to moc užili a jediné co je při odchodu zajímalo bylo, kdy půjdou zase. Tak snad nám to ještě v letošním školním roce vyjde.


Plavecké závody štafet
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-04 06:17:28

Ve středu (30.5.) se výběr naši plaváčků zúčastnil plaveckých závodů štafet v ZŠ Štefcova. Moc jsme se tam těšili (protože naše děti umí plavatwink). Konkurence byla veliká a neznalost prostředí v kombinaci s malou zkušeností z podobných utkání způsobila, že naše očekávání v dobrý výsledek se nenaplnila. Děti si to však užily a to je nejdůležitější. 


Stěna HK
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-06-04 06:09:13

V úterý (29.5.) jsme s Martánky navštívili (opět po roce) lezeckou stěnu.  Pro děti to byla zase prověrka nejen jejich dovedností, ale také odvahy. Jen málokdo dokázal vylézt až ke stropu. Na boulderingu si to však užili všichni.


Den policie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-24 21:12:47

Ve středu (23.5.2018) jsme s dětmi vyrazili na Den policie na Tylově nábřeží. V letošním roce si děti doslova osahaly některé vybavení policie, zopakovaly si základy první pomoci  a na konec vyzkoušely vojenskou Tatru. Dopoledne uteklo jako voda a to jsme neprošli spoustu dalších míst. Ještě že tuto akci pořádá policie každý rok.


Dog dancing
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-23 13:24:49

V úterý (22.5.) přišli do naší MŠ předvést svoje umění tři pejsci. Po společném rozcvičení s dětmi nám na nejrůznější písničky zatancovali a také nám ukázali jak umí chytat friesbee. Kdo chtěl, mohl si práci cvičitele vyzkoušet. Povel "Popros" šel všem dětem.


Divadlo v MŠ - O chytrých prasátkách
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2018-05-20 10:53:43

Dnes jsme s dětmi shlédli pohádku O chytrých prasátkách Čertíkovi a Bertíkovi. Pohádka se nám líbila a velmi nás pobavila. Prasátka se totiž vydala do světa a měla co dělat se zlým a hladovým vlkem. Čertík a Bertík se však nenechali zastrašit  ani  sežrat a s pomocí myšáčka a včelky Julinky vlka  vyhnali daleko od domečku.


Dopravní hřiště Třebeš
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-09 18:40:09

Dnes jsme se s dětmi konečně dočkali. Od srpna minulého roku jsme měli rezervovaný termín na dopravním hřišti v Třebši. Cesta byla naprosto bez problémů a od 9hod. nás čekali dvě policistky, aby dětem připomněly pravidla pohybu po silnicích, cyklostezkách i přechodech. Praktická ukázka nemohla chybět. Na konci dostaly děti možnost pořádně projet celé dopravní hřiště. I tak někteří měli občas problém dodržet všechna pravidla silničního provozu. :)


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100