Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Horní Bradlo-Hvězdná brána
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 23:50:35

O uplynulém víkendu (16-18.6.2017) jsme s dětmi i jejich rodiči absolvovali zábavný program s názvem Hvězdná brána. V pátek navštívil naši planetu (využitím hvězdné brány) mimozemšťan, který unesl naši paní učitelku. V sobotu pak děti putovaly po lese a plnily mnoho úkolů, za které získávaly drahokamy, zlato i perly. Nejtěžší úkol je čekal po návratu do tábora. Všechny tyto cenosti musely vyměnit za jeden dílek ovládacího panelu hvězdné brány. Večer jsme pak společně panel zkompletovali, aktivovali bránu a tím jsme vysvobodili naši unesenou paní učitelku. V závěru pak pro děti připravil pan Tesař (účastník akce) nezapomenutelný zážitek v podobě 4min ohňostroje. V dětech to zanechalo nezapomenutelný zážitek.


Plavání - závody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 22:34:48

V pátek děti (navštěvující plavání) absolvovaly předposlední hodinu a zúčastnily se plaveckých závodů. Příští týden nás čeká návštěva "Aquače". Už nám to docela jde! wink


Pohádková cesta v Šimkových sadech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-13 19:35:16

Dnes jsme celá MŠ vyrazili do Šimkových sadů, kde jsme prošli tzv. Pohádkovou cestu. Pro děti bylo připraveno deset pohádkových postav, které dávaly dětem nejrůznější úkoly. Například pro vílu hledaly rozsypané knoflíky, vodníkovi pomáhaly skládat vodovodní potrubí či zatoulané rybyčky, princezně postavit hradby, které drak rozboural nebo čarodějnici zamíchat kouzelný lektvar. Za odměnu dostaly spousty razítek nebo také drahokam, barevnou kuličku i diplom. Cestou zpět nám zbylo trochu času, tak jsme si prohlédli Magistrát HK.


Týden u Marťánků věnovaný Africe
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:48:21

V tomto týdnu jsme se u Marťánků věnovali poznávání Arfického kontinentu. Pomalovali jsme si obličeje, jako afričtí domorodci, vytvořili sukýnky a zatancovali si za zvuku djembe. Také jsme poznávali nejrůznější Arická zvířata a ve čtvrtek jsme zavítali do Egypta poznávat nejen pyramidy.


Další bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:40:15

Dnes jsme opět se všemi dětmi vyrazili k blízké Rybárně na naši bruslařskou dráhu. Musíme uznat, že to již dětem skvěle jde.


Výlet do ZOO
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:33:07

Včera (7.6.) jsme vyrazili na plánovaný výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Pro děti byly připraveny dva programy: kontaktní zvířata a exotická zvířata. Děti jsme rozdělili na dvě skupiny podle jejich odvahy. Prví skupina se zúčatnila hodinového programu, kde se naučili jak se chovat ke zvířatům a mohli si na některá zvířata sáhnout. Druhá skupina strávila hodinku u žiraf, slonů, zeber a goril. Veliká škoda byl nedostatek času, který nás nenechal projít si celou ZOO.

Program - kontaktní zvířata

Program - exotická zvířata


Hudební divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 06:12:10

V pondělí (5.6.) nás ve školce navštívilo divadlo s pohádkou - Jak Máša s Míšou stanovali.  Máša a Míša se svými kamarády žabkou, zajíčkem a ježečkem nejdříve lenošili, později šli chytat ryby, učili se plavat a nakonec stavěli stan. Jejich práci však narušovala zlobivá vrána, která chtěla vždy všechno pro sebe a vymýšlela jim různá překvapení. Velmi humorná pohádka nás velmi pobavila.


Den policie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-03 09:35:44

Na Den dětí jsme vyrazili celá MŠ na Tylovo nábřeží, kde se konal Den policie. Děti čekalo mnoho nejrůznějších atrakcí připravených nejen policií ČR. Prohlídka policejního vybavení a možnost posadit se za volant autobusu bylo nejpopulárnější. Zatahat lva za ocas si nenechal újít téměř nikdo. Ke konci chtěly děti na obrovskou nafukovací klouzačku. Po delším čekání se to nakonec povedlo a každý se mohl sklouznout.


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-30 17:56:52

Dnes jsme s Marťánky v rámci vycházky zavítali do Malšovické knihovny. Paní knihovnice dětem připravila čtení z knížky o autech. Následovala soutěž v hledání pulců, žabiček a dvou myšáků, kteří v pohádce vystupovali. 


Dramatizace na podnět dětí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-27 14:37:03

V uplynulém týdnu měly děti u Marťánků kreativní bodobí. Několikrát, sami od sebe, se vrhly na nejrůznější dramatizace. Jednou si oblékly čepičky, podruhé si vyrobily papírové loutky a sehrály divadlo.


In-line bruslení v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-25 19:35:58

Dnes (25.5.) jsme celá MŠ vyrazili k místní rybárně, kde je nejvhodnější prostor pro zdokonalování našich bruslařských dovedností. Základní bruslařské dovednosti jsme se naučili na ledě a přechod na in-line již není tak náročný. Překvapilo nás, kolik dětí si in-line brusle přineslo. Časově nejnáročnější bylo převlékání. Pak už si to všichni užili.


Motýlci z přírodnin
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-24 09:10:34

V tomto týdnu se u Marťánků věnujeme poznávání hlavně motýlů. V rámci vycházky dostaly děti úkol vytvořit motýla z dostupných materiálů. Podívejte jak se jim to povedlo.


Cesta do centra Amátka na program včely
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-24 09:06:33

V rámci akcí Spolku přátel MŠ jsme v úterý (23.5.2017) vyrazili s Marťánky ke Starému náměstí do centra Amátka na akci nazvanou Včely. Děti již základní (spíše teoretické)  znalosti mají z března, kdy jsme se včelám celý týden věnovali. Neměli jsme však možnost "osahat" si všechno vybavení, které se ve včelařství používá. V centru si tak děti nejen zopakovaly druhy včel, vývojová stádia včel, ale také nahlédly do skutečného úlu s plástvemy a oblékly si včelařský ochranný oblek. Na závěr si každý vyrobil svíčku.


Cesta kolem světa-návštěva filharmonie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-15 19:24:46

Dnes jsme se s Marťánky vypravili do Filharmonie na představení "Cesta kolem světa". Příběh byl o čtyřech kamarádech, kteří putovali horkovzdušným balónem po světě a zažívali nejrůznější dobrodružství. Navštívili Maďarsko, Rusko, Indii, Japonsko, Brazilii, Kanadu, Antarktidu, Afriku, Španělsko i Francii. Program přirozenou formou seznámil děti s celou řadou zajímavostí z celého světa. Nakonec se ukázalo, že vše bylo krásným snem jednoho malého chlapce.

Dětem se představení moc líbilo i proto, že  mezi učinkujícími vystupovaly Nina a Klárka, na které se těšily.

Odpoledne si pak ještě děti svoje získané znalosti zopakovaly a namalovaly co se jim nejvíce líbilo.

 


Oslava svátků všech Sofinek
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-15 18:45:47

Jak všichni dobře vědí, u Marťánků máme hned čtyři Sofie. Není pak překvapením, když mají Sofinky svátek, že je to parádní oslava. Jednu takovou jsme právě dnes oslavili. Podívejte jak si to všichni užili.


Sázení a setí v naší zahrádce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-10 21:42:45

V tomto týdnu, ani v rámci pobytu venku, nezahálíme. Včera jsme si připravili záhonky a dnes jsme zasadili vše, co nám maminky a tatínkové do školky přinesli. Znovu se tak budeme těšit, jak nám poroste hlávkový salát, celer, hrášek i ředvička. Do kulatých záhonků jsme letos zaseli pšenici a ječmen. Hvězdičky by pak měli zasít mák a zasadit brambory. Nakonec jsme vše zalili a "poslouchali", jak nám to začalo růst. :)

MaJí


Dárek pro maminky od Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-09 22:02:38

 


Pampeliškový med
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-05 14:22:54

V tomto týdnu jsme si dali úkol připravit pampeliškový med a vyrazili jsme na blízkou louku. Na nedostatek pampelišek jsme si stěžovat nemohli. Taška byla velmi rychle plná. Ve školce pak stačilo přidat pouze citrony a krátce povařit. Ve čtvrtek jsme nálev vyčistili a na sporáku odpovídajícím způsobem nechali zhoustnout. Už se těšíme na první ochutnávku.

MaJí


Návštěva dopravního hřiště
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-27 13:15:07

Na dnešní dopoledne jsme měli objednané dopravní hřiště v Třebši. Děti si zopakovaly základní pravidla silničního provozu, především pohyb chodců. Prohlédly si policejní auto a nakonec se "vyřádily" na koloběžkách a odrážedlech. Na správné chování v silničním provozu dbala paní policistka. Škoda, že nám počasí nepřálo.


Čarodějnický rej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-27 13:07:21

Včera (26.4.2017) se po celé školce pohybovali pouze čarodějnice a čarodějové. Od rána plnili úkoly, aby získali ingredience do kouzelného lektvaru. Museli nakrmit pavouka a nasát trochu jeho krve pipetou, nanosit kouzelnou vodu do kelímku, ze začarovaného pařezu vytáhnout skořápku nebo také pronést myšky obratnostní dráhou. Největším zážitkem však pro děti byla samotná finalizace lektvaru. Po přidání poslední ingredience se vše začalo vařit a bublat. Každý si mohl zamíchat a nakonec trochu tohoto lektvaru si odnést domů.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100