ZŠ Úprkova, Hradec Králové
Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
TVP-Není drak jako drak
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-19 17:00:49

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali vyloženě podzimnímu tématu "draci" a všemu, co tím souvisí. Rozvíjeli jsme nejen rovnováhové schopnosti na dračím ocase, ale také znalostio proudícím vzduchu, dovednosti v zavazování mašlí, či nejrůznějším tvoření. Jen škoda, že nebyl prostor pouštění draků na louce. Uvidíme, zda se najde čas.


Příjezd sv.Martina+hledání pokladu
Kdo vydal: Maděrová      Kdy: 2017-11-13 18:54:50

Protože 11.11. (svátek sv. Martina) v letošním roce vycházel na sobotu, tradiční akci "Příjezd sv.Martina"  jsme uskutečnili až dnes v pondělí (13.11.).  Akce je sice tradiční, nicméně v letošním roce byl průběh velmi specifický. Zatímco v minulých letech musel sv.Martin nechat svého koně "za branami města", letos dostal "povolení" a přijel na zahradu školy s celou parádou. Děti viděly dramatizaci příběhu o záchraně žebráka a za písničku (kterou Martinovi zazpívalyl) dostaly odměnu projet se na koních.

Hledání sv.Martinského pokladu

Po projížce na koních čekala děti ještě jedna prověrka znalostí o sv.Martinovi. Po splnění všech znalostních úkolů je čekalo hledání kouzelné truhly. Památeční podkovy a sladká odměna byla vyvrcholením celého dne. 


TVP - sv.Martin
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-11-10 21:35:31

"S novým týdnem přijel do školky svatý Martin na bílém koni. Kdo to je a co významného vykonal? Hravou formou jsme se seznámili s legendou a svatomartinskými tradicemi. Rozvíjeli jsme sounáležitost, vzájemnou pomoc a dělali dobré skutky. Hráli jsme na vojáky, mrazíky, učili se jezdit na koni a procvičili skok přes překážky. Známe nějaké nové písničky i pranostiky. Trénovali jsme intenzivně píseň "Už Martin na bílém koni" a to v doprovodu Orffovým nástrojů. Nechybělo ani tvoření zaměřené na rozvoj jemné motoriky.  Vyráběli jsme koníka na kolíčku, koně s hřívou i jsme se ho učili skládat z papíru. Kreslili i modelovali jsme podkovu. Do některých činností se aktivně zapojily i studentky na praxi. Vrcholem našeho kreativního týdne byla výroba svatomartinských rohlíčků. Mňam, to vám byla dobrota. :)"


Poděkování na výtvory
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:10:44

Děkujeme všem maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a vlastně všem, kteří se podílí na výzdobě prostor naší mateřské školy. V uplynulém týdnu se nám před školkou objevilo mnoho krásných halloweenských dýní. Nejkrásnější jsou však "za rozbřesku", kdy zapálené svíčky vytváří tu správnou haloweenskou atmosféru.

 


TVP - Halloween
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 16:02:40

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s halloweenem či u nás slaveným Svátkem všech svatých. Děti nejvíce bavily aktivity s baterkou. Hrály jsme si na duchy, rozlišovali velikosti duchů či "honili" duchy po stropě třídy. S velkým zájmem jsme si také vyzkoušeli tzv. "stínové divadlo". Nechybělo ztvárnění důchů nejrůznějšími technikami a letos poprvé jsme se dali do pečení. Halloweenské prsty nám moc chutnali. Velmi oblíbenou aktivitou v pohybovkách byla hra "Sestřel si svého ducha".


Plavání u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:48:00

Plavání se nám "přehouplo" do druhé poloviny a už jsou vidět obrovské pokroky. Přinášíme krátké okénko do světa plaveckého bazénu. 

Moc děkujeme maminkám i tatínkům, kteří chodí pomáhat sušit vlasy.


Divadlo v MŠ - O kouzelné hrušce
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:35:17

Ve středu (1.11.) navštívilo naší MŠ hudební divadlo Margit Vinklářové a zahrálo nám hudební pohádku s názvem "O kouzelné hrušce". Příběh o kocouru, lišákovi, kovářovi, žábě, babičce a hrušce měl pro děti jedno velké ponaučení: můžeme mít všechno na světě, ale když nebudeme zdraví a nebudeme mít lásku, nebudeme štastní.


Vyhlášení soutěže ve sběru kaštanů
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-04 15:16:30

V pondělí (30.10.) jsme u Marťánků vyhlašovali výsledky v minisoutěži ve sběru kaštanů. Obrovská poklona patří Sophii Helger s rodinou a Pavlovi Krámovi s rodinou, kteří přinesli (každý) téměř 200,-Kč. (10x více než další v pořadí). Hlavně z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že udělíme dvě první místa. Druhé místo patřilo Elle Dvořákové s rodinou a třetí Adamu Venclovi s rodinou. Všichni, kteří se soutěže účastnili, dostali také pamětní list.

Celkem za celou MŠ se (podle našich papírových záznamů, které nemusí souhlasit se skutečně předanou hmotní) nasbíralo téměř 500,-Kč. Všem zapojeným děkujeme. Peníze budou poukázány na účet spolku a o jejich využití rozhodne valná hromada.


TVP - Ovoce, zelenina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-27 20:10:46

Během podzimu jsme se nezapomněli věnovat i tématu ovoce a zelenina. Jaké druhy máme, jaký mají význam pro naše tělo, jak se sklízí, zpracovávají, o tom všem jsme si společně povídali a vše prožívali formou zážitku. Jak vypadají jednotlivé druhy, jaký mají tvar, barvu, jak chutnají, zkrátka zapojení všech smyslů. Děti nesmírně bavila příprava džusu,kdy si vše samy ozkoušely a na závěr jsme si připili na zdraví.  Naučili jsme se básničku Vitamíny a Brambora včetně pohybové dramatizace. Nechyběly ani tématické písničky, básničky a tanec Mazurka. Na naši estetickou tvorbu se můžete podívat na nástěnce. Celý program byl proložen i pohybovými aktivitami. Sklízeli jsme brambory, hráli hru Kompot a zastihla nás Plíseň okurková.:) Na závěr týdne jsme se věnovali pohádce O veliké řepě, a to jak čtení, skládání částí příběhu i vlastní dramatizaci pohádky. 

LuSl


Návštěva knihovny
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-25 13:20:40

Dnes jsme s Marťánky opět vyrazili do místní knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila program s názvem "Vikingové". Přečetla dětem dvě pohádky, připravila pro ně hledací a poznávací hru, na které si zopakovaly nejen počítání a nakonec si děti mohly prohlédnout knihy, které je zaujaly. Ke konci nezahálely ani místní hračky...


Preventivní program-Mozaika
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-25 13:07:30

Dnes nás navštívili u Marťánků pracovníci Mozaiky a připravili pro děti zábavný program zameřený na lidské emoce. Děti si tak na příběhu vyzkoušely, jak projevovat radost, smutek nebo i zlost. 


Cesta do lesa
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-24 13:17:15

Dnes jsme se s dětmi (v rámci zakončení programu o lese) vydali do Hradeckých lesů. Pro děti jsme připravili cestu za sv. Hubertem. Děti si cestou plnou úkolů zopakovaly co všechno již o lese ví a dozvěděli se také spoustu nových informací především právě o sv. Hubertovi. Po zodpovězení všech otázek, u sochy sv. Huberta, děti hledaly zasloužený podklad a jak jinak než sladký. Výlet do lesa je v tento podzimní čas velmi pěkným zážitkem. Podívejte...


TVP - Les
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-24 13:12:28

V uplynulém týdnu jsme se s dětmi věnovali všemu, co souvisí s lesem. Hodně jsme se naučili o stromech a zvířatech. Nejvíc si však děti zapamatovaly houby. Naučili jsme se je rozpoznat, rozlišit na jedné, nejedlé a jednovatí a i počítání si vyzkoušely na muchomůrkách. 


Pravděpodobně poslední in-line bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-19 18:58:57

Včera (18.10.) jsme se využili krásného počasí a vyrazili (celá MŠ) k blízkému železnému mostu pravděpodobně na poslední in-line bruslení. Drobný problém byl na místě se spadaným listím, které však přítomné maminky v krátké chvíli odstranily. Převléknout děti do sportovního pak pomohly studentky střední pedagogické školy, které k nám chodí na praxi.


Ježek, ježek, ježatý...
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-15 12:32:21

Tento týden jsme se věnovali tématu ježci. Jak vypadá, kde žije, čím se živí a mnoho dalšího se dověděly děti formou interaktivních her.  Trénovali jsme počítání, pojmy vpravo, vlevo, menší a větší. Ježka jsme malovali, modelovali, vyráběli i se jím občas na chvíli stali. :)  Nechyběla ani práce s příběhem, básnička a dramatizace písně Běží liška k Táboru. Protrénovali jsme i naše tělo v rámci aktivit jako je ježčí dráha aneb překování překážek a přesunu zásob na zimu. Děti byly nadšené z hry Tiše tiše ježek spí. I během procházek venku jsme nezaháleli, děti si nasbírali materiál pro tvoření a pomohli ježečkům s úkryty na zimu. "

LuSl


Logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-11 19:13:59

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo Logopedické pohádky od žirafy Žofky a zahrálo dětem pohádku "O ztraceném písmenku". Pohádkový příběh plný logopedických cvičení na vyvození písmene "R" se dětem moc líbil.


Dodělávky ekodne 1
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-11 13:31:45

Na našem Ekodni se nepodařilo zkompletovat domeček. Pan Helger a Enoch se dohodli a i přes velmi nepříznivé počasí nám domeček dodělali. Ještě chybí střecha a natřít. Snad se vše povede do konce října. Moc děkujeme.


"Kam se ptáčku, kam schováš"
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 21:43:24

V tomto týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s ptáky a jejich podzimní přípravě na zimu. Děti se dozvěděly, že někteří odlétají do teplých krajin, že se dají třídit podle vzhledu nohou či zobáku, zahrály si na popelky a třídily semínka. Největší zábavou byla dechová cvičení s pírky.


Eko den v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-04 23:00:42

Je skutečně fantastické, kolik práce dokáže udělat mnoho nadšených rodičů i dětí, během dvou, tří hodin, v rámci Ekologického dne. Naše Eko-zahrádka je plně připravena na zimu. Emil (želvák) má krásně posekaný výběh a hlavně, díky zahloubení povrhu u ohrady nám již (snad) neuteče. :) . V letních dnech nám již nebude pod pergolou tolik svítit sluníčko díky zastínění z rákosových rohoží. Využívat nově nakresleného skákacího panáka nakresleného na chodníku, budou moci děti využívat nejen v době hraní na zahradě. Ořiškem (hlavně z důvodu brzkého stmívání) se ukázala chaloupka na vybavení nově vytvořeného výukového koutku hydrometeorologie. Ještě bude potřeba dodělat střecha a také natřít. Snad to ještě do zimy nějak zvládneme. 

Obrovské poděkování patří nejen všem, co přiložili ruku k dílu, ale také všem maminkám (možná i tatínkům:)), kteří připravili malé občerstvení pod pergolou. 

Bez vás všech co jste přiložili ruku k dílu, by naše školka prospívala o něco hůře. Díky moc.

 


Divadlo Mášenka a zvířátka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 12:36:11

Dnes (4.10.) nás v MŠ navštívilo divadlo paní Lhotákové a pro děti zahrálo divadlo s názvem Mášenka a zvířátka. Byl to příběh o významu přátelství. Tak jak se chováme ke svým přátelům, tak nám to oplácí.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100