Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-02-05 09:32:50

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo a zahrálo pohádku O pejskovi a kočičce - příběh "Volej 155 a doktor je tu hned". Děti si zopakovaly jak je důležité správně jíst a co se stane, když někdo jí co nemá - pejsek si spletl lentilky s léky v domácí lékárně. Všechno dobře dopadlo a paní doktorka pejska zachránila.


Další fotky z bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-31 09:54:02

Do školky dorazily další fotky z bruslení. Tentorkát od paní Broučkové. Podívejte jak to dětem jde...


Lidské stavby
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-27 09:48:06

V tomto týdnu jsme mimo jiné zkoušeli lidské stavby. Překvapivě to všem dětem šlo moc dobře. Rovnováha je moc důležitá... :)


Zprávy z bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-27 09:35:02

Bruslení má zasebou již tři hodiny a dětem to jde moc dobře. I ti nejmenší již zvládli rovnováhu a pomalu se dostáváme k dalším aktivitám.


Lyžování - poslední den
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-19 22:14:04

Dnes proběhl poslední den lyžování a pro děti připravila lyžařská škola mikrozávody. Na začátku nechybělo rozcvičení se Soptíkem a rozlyžování. Do slalomových branek se postavili ti zkušenější, kteří již zvládli jízdu na vleku. Na závěr dostali všichni diplom a odznak. Cesta zpět se nám trošku zkomplikovala a přijeli jsme se zpožděním. Nekteří už únavu nezvládli a autobus je uspal.


Třetí den lyžování
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-19 21:59:56

I když je dnes čtvrtek, pro děti to byl třetí den lyžování. Počasí se nám (proti pondělí) výrazně zlepšilo a děti si to parádně užily. Čerstvě napadaný a urolbovaný sních vytvořil naprosto ideální podmínky pro výuku a již značná část dětí dokázala sjíždět celý Olešnický kopec. Jsme zvědaví na zítřejší závody...


Tři králové
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-01-05 12:47:41

Dnes vyvrcholil povánoční týdenní program s názvem "Na tři krále, mrzne dále" a dorazili k nám skuteční Tři králové, kteří putují co Betléma za Ježíškem. Přinesli dětem ukázat všechny svoje dary, které Ježíškovi nesou. Děti tak obdivovaly zlato a drahé kamení, myrhu a přičichly ke kadidlu. Společně jsme si zazpívali tříkrálovou písničku a nakonec jsme přispěli do kasičky - Tříkrálové sbírky charity.


Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-25 21:08:44

V pátek (poslední den dětí v MŠ v kalendářním roce) přišel do školky Ježíšek. Nadílka nebyla v letošním roce sice nijak veliká, ale  i tak si ji děti užily. Na poslední den se přišla podívat i paní učitelka, která je ve stavu "nemocnosti" a přinesla dětem malý dárek.


Zimníček
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-25 21:01:45

Ještě než přišel Ježíšek, tak jsme s dětmi oslavili Zimní slunovrat - nejdelší noc a nejkratší den. Skřítek podzimníček ukončil svoji nadvládu a předal svoje  "žezlo" svému bratříčkovi Zimníčkovi. Samozřejmě, že cesta ke skřítkům nebyla pro děti nejjednodušší - musely splnit pár úkolů. Od čtvrtečního dne již v chaloupce křítků (v chodbě MŠ) dohlíží Zimníček.


Divadlo
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-25 20:41:03

 


Vánoční besídka - ateliér
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-21 22:14:55

I na letošním vánočním tvoření jsme otevřeli oblíbený fotoateliér, ve kterém se mohli zájemci vyfotit....

Nemáme v MŠ fotografie z vánočního zpívání. Pokud by byl někdo z rodičů ochotný nějaké poskytnout, uvítáme. Děkujeme.

 


Poslední plavání - aquač
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-21 22:06:06

V pátek (15.12.) jsme s Marťánky (kteří chodí plavat) absolvovali poslední hodinu. Ne náhodou, je tato hodina pro děti tou nejoblíbenější ze všech. Byla totiž v Aqua centru. Děti si užily vlnobití, skluzavku, vířivku a ti nejodvážnější i tobogán.


Výlet na Potštejn - akce spolku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-12 14:38:34

Dnes jsme s celou MŠ vyrazili na zámek Potštejn, kde byla pro děti připravena "Cesta do Betléma". Děti se velmi přirozenou cestou dozvěděli spoustu informací o vánočních tradicích a také něco o Ježíšku. Průvodcem nám byla Barunka a anděl. Vyvrcholení proběhlo v "Betlémě" u Marie, Josefa a malého Ježíška. Všem dětem se tam moc líbilo.


TVP - My se čerta nebojíme..
Kdo vydal: Slezáková      Kdy: 2017-12-09 09:23:24

Tento týden to byla u nás pěkná čertovina. Nejprve jsme se seznámili s legendou o sv. Mikuláši a povídali si o tradici tohoto svátku. Dále jsme rozvíjeli představivost, jak vypadá čert, anděl, Mikuláš a jaké povahové vlastnosti představují. Učili jsme se také písničku Mik miku  Mikuláš a zapojili hru na orffovy nástroje. Konal se u nás čertovský rej a plnění čertovských zkoušek. Například prolézání strachovým pytlem, hledání sladké čertoviny podle hmatu, čertí tanec se židlemi a hra o čertí škrpále. Pohybu bylo jako vždy habakuk, čertova honička, kradené čertí ocásky, čertovské skoky v pytli a hra ztratil se čert. Nechybělo taneční ztvárnění písně Bu bu bu a popletení čertíci za doprovodu DJ Lucifera. Učili jsme se i tématické básničky včetně pohybové dramatizace, rozhýbávali čertí jazýčky a někteří se pekelně zapotili u pracovních listů. Vyráběli jsme čertíky, malovali andílky pomocí kříd a procvičovali tak grafomotoriku. Třídu nám zdobil společně vytvořený pekelně dlouhý řetěz. Děkujeme Matějovi za výborné perníčky a také studentkám na praxi za moc krásně připravený program. Velké díky patří také Mikulášovi, andělovi i čertům za jejich nadílku, a že nám ty naše andílky neodnesli do pekla. :)


Čertovské hrátky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-07 18:01:29

Celý týden je zasvědcen Mikuláši, andělům i čertům. Dnes (čtvrtek) jsme vyrazili na závody - Čertovské hrátky. MŠ Štefcova připravila pro děti z Malšovických mateřských škol utkání ve čtyřech displínách (obratnostní dráha, skoky v pytli, hod míčkem na cíl a vytrvalostní běh). Z každé třídy bylo vybráno několik dětí, které naši MŠ reprezentovali. Vůbec nám nešla disciplína hod na cíl, zato ve vytrvalostním běhu jsme všechny porazili. Nakonec jsme vybojovali krásnou "bramborovou" medaili.


Čertí rej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-06 18:36:57

Včera proběhl u Marťánků již tradiční Čertí rej". Děti si celé dopoledne pořádně užily. Do MŠ přišly děti již čertovsky ustrojené, zahrály si spoustu čertovských her a nakonec dorazil i Mikuláš s odpovídajícím doprovodem. Mikuláš si přinesl i knihu hříchů! U Marťánků však skoro nikdo nezlobí :))) tak čerti neměli moc velkou práci a všichni dostali tu správnou Mikulášskou nadílku.


První sníh
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-12-06 18:30:43

První sníh a zimní radovánky na zahradě. Nechyběla koulovačka a stavba sněhuláka. Schytal to jak pan učitel Martin, tak paní učitelka Lucka. Oba chvíli vypadali jak sněhuláci. Děti se pořádně vyřádily. :) 


TVP - Co viděla kapka vody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-12-04 20:02:05

V minulém týdnu jsme se věnovali u Marťánků všemu, co nějak souvisí s vodou. Děti tak zkoušely z modelíny vymodelovat plovoucí těleso, zopakovali jsme si, jak je voda pro člověka důležitá, jak ji člověk připravuje v čistírnách, zkoušely jsme nabrat vodu v Orlici, na slepém rameni i v kaluži a následně jsme ji filtrovali ve fitrační sadě. Dokazovali jsme také přítomnost vody v dechu, rozlišovali jsme různá skupenství vody podle hmatu či zvuku. Nejzajímavější pro děti bylo pozorování plazmatické koule, která dětem ukazovala jak vzniká a vypadá blesk.


TVP-Jak vyzrát na bacily
Kdo vydal: Slezakova      Kdy: 2017-11-28 15:25:36

Jak vyzrát na bacily..., o tom jsme si povídali minulý týden. Jako motivace nechyběly pohádky "Kropáček má angínu" a "Bacil Emil", díky kterým se děti učily převyprávět příběh. Navštívil nás čaroděj Bacil, který nám tropil v těle bolístky. Utkaly se bacily s vitamíny v přetahované a vitamín honil bacily. V rámci pohybových aktivit jsme se snažili bacily utahat. Věnovali jsme se samozřejmě i prevenci, jak být zdraví. Absolvovali jsme výlet do Země Zdraví. Zatančili si "Ovocný rock n roll". Třídili jsme zdravé a nezdravé potraviny a společně vyrobili "Elišku a Kryštofa". Děti si velmi užívaly výrobu ovocného špízu a tvorbu smajlíků ze zeleniny. V rámci aktivit jsme potrénovali naše tělo, paměť, počty, barvy, pojmy stejný, podobný i opačný. Rozvíjeli jsme i jemnou motoriku a představivost. Vyrobili jsme bacily pomocí tuží rozfoukávaných brčkem. Tvořili zdravé a zkažené zuby z krepáku. Zapojili jsme i tématické pracovní listy a cvičení na grafomotoriku. Paní učitelka vzala téma tak vážně, že se na ní jeden bacil nalepil a ne a ne se pustit, proto nám v tomto týdnu ve školce chybí :))


TVP-Není drak jako drak
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-11-19 17:00:49

V uplynulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali vyloženě podzimnímu tématu "draci" a všemu, co tím souvisí. Rozvíjeli jsme nejen rovnováhové schopnosti na dračím ocase, ale také znalostio proudícím vzduchu, dovednosti v zavazování mašlí, či nejrůznějším tvoření. Jen škoda, že nebyl prostor pouštění draků na louce. Uvidíme, zda se najde čas.


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100