Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   
Návštěva FNHK - druhá skupina
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-02 19:13:44

Dnes jsme s poslední skupinou (nejen předškoláků) vyrazili na vzdělávací program do Fakultní nemocnice v HK. Nejvíce děti bavilo očkování :)


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-05-02 19:08:52

Dnes nás v MŠ navštívilo divadlo a zahrálo dětem pohádku "Naše rodina". Ono to vlastně ani pohádka v pravém slova smyslu nebyla. Příběh vyprávěl o tom, jak bychom se správně měli chovat k blízkým, kdo má doma jaké povinnosti a jak je důležitá spolupráce při všech domácích aktivitách. 


Návštěva nemocnice
Kdo vydal: Raabensteinová      Kdy: 2018-04-27 13:04:31

Ve středu 25.4.2018 byli předškoláci z Marťánků ve Fakultní nemocnici HK na výukové hodině. Procvičovali správné telefonní číslo na záchranku, pomáhali ošetřovat velké panenky (v životní velikosti) po autonehodě. Poslouchali srdíčka kamarádů, měřili si tlak, zkoušeli dávat injekci panence, zalepovali náplastí, psali recept a mnoho dalšího z práce lékařů.


Zprávy z plavání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-04-22 20:05:03

V pátek proběhlo další plavání a děti udělaly docela pokrok. Podívejte.


Karneval na ledě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-04-16 22:47:41

Už nikdo ani nedoufal, že se povede realizovat poslední hodinu na zimním stadionu věnovanou karnevalu na ledě (původně plánovanou na konec března). Na bruslích jsme tak mohli obdivovat (v dětském podání) mnoho čarodějnic, čertů a čertic, pirátů, ale i králíčka, broučka, tygříka, včelky a mnoho dalších moc pěkných nejen pohádkových kostýmů. Nejen děti, ale i někteří rodiče našli odvahu a přišli na led v převleku. Převlek jednorožce a tygra patřil k nejpropracovanějším. Objevila se na ledě i černoška nebo šnek. Myslím, že si to všichni parádně užili. 

Moc děkujeme jmenovitě p. Broučkové, p.Helgerovi a p.Králové, kteří dětem převáželi vybavení na zimní stadion (i zpět) a také všem rodičům, kteří nám v průběhu všech hodin na ledě pomáhali převlékat děti. 


TVP - včely
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-04-08 21:43:22

V uplynulém týdnu jsme se věnovali nejužitečnějšímu hmyzu naší planety - včelám. Děti se naučily jaký význam mají včely pro rostliny, jaká vývojová stádia včely mají a také, co je to medník a plodiště v úlu. Zopakovali si také počítání a rozlišování tvarů při skládání medových pláství.


Zubní prevence
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-28 13:07:32

Každý rok (v těchto jarních měsících) nám do MŠ chodí studenti LF UK (budoucí zubaři), aby dětem připomněli jak je důležité správně si čistit zuby a také co se stane, když si zuby nečistíme.  Dětem také zkontrolovali zubní kartáčky a bohužel značná část jich potřebuje vyměnit....


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-21 15:24:12

Včera se přehoupla astronomická zima do jara a skřítek zimníček nikde. Pořád nás tu trápí zima a to se nám moc nelíbí! I proto jsme se dnes vydali s dětmi skřítka hledat. Cestou jsme se drželi slunečního paprsku, který nám ukazoval cestu. Než jsme došli nakonec, musely děti splnit spoustu úkolů. Na konci slunečního paprsku jsme našli domeček skřítka Jarníčka, ale ten nikde. Podle pokynů na posledním stanovišti jsme skřítkovi zazpívali jarní písničku a tím jsme skřítka probudili. Hurá, už bude jenom tepleji...


Sauna+solná jeskyně
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-19 21:44:19

Dnes jsme s dětmi od Marťánků vyrazili poprvé do sauny a kdo nechtěl, strávil něco přes hodinku v solné jeskyni. Teplota v sauně dosahovala téměř 78°. Průměrný čas, který děti vydržely ve horké místnosti se pohyboval kolem 12 min. S ohledem na čas jsme stihli pouze dvě kola. 
V průběhu saunování děti dostaly možnost cítit eukalypt (aromaterapie), zazpívaly si s hudebním doprovodem a dokonce si vyzkoušely jaké to je, když je někdo ovívá ručníkem. Překvapení bylo pro nás, že se některé děti odvážily do ochlazovacího bazénku. 
V solné jeskyni si děti hrály, povídaly, poslouchaly audiopohádku a relaxační hudbu.
Moc jsme si to užili. Už se těšíme, až to budeme mít možnost zopakovat.

Vstup byl financovaný ze Spolku přátel MŠ.

S ohledem na povahu fotomateriálu jsme kompletní fotogalerii umístili na server s omezeným přítupem (pouze pro rodiče, kteří se zaregistrovali) www.nasems.cz. Děkujeme za pochopení.


TVP - domácí zvířata
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-18 13:33:21

V uplynulém týdnu jsme se věnovali všemu, co nějak souvisí se zvířaty a jejich mláďaty. Děti dostaly možnost podrobně se seznámit k drobnými hlodavci.

 


Noční hra "Pátý element"
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-18 12:12:09

Na čtvrtek (15.3.2018) učitelé MŠ Holubova připravili pro děti noční hru s názvem "Pátý element" inpirovanou dnes již téměř historickým filmem stejného názvu. Děti v průběhu hry plnily nejrůznější úkoly jednotlivých elementů oheň, voda, vzduch, země. Za splněné úkoly získávaly svítící perly, které shromaždovaly do zásobníků. Noční hra vyvrcholila ohňostrojem a tedy zničením všudypřítomného zla. Do dalšího opakování hry si dáváme úkol zakomponovat do hry i úkoly spojené se samotným pátým elementem, který v této variantě hry zatím nefiguroval.


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-03-18 21:16:04

V úterý (13.3.) nás navštívilo známé divadlo Úsměv se svojí pohádkou o čarodějnici, která se vydala z pohádkového světa do světa lidi aby se naučila pravidla v dopravě a dopravní značky. Divadlo bylo krásnou kombinací maňáskového a činoherního divadla. Během divadla nejednou čarodějnice zapojila do divadla jak děti tak i učitelé. 


TVP - lidské tělo
Kdo vydal: Raabensteinová      Kdy: 2018-03-18 12:01:02

V týdnu od 5.-11.3.2018 jsme se u Marťánků věnovali (jako loni) opět lidskému tělu. Znalosti dětí o lidském těle jsou již obdivuhodné. Dokonce jsme rozlišovali i kosti předloktí (vřetení, loketní) a kosti dolní končetiny (holení, lýtková). 

V souvislosti se spoluprací s rodiči a jejich aktivním zapojením do výuky dětí v MŠ jsme využili nabídky maminky MUDr. Tomšové. V pondělí 12.3.2018 navázala na téma z předchozího týdne a přišla děti seznámit s mikrobiologií a některými lékařskými činnostmi. Děti si pomocí fonendoskopu vzájemně poslouchaly srdíčka a zvuky při dýchání. Na rentgenových snímcích poznávaly a pokoušely se pojmenovat jednotlivé části lidského těla. Do Petriho misek s živným médiem s pomocí paní doktorky vkládaly vzorečky kašle, slin a dalších mikrobů, které budeme následující dny pozorovat, jak "rostou". Děti poznaly i práci s mikroskopem, kde si mohly prohlédnout např. červené a bílé krvinky, vzoreček střeva nebo zeleniny.


Anglické divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-05 18:14:05

Dnes nám studentky SOAVOSH HK (studující obor předškolní pedagogika) zahrály dvě divadelní pohádky v anglickém znění. Díky velmi jednoduché angličtině pochopily příběh nejen děti, které navštěvují kroužek AJ. 

První pohádka byl Šmoulí příběh o vaření šmoulího koláče, který jim sebral Gargamel. Druhý příběh byl pro většinu dětí známý. V minulém školním roce absolvovaly Cestu za dvanácti měsíčky wink.


TVP - cesta ke hvězdám
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-02 12:58:20

V tomto týdnu jsme se u Marťánků věnovali planetám a vlastně všemu, co nějak souvisí s naší Sluneční soustavou. V pokusu jsme si prokázali přítomnost kyslíku, zopakovali jsme si tvary při tvoření rakety, vytvořili jsme mlhovinu s pomocí barevných bublifuků a mnoho dalších aktivit k tématu.


Návštěva planetária - akce Spolku přátel MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-03-02 12:53:28

V pondělí jsme se zúčastnili akce Spolku přátel MŠ a absolvovali program v Hradeckém planetariu. Před vstupem do projekční místnosti si děti prošly prostory planetaria. Vyzkoušely si simulátor zemětřesení, plazmovou kouli i termokameru. Následovala projekce naší šluneční soustavy s krátkým povídáním o planetách a pobyt v místnosti zakončila krátká pohádka o hvězdách. Velmi zajímavý byl pobyt u dalekohledu. Díky slunečnému počasí jsme se podívali na sluneční povrch v přímém přenosu. Jen ta promrzlá cesta zpět byla velmi náročná.


Divadlo Štístko a Poupěnka
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-03-02 12:45:44


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Dlouhý      Kdy: 2018-03-02 12:43:04


Bruslení další fotky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2018-02-16 11:41:54

Přinášíme další fotky z bruslení....


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80