Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
"Kam se ptáčku, kam schováš"
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 21:43:24

V tomto týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s ptáky a jejich podzimní přípravě na zimu. Děti se dozvěděly, že někteří odlétají do teplých krajin, že se dají třídit podle vzhledu nohou či zobáku, zahrály si na popelky a třídily semínka. Největší zábavou byla dechová cvičení s pírky.


Eko den v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-04 23:00:42

Je skutečně fantastické, kolik práce dokáže udělat mnoho nadšených rodičů i dětí, během dvou, tří hodin, v rámci Ekologického dne. Naše Eko-zahrádka je plně připravena na zimu. Emil (želvák) má krásně posekaný výběh a hlavně, díky zahloubení povrhu u ohrady nám již (snad) neuteče. :) . V letních dnech nám již nebude pod pergolou tolik svítit sluníčko díky zastínění z rákosových rohoží. Využívat nově nakresleného skákacího panáka nakresleného na chodníku, budou moci děti využívat nejen v době hraní na zahradě. Ořiškem (hlavně z důvodu brzkého stmívání) se ukázala chaloupka na vybavení nově vytvořeného výukového koutku hydrometeorologie. Ještě bude potřeba dodělat střecha a také natřít. Snad to ještě do zimy nějak zvládneme. 

Obrovské poděkování patří nejen všem, co přiložili ruku k dílu, ale také všem maminkám (možná i tatínkům:)), kteří připravili malé občerstvení pod pergolou. 

Bez vás všech co jste přiložili ruku k dílu, by naše školka prospívala o něco hůře. Díky moc.

 


Divadlo Mášenka a zvířátka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-05 12:36:11

Dnes (4.10.) nás v MŠ navštívilo divadlo paní Lhotákové a pro děti zahrálo divadlo s názvem Mášenka a zvířátka. Byl to příběh o významu přátelství. Tak jak se chováme ke svým přátelům, tak nám to oplácí.


Malování pro Martinu a Matěje
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-03 18:10:13

Dnes přišel do školky dopis od Matěje Hebelky (syna Martiny, naší paní učitelky). Představil se dětem a napsal jim několik důležitých informací o svém krátkém životě. Děti dostaly úkol odpovědět na  několik otázek a také možnost, pokusit se Matěje namalovat. A jak se jim to povedlo? Podívejte.

Dopis od Matěje


Týden s programem o sv. Václavovi
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-29 08:59:01

V tomto týdnu jsme se s dětmi věnovali všemu, co nějak souvisí s oslavami státního svátku sv. Václava. Děti se učily o korunovačních klenotech a jejich ozdobě, naučili se rozpoznávat některé drahokamy, zahrály si na rytíře a nechybělo slavnostní pasování. V tvoření se pak mohly samostatně vyjádřit při výrobě erbů.


Loučení s Kateřinou
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-29 08:52:54

Asistentce Kateřině vypršela pracovní smlouva a z naší MŠ odchází. Ve středu proběhlo oficiální loučení. Děkujeme za veškerou práci, kterou za celý rok odvedla.


Probouzení skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 19:43:06

I když je první podzimní den (podzimní rovnodennost) až v pátek, s ohledem na plavání dětí jsme museli s dětmi probudit skřítka Podzimníčka již dnes.

Pro starší děti je to již tradiční akce. Mladší měly premiéru. V průběhu cesty po pavoučím vláknu děti plnily spoustu úkolů, které nějak souvisí s podzimem. Připomenuly  si  např. jak se máme oblékat či jak se vlaštovky připravují na odlet do teplých krajin. Skřítka jsme nakonec vzbudili podzimní písničkou.


Letecký den u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 18:12:45

Tento týden se věnujeme letadlům a všemu co s tím souvisí. Učíme se např. spočítat křídla, rozpoznat barvy, ale také rozlišit prodouvá od vrtulových letadel či pochopit podstatu létání.

Dnes jsme se učili složit "šipku" z papíru a nechyběla prověrka dovedností v hodu "šipkou". Některá děvčata to pochopitelně vůbec nezajímalo. :(.


Poslední den
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-07-03 17:45:13

Poslední den před prázdninami jsme dodrželi tradici a vyrazili jsme na staré náměstí. Poznávání města jsme spojili s moc dobrou zmrzlinou, aby cesta zpět byla "legrace".


Poslední bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-07-03 17:40:38

V čtvrtek, před koncem školního roku, jsme ještě obě třídy vyrazili na in-line bruslení.


Rozloučení - závěrečné video
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-28 23:24:52

Rafty+rozlučka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-28 21:29:38

Dnes jsme pro děti společně s rodiči (na závěr školního roku) připravili mimořádnou událost. Rozhodli jsme se vyzkoušet rafty. Ze školky jsme se vydali MHD do Svinar, kde jsme se nalodili a vydali se po Orlici zpět do HK. I když jsme měli 30min. zpoždění a voda vůbec netekla, upádlovali jsme to zpět do loděnice přesně na čas. Překvapivě se děti v lodi vůbec nenudily. Pro dospělé v lodích to bylo trošku fyzicky náročnější odpoledne, ale jinak vše dopadlo na výbornou. Na závěrečné rozloučení s rodiči se přišla rozloučit i paní učitelka Martina.


Pasování předkošláků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-28 10:34:55

Dnes dopoledne proběhlo slavnostní pasování přítomných přeškoláků do nové hodnosti - školáci. U každého slavnostního obřadu nesmí chybět společný nástup. Děti obdržely památeční trička a klíč od naší MŠ. To proto, aby se k nám vracely a vzpomínaly na ta krásná školková léta. Aby i v MŠ na ně zůstala památka, všichni se nám podepsaly na dlažbu pod pergolou. Nechyběl slavnostní přípitek.


Indiánský týden u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 07:16:55

V uplynulém týdnu jsme se věnovali Americe a všemu co s ní souvisí. Nejvíce jsme se (jak jinak) věnovali indiánům a všemu co s nimi souvisí. Děti se tak naučily několik nových pojmů, které před tím neznaly např. tomahawk nebo lapač snů.


Sklízení první úrody u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 07:13:28

V tomto týdnu se "přehouplo" jaro do léta a na naší zahrádce již nějakou dobu postupně dozrává nejrůznější zelenina i ovoce. Chuť jahod, ředkviček nebo rybízu již děti velmi dobře znají. Pro některé děti však byla ochutnávka černého rybízu či angreštu novinkou. Svou porci kvalitní stravy dostává i Emil - náše školní zvířátko.


Plavání - aquač
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 07:03:09

V pátek děti navštěvující plavání absolvovaly svoji poslední hodinu, kterou strávily v aqua centru. Nejprve zažily vlnobití a pak jsme prošli postupně svěchny atrakce. Nejlepší vodní atrakcí byl (jak jinak) tobogán. Některé děti se již nebály a jezdily samy.


Kroužek AJ - garden party
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-24 06:39:44

V čtvrtek odpoledne proběhla předposlední hodina kroužku AJ. Oslava zakončení školního roku byla skutečně velkolepá. Na začátku si děti ještě zopakovaly pár konverzačních frází a následovalo hodování. 


Marťánci na stěně
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-22 22:10:32

Dnes proběhla poslední akce v letošním školním roce pořádaná pod záštitou Spolku přátel MŠ Holubova - navštívili jsme s Marťánky blízkou lezeckou stěnu. Měli jsme štěstí a byli jsme v areálu sami. Děti hledaly odvahu při lezení do výšek, zábavu při houpání na laně i lezení na tzv. boulderu.

Děkujeme panu Helgerovi za pomoc - celou akci nafotil.


Probouzení skřítka Letníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-22 21:40:40

Jak jistě většina z nás ví, včera (21.6.) proběhl astronomicky významný den - letní slunovrat (nejdelší den a nejkratší noc). A protože u nás ve školce slavíme všechny tyto čtyři astronomicky významné dny v průběhu roku, proběhla akce - probouzení skřítka Letníčka. Cestou ke skřítkově domečku musely děti nejprve splnit několik jednoduchých úkolů (složit letní puzzlíky, přenést vodu, přeskákat ostrovy apod.). Probudit skřítka již byl pro děti jednoduchý úkol. Od včerejšího dne se ujal vlády nový skřítek a již nám ve školce dohlíží na všechny přítomné.

MaJí


Cyklovýlet u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 23:49:49

Dnes jsme s Marťánky vyrazili na plánovaný cyklo-výlet. O trase se rozhodovalo až těsně před odjezdem. Nakonec jsem se rozhodli vyrazit směrem na Střibrný rybník. Po cestě jeden z dětských účastníků nápor na tempo nezvládl, tak přesedlal z odrážedla na vypůjčený Croozer (přívěsný vozík za kolo). Na Stříbrném rybníku byla proběhla první zastávka i focení. Další zastávka v cyklobaru "U pytláka", kde bylo mohužel zavřeno. Dali jsme si svačinu a pokračovali dál, směr Výskyt. U Výskytu proběhla ovocná svačinka a následovala cesta k oborám prohlédnout si lesní zvěř. Návrat už byl pro všechny "legrácka". Děti najely za dopoledne cca 16km což je výborný, nadstandardní výkon. Moc děkujeme paní Broučkové, Tomšové, Šafránkové, panu Veverkovi i panu Kašparovi za jejich pomoc. Bez ní by bylo vše jistě o hodně náročnější.

 


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100