Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Uskutečněné akce Marťánků

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   
Poklad skřítka Pořádníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-22 15:05:43

Ve čtvrtek (20.4.) jsme se s dětmi vydali do lesa hledat poklad skřítka Pořádníčka. Při vstupu do lesa jsme našli od skřítka dopis. Aby mohly děti poklad získat, čekalo je několik úkolů: postavit chaloupky pro další skřítky, posbírat a roztřídit poházené odpadky, rozpoznat značky, které v lese můžeme vidět, složit tématické puzzle a na obrázku rozpoznat, co se v lese smí a nesmí. Najít truhlu se sladkou odměnou bylo to nejtěžší. Nakonec se vše povedlo a cestou zpět jsme ještě obdivovali parní stroje.


Předškoláci ve FNHK na výukovém programu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-19 19:18:10

Dnes měli předškoláci (díky babičce Káji od Hvězdiček) mimořádnou akci ve Fakultní nemocnici. Místo nespavých aktivit vyrazili na ortopedické oddělení. V průběhu jedné hodiny si připomněli telefonní čísla na záchranku a hlavně si zahráli na doktory. Správné oblečení je základ. Umět změřit teplotu, poslechnout srdíčko, změřit tlak, obvázat zraněnou část těla či udělat výtěr je základ. Nejvíce se však dětem líbilo píchání injekčních stříkaček. Takovou zkušenost ještě neměly. 


Sběr odpadků kolem Orlice
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-19 18:59:43

Protože v sobotu (22.4.) oslavíme den Země, ale také proto, že chceme získat certifikát Eko-škola, věnujeme se v tomto týdnu ochraně přírody.  Učíme se rozpoznat odpady podle vzhledu, hmatu i sluchu a také roztřídit je do barevných kontejnerů.

Dnes, i přes vyjímečně studené počasí jsme vyrazili na naši oblíbenou trasu k Orlici s jasným cílem - posbírat vše, co do přírody nepatří. Během jedné hodiny jsme naplnili téměř celý pytel nejrůznějším odpadem, který tam lidé přes zimu zanechali. Děti hledaly a učitelé s odpovídajícím vybavením sbírali.


Velikonoční akce u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-17 20:29:50

Na poslední hodinu praxe, připravily studentky Střední pedagogické školy, pro děti mimořádnou akci. Nejprve na zahradě školky děti plnily různé úkoly, aby mohly získat od vleikonočního králíčka sladkou odměnu. Ve třídě pak tvořily velikonoční velkoformátový obraz.


Centra aktivit u Marťánků - doprava
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 21:01:20

V minulém týdnu jsme se u Marťánků věnovali všemu, co nějak souvisí s dopravou. Učili jsme se dopravní značky, jak správně přecházet přechod, některá pravidla silničního provozu a spoustu dalších potřebných znalostí.


Divadlo v MŠ - logopedická pohádka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:54:50

V úterý 4.4.2017 k nám do MŠ dorazilo divadlo s logopedickou pohádkou. Hlavní postavou pohádky byla žirafa Žofka. Byla to cestovatelka po světě, kde nastřádala mnoho znalostí o tom, jak správně vyslovovat hlásky a jak má jazyk v ústech "pracovat". Vedle Žofky byl také přítomen líný jazyk, který se v průběhu pohádky napravil a tím usnadnil správné vyslovování. Děti názorně  ukazovaly, jak ony svůj jazýček ovládají. Ujasnili jsme si také, kde v ústech sídlí různé druhy chutí a že bez nich, bychom si na žádném jídle tolik nepochutnali. 

VoI


Divadlo v MŠ - známé pohádky v anglickém znění
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-04-10 20:47:55

V pondělí 3.4.2017 nás navštívili studenti SOA,  aby nám zahráli dvě pohádky mluvené v anglickém jazyce. První pohádka byla O Popelce a druhá pohádka O Sněhurce. Studenti používali jednoduchou základní angličtinu. Trošku jsme měli obavy, zda jim budou děti rozumnět a také zda to bude děti bavit. Studenti obě pohádky dokázali podat tak,  že jim porozuměli i děti, které nechodí na kroužek anglického jazyka. Po divadle nás trpaslíkové z pohádky o Sněhurce naučili tanec, který všechny postavy tancovali na svatbě Sněhurky s princem.

DlMa


Probuzení Emila
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-31 17:33:06

Dnes odpoledne (jen pro pár dětí) se v MŠ udála mimořádná událost. Po dlouhých 5ti měsících zimního spánku se nám ukázal želvák Emil. Jsme moc rádi, že letošní krutou zimu přečkal bez úhony. 


Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-22 18:44:33

Dnešní divadýlko dětem přivezlo do školky jarní pohádku. Ovšem nakonec se z ní vyklubalo málem malé drama. Hlavní postavou totiž byla zlá koza Róza, která odmítala dávat svému hospodáři mléko.Také lhala! Proto ji hospodář ze svého statku vyhnal. Ale koza si z toho nic nedělala a obratem zabrala chaloupku důvěřivému králíčkovi. Z chaloupky ji nedokázal vyhnat ani vlk s medvědem, podařilo se to až odvážné včelce Jůlii, která ale musela použít své žihadlo, protože po dobrém si koza říct nedala.  Róza se nad sebou nakonec zamyslela a slíbila, že se polepší. Vydala se zpátky ke svému hospodáři, který ji nakonec vzal zpátky. Děti během písniček tleskaly do rytmu, odpovídaly na otázky Kašpárka a  nakonec se zapojily do malého tanečku. 

VoI


Probouzení skřítka Jarníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-21 21:52:56

Včera (20.3.2017) před polednem nastala jarní rovnodennost a tak jsme čekali, že k nám do školky zavítá skřítek Jarníček a on pořád nikde. Dnes dopoledne jsme nevydrželi a vydali se ho hledat, abychom mohli konečně mohli oficiálně přivítat jaro. Splněním několika úkolů a zazpíváním jarní písničky jsme ho probudili ze svého ročního spánku a od dnešního dne již ve školce ve své chaloupce vítá děti.

MaJí


Karneval na ledě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-16 13:25:24

Dnes (16.3.2017) proběhla poslední hodina na ledové ploše zimního stadionu, která byla zasvěcena karnevalu. Většina dětí přišla v krásných kostýmech. Za doprovodu hudby si děti poslední hodinku moc užily. 

Za 8hodin, které jsme od ledna do března strávili na ledě, udělala většina dětí obrovský pokrok. Pevně věříme, že v dalším roce navážeme. Bez maminek, tatínků, dědečků, babiček a dalších, kteří nám pomáhali by to skutečně nešlo. Moc děkujeme.

Trošku uvažujeme, zda zkusit inline bruslení. Promyslete wink


Kroužek AJ - party
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-03-03 10:18:01

Včera proběhla poslední hodina kroužku AJ z prvního pololetí. Pro děti paní lektorka připravila zábavnou hodinu, kde nechyběla ani ochutnávka nejrůznějších dobrot. 


Karneval v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-28 16:39:57

V pondělí jsme si s dětmi udělali u nás ve školce karneval. Děti přišly v krásných a zajímavých maskách. V naší třídě bylo najedou několik princezen, lesních víl, vojáků a spouty jiných převleků. Ráno jsme si povídali kdo je za co převlečený a poté jsme si udělali přehlídku a focení jednotlivých kostýmů. Po přehlídce jsme hráli mnoho klasických i netradičních karnevalových her jako například "židličkovanou" nebo na "klokany". Po dopolední svačině jsme se všichni sešli ve třídě Marťanků, abychom viděli, co mají ostatní děti za masky a společně si zatancovali. Třída hvězdiček poté odešla slavit narozeniny a u nás Marťanků jsme si zahráli ještě nějaké hry s nafukovacími balónky.

MaDl


Hudební divadlo
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-25 15:49:34

V pátek jsme s dětmi navštívili hudební divadlo v ZŠ. Uvítali nás naši kamarádi - zobcová flétna, hoboj, lesní roh, fagot a klarinet. Vyslechli jsme krásnou pohádku o jejich společné cestě do světa, kde mimo jiné pomáhali zachránit princeznu od zlého draka. Jak to v pohádkách bývá, kamarádům se podařilo princeznu zachránit a draka utancovat . Společně jsme se naučili i novou písničku "My muzikanti jdeme do světa" a závěrem si každý mohl vyzkoušel "být dirigentem", někteří dokonce i s novou taktovkou.

HaMa


Zprávy z bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-02-23 13:39:18

Bruslení na zimním stadionu se nám přehouplo do druhé poloviny a musíme kontatovat, že všechny děti udělaly významný pokrok. I ty nejmenší se již umí pohybovat samostatně po ledě i když třeba jen na krátkou vzdálenost. Čekají nás ještě čtyři hodiny tak je prostor dále se zdokonalovat. Obrovské díky patří všem rodičům, kteří chodí pomáhat. Bez jejich pomoci by si to děti tak neužívaly.

MaJ


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100