Uskutečněné akce Marťánků

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100
Plavání - závody
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-19 22:34:48

V pátek děti (navštěvující plavání) absolvovaly předposlední hodinu a zúčastnily se plaveckých závodů. Příští týden nás čeká návštěva "Aquače". Už nám to docela jde! wink

Pohádková cesta v Šimkových sadech
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-13 19:35:16

Dnes jsme celá MŠ vyrazili do Šimkových sadů, kde jsme prošli tzv. Pohádkovou cestu. Pro děti bylo připraveno deset pohádkových postav, které dávaly dětem nejrůznější úkoly. Například pro vílu hledaly rozsypané knoflíky, vodníkovi pomáhaly skládat vodovodní potrubí či zatoulané rybyčky, princezně postavit hradby, které drak rozboural nebo čarodějnici zamíchat kouzelný lektvar. Za odměnu dostaly spousty razítek nebo také drahokam, barevnou kuličku i diplom. Cestou zpět nám zbylo trochu času, tak jsme si prohlédli Magistrát HK.

Týden u Marťánků věnovaný Africe
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:48:21

V tomto týdnu jsme se u Marťánků věnovali poznávání Arfického kontinentu. Pomalovali jsme si obličeje, jako afričtí domorodci, vytvořili sukýnky a zatancovali si za zvuku djembe. Také jsme poznávali nejrůznější Arická zvířata a ve čtvrtek jsme zavítali do Egypta poznávat nejen pyramidy.

Další bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:40:15

Dnes jsme opět se všemi dětmi vyrazili k blízké Rybárně na naši bruslařskou dráhu. Musíme uznat, že to již dětem skvěle jde.

Výlet do ZOO
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 22:33:07

Včera (7.6.) jsme vyrazili na plánovaný výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Pro děti byly připraveny dva programy: kontaktní zvířata a exotická zvířata. Děti jsme rozdělili na dvě skupiny podle jejich odvahy. Prví skupina se zúčatnila hodinového programu, kde se naučili jak se chovat ke zvířatům a mohli si na některá zvířata sáhnout. Druhá skupina strávila hodinku u žiraf, slonů, zeber a goril. Veliká škoda byl nedostatek času, který nás nenechal projít si celou ZOO.

Program - kontaktní zvířata

Program - exotická zvířata

Hudební divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-08 06:12:10

V pondělí (5.6.) nás ve školce navštívilo divadlo s pohádkou - Jak Máša s Míšou stanovali.  Máša a Míša se svými kamarády žabkou, zajíčkem a ježečkem nejdříve lenošili, později šli chytat ryby, učili se plavat a nakonec stavěli stan. Jejich práci však narušovala zlobivá vrána, která chtěla vždy všechno pro sebe a vymýšlela jim různá překvapení. Velmi humorná pohádka nás velmi pobavila.

Den policie
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-03 09:35:44

Na Den dětí jsme vyrazili celá MŠ na Tylovo nábřeží, kde se konal Den policie. Děti čekalo mnoho nejrůznějších atrakcí připravených nejen policií ČR. Prohlídka policejního vybavení a možnost posadit se za volant autobusu bylo nejpopulárnější. Zatahat lva za ocas si nenechal újít téměř nikdo. Ke konci chtěly děti na obrovskou nafukovací klouzačku. Po delším čekání se to nakonec povedlo a každý se mohl sklouznout.

Návštěva knihovny
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-30 17:56:52

Dnes jsme s Marťánky v rámci vycházky zavítali do Malšovické knihovny. Paní knihovnice dětem připravila čtení z knížky o autech. Následovala soutěž v hledání pulců, žabiček a dvou myšáků, kteří v pohádce vystupovali.

Dramatizace na podnět dětí
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-27 14:37:03

V uplynulém týdnu měly děti u Marťánků kreativní bodobí. Několikrát, sami od sebe, se vrhly na nejrůznější dramatizace. Jednou si oblékly čepičky, podruhé si vyrobily papírové loutky a sehrály divadlo.

In-line bruslení v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-25 19:35:58

Dnes (25.5.) jsme celá MŠ vyrazili k místní rybárně, kde je nejvhodnější prostor pro zdokonalování našich bruslařských dovedností. Základní bruslařské dovednosti jsme se naučili na ledě a přechod na in-line již není tak náročný. Překvapilo nás, kolik dětí si in-line brusle přineslo. Časově nejnáročnější bylo převlékání. Pak už si to všichni užili.

Motýlci z přírodnin
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-24 09:10:34

V tomto týdnu se u Marťánků věnujeme poznávání hlavně motýlů. V rámci vycházky dostaly děti úkol vytvořit motýla z dostupných materiálů. Podívejte jak se jim to povedlo.

Cesta do centra Amátka na program včely
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-05-24 09:06:33

V rámci akcí Spolku přátel MŠ jsme v úterý (23.5.2017) vyrazili s Marťánky ke Starému náměstí do centra Amátka na akci nazvanou Včely. Děti již základní (spíše teoretické)  znalosti mají z března, kdy jsme se včelám celý týden věnovali. Neměli jsme však možnost "osahat" si všechno vybavení, které se ve včelařství používá. V centru si tak děti nejen zopakovaly druhy včel, vývojová stádia včel, ale také nahlédly do skutečného úlu s plástvemy a oblékly si včelařský ochranný oblek. Na závěr si každý vyrobil svíčku.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100