ZŠ Úprkova, Hradec Králové

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100
Malování pro Martinu a Matěje
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-10-03 18:10:13

Dnes přišel do školky dopis od Matěje Hebelky (syna Martiny, naší paní učitelky). Představil se dětem a napsal jim několik důležitých informací o svém krátkém životě. Děti dostaly úkol odpovědět na  několik otázek a také možnost, pokusit se Matěje namalovat. A jak se jim to povedlo? Podívejte.

Dopis od Matěje

Týden s programem o sv. Václavovi
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-29 08:59:01

V tomto týdnu jsme se s dětmi věnovali všemu, co nějak souvisí s oslavami státního svátku sv. Václava. Děti se učily o korunovačních klenotech a jejich ozdobě, naučili se rozpoznávat některé drahokamy, zahrály si na rytíře a nechybělo slavnostní pasování. V tvoření se pak mohly samostatně vyjádřit při výrobě erbů.

Loučení s Kateřinou
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-29 08:52:54

Asistentce Kateřině vypršela pracovní smlouva a z naší MŠ odchází. Ve středu proběhlo oficiální loučení. Děkujeme za veškerou práci, kterou za celý rok odvedla.

Probouzení skřítka Podzimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 19:43:06

I když je první podzimní den (podzimní rovnodennost) až v pátek, s ohledem na plavání dětí jsme museli s dětmi probudit skřítka Podzimníčka již dnes.

Pro starší děti je to již tradiční akce. Mladší měly premiéru. V průběhu cesty po pavoučím vláknu děti plnily spoustu úkolů, které nějak souvisí s podzimem. Připomenuly  si  např. jak se máme oblékat či jak se vlaštovky připravují na odlet do teplých krajin. Skřítka jsme nakonec vzbudili podzimní písničkou.

Letecký den u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-09-20 18:12:45

Tento týden se věnujeme letadlům a všemu co s tím souvisí. Učíme se např. spočítat křídla, rozpoznat barvy, ale také rozlišit prodouvá od vrtulových letadel či pochopit podstatu létání.

Dnes jsme se učili složit "šipku" z papíru a nechyběla prověrka dovedností v hodu "šipkou". Některá děvčata to pochopitelně vůbec nezajímalo. :(.

Rozloučení - závěrečné video
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-28 23:24:52

Rafty+rozlučka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-06-28 21:29:38

Dnes jsme pro děti společně s rodiči (na závěr školního roku) připravili mimořádnou událost. Rozhodli jsme se vyzkoušet rafty. Ze školky jsme se vydali MHD do Svinar, kde jsme se nalodili a vydali se po Orlici zpět do HK. I když jsme měli 30min. zpoždění a voda vůbec netekla, upádlovali jsme to zpět do loděnice přesně na čas. Překvapivě se děti v lodi vůbec nenudily. Pro dospělé v lodích to bylo trošku fyzicky náročnější odpoledne, ale jinak vše dopadlo na výbornou. Na závěrečné rozloučení s rodiči se přišla rozloučit i paní učitelka Martina.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100