Uskutečněné akce Marťánků

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100
V knihovně s Marťánky
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-31 13:39:49

Dnes jsme se s Marťánky vydali do místní knihovny, abychom navázali na témata minulých týdnů. Paní knihovnice nezklamala a připravila pro děti zábavu na hodinu a půl. Děti si zopakovaly známé ptáčky a naučily se některé nové. Vyslechly tři pohádkové příběhy a dokonce si i zahrály zimní hry.

Práce ve třídě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-21 14:46:16

Zatímco se někteří z nás celý týden věnovali lyžování ani mi ve školce jsme nezaháleli. V tomto týdnu jsme se s dětmi zabývali výrobou krmítek pro ptáčky nejen z kostek, ale i z papíru. Na to, jak se nám to podařilo, se podívejte sami.

HaMa

První bruslení
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-12 22:17:15

Máme zasebou druhou hodinu bruslení a jak je vidět, dětem to již docela jde. Bez maminek a tatínků by to však moc nešlo. Moc děkujeme.

Divadlo v MŠ
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-12 21:58:03

Ve středu (11.1.) nás ve školce navštívilo divadélko U dvou sluncí. Shlédli jsme pohádku O Mourkovi. Společně s kocourkem jsme si připomněli, jak je důležité umět pozdravit, poprosit, poděkovat i omluvit se. Také jsme se dozvěděli, jak se v zimním období oblékat, abychom nedopadli jako Mourek, který nastydl a musel ležet v posteli a pít teplý čaj. Nakonec jsme si s Mourkem ještě společně zazpívali.

Tři králové u Marťánků
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-06 14:09:33

Dnes se u nás (cestou do Betléma) zastavili tři králové. Přinesli nám ukázat dary, které nesou Ježíškovi. Společně jsme si také zazpívali tří-královou písničku. Děti jako poděkování (za tak vzácnou návštěvu) přispěly do kasičky charity.

děkujeme rodičům, za finanční podporu

Dovádění ve sněhu
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-02 15:57:19

Dnes odpoledne jsme využili "sněhového přívalu" a vyrazili s dětmi na zahradu. Byla to pro děti významná událost.

Ježíškova nadílka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2017-01-06 21:27:46

Dnes (poslední den ve školce v letošním roce) proběhla u Marťánků Ježíškova nadílka. Každé z dětí mohlo "rozbalit svůj dárek". Atmosféra nejen při rozbalování dárků, ale celé dopoledne, byla skutečně vánoční. Děti si to moc užily.

Probouzení skřítka Zimníčka
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-21 13:42:06

Skřítek Podzimníček už pro letošek definitivně opustil chaloupku skřítků a nahradil ho skřítek Zimníček. Dnes jsme ho s dětmi byli probudit, aby nezaspal vánoční přípravy a hlavně přinesl sněhovou nadílku. Cesta k jeho domečku nebyla lehká, ale s úkoly jsme se zdárně popasovali a skřítka písničkou vzbudili. Opravdová zima může začít.

MaHe

Nejlepší fotografie z besídkového ateliéru
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-19 22:42:47

V rámci besídky měli rodiče s dětmi možnost vyfotit se v našem amatérském fotokoutku. Podívejte jak jim to slušelo:

Vánoční besídka-zpívání
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-19 22:34:47

Na terase naší školky, kousek od našeho zahradního vánočního stromečku s Betlémskou trojicí (Marie, Josef, Ježíšek), proběhlo dnes vánoční zpívání. Děti si pro rodiče a přátele školky připravili pásmo zimních a hlavně vánočních písní. Vyvrcholení zahradní části byl krátký pobyt u stroměčku se zapálenými prskavkami.

Příprava na vánoční besídku
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-19 22:22:18

Připravit se na besídku není jednoduchá věc. Nejprve je důležité správně vyzdobit třídu. Okna jsou nejvíc vidět a tím se musí začít. Ve třídě je potřeba vybarvit velkoplošný stromeček a také připravit centrální hvězdu, která bude v době vánoční místo našeho slunce. Připravit pro rodiče vánoční přání je nejdůležitější částí příprav. Perníčky jsou zase tradiční vánoční pochutinou a  pokusit se je upéci je výzva.

Oslava narozenin Eliáše
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-19 22:06:09

Dnes měl významný den Eliáš S. I když už nějakou dobu "marodí" se zlomenou rukou, přijel do školky svoje narozeniny oslavit. Prohlédli jsme si jeho fotky z mládi a absolvovali tradiční narozeninový obřad. Významnou změnou bylo samotné blahopřání jeho spolužáků-poprvé blahopřály levou rukou :).

První sníh na zahradě
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-19 22:07:02

Dnes se na zahradě maší MŠ poprvé v letošním roce objevil a hlavně udržel sníh. Moc ho nebylo, ale pro děti je vždy významná událost. Doufejme, že to není poslední sníh co napadl.

Marťánci opět v knihovně
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-13 13:19:54

Dnes (13.12.2016) jsme s Marťánky vyrazili opět do knihovny. Paní knihovnice byla opět fantasticky připravená. Přečetla dětem dvě pohádky, připravila nějaké zimní hádanky a hledání (nejen stejných) vloček. Ke konci si děti mohly prohlédnout zajímavé knihy či jinak pohrát.

MaJí

Čertí rej
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-13 13:20:29

Dnes jsme měli v naší školce čertovský rej a doslova s námi šili všichni čerti. Parádně jsme si ho užili, uvítali vzácnou návštěvu z pekla a slíbili na svou čest, že příští rok se zase o trochu polepšíme. Jak jsme se měli a co jsme všechno dělali se podívejte ve fotogalerii.

MaHe

Aquač
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-12-13 13:20:47

Dětem se blíží konec plavání a proto je nemohla minout návštěva aqua centra. Sice jsme se moc v plavání nezdokonalovali, ale parádně jsme si to užili. Vířivky, vlnobití a nejodvážnější se pustili i na tobogán.

MaJí

Aby nás bacily nebacili
Kdo vydal: Jílek      Kdy: 2016-11-24 19:32:32

Posledních 14 dní máme u Marťánků plno bacilů, tedy naštěstí hlavně těch z papíru. Povídáme si totiž o zdraví, nemoci, zdravém životním stylu a hlavně se učíme proti bacilům bránit. Ve čtvrtek jsme pro vás nafotili práci v centrech aktivit, ať víte, že během dne rozhodně nezahálíme.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100