Užitečné informace z MŠ

Pod odkazem registrace k informacím můžete vyplnit el. formulář a při každé novince na webu vám přijde do emailu upozornění.

Přednášky pro rodiče a veřenost ve školním roce 2017/2018

8.1. 2018

1. Význam pohybových aktivit pro zdraví dětí aneb změny pohybového režimu při přechodu z MŠ do ZŠ1 (Jílek Martin)

Rodiče se seznámí se základními faktory ovlivňující zdraví. Pochopí, jaký význam mají pohybové aktivity u dětí a jejich vliv na kardiovaskulární a pohybový systém. Jak dochází k formování páteře v průběhu prvních letech života. Jaká rizika skrývají, změny pohybového režimu při přechodu z MŠ na ZŠ a jejich význam pro správné držení těla.

12.2. 2018

2. Dítě a jeho tělo (Soňa Procházková)

Rodiče získají možnosti jak s dítětem formovat pozitivní vztah k jeho tělu. Rozpoznají, co v komunikaci s dítětem podporuje pozitivní náhled na sebe. Jak mohou pečovat o pozitivní vývoj jeho identity a sebevědomí zdravým způsobem.  V rámci semináře se dozví o tom, jak dítě seznámit s každou částí těla i s intimními partiemi slušně, civilizovaně, jasně a přijatelně v rámci vývoje dítěte. Tak aby se mohlo bezpečně objevovat a zároveň si uvědomovalo, kde jsou hranice tohoto objevování.

12.3. 2018

3. Adaptace dítěte na nové věci, uvolňování stresu u dětí (Soňa Procházková)

Rodiče porozumí zklidňujícím mechanismům dětského světa. Nahlédnou do situací, které adaptaci nepomáhají. Poznají minimálně tři nové techniky, které by jim mohly pomoci překonávat potíže s adaptací. Porozumí projevům stresu u dětí a naučí se ho poznávat a zklidňovat. Dlouhodobé vystavování dítěte stresu snižuje jeho schopnost soustředit se a snižuje jeho výkonost nejen ve škole ale i v ostatních oblastech. Časem může dojít k pseudoporuchám (tedy máme tu čest s diagnostikováním, něčeho co primárně nebylo v genetické informaci dítěte, ale špatnými podmínkami v prostředí, to propuklo až v diagnosu).

9.4. 2018

4. Práce s pravidly (Soňa Procházková)

Rodiče si mohou ověřit, zda jsou pravidla podstatná a jak moc s nimi pracují, zda je chtějí, a využívají je tím správným způsobem. Je někdy vyčerpávající od rána do večera křičet a držet pravidla. Je mnohdy pro rodiče nepředstavitelné vědomí, že se postupně dítě může do této činnosti zapojovat a vše spoluvytváření a dokonce vnímat svou spoluúčast. V rámci tohoto semináře je možné zjistit jak na to. Je vhodný již pro rodiče malých dětí, tak aby se daly aktivity zapojit ještě před nástupem do školy a tím usnadnit adaptaci na školní docházku. Heslo tohoto semináře je: „Nikdy není pozdě.“

7.5. 2018

5. Jak podpořit to pozitivní i u těch „horších“ dětí? (Soňa Procházková)

Rodiče porozumí tomu, jakou roli hraje teorie nálepkování u dětí. Jak samotné nálepky podporují děti a co s tím. Jak se dá změnit negativní vlastnost v pozitivní. Seminář koriguje reálné náhledy na děti a pracuje s očekáváními rodičů. Seminář pomáhá usnadnit přestup dětí z MŠ do základní školy. Práce s technikou cedulky – pomoc dítěti porazit něco, co mu nejde, trápí ho to a nevyniká v tom a nás tím „zlobí“.

Červen 2018 (termín bude upřesněn)

6.  Nadané děti ve škole (Soňa Procházková)

Kdo je to nadané dítě a jak je možné, že se mu ve škole nedaří. Co to znamená Dvojí výjimečnost. Jak pracovat s dětmi s aspergerovým syndromem nebo autismem. Inkluze - zvládáme ji? Spolupráce s asistentem nebo druhým pedagogem.

Předškolák

Termíny na školní rok 2017/2018

14.12.2017, 11.1.2018, 15.2.2018, 8.3.2018, 19.4.2018, 3.5.2018 vždy ve čtvrtek od 15.00 do 16.00 hodin

Termíny kroužku AJ v prvním pololetí

7.12., 12.12., 21.12., čtvrtek 4.1., 9.1., 18.1., 25.1.

Vždy od 15.00 hodin

Termíny sběru starého papíru