Užitečné informace z MŠ

Pod odkazem registrace k informacím můžete vyplnit el. formulář a při každé novince na webu vám přijde do emailu upozornění.

Den otevřených dvěří probehně MŠ Montessori 29.4.2019 10:30-11:15hod. + 15-16:00hod.

Omezený provoz MŠ o letních prázdninách 2019

V době letních prázdnin (od 1.7.-25.8.2018) platí omezený provoz všech mateřských škol v Hradci Králové. MŠ v oblasti Malšovice mají střídavě otevřeno dle rozpisu níže. Pokud máte zájem o docházku do jiné MŠ v době, kdy je vaše kmenová uzavřena, musíte přijít k tzv. zápisu na letní prázdniny. Zápis se uskuteční  (mimo MŠ Pohádka-19.6.2019) 13.6.2019 v době od 14:00-17:00hod. v MŠ o kterou máte zájem.

Prázdninový provoz mateřských škol je pro děti, které byly k předškolnímu vzdělávání již přijaty a jejichž rodiče z různých důvodů nemohou čerpat dovolenou v době přerušení provozu jejich „kmenové“ mateřské školy v červenci a srpnu.

Požadované dokumenty k zápisu:

1) Vyplněná žádost o přijetí

2) Kopie evidenčního listu z kmenové MŠ (včetně lékařského potvrzení)

3) doklad totožnosti

Rozpis na letní prázdniny 2019

Zápis pro MŠ Holubova proběhne v budově MŠ Štefcova 1125 (Montessori)!!!

Nabídka témat přednášek pro rodiče pro školní rok v rámci Šablon EU

14.1.2019 Rodiče - Sexuální výchova dětí od nejútlejšího věku - Mgr. Soňa Procházková

Co je přirozené a kde objevit patologii. Jak je to tedy s dětskou intimitou, co učit schovávat a co ne. Jak ovlivňit zdravý tělesný vývoj, který jde zcela úzce v souznění s tím sexuálním, vztahovým a emočním? Jak ošetřit nepřiměřenou nahotu a kdy jde o nepřiměřenost. Napadají vás tyto otázky? Budeme se jimi zabývat. A mnohem více, povíme si jak pracovat se svým studem a jak podpořit zdravou sexualitu svých dětí již od útlého věku.

4. 2.2019 Pro rodiče i pedagogy – jak pracovat s emocemi dětí - Mgr. Soňa Procházková

Pedagogové porozumí podstatě fungování dětských emocí a tomu proč a jak jsou děti schopné se ovládat a co již není v jejich moci. Také budou vědět, co s tím mohou jako pedagogové dělat. Nahlédnou do mechanizmu učení dětských emocí, který mohou využít při sestavování programů pro děti. Naučí se, jak mohou využít své emoční nastavení a zároveň jak mohou sami sebe chránit a ošetřovat ve vztahu k rodičům a samotným dětem. Jak ponechávat rodičům jejich zodpovědnost. Zároveň se dozvědí, jak mohou pedagogové rodiče podpořit k formování emocí svých dětí.

1. 4.2019 Rodiče – práce s obrázkem, a kartami ve světě dětí - Mgr. Soňa Procházková

Rodiče se dozví co lze z obrázku laicky usuzovat, jak lze díky kresbě podpořit nebo naopak zabrzdit dítě. Jaké možnosti mají obrázky a karty v komunikaci o prožitku a emocích dětí. Proč nám holčičky tak rády kreslí obrázky a proč kluci tak často neradi kreslí. Co s tím lze dělat a jak si to s nimi užít a k čemu to využít.

6. 5.2019 Rozdíl mezi klukem a holkou - Mgr. Soňa Procházková

Pedagogové nahlédnou do zákonitostí vývoje chlapců a dívek a do jejich kontrastů. Porozumí tomu "proč to, co funguje s dívkami, tak nefunguje s chlapci". Díky tomuto náhledu mohou získat představu o tom, co by chlapcům mohlo lépe pomoci udržet pozornost a dívkám lépe překonat smutky. Co chlapce zklidní a dívkám pomůže překonávat úzkost.

DĚTI a jejich reakce na rodiče

celodenní konstelační seminář o skrytých rodinných vlivech působících na naše děti

Kdy: neděle 23.03.2019, 09:00 – 18:00;

Místo: Hradec Králové, Úprkova 1, ZŠ a MŠ ;

Cena: 1 500,-Kč (cena za rodičovský pár)

Každý z účastníků (rodičovských párů) má prostor pro vlastní téma, počet účastníků je proto omezený. Po domluvě je možná účast maminek s kojenci. Pokud se chce zúčastnit maminka, která je bez dostatečných příjmů, je možné domluvit individuální cenu semináře.

Na dítě někdy působí vlivy, které nejsou zřejmé, často ani rodiče si nejsou vědomi, co si v sobě nesou a čím dítě ovlivňují. Bývají to skryté příčiny, které způsobují podivné chování dětí, jejich časté nemoci či úrazy. Jinak "normální" dítě se může nepochopitelně projevovat agresivně nebo naopak zcela pasivně či plačtivě… Velký vliv mají také rozchody/rozvody rodičů, které dítě ovlivní vždy. Podle přístupu rodičů může být ovlivnění v různé míře.

„Cílem semináře je uvidět, pochopit a procítit, jak ze své role rodiče

ovlivňuji dítě. Pokud jde o negativní vliv, je dalším krokem nalezení

škodlivého vzorce a jeho změna. To vše v průběhu semináře.“

Seminář vede brněnský terapeut Mgr. Pavel Veselý, který se věnuje individuálním terapiím a seberozvojovým skupinám.

Přihlášky: na tento e-mail nebo z webu http://www.cestouksobe.cz/terminy

Info na webu: http://www.cestouksobe.cz/content/show-alias/deti-a-jejich-reakce-na-rodice

Termíny sběru starého papíru (7-8hod., 14:30-16:00hod.)

6.2.2019, 17.4.2019, 19.6.2019

Termíny sběru víček (7:20-7:20 ZÁKLADNÍ ŠKOLA)

9.1.2019, 13.3.2019, 24.4.2019, 12.6.2019

Plavání s Vlnkou

Čtvrtek 10:00 - 11:00 hodin

13.12.,   3.1.,  10.1. 2019,   17.1. 2019

Odjezd autobusem z MŠ v 9:30 hodin.

Provozní informace

Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání zde.