Nový web Úprkovky konečně dokončen!


Zdroj: https://unsplash.com/photos/gdTxVSAE5sk

Pravděpodobně jste si všimli, že je zde něco jinak… Ve skutečnosti je úplně všechno úplně jinak. Před Vámi je nová verze našeho školního webu, která je založená na moderních technologicích. Konkrétně byl jako základ využit WordPress, který zde funguje jako tzv. Content Management System.

Ačkoliv je technologie moderní, přístup samotné tvorby webu byl velice, velice, velice „old school.“ Celý web byl vytvořen takřka od nuly – vše je založeno na šabloně BlankSlate, která neobsahuje naprosto žádné upřesnění vzhledu. Vše co vidíte bylo vytvořeno ručně, pomocí HTML a CSS kódu se špetkou JavaScritpu navrch. Při vývoji nebyl využit žádný WYSIWIG přístup (tj. přetahování prvků po obrazovce a nastavování jejich vlastností a vzhledu v nějakém jejich menu), veškeré změny byly provedeny a testovány ručně psaným kódem, namísto WordPress widgetů byly téměř veškeré prvky přidány pomocí PHP kódů, atp. However, to give credit where credit is due, pro vyskakovací fotky je použit plugin Easy Fancybox, pro vkládání PDF souborů PDFjs Viewer a pro hezký časopis 3D FlipBook.

Web je 100% responzivní na všech zařízeních a funkční ve všech základních prohlížečích (tj. Opera, Mozilla Firefox a Google Chrome. Vše by mělo být OK i pro Internet Explorer, ale ten jsem upřímně vůbec neřešil). To, že je web responzivní znamená, že na mobilním telefonu, tabletu a počítači vypadá vždy maličko jinak proto, aby byl krásně přehledný a čitelný.

Ačkoliv byl web vyvíjen interně již od konce roku 2017, pro jednoho člověk se tímhle stylem jednalo o obrovský projekt a web stále není ani zdaleka ve své 100% finální podobě. Nejočividnějším problémem je, že chybí veškerá úprava vzhledu kalendářů (ano, vím, že se k webu vůbec nehodí a ani nejsou moc čitelné), plus místy drobnější úpravy vzhledu.

Narazíte-li na nějaký závažný problém, něco, co by bylo úplně příšerné, nečitelné, nebo jinak nefunkční, dejte mi prosím vědět na email hornik@zsuprkova.cz . Zašlete vždy prosím kratičký popisek problému, na jakém zařízení a v jakém prohlížeči Vám problém nastal a pokud možno, přiložte fotku nebo screenshot toho, jak problém vypadal. Jestliže neumíte vytvářet screenshoty, vůbec nic se neděje, hlavně prosím jen o zaslání slovního popisku.