Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

15. listopadu – základní kolo IV. Kategorie chlapců – ZŠ Štefánikova

Dne 15. listopadu se uskutečnil turnaj IV. kategorie chlapců ve florbale na ZŠ Štefánikova. Zúčastnilo se ho celkem 5 mužstev a to z těchto škol: ZŠ Štefánikova, ZŠ Mandysova, ZŠ Gočárova, ZŠ Černilova a naši chlapci ze ZŠ Úprkova. Hrací čas činil 1x16 minut hrubého času, systém byl každý s každým ve složení 4+1.

Náš výběr se nejprve střetl s výběrem ZŠ Gočárova, kterou dokázal porazit 2:1 díky urputnému kolektivnímu výkonu, výborným zákrokům brankáře Jezdinského a dvěma gólům hráče Teleckého, který v tomto utkání exceloval.

Následující zápas se ZŠ Černilov nám bohužel už tak dobře nevyšel. Jezdinský sice opět vykouzlil spoustu kvalitních zákroků, ale naše produktivita se zastavila na čísle 1, když jediný přesný zásah zaznamenal Holakovský. Vlnu nevole a bezmoci zvedl netrestaný zákrok vysokou holí na Patrika Obermajera, jenž byl zasažen do obličeje a poroučel se k zemi. Nebyla to jediná situace v zápase, kdy rozhodčí nezareagoval adekvátně, nicméně rozhodujícím faktorem prohry 1:3 byla naše chabá produktivita.

3. zápas se ZŠ Mandysova se odehrával v podobném duchu. Jezdinský sice jednou chyboval, když nedokázal pokrýt pravou tyč, ale nesčetnou plejádou brilantních zákroků stále držel tým ve hře. Bohužel góly Koldy a následně France ani tentokrát nestačily na vítězství a tak náš celek odcházel z předposledního utkání s prohrou 2:3. V zápase opět došlo ke spornému zákroku, tentokrát se stal obětí Linhart, který se poroučel k zemi obdobně, jako Obermajer.

V posledním zápase jsme vyzvali chlapce ze ZŠ Štefánikova, kteří v tuto chvíli již mířili za prvním postupovým místem. Zápas proběhl v poklidu a prohra 1:3 byla ze všech asi ta nejméně bolestivá. V brance se tentokrát představil Linhart, který byl adekvátní náhradou za Jezdinského a dokázal uhasit velké množství soupeřových šancí. Čestnou trefu v zápase zaznamenal Sláma, který po hezkém průniku a nahrávce Richarda Obermajera dokázal míček přesně usměrnit za záda soupeřova gólmana.

Našemu týmu se bohužel nepodařilo postoupit, ale i přesto byl vyrovnaným soupeřem všem zúčastněným a dokázal jim hru dostatečně znepříjemnit. Zůstává otázkou, jak by zápasy dopadly, kdyby byly pískány zkušenějším rozhodčím. To už jsou ale jen nepodstatné úvahy… Florbalu zdar!