13. listopadu – okrskové kolo, florbal, dívky 6. – 7. třídy

Dne 13. Listopadu se na naší škole uskutečnil florbalový turnaj dívek 6. a 7. tříd o postup do krajského kola. Vzhledem k tomu, naše škola celou akci pořádala, mohl se jí zúčastnit i náš dívčí výběr, který by ovšem za jiných okolností do bojů v tomto okrskovém kole nezasáhl (v kole předchozím sem z prvního místa postoupily hráčky ZŠ Černilov, naše děvčata skončila po prohrách 0:7, 1:6 a 2:5 na posledním místě). Díky pořadatelství jsme si tedy mohli znovu vychutnat souboje našich hráček s dívčími výběry ze základních škol Černilov, Bezručova a Sever.

Stejně jako v kole minulém nám byl prvním soupeřem Černilov, jehož hráčky disponovaly kvalitní souhrou a výraznými individualitami. Našim děvčatům se nedala upřít bojovnost a velká snaha, ovšem na sehraný a poměrně vyzrálý tým Černilova to nestačilo. 9 gólů v naší síti bylo studenou sprchou, a protože se žádná z našich hráček nedokázala proti silnému soupeři prosadit, konečný výsledek hovořil zcela jasně ve prospěch ZŠ Černilov – 9:0.

V následujícím ZŠ Bezručova nedala sebemenší šanci ZŠ Smiřice. Smiřická děvčata tak ze zápasu odešla s nelichotivou porážkou 1:10.

ZŠ Smiřice poté čekal další zápas s reprezentantkami naší školy. Naše dívky se ještě ani pořádně nerozkoukaly a brankářka Němečková už musela lovit míček ze své sítě. Vyrovnání na sebe naštěstí nedalo dlouho čekat. Havrdová nejprve upravila skóre na 1:1, aby poté přidala další branku a náš výběr se tak ujal vedení. Druhá desetiminutovka nabídla jeden velký příběh a spoustu dramatických okamžiků. Příznivé skóre hnalo náš tým dopředu a Havrdová opět skórovala a hattrick byl na světě – 3:1. Neuběhly ani 2 minuty a Havrdová se přihlásila o slovo počtvrté – 4:1. Už to vypadalo, že Smiřice vypadnou definitivně ze hry, ale snížení na 2:4 a poté 3:4 je do ní opět vrátilo. Naštěstí náš výběr podržela v těžkých chvílích skvělými zákroky brankářka Němečková. Ta již žádnou další komplikaci nepřipustila a Havrdová navíc v závěru dokázala přidat svůj pátý zásah, kterým upravila skóre na konečných 5:3 pro náš celek.

Utkání dvou potenciálních favoritů, ZŠ Černilov a ZŠ Bezručova, slibovalo vyrovnaný zápas, nicméně dívky z Černilova dokázaly bravurně eliminovat nejlepší hráčku soupeře a týmovým výkonem uštědřit dívkám z Bezručovky osudovou porážku 7:0.

To se bohužel našemu celku nepodařilo. Děvčata sice nastoupila s elánem, ale nedokázala zabránit úvodním třem gólům, které dívky ze ZŠ Bezručova propasírovaly za záda Němečkové. Naše dívky se ovšem nevzdávaly a stále se snažily být se soupeřem v kontaktu. Havrdová snižovala na 1:3, premiérovým gólem se blýskla i Veselská, počítadlo v tu chvíli ukazovalo přijatelných 2:4. Poslední náš gól do sítě soupeře vsítila opět toho dne nezastavitelná Havrdová a upravila jím výsledek na 3:6. V závěru náš celek bohužel dvakrát nedokázal uhlídat nejnebezpečnější hráčku soupeře a tak zápas nakonec skončil 3:8 v náš neprospěch.

V posledním zápase se střetla ZŠ Černilov se ZŠ Smiřice, který dívky z Černilova vyhrály 7:2 a staly se tak absolutním vítězem turnaje a také jediným postupujícím do krajského kola. Na druhém místě se umístila ZŠ Bezručova a naše dívky, kterým patří velká pochvala a uznání za statečné a bojovné výkony, obsadily krásné 3. místo. Nádherná tečka za vydařeným turnajem. Tak zase příště! Florbalu zdar!