Read and Understand

Charakteristika projektu

V rámci výuky konverzace v anglickém jazyce se vybraní žáci 6. ročníku účastní mezinárodního jazykového projektu Read and Understand. Partnerskou školou je rakouská Základní škola ve Wolkersdorfu. Podnětem k projektu byl zájem žáků při čtení povídek v angličtině. Žáci si vzájemně v elektronické podobě posílají jednotlivé kapitoly anglických knih, sami k nim vytvářejí pracovní listy a plní úkoly svých vrstevníků z partnerské země. K projektu patří i spousta doprovodných aktivit jako jsou např. posílání elektronické pošty, popis zvyků v jednotlivých zemích a vytváření prezentací o našem městě a naší škole. Zpestřením bude i vzájemná návštěva žáků ve Wolkersdorfu, která se uskuteční v prosinci 2009. Hlavním cílem projektu je nabídnout žákům možnost zpestření volného času, zlepšit jejich čtenářskou gramotnost a zdokonalit komunikativní kompetenci v anglickém jazyce.

V rámci našeho projektu Read and Understand navštívili dne 17. 12. 2010 vybraní žáci naši partnerskou školu. Na programu bylo mnoho společných aktivit v angličtině – žáci se představovali, vyprávěli o oslavě vánočních svátků v jednotlivých zemích, zpívali vánoční koledy v jazyku partnerské země a povídali si ve skupinkách. Na programu byla i společná návštěva historického centra Vídně a vánočních trhů.

Autorka: Mgr. Daniela Jezdinská