Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320   321-340   341-360   361-380   381-400   
Atypické pohybové hry
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2020-01-21 13:29:18

V pátek odpoledne se konaly na naší škole atypické pohybové hry. Vybraní žáci si mohli vyzkoušet nejen svoji sílu a rychlost, ale rovněž logiku a důvtip. Zahráli si hry jako Logiko, Člověče nezlob se, Bažinu a jiné. Odpoledne plné her se opravdu vydařilo a již nyní se těšíme na jeho pokračování.

Autor: Mgr Monika Venclová


Němčina nekouše
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2020-01-21 13:27:40

Deutsch macht Spaß

Am Donnerstag, den 16.Januar hatten wir (9.A) eine spezielle deutsche Stunde. Ein Mann kommt zu uns. Der Mann war aus Organisation Tandem. Er hat viele Spiele vorbereitet. Zum Beispiel müssen  wir Wörter und Sätze ausdenken. Wir treten in Gruppen an und lachen. Es hat Spaß gemacht. Diese deutsche Stunde war interessant und hat mir gefallen.


NJ NEKOUŠE

Ve čtvrtek 16. ledna jsme měli (9.A) speciální německou hodinu. Přišel k nám pán z organizace Tandem, který pro nás připravil mnoho her. Například jsme vymýšleli slova na určitá písmena, soutěžili ve skupinkách a smáli jsme se. Byla to zábava. Tahle hodina němčiny byla zajímavá a líbila se mi.

Autor: Natálie Sováková, 9.A

 


Vánoční koncert
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-29 20:51:14

Vánoční koncert se letos vydařil náramně, o čemž se můžete přesvědčit v níže přiloženém videu.

https://www.youtube.com/watch?v=9Q5KwsLVCZo


Úspěch Jana Horáka z 9.B
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-22 10:10:01

Mobily, počítače a internet se staly samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, vzdělávat se, nakupovat z pohodlí domova, bavit se, ale s novými technologiemi se musíme učit zodpovědnému chování v kybersvětě a pečovat o své bezpečí. Projekt Kraje pro bezpečný internet si dal za cíl věnovat se této oblasti a působit na co nejširší veřejnost. Letošního ročníku projektu Kraje pro bezpečný internet se účastnilo více jak 2 000 žáků a 35 škol Královéhradeckého kraje, mezi nimiž byla i naše ZŠ Úprkova. Ve středu 18. prosince hejtman Jiří Štěpán a náměstkyně Martina Berdychová předali na slavnostním setkání vylosovaným vítězům hodnotné ceny. Mezi pěti nejlepšími žáky z celého kraje byl žák naší školy Jan Horák z 9. B - moc gratulujeme.

Autorka: Mgr. Blanka Medková


Olympiáda z němčiny
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-19 12:26:32

V pondělí - 16.prosince 2019 se uskutečnilo školní kolo německé olympiády u nás ve škole. Olympiáda měla dvě části. První částí byl poslech s porozuměním. Když jsme měli poslech hotový, byla přestávka a potom nastala druhá část - mluvení. Měli jsme na výběr z hodně témat, ale já jsem si vybrala téma škola. Téma bylo super, ale musela jsem zareagovat na situaci a popsat obrázek, což bylo obtížné. Mluvili jsme s našimi učiteli- s paní učitelkou Hruškovou a panem učitelem Varhaníkem asi patnáct minut. Poté nastal konec. Olympiáda se mi moc líbila.

Am Montag, den 16. Dezember 2019 war die deutsche Olympiade in unserer Schule (die Schulrunde). Die deutsche Olympiade hatte zwei Teile. Der erste war Hörverstehen. Wenn wir fertig waren, hatten wir eine Pause. Dann kommt zweiter Teil - Sprechen. Wir hatten viele Themen. Mein Thema war die Schule. Es war super, aber ich musste auf die Situation reagieren und ein Bild beschreiben. Wir sprachen mit unseren Lehrern - mit der Frau Lehrerin Hrušková und mit dem Herren Lehrer Varhaník ungefär fünfzehn Minuten. Dann war es alles. Die Olympiade hat mir sehr gefallen.

Autorka: Natálie Sováková, 9.A


Mladý chemik
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-19 09:53:12

V úterý 10. prosince proběhlo krajské kolo soutěže Mladý chemik. Na SPŠCH  v Pardubicích se sešlo více než 440 soutěžících z Královéhradeckého, Pardubického a časti Středočeského kraje.  Naši školu v tomto testovém kole reprezentovali tři žáci devátých ročníků: Joel Potoček, Pavel Špryňar a Štěpán Veselský.

34 nejlepších soutěžících (hodnotí se nejen správnost, ale i rychlost odpovědí) postupují do dalšího laboratorního kola.  Všichni naši zástupci se umístili v první polovině mladých chemiků, Pavlu Špryňarovi unikl postup o jediný bod. Velká gratulace patří Joelu Potočkovi, který pokračuje v soutěži do dalšího kola!

Autor: Mgr. Jitka Marečková


Sázení stromů
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-12-19 09:54:25

Ve čtvrtek 21.11. se třída 4.B ve spolupráci s advokátní kanceláří Havlíček & partners zúčastnila eko akce Sázení stromů a keřů. Po dohodě s uživateli školního pozemku vysázeli dospělí s dětmi  společně patnáct keřů kaliny na hranici školního pozemku u plotu mateřské školky a před jídelnu kaštan, za jídelnu lípu a do školního arboreta další lípu, jilm a habr.

I přes poměrně chladné počasí se celá akce se velmi vydařila, o čemž svědčí fotografie. Děti i dospělí se zahřáli nejen prací, ale i občerstvením od paní Blehové. Velmi jí tímto děkujeme jakož i panu Havlíčkovi a jeho spolupracovníkům za skvělý nápad a příklad spolupráce rodičů a školy.
 
Autor: Mgr. Václav Kuřík
 
 
Více fotografií naleznete zde.

Vítej, zlatý hattricku!
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-19 09:53:43

Tak nám to po roce zase zlatě cinklo! Školní mužstvo složené z žáků 1. a 2. tříd opanovalo tradiční předvánoční turnaj Úprk Cup 2019. Po úvodní remíze již naši chlapci nezaváhali a tři po sobě jdoucí vítězství znamenaly jediné, a sice zkompletování zlatého hattricku, neboť naše škola turnaj ovládla již potřetí v řadě. K tomu mu dlouhodobě dopomáhá bouřlivá atmosféra desítek fandících spolužáků a kamarádů, kteří mladé fotbalisty vždy vybičují k maximálnímu nasazení a výkonům. 

Ještě větší DÍKY však patří paní učitelce Venclové a její rodině, která se podílí na organizaci celého turnaje.

Horní řada zleva: Tomáš Košek, Martin Herman, Richard Záleský, Lukáš Pokorák.
Dolní řada zleva: Florian Bulíček, Adam Vencl, František Bohdanecký.      Trenér: Radek Kozel

Autor: Mgr. Radek Kozel


Seminář první pomoci
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-12 19:50:20

Ani o víkendu naši žáci nezahálí! V hojném počtu totiž proběhl během nedělního dopoledne seminář, v němž si žáci ověřili své znalosti a schopnosti z poskytování první pomoci. Po nácviku obvazových technik a resuscitace jsme si vyzkoušeli i maskování zranění! Všem žákům přeji, aby získaných poznatků nemuseli nikdy využít, avšak když si to situace vyžádá, tak věřím, že se nebudou bát první pomoc poskytnout.

Autor: Mgr. Radek Kozel


Jazykohrátky
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-12 19:32:50

V pátek, 29. 11. 2019, se uskutečnil 1. vzdělávací seminář: Eins, zwei, drei, s němčinou si hraj. Sešli jsme se v hojném počtu a užili si mnoho zábavy. Skládali jsme vlajky, poznávali země na interaktivní tabuli a hráli různé aktivity nejen v německém jazyce. Žáci se naučili čísla v různých jazycích a poznávat barvičky. Nakonec jsme se rozloučili v aktivitách jako mixér, čáp ztratil čepičku či kánoi. Všem děkujeme za jejich úsměv a dobrou náladu.

Autoři: Mgr. Jiřina Hrušková a Mgr. Jiří Varhaník


Setkání na Obchodní akademii v HK
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-12 19:33:33

Vybraní  žáci naší školy se zúčastnili, s paní učitelkou Venclovou, motivačního setkání s paní Helenou Zaviačičovou na OAHK. Byli blíže seznámeni s programem ZAV, ve kterém se učí ovládat počítačovou klávesnici všemi deseti prsty. Při opisech si vedli výborně, a proto prvních dvanáct příček patřilo právě žákům z naší školy! K takovému úspěchu velmi gratulujeme a věříme, že tato akce bude motivací i pro ostatní žáky naší školy.

Autor: Mgr. Monika Venclová


Návštěva z Malajsie
Kdo vydal: Alice Široká      Kdy: 2019-12-10 10:56:47

Dne 4. 12. 2019 do třídy 6.A dorazila vzácná návštěva z Malajsie a povídala si s dětmi o této krásné zemi. 


Žáci 9.A na hlavním líčení u Okresního soudu v Hradci Králové
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-03 13:07:05

Ze seriálů, filmů a vyprávění máme svou představu, jak to u soudu vypadá. Ale jak je to ve skutečnosti? Přemýšlíme, zda soudce opravdu používá kladívko pro klid v soudní síni či zda nosí paruku. V rámci výuky Občanské a rodinné výchovy jsme dostali odpovědi velmi snadno. Byla pro nás domluvena návštěva Okresního soudu a náslech u hlavního líčení. Obžalovaný porušil opakovaně zákony České republiky a my jsme žasli, kolikrát již kradl a za jakých podmínek. K soudu se nedostavil, což pro nás bylo zklamání, ale víme, že ho nemůžeme ani potkat v nejbližší době někde na ulici, protože byl odsouzen k odnětí svobody na skoro dva roky. Paní soudkyně se nám věnovala i po vynesení rozsudku, vysvětlila nám okolnosti a odpověděla na veškeré dotazy. Do školy jsme se vraceli s novými poznatky, silným zážitkem a taky s informacemi, že ve filmu to vypadá jinak, soudkyně nemá kladívko ani paruku, ale tu, kterou my jsme poznali, má v sobě moudrost a laskavost.

 


Deváťáci na únikovce
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-19 09:55:04

Dne 20. 11. 2019 třídy 9. B a 9. A, společně s paní učitelkou Hruškovou a panem učitelem Varhaníkem, navštívily Univerzitu Hradce Králové. Program si pro nás připravili studenti univerzity, byl zaměřen na 30. výročí sametové revoluce, a byl rozdělen na dvě části. V první části si pro nás studenti připravili naučná videa, prezentace a pracovní listy. Také jsme si tam vyzkoušeli, jak se cvičilo na spartakiádě a nakonec jsme si vyrobili transparenty a šli jsme skandovat jako studenti na Národní třídě 17.11 1989. V druhé části přišla na řadu úniková hra. Celá třída musela řešit logické úkoly při zmatené atmosféře, která navozovala pocit, jako bychom byli opravdu na demonstraci, ale nakonec jsme vše vyřešili a celou hru dokončili v limitu. Dokonce naše třída 9. B měla lepší čas než 9. A o celou sekundu.

Celý program, který si pro nás studenti připravili, byl skvělý. Nabyli jsme mnoho informací a byla to zábava.

Autor: Štěpán Veselský, 9. B


Turnaj v pexesu
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-12-19 09:55:26

Na naší škole se uskutečnil premiérový ročník turnaje v pexesu, kterého se zúčastnilo 23 soutěžících. K vidění byly napínavé souboje v základních skupinách a ještě třaskavější duely v následném play-off. Po bezmála čtyřech hodinách zápolení byl znám i vítěz turnaje, kterým se stala Tonička Bohdanecká ze 4.C. Ta ve finále porazila třeťáka Honzíka Gubance. O bronz si spolu zahráli spolužáci ze 4.A Míša Černohorský a Váša Ježek, přičemž úspěšnější byl Vašek. Všem vítězům gratulejeme!

Autor: Mgr. Radek Kozel


Ocenění pro pana učitele Varhaníka
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-11-21 13:35:15

Dne 30. října 2019 byli oceněni vybraní fakultní učitelé Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové výroční cenou FAMOS 2019. Pedagogové byli vyznamenáni za práci se studenty, čímž se podílí na dlouhodobém cíli zvyšování kvality vysokoškolské přípravy učitelů. Zároveň se jedná o vyzdvižení jejich práce a příležitost poděkovat všem, kteří se na vzdělání budoucích učitelů podílejí. 

Ocenění z rukou děkana fakulty převzal i Mgr. Jiří Varhaník, který působí při Základní škole Úprkova coby fakultní učitel studentů němčiny a dějepisu. Zástupce naší školy patří mezi vůbec nejoblíbenější fakultní učitele pro své předměty. Studenti oceňují zejména jeho vstřícnost, ochotu pomáhat a zasvěcovat je do tajů pedagogické práce. Rovněž vyzdvihují jeho specifický smysl pro humor, kterým zpestřuje své hodiny. Jako fakultní učitel se snaží vždy maximálně vyjít vstříc požadavkům pedagogické praxe a pomoci tak studentům v jejich přípravě na dráhu pedagoga.


Úspěch na Logické olympiádě 2019
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-11-18 14:30:34


Čtvrťáci vyrazili k papírové zdi
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-11-21 13:30:23

V rámci projektového dne, který byl zaměřen na události dne 17. listopadu 1989 se třídy 4.A a 4.B zúčastnily akce Papírová zeď na Ulrichově náměstí. Naši žáci dorazili na náměstí v pravou chvíli, protože si je okamžitě po příchodu odchytla Česká televize, která s dětmi a panem učitelem Kuříkem natočila rozhovory. Nechme se překvapit, zdali se výprava z naší školy dostane i do vysílání. Následovala část, v níž pracovník muzea přiblížil naší skupině dobu před a po Sametové revoluci. Na samotný závěr pak přišlo to nejlepší, a sice stavění zdi!


Setkání žáků 9. ročníků, jejich rodičů a zástupců středních škol
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-11-08 12:40:49

V nelehkém rozhodování, kam poputují kroky našich žáků po ukončení základní povinné školní docházky, pomohla akce "Setkání žáků 9. ročníků, jejich rodičů a zástupců středních škol".

Ve čtvrtek 7. 11. jsme přivítali 17 zástupců různých středních škol z Hradce Králové, Nového Bydžova, Hořic a Poděbrad a zástupce z Informačního a poradenského systému Úřadu práce Královéhradeckého kraje. Žáci devátých ročníků přemýšlejí, jaké jsou střední školy v okolí, jaké obory mohou studovat, co budou potřebovat k příjímacímu řízení. Nejen tyto, ale i další otázky se žákům honí hlavou, než podají přihlášky. Díky velké podpoře rodičů, jejichž hojné účasti na této akci si vážíme, a díky osobním prezentacím od zástupců jednotlivých středních škol mnohé otazníky zmizely a žáci jsou blíž rozhodnutí, kam své přihlášky podat. Možná se z našich žáků stanou budoucí zdravotní sestry, lékaři, kováři, učitelé, zedníci, sochaři, řidiči, servírky, právníci, návrháři, ale nejdůležitější je, aby si vybrali profesi, ve které budou cítit spokojenost.


Projekt Les
Kdo vydal: Radek Kozel      Kdy: 2019-10-23 21:50:16

Konečně vyšlo počasí a druháci vyrazili do lesa. V rámci prvouky jsme si vysvětlili druhy lesů, hub a stromů. Už bychom měli vědět, jaké plody jsou na stromech, jaké houby jsou jedlé a jak se máme v lese chovat. Dopoledne uteklo jako voda, na rozloučenou s podzimem jsme postavili skřítkům obydlí a zahráli si lesní pexeso. Houby, které jsme našli, budou usušené v nabídce Vánočních trhů.

V lese se nám líbilo, druháci.

 


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320   321-340   341-360   361-380   381-400