Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320   321-340   341-360   
Zachraň život s Kryštůfkem
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-22 00:20:41

V pátek  16.10.2015 jsme byli hosty akce v OC Futuru s názvem „ Zachraň život s Krištůfkem“. Hned po příchodu nás překvapilo veliké množství účastníků, které tato vzdělávací akce přitáhla. Průvodci si nás rozdělili na dvě skupiny a procházeli s námi různá stanoviště. Hned to první bylo velice zajímavé. Učili jsme se zavolat sanitku, komunikovat s operátorem na telefonu a nakonec i nepřímou srdeční masáž. I další stanoviště byla velice zajímavá. Prohlédli jsme si vůz sanitky a lékařského doprovodu. Nejvíce nás zaujal defibrilátor, monitor dechu a srdeční činnosti. I pan komentátor byl velice vtipný a výklad byl o to zajímavější. Škoda jen, že se akce nemohlo účastnit více lidí, kteří by se tak naučili efektivně zachránit případně i lidský život.                                                                             6.C

Na fotky se můžete podívat ZDE


Návštěva IQ parku
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-13 20:26:08

Návštěva IQ parku

Ve středu navštívili žáci 4.B IQ park v Liberci. Přivezli si domů spoustu krásných zážitků, nápadů a především nadšení učit se novým věcem. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet moderovat zprávy, vžít se do pocitu vozíčkáře, vyndat ježka z klece a vyřešit zajímavé hlavolamy. Všem se to moc líbilo a jistě to nebyla naše poslední návštěva  Liberce.

Fotky ke zhlédnutí ZDE


Tradiční podzimní cyklovýlet 4.B.
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-13 20:22:30

Tradiční podzimní cyklovýlet 4.B

V sobotu vyrazili žáci 4. B s paní učitelkou Venclovou na tradiční cyklistický výlet. Tentokrát byla jejich cílem rozhledna Milíř. Cesta k ní byla trnitá. Děti i rodiče plnili různé úkoly, překonávali překážky, ale na závěr je čekal táborák. Počasí přálo, opékat taky bylo co a nálada byla výborná. Byl překonán rekord v počtu účastníků. Peleton se skládal z 52 nadšených cyklistů. Všichni se již těšíme na další sportovní akci.

Na fotky se podívejte ZDE


Významný úspěch naší školy na sportovním dnu s městskou policií
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:46:14

Dne 22. září 2015 se na Stříbrném rybníku uskutečnil Sportovní den s městskou policií Hradce Králové, určený pro druhý stupeň. Terénní běžecké soutěže spojené s plněním úkolů na různých stanovištích se zúčastnilo 61 tříčlenných družstev. Žáci ze 7.A naší školy, ve složení Barbora Slawischová, Stanislav Jiška a Jack Lenihan, doběhli v nejrychlejším čase s nejméně trestnými body a zvítězili. Závod se konal za chladného počasí. Než se všechna družstva dostala na řadu, trvalo několik hodin, a proto zde byla i možnost rozptýlit se různými sportovními hrami, kdo chtěl, mohl si i nabarvit vlasy. Po závodě jsme si mohli opéci buřty. Náramně jsme si to užili a doufáme, že si to budeme moci zopakovat i příští rok.

Fotky ze spotovního dne ke zhlédnutí ZDE

                                  Barbora Slawischová, 7. A


Fingerboard Cup
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:43:14

Dne 25. 9. 2015 se uskutečnil již tradiční Fingerboard Cup. Vzhledem k neúčasti hlavního pořadatele pana učitele Václava Kuříka se celé akce chopil pan učitel Aleš Hladík. Díky velkému zájmu o tuto akci byly vytvořeny dvě kategorie soutěžících. V té první se mezi sebou utkali žáci

1.– 4. tříd. Druhá kategorie zahrnovala 5. – 7. třídy.

Celkem se této akce zúčastnilo úctyhodných 19 závodníků a 2 závodnice (!). Turnaj zaznamenal také účast závodníka ZŠ Kukleny. Nejmladší účastnicí se stala Beátka Kantorová z 1. B.

Všichni závodníci podali vyčerpávající výkony, předvedli často velice originální a vysoce propracované triky a výjimkou nebyly ani dramatické momenty, které kulminovaly zejména ve finálové jízdě. Porota ve složení Jan Jiroušek, Eliška Freibauerová, Kateřina Suchá a Jakub Řezníček tedy neměla vůbec lehké rozhodování. Nakonec ovšem z těchto dech beroucích finger boardových soubojů vzešli tito vítězové:

I. kategorie                          II. kategorie

  1. Jakub Švarc 4.A             1. Matyáš Tláskal, Lukáš Klouček (ZŠ Kukleny)
  2. Vladimír Chudoba          2. Tomáš Zaňka
  3. Beáta Kantorová             3. Šimon Horký

Dominik Kadlec

Celou akci doprovázela skvělá atmosféra. Nenechali si ji ujít ani zástupci učitelského sboru, především pak paní učitelka Šmídová s paní učitelkou Košťálovou, které si na chvilku dokonce vyzkoušely porotcování. Pevně doufáme, že příští ročník Fingerboard cupu přinese plno dalších zajímavých zážitků a okamžiků. Prknu zdar!

Fotky ke zčeknutí ZDE

Jan Jiroušek, Aleš Hladík


Workout a Parkour
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:39:15

Nastal říjen a s ním také první hodiny kroužků. 1. a 5. října jsme se setkali na úvodních lekcích Workoutu a Parkouru. Na obou se sešla výborná skupina cvičenců a musím říci, že veškeré výkony předčily má očekávání. Cvičilo se nám opravdu hezky. K vidění byla dokonce první salta a mnoho dalších pokročilejších triků.

I přes brzké ranní hodiny, ve kterých začíná Workout, se scházíme v hojném počtu a čtvrteční den začínáme kvalitním posilováním celého těla. Přeji celým skupinám, ať je cvičení stále tak úspěšné, ať posouváme své hranice čím dál výš a hlavně bez zranění.

Aleš Hladík


Výstava domácích mazlíčků 2015
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:03:46

Výstava domácích mazlíčků

V pátek 2. 10.  proběhla u nás na škole výstava domácích mazlíčků.  Tato akce se velmi vydařila, viděli jsme spoustu krásných a zajímavých zvířátek. Od 9:00 hodin to ve velké tělocvičně mňoukalo, štěkalo, pípalo, syčelo a vůbec se ozývaly zvláštní zvuky. Naši žáci zde vystavovali své domácí mazlíčky, přišli se pochlubit, jaká zajímavá zvířata doma mají. Na vystavované exempláře se přišli podívat nejen žáci naší školy, ale i děti ze školky, z jiných škol a rodiče žáků. Během výstavy jsme také vybrali několik peněz na dobrovolném vstupném. Tyto peníze jsme využili na nákup krmení zvířátkům v učebně přírodopisu a na odměny nejlepším vystavovatelům.

A kdo nevystavoval, byl se podívat a hodnotil.

V kategorii nejzajímavější exemplář se na 3. místě umístil: Marie Součková ze 6.C a kočka Kubina s 22 hlasy.

Na 2. místě: Tom Šenk a jeho chameleon Leon - počet hlasů – 32.

A 1. místo získal Adam Šimůnek z 8.B a agama Koudy s počtem hlasů 45.

Gratulujeme!!!

V kategorii nejhezčí exemplář: na 3. místě Kristýna Labíková z 6.A a border-kolie Fazole a Tobias Fink ze 3.A a jeho myší rodinka. Počet hlasů – 20.

Na 2. místě – Míša Kodetová z 6.B s králíkem Hezounkem získaly 21 hlasů

A 1. místo získala Andrea Novotná a její kočka Chamulán s vítězným počtem hlasů - 33

Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Fotky ke zhlédnutí ZDE


Sportovní den s městskou policií
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-01 15:49:07

Sportovní den s městskou policií

V úterý 22. září se žáci druhého stupně zúčastnili sportovní akce v areálu Stříbrný rybník. Tříčlenné týmy z jednotlivých tříd soutěžily na několika stanovištích a do cíle se měly dostat v co nejkratším čase. V kategorii A (8. a 9. ročníky) se na třetím místě umístil tým 8.B ve složení Radim Ježek, Matěj Pásler a Natálie Kinclová. V kategorii B (6. a 7. ročníky) první místo vybojovali Stanislav Jiška, Jack Lenihan a Bára Slawischová ze 7.A. Gratulujeme!

Fotky ZDE.


Dožínky
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-09-24 10:31:15

Dožínky

V pátek  18.9 2015 se naše třída vydala na Dožínky. Na Dožínkách byl velký zmatek. Zde jsme si dali rozchod. Byly zde stánky snad všech možných druhů. Od prodejny cukrové vaty, až po obchod s čerstvými rybami. O kousek dál byla pouť. Byly tam velmi zajímavé atrakce. Z bezpečnostního důvodu byl vstup na pouť zakázán . Všichni jme si Dožínky užili a natěšení na víkend jsme se vydali na oběd.

Matyáš Novotný 7.B


Mluvíš německy? - Sprichst du Deutsch?
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-20 16:32:58

Mluvíš německy?

Olympiáda v německém jazyce se konala na naší škole dne 12. 1. 2015 od osmi hodin ráno.  Zúčastnilo se nás šest. Olympiádu pro nás připravili p. učitelka Šmídová a p. učitel Varhaník. Skládala se ze tří částí. První část byl poslech, při kterém jsme kroužkovali správné odpovědi. Ve druhé části jsme psali vyprávění na dané téma a ve třetí části jsme si vylosovali téma a o něm jsme vyprávěli. Všem účastníkům se olympiáda moc líbila.

       

Sprichst du Deutsch?

Die Olympiade in der deutschen Sprache war am 12.1. 2015 um acht Uhr am Morgen. Es waren sechs Schüler. Die Olympiade haben für uns Frau Lehrerin Šmídová und Herr Lehrer Varhaník vorbereitet. Die Olympiade wurde aus drei Teilen gebildet. Der erste Teil war Hörverstehen, wir mussten die richtigen Antworten ankreuzen. Im zweiten Teil haben wir über ein bestimmtes Thema etwas geschrieben und im dritten Teil haben wir ein Thema ausgesucht und darüber haben wir dann gesprochen. Allen Kindern hat die Olympiade gefallen.

Fotky najdete ZDE.


Spaní ve škole – návštěva Univerzity Hradec Králové
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-13 15:41:13

Na čtvrtek jsme se velmi těšili, neboť nás čekalo opět společné nocování ve třídě s tajným programem. Za deště a za tmy jsme vyrazili do nočního Hradce. Naším cílem byla tentokrát Filozofická fakulta UHK. Tam nás přivítala královna Kunhuta a písař Tomeš. Prohlédli jsme si staré pečetě, vyzkoušeli jsme si psaní brkem do staré písanky písmena velmi prastará a vyrobili si své vlastní pečetě. Za audienci u královny velmi děkujeme.

Fotky najdete ZDE.

                                                                                               2.A a Jitka Weinfurterová


Předškoláci
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-12 10:31:44

8. ledna si předškoláci sedli do lavic a vypadali už docela jako hotoví školáci! Hlásili se a hodně z nich umělo i poslouchat, co říkají ti ostatní. Velké hrnce na stole vypadaly, jako bychom měli navařeno. Rozdali jsme si talíře a čekalo se, co dobrého máme pod pokličkou. Ale ouha, byly to jen geometrické tvary. Roztřídili jsme je pro pejska a kočičku ze známé pohádky a do prázdných talířů jsme si aspoň něco dobrého nakreslili. Taky jsme si vyzkoušeli paměť. Málokdo totiž dokáže vyjmenovat opravdu všechno, co pejsek s kočičkou dali do svého dortu. Kromě zavařeniny, samozřejmě! Na závěr jsme si na interaktivní tabuli pustili kousek známé pohádky, abychom zkontrolovali, jak si to doopravdy pan Josef Čapek vymyslel. Těšíme se na příště.

Fotky najdete ZDE.

Lenka Rozsívalová a Jitka Weinfurterová


Předškoláci
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-06 17:06:59

Milí předškoláci, 

na ZŠ Úprkova se na vás každý měsíc moc těšíme. V prosinci jsme si spolu vyrobili andělská přáníčka a za zpěvu koled jsme probudili pastýře i darovníčky. Tento týden - 8. ledna,  se chystá míchání ve velkém hrnci! Copak asi uvaří pejsek s kočičkou? A kdopak si ještě pamatuje heslo pro vstup do pohádky? Na společné zpívání a tvoření se těší paní učitelky Lenka Rozsívalová a Jitka Weinfurterová

Na fotku se můžete podívat ZDE.


KRABICE OD BOT
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-05 15:35:32

Před Vánocemi se naše škola zapojila do sbírky Krabice od bot, kterou pořádá Diakonie. Podařilo se nám shromáždit 213 dárků a předali jsme je středisku Diakonie Milíčův dům v Jaroměři. Všem, kteří svým dárečkem přispěli k radosti mnoha dětí, srdečně děkujeme!

Fotky najdete ZDE.    

                                                                                            Jitka Weinfurterová   

Děkujeme vám všem,

kteří jste se zúčastnili projektu VÁNOČNÍ KRABICE OD BOT. Letos se sešlo dárků opravdu požehnaně (okolo 300), zatím opět rekordně. Velice děkujeme za vaši štědrost!

Dárky jsme předali zástupcům zařízení, které se starají o potřebné děti:

 Nízkoprahovému středisku Milíčův dům Diakonie ČCE v Jaroměři,

 Speciální základní škole a dětskému domovu v Jaroměři,

 Integračnímu azylovému středisku pro uprchlíky v Josefově,

 Charitnímu azylovému domu pro matky s dětmi v Náchodě.

 Sociálně potřebným rodinám v Zaloňově.

Děti dárky dostaly při vánočních besídkách. Ve čtvrtek 18.12. jsme se byli s manželem podívat ve Speciální základní škole a v dětském domově a v nízkoprahovém centru Milíčův dům – radost dětí byla ohromná a dojemná. Škoda, že jste se tam všichni nevešli také, abyste to mohli sami zažít.

Děkujeme vám všem, kteří jste přispěli!

Velkou měrou se o sbírku zasloužili:

 žáci Masarykovy jubilejní základní školy v Černilově.

 žáci Základní školy Úprkova v Hradci Králové,

 a mnoho jednotlivých obětavých dárců.

                                                                  Za organizátory Jana a Radim Žárských

 


Vánoční spaní ve škole
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-12-26 11:17:41

Dne 18. prosince pro třídu 5. A nastal toužebně očekávaný okamžik: vánoční spaní ve škole! Sešli jsme se okolo 18. hodiny obtěžkáni zavazadly a začali hned vařit. Polovina dětí vařila večeři (kuřízky s bramborami) a ostatní pekli vánoční cukroví. Potom jsme se vrhli na jídlo a během pár minut nezbylo z večeře nic než špinavé nádobí. Potom jsme ve třídě seděli u vánočního stromečku a povídali si o hezkých věcech. Pak jsme si rozdali první dárečky, navzájem si je ukazovali a měli velkou radost. Po přípravě spaní jsme hráli hry a dívali se na pohádku. Postupně se nám začala klížit očka a usínali jsme. Po ničem nerušeném spánku jsme se probudili do krásného dne, který byl poslední před vánočními prázdninami. HURÁ!

Fotky najdete ZDE.

Redaktorka 5.A Žofie Anna Paterová


Návštěva divadla DRAK
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-12-26 11:14:09

Dne 18. 12. 2014 šli jsme do divadla DRAK v 9:00 hod. Došli jsme do DRAKU a odložili jsme si oblečení. Šli do výtvarné dílny. Tam jsme se usadili a paní průvodkyně nám říkala, že budeme dělat loutky z kartonu. Vysvětlila nám, jak se dělají. Nejdříve jsme si loutky vybarvili podle sebe, potom jsme je vystřihli. Nakonec jsme pospojovali končetiny spínačky a loutka byla hotová. Mohli jsme s nimi zahrát divadlo. Příklady loutek: klaun, James Bond, tajná agentka, baletka a ostatní. Návštěva se nám moc líbila a těšíme se na další podobnou akci.

Fotky najdete ZDE.

Za celou naši třídu redaktor 5. A Vojta Bareš.


Vánoční besídka 5. A
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-12-26 11:11:00

Ve třídě 5. A vánoční atmosféra započala již 8.12.2014, protože Anička N. přinesla do třídy vánoční stromek. Společně jsme ho nazdobili a až do včerejšího dne nám voněl ve třídě. Dne 19. prosince 2014 jsme měli ve třídě vánoční besídku. První hodinu jsme si každý rozbalili jeden dárek. Druhou hodinu jsme si rozbalili ostatní dárky. Bylo jich mnoho. Celý den jsme pojídali cukroví, které jsme si na čtvrtečním nocování upekli. Další hodiny jsme se koukali na pohádky a hráli hry.

                                                                       Redaktorka 5. A Kristýna Jezdinská 


Vánoční dílny
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-12-26 11:07:36

Ve středu 17. 12. 2014 se tradičně konaly Vánoční dílny s prodejní výstavou. Děti i rodiče si mohli vybírat, prohlížet a nakupovat mnoho krásných vánočních dekorací, které vyrobili naši žáci. Pokud se sami chtěli zapojit do vlastní výroby, mohli si vybrat dílnu a výrobek dle vlastní chuti a široké nabídky v jednotlivých třídách. Tiskla se vánoční přání, vyráběli andělé i vánoční hvězdy. Starší žáci vařili kávu a čaj, prodávali šťávu, bábovky i štrůdly v improvizovaném bufetu ve školní kuchyňce. Koledy zpíval a na bubny hrál Jan Jiroušek, zpíval a hrál na kytaru Jakub Horňák. 

Fotky najdete ZDE.


Nocování ve škole 5. A
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2014-12-18 14:18:11

Dne 11.12. třída 5. A nocovala ve škole. V 18:00 jsme přišli do školy, potom jsme se převlékli do oblečení na volný čas a měli volnou zábavu. Každý volnou zábavu pojal jinak př. stolní hry, společenské hry, četba, povídání, ochutnávka všech dobrot. Poté jsme si objednali pizzu, která všem moc chutnala. Potom jsme se přesunuli do tělocvičny a hráli hry. Poté jsme se vrátili do třídy, kde někteří tancovali a někteří hráli deskové hry. Nikomu se příliš nechtělo, ale nakonec jsme se připravili na spánek a usnuli …

Fotky najdete ZDE.

Redaktorky 5.A Kristýna Labíková a Adéla Černohousová


Knihovna aneb Pitva knihy
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-01-14 12:58:28

Dne 16. 12. 2014 se vydala třída 5. A na prohlídku školní knihovny. Přivítala nás paní knihovnice, převlečená za paní doktorku.  Vysvětlila nám rozdíl mezi brožovanou vazbou a vázanou knihou.  Knížku nám popsala, jako části lidského těla takže, např. stránky jsou kosti knihy. Každý si vyzkoušel rozpitvat knihu. Byli jsme převlečeni do lékařského oblečení. Potom nám vysvětlila, že každá kniha je označena razítkem knihovny, všichni knihovníci označují shodně stránku 17.

Fotky najdete ZDE a ZDE.

                                               Redaktorka Eliška Skořepová 5.A


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320   321-340   341-360