Základní škola a Mateřská škola
Hradec Králové, Úprkova 1
Loading

Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320   
Pohádkový předškolák 1
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-26 16:27:19

15.10.2015

Na 1. setkání se sešlo 30 předškoláčků s véééélikou řepou. Pohádku jsme si poslechli, zahráli, složili z puzzle.Ve škole se nám líbilo a už se těšíme na listopadové setkání 19.11.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.

                                                 J. Nevečeřalová, H. Karmanská


Bowling 7.B
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-22 00:22:00

Ve čtvrtek 14.10. se naše  třída 7.B  s paní učitelkou Šmídovou vydala do A-Sportu hrát bowling. Zde jsme měli zarezervovány 3 dráhy. Tuto akci jsme získali za nasbírané Ekobody v minulém  roce, kdy se nám podařilo celoškolní soutěž vyhrát . Bowling jsme si pořádně užili - legraci i sportovní výkony . 

Matyáš N.


Zachraň život s Kryštůfkem
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-22 00:20:41

V pátek  16.10.2015 jsme byli hosty akce v OC Futuru s názvem „ Zachraň život s Krištůfkem“. Hned po příchodu nás překvapilo veliké množství účastníků, které tato vzdělávací akce přitáhla. Průvodci si nás rozdělili na dvě skupiny a procházeli s námi různá stanoviště. Hned to první bylo velice zajímavé. Učili jsme se zavolat sanitku, komunikovat s operátorem na telefonu a nakonec i nepřímou srdeční masáž. I další stanoviště byla velice zajímavá. Prohlédli jsme si vůz sanitky a lékařského doprovodu. Nejvíce nás zaujal defibrilátor, monitor dechu a srdeční činnosti. I pan komentátor byl velice vtipný a výklad byl o to zajímavější. Škoda jen, že se akce nemohlo účastnit více lidí, kteří by se tak naučili efektivně zachránit případně i lidský život.                                                                             6.C

Na fotky se můžete podívat ZDE


Návštěva IQ parku
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-13 20:26:08

Návštěva IQ parku

Ve středu navštívili žáci 4.B IQ park v Liberci. Přivezli si domů spoustu krásných zážitků, nápadů a především nadšení učit se novým věcem. Na vlastní kůži si mohli vyzkoušet moderovat zprávy, vžít se do pocitu vozíčkáře, vyndat ježka z klece a vyřešit zajímavé hlavolamy. Všem se to moc líbilo a jistě to nebyla naše poslední návštěva  Liberce.

Fotky ke zhlédnutí ZDE


Tradiční podzimní cyklovýlet 4.B.
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-13 20:22:30

Tradiční podzimní cyklovýlet 4.B

V sobotu vyrazili žáci 4. B s paní učitelkou Venclovou na tradiční cyklistický výlet. Tentokrát byla jejich cílem rozhledna Milíř. Cesta k ní byla trnitá. Děti i rodiče plnili různé úkoly, překonávali překážky, ale na závěr je čekal táborák. Počasí přálo, opékat taky bylo co a nálada byla výborná. Byl překonán rekord v počtu účastníků. Peleton se skládal z 52 nadšených cyklistů. Všichni se již těšíme na další sportovní akci.

Na fotky se podívejte ZDE


Významný úspěch naší školy na sportovním dnu s městskou policií
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:46:14

Dne 22. září 2015 se na Stříbrném rybníku uskutečnil Sportovní den s městskou policií Hradce Králové, určený pro druhý stupeň. Terénní běžecké soutěže spojené s plněním úkolů na různých stanovištích se zúčastnilo 61 tříčlenných družstev. Žáci ze 7.A naší školy, ve složení Barbora Slawischová, Stanislav Jiška a Jack Lenihan, doběhli v nejrychlejším čase s nejméně trestnými body a zvítězili. Závod se konal za chladného počasí. Než se všechna družstva dostala na řadu, trvalo několik hodin, a proto zde byla i možnost rozptýlit se různými sportovními hrami, kdo chtěl, mohl si i nabarvit vlasy. Po závodě jsme si mohli opéci buřty. Náramně jsme si to užili a doufáme, že si to budeme moci zopakovat i příští rok.

Fotky ze spotovního dne ke zhlédnutí ZDE

                                  Barbora Slawischová, 7. A


Fingerboard Cup
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:43:14

Dne 25. 9. 2015 se uskutečnil již tradiční Fingerboard Cup. Vzhledem k neúčasti hlavního pořadatele pana učitele Václava Kuříka se celé akce chopil pan učitel Aleš Hladík. Díky velkému zájmu o tuto akci byly vytvořeny dvě kategorie soutěžících. V té první se mezi sebou utkali žáci

1.– 4. tříd. Druhá kategorie zahrnovala 5. – 7. třídy.

Celkem se této akce zúčastnilo úctyhodných 19 závodníků a 2 závodnice (!). Turnaj zaznamenal také účast závodníka ZŠ Kukleny. Nejmladší účastnicí se stala Beátka Kantorová z 1. B.

Všichni závodníci podali vyčerpávající výkony, předvedli často velice originální a vysoce propracované triky a výjimkou nebyly ani dramatické momenty, které kulminovaly zejména ve finálové jízdě. Porota ve složení Jan Jiroušek, Eliška Freibauerová, Kateřina Suchá a Jakub Řezníček tedy neměla vůbec lehké rozhodování. Nakonec ovšem z těchto dech beroucích finger boardových soubojů vzešli tito vítězové:

I. kategorie                          II. kategorie

  1. Jakub Švarc 4.A             1. Matyáš Tláskal, Lukáš Klouček (ZŠ Kukleny)
  2. Vladimír Chudoba          2. Tomáš Zaňka
  3. Beáta Kantorová             3. Šimon Horký

Dominik Kadlec

Celou akci doprovázela skvělá atmosféra. Nenechali si ji ujít ani zástupci učitelského sboru, především pak paní učitelka Šmídová s paní učitelkou Košťálovou, které si na chvilku dokonce vyzkoušely porotcování. Pevně doufáme, že příští ročník Fingerboard cupu přinese plno dalších zajímavých zážitků a okamžiků. Prknu zdar!

Fotky ke zčeknutí ZDE

Jan Jiroušek, Aleš Hladík


Workout a Parkour
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:39:15

Nastal říjen a s ním také první hodiny kroužků. 1. a 5. října jsme se setkali na úvodních lekcích Workoutu a Parkouru. Na obou se sešla výborná skupina cvičenců a musím říci, že veškeré výkony předčily má očekávání. Cvičilo se nám opravdu hezky. K vidění byla dokonce první salta a mnoho dalších pokročilejších triků.

I přes brzké ranní hodiny, ve kterých začíná Workout, se scházíme v hojném počtu a čtvrteční den začínáme kvalitním posilováním celého těla. Přeji celým skupinám, ať je cvičení stále tak úspěšné, ať posouváme své hranice čím dál výš a hlavně bez zranění.

Aleš Hladík


Výstava domácích mazlíčků 2015
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-12 16:03:46

Výstava domácích mazlíčků

V pátek 2. 10.  proběhla u nás na škole výstava domácích mazlíčků.  Tato akce se velmi vydařila, viděli jsme spoustu krásných a zajímavých zvířátek. Od 9:00 hodin to ve velké tělocvičně mňoukalo, štěkalo, pípalo, syčelo a vůbec se ozývaly zvláštní zvuky. Naši žáci zde vystavovali své domácí mazlíčky, přišli se pochlubit, jaká zajímavá zvířata doma mají. Na vystavované exempláře se přišli podívat nejen žáci naší školy, ale i děti ze školky, z jiných škol a rodiče žáků. Během výstavy jsme také vybrali několik peněz na dobrovolném vstupném. Tyto peníze jsme využili na nákup krmení zvířátkům v učebně přírodopisu a na odměny nejlepším vystavovatelům.

A kdo nevystavoval, byl se podívat a hodnotil.

V kategorii nejzajímavější exemplář se na 3. místě umístil: Marie Součková ze 6.C a kočka Kubina s 22 hlasy.

Na 2. místě: Tom Šenk a jeho chameleon Leon - počet hlasů – 32.

A 1. místo získal Adam Šimůnek z 8.B a agama Koudy s počtem hlasů 45.

Gratulujeme!!!

V kategorii nejhezčí exemplář: na 3. místě Kristýna Labíková z 6.A a border-kolie Fazole a Tobias Fink ze 3.A a jeho myší rodinka. Počet hlasů – 20.

Na 2. místě – Míša Kodetová z 6.B s králíkem Hezounkem získaly 21 hlasů

A 1. místo získala Andrea Novotná a její kočka Chamulán s vítězným počtem hlasů - 33

Vítězům gratulujeme a všem účastníkům děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Fotky ke zhlédnutí ZDE


Sportovní den s městskou policií
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-10-01 15:49:07

Sportovní den s městskou policií

V úterý 22. září se žáci druhého stupně zúčastnili sportovní akce v areálu Stříbrný rybník. Tříčlenné týmy z jednotlivých tříd soutěžily na několika stanovištích a do cíle se měly dostat v co nejkratším čase. V kategorii A (8. a 9. ročníky) se na třetím místě umístil tým 8.B ve složení Radim Ježek, Matěj Pásler a Natálie Kinclová. V kategorii B (6. a 7. ročníky) první místo vybojovali Stanislav Jiška, Jack Lenihan a Bára Slawischová ze 7.A. Gratulujeme!

Fotky ZDE.


Dožínky
Kdo vydal: Martin Jodas      Kdy: 2015-09-24 10:31:15

Dožínky

V pátek  18.9 2015 se naše třída vydala na Dožínky. Na Dožínkách byl velký zmatek. Zde jsme si dali rozchod. Byly zde stánky snad všech možných druhů. Od prodejny cukrové vaty, až po obchod s čerstvými rybami. O kousek dál byla pouť. Byly tam velmi zajímavé atrakce. Z bezpečnostního důvodu byl vstup na pouť zakázán . Všichni jme si Dožínky užili a natěšení na víkend jsme se vydali na oběd.

Matyáš Novotný 7.B


ÚPRK kolem Orlice
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-24 09:33:14

Zatímco někteří si natáhli šlachy už při průchodu šatnami, třídní borci opět překonali loňské rekordy. Zdrcující vítězství kluků z béčka elegantně a s úsměvem dorovnaly holky z áčka, takže odvěký souboj Titánů zůstává vyrovnán :)))
Všem organizátorům děkujeme za úžasné dopoledne.

Fotky si můžete prohlédnout ZDE.


Partička z 2.B


Projektový den Jan Hus ve 2.B
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-22 10:42:32

Ve druhé B jsme malovali ctnosti a neřesti a snažili jsme se koupit si odpustky za své hříchy. Peníze za odpustky věnovala církev templářům na svatou válku. Mistr Jan Hus (Adam P.) nám promlouval do duše a urazil svých chováním krále i papeže. Lid ve třídě povstal a vyrazil do ulic (vlastně uliček mezi lavicemi). Proti nim pochodovali ozbrojení biřici. Došlo i k popravám.  Mnozí svalovali na Husa vinu za nepokoje, byl uvalen do klatby a byl pozván na kostnický koncil u interaktivní tabule. Král Zikmund (Šimon) se zaručil glejtem za jeho bezpečí. Nic však nepomohlo, Adam neodvolal před koncilem ani na hranici své učení, kati splnili svou povinnost. 
My však na Husa nezapomeneme a jeho myšlenku o pravdě, která zdobí prezidentskou standardu, jsme si napsali do sešitu.

Na fotky se můžete podívat ZDE.


Partička z 2.B


Školní výlet v Železném Brodě (Malá skála)
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-18 12:54:50

Ráno 17. 6. 2015 jsme se sešli v hale Českých drah u knihkupectví. Vlak nám jel v 7:30, ale byla výluka, takže jsme museli jet autobusem do Staré Paky. Poté jsme se vlakem dostali do Železného Brodu. Tam jsme se převlékli a od pána jsme dostali instrukce o tom, jak se chovat na lodi. Hned u plovárny byl jez, na kterém se dvě lodě převrhly. Jinak byla cesta na lodi bez komplikací. Cestu zpět na plovárnu jsme jeli na koloběžkách, které byly rychlejší než lodě. Do Hradce Králové jsme opět jeli vlakem a poté autobusem. Při výletu se nikomu nic nestalo. Užili jsme si spoustu legrace a celé třídě se výlet líbil.


Cyklovýlet
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-18 12:53:15
Dopoledne 16. 6. 2015 tedy v úterý jsme se sešli před hlavním vchodem do školy k odjezdu na cyklovýlet. Vyjeli jsme od školní jídelny směrem k železnému mostu, kde jsme odbočili na hráz. Poté jsme jeli různými kličkami, až jsme dojeli do Bělečka. Tam jsme dostali do dvojice papír, na kterém bylo sedm otázek. Odpověď na každou otázku jsme našli v okolí, vždy na jiném místě. Byly tam třeba otázky: Jaké zvíře je vryto v bílých sloupcích podél cesty nebo jaké je hlavní motto Městských lesů Hradce Králové. Za správné vyluštění mohla dvojice dostat poklad, který byl na Mazurových chalupách. Tam byl pytlík bonbonů a vzkaz, že druhá půlka pokladu je v cíli. Po dojetí do cíle, který byl u altánku ve škole jsme našli druhou půlku, kterým byl čokoládový dort. Všem se cylkovýlet líbil.
 
 

Výtvarná soutěž Cestou dvou bratří
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-18 13:19:23

Třída 2.A se letos zúčastnila výtvarné soutěže Cestou dvou bratří, která je každoročně vyhlašována v rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle. Jejím cílem je přiblížit dětem kořeny naší kultury. Soutěž se inspiruje poutavou a dobrodružnou cestou dvou bratří a věrozvěstů Cyrila a Metoděje. V I. kategorii (1.-3. třída) obsadila krásné 13.místo Adele F. Motzová. Její obrázek bude vystaven v prostorách Stojanova gymnázia na Velehradě a 4.6.2015 si s celou rodinou pojede osobně převzít krásnou cenu z rukou Adolfa Borna, předsedy komise. Ádě moc gratulujeme!

 


Návštěva Filharmonie
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-14 21:55:39
Ve středu 3.6 se naše třída 6.B sešla před školou. Slavnostně oblečeni  jsme se vydali do Filharmonie. Poslechli jsme si koncert s názvem Ostrov snů.  Koncert vyprávěl příběh malého Lukáše, který se pomocí počítačové hry dostal na ostrov snů, kde je vše možné. O chvíli později se za ním dostali jeho sestra a plyšový kamarád. Společně zde prožili mnoho dobrodružství. Koncert se nám líbil a zajímavým zpestřením byl dirigentův zlatý frak. Po koncertě jsme se vrátili zpět do školy.
 
                                                                                                       Matyáš Novotný 6.B

RECYKLOHRANÍ NA ZŠ ÚPRKOVA HRADEC KRÁLOVÉ
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-04 14:08:40

Naše škola díky Recyklohraní přispěla k ochraně životního prostředí.  Loni naši žáci odevzdali k recyklaci 6 televizí, 5 monitorů a 366,00 kg drobného elektra.

 V rámci programu Recyklohraní, který prohlubuje znalosti našich studentů v oblasti recyklace a ochrany životního prostředí, žáci sběrem elektronických hraček a drobných elektrozařízení i nadále přispívají k ochraně životního prostředí. O jednoznačně pozitivních dopadech programu vypovídá certifikát environmentálního vyúčtování. Ten nám přesně vyčísluje, o kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody žáci díky recyklaci ušetřili ekosystém Země. Víme také, o kolik se nám podařilo snížit objem nebezpečného odpadu a produkci skleníkových plynů CO2. Informace vycházejí ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která se studenty dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděných elektrozařízení.

 Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že žáci naší školy v loňském roce vytřídili 6 televizí, 5 monitorů a 366,00 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 10,48 MWh elektřiny, 663,11 litrů ropy, m3 vody a 0,28 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 2,06 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 8,70 tun. Výsledek studie jednoznačně prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Když si uvědomíme, že recyklace běžných 100 televizorů uspoří spotřebu elektrické energie pro domácnost až na 4 roky, nebo ušetří přibližně 400 litrů ropy potřebných k sedmi cestám do Chorvatska, jsou to impozantní čísla. Pozitivní zprávou pro uživatele počítačů také je, že odevzdání 10 vysloužilých monitorů ušetří spotřebu energie potřebnou pro chod notebooku po dobu necelých 5 let. Všichni ti, kteří tříděním takto zásadně přispívají k ochraně životního prostředí, si zaslouží obrovský dík. Studie LCA posuzuje systém zpětného odběru CRT televizorů, počítačových monitorů a drobného elektrozařízení. Hodnotí jejich sběr, dopravu a zpracování až do okamžiku finální recyklace jednotlivých frakcí vyřazených spotřebičů do nového produktu. Pro každou frakci byly vyčísleny dopady na životní prostředí. Výsledky studie jsou prezentovány jako spotřeba energie, surovin, emise do ovzduší, vody a produkce odpadu. Konečná bilance vyzněla pro zpětný odběr elektrozařízení jednoznačně pozitivně, a to ve všech aspektech.


DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 5. A
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-04 08:49:02

Dne  3.6.  2015 se třída V.A vydala na dopravní hřiště  Třebeš. Jeli jsme autobusem č. 25 ke sportovní hale S. H. T. U dopravního hřiště už na nás čekal policista, s kterým jsme se už seznámili, když nám ve třídě přednášel povinnou výbavu kola, dopravní značky apod. Rozdělil nás na dvě skupiny. Po jedné skupině nám vysvětloval, jak se chovat po celé dráze. Poté si sám každý vybral svoje kolo, které mu vyhovovalo. Pak už jsme si jen jezdili, ale opatrně, aby se nikomu nic nestalo. Asi po každých 6 minutách jsme se sešli na malém parkovišti a vysvětlili, co kdo udělal špatně, aby se to příště nestalo. Jinak bylo hřiště velmi dobře vybaveno: nové silnice, chodníky, přejezdy, přechody, křižovatky, železniční přejezdy, kruhové objezdy a také semafory, které bohužel nebyly zprovozněné. Hřiště bude veřejně přístupné okolo září 2015. Všem velmi doporučujeme.

Na fotky se můžete podívat ZDE.

Redaktor 5.A Jan Kopecký


DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 5. A
Kdo vydal: Michal Hruška      Kdy: 2015-06-04 08:48:42

Dne  3.6.  2015 se třída V.A vydala na dopravní hřiště  Třebeš. Jeli jsme autobusem č. 25 ke sportovní hale S. H. T. U dopravního hřiště už na nás čekal policista, s kterým jsme se už seznámili, když nám ve třídě přednášel povinnou výbavu kola, dopravní značky apod. Rozdělil nás na dvě skupiny. Po jedné skupině nám vysvětloval, jak se chovat po celé dráze. Poté si sám každý vybral svoje kolo, které mu vyhovovalo. Pak už jsme si jen jezdili, ale opatrně, aby se nikomu nic nestalo. Asi po každých 6 minutách jsme se sešli na malém parkovišti a vysvětlili, co kdo udělal špatně, aby se to příště nestalo. Jinak bylo hřiště velmi dobře vybaveno: nové silnice, chodníky, přejezdy, přechody, křižovatky, železniční přejezdy, kruhové objezdy a také semafory, které bohužel nebyly zprovozněné. Hřiště bude veřejně přístupné okolo září 2015. Všem velmi doporučujeme.

Na fotky se můžete podívat ZDE.

Redaktor 5.A Jan Kopecký


Zobraz starší články:
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   281-300   301-320