Archeopark Všestary

V pondělí 11. 4. žáci a žákyně 6. ročníků ZŠ Úprkova navštívili Archeopark ve Všestarech.

Měli tam tři úžasné okruhy, kde jsme se dozvěděli, jak se žilo ve starověkém Římě. První okruh byl o tom, co jedli. Zkoušeli jsme rozřazovat, které plodiny mohli pěstovat např. čočku a obilí a které ne např. brambory a kukuřici. Dokonce jsme si upekli chlebové hady na ohni a uvařili vlastní polévku. Druhý okruh byl o oblékání a o založení Říma. V rámci tohoto programu se tam ukázala i rodina římského senátora. Poslední okruh nám přišel nejzábavnější, protože jsme si vyzkoušeli výcvik římských legionářů. Nejprve jsme si vyslechli popis částí výzbroje vojáka a k čemu slouží. Dozvěděli jsme se i to, že centuriony poznáme podle chocholu na přilbě. Potom jsme šli ven a učili jsme se válečné formace a povely. Do této části exkurze jsme šli opravdu naplno, bylo to super. Nakonec jsme si mohli koupit suvenýry a vydali jsme se na zpáteční cestu. Den jsme si všichni užili.

Antonín Socha a Petr Šulc (6.C)

Mgr. Tomášová Anežka