LEGO výstava 2 – 10. 2. 2023


V pátek 10. února se konala v prostorách naší školy již druhá LEGO výstava. Účast byla tentokrát slabší, protože hodně dětí bylo ve stavu nemocných. I tak se na lavicích vyskytla řada krásných a originálních modelů.

Speciální kategorií byla originální soutěž Jídlo na talíři, ve které zvítězila Klárka ANTOŠOVÁ ze 4.B a její model Cukrárna u Antošů. Na druhém místě se v této gurmánské kategorii umístili Matyáš PÍŠA  a Daniel  ANDR rovněž ze 4.B s modelem pizzy a jídla pod skleněným poklopem.

klasických modelech podle fantazie zvítězil Adam ŽĎÁREK ze 7.B a jeho diorama Mořský svět.

Zabodovala i Viktorie STŘÍTECKÁ ze 4.B s krásnou Lasturovou vilou a Václav KURAL ze 2.A  který ztvárnil Diamantový strom se svými ochránci.

Uznání patří i Štěpánu TESAŘOVI  ze 3.B za krásnou Sfingu a pak slečnám Nele FRANCOVÉ, Anetce WOLFOVÉ, Vandě PŘIBYLOVÉ  a  Karolínce KOŠŤÁLOVÉ za krásné modely budov.

Čestné uznání si vysloužila slečna Johana VRBĚCKÁ z 9.B za architektonicky profesionálně ztvárněný model vily Tugendhat.

Většinu modelů si můžete prohlédnout v naší galerii níže.

Nikdo ze soutěžících neodcházel z naší výstavy s prázdnou a my bychom tímto chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří zajistili hodnotné ceny. Pár jich dokonce zbylo na příští podzimní soutěž.

Děkujeme také všem, kteří se podíleli na chodu minisoutěží ve vedlejší třídě.

Soutěžící i návštěvníci si opět užili krásné chvíle s oblíbenou stavebnicí a my se už teď těšíme na podzim na shledanou.
                                                                                                                                                                          Monika Venclová, Petra Gieslová a Václav Kuřík