LEGO výstava 4. 11. 2022


V pátek 4. listopadu proběhla v budově ZŠ a MŠ Úprkova ve třídě 3.A tradiční podzimní LEGO výstava spojená s mini soutěžemi. Počet modelů byl sice oproti jiným ročníkům slabší (24), k vidění byly ale nápadité a originální modely. Hotely, veterinární centra, parky i džungle se skvěly v plné kráse i se svými obyvateli. Diváci mohli zahlédnout fantastická vozidla i domy snů.

Ve vedlejší třídě 4.A  mohli všichni vyzkoušet řadu různých LEGO atrakcí…děkujeme jejich provozovatelům i paní učitelce Andrysové, která pomáhala s organizací a distribucí sladkých odměn.

Jako obvykle mohli malí i velcí diváci anonymně hlasovat a určit pořadí vítězných modelů.  A kdo vyhrál?

Celkovým vítězem se stal Vojta ŠAFRÁNEK ze 4.C s modelem hlavního nádraží (36 bodů), na druhém místě byl model hotelu od tria děvčat ze 4.C – Ellen KLAUSOVÉ, Michaely PAVLOVIČOVÉ a Viktorie MICHALIČKOVÉ (30 b.) a třetí místo se stalo kořistí Áni CHMELOVÉ a Klárky ANTOŠOVÉ ZE 4.B za model veterinární stanice (29 b.).

Cenu v kategorii Zdravý životní styl získali Kuba ČERNÝ a Adam ŠPAČEK ze 3.A za originální model běžecké dráhy.

Všichni účastníci výstavy si odnesli nějakou LEGO odměnu, nikdo neodcházel s prázdnou.

Velký dík tedy patří sponzorům, kteří kromě naší školy zajistili hezké odměny, jmenovitě paní Šafránkové, paní učitelce Alici Široké a Florianu Bulíčkovi.

Díky fotografům z řad rodičů i žáků budeme mít krásné fotografie…

Děkujeme také všem žákyním a žákům, kteří pomáhali s organizací výstavy!

Doufáme, že všichni, kteří na výstavě byli, dostali chuť postavit si něco nového a originálního… Budeme se těšit tedy 10. února 2023 na další setkání nad LEGO modely a atrakcemi…

Autoři textu: Ilona Pavelková a Václav Kuřík