Logická olympiáda 2022


Žáci naší školy se již poněkolikáté zúčastnili matematické soutěže Logická olympiáda. V tomto školním roce se přihlásilo 106 žáků, děti z mateřské školy až po žáky devátých ročníků.

Všem řešitelům děkujeme za účast. Velmi oceňujeme i zapojení prvňáčků a druháků ve dnech týdenního volna. Velké poděkování za spolupráci patří i jejich rodičům.

Osm nejúspěšnějších řešitelů základního kola kategorie A:  Šárka Tomanová (4.A), Petra Tomanová (4.A), Jan Machník (5.B), František Slavík (5.A), Pavel Krám (5.B), Matěj Kropáč (5.A), Viktorie Střítecká (4.B) a Michal Frank (5.B) se v pátek 4.11. na půdě Univerzity Hradec Králové zúčastnili krajského kolo. Výborných výsledků dosáhli Michal Frank (5.B), který se umístil na 2. místě a Šárka Tomanová (4.A), která obsadila místo 4. Oba soutěžící postupují do celostátního kola. To se bude konat v Praze v Poslanecké sněmovně. Oběma účastníkům gratulujeme a budeme jim držet pěsti.

Autorky textu: Žaneta Špliňová a Markéta Knická