Online setkání druháků v knihovně


V pátek 15. ledna 2021 se žáci 2. B ZŠ Úprkova zúčastnili po dlouhé době prvního on-line setkání v Městské knihovně v Malšovicích. Paní knihovnice dětem poutavě četla z knížky norské autorky Kari Staiové s názvem Jonáš a Nenáš. Knížka vypráví příběh o dvou chlapcích, kteří jsou zcela rozdílní, a přesto jsou to nejlepší kamarádi. Bručoun Nenáš umí být se svým věčným „ne“ dost protivný, ale pak se ukáže, že umět říct v rozhodující chvíli „ne“, mu může ušetřit hodně starostí.

Děti čtení paní knihovnice Barbory Jožákové velmi bavilo a svým hereckým výstupem druháky pobavila. Skvělé bylo i to, že se mohli zúčastnit i žáci, kteří byli doma v karanténě a také žák Jonas z druhého konce světa a to Nového Zélandu. Jonas se s námi takto spojil s celou třídou a pro všechny děti to bylo nevšední setkání i v tom smyslu, že na Novém Zélandu mají touto dobou léto.

Paní knihovnice zadala žákům tvořivý úkol, který děti během další hodiny po online setkání hravě zvládly. Moc se všichni těšíme na další setkání, doufejme, že už bude tentokrát naživo v knihovně, kde si děti vyberou knížku, každý podle svých zájmů.

tř. uč. 2. B Gabriela Zaplatílková