Poznáváme Eskymáky

U nás jsme si sněhu moc neužili, a tak jsme se vydali navštívit Eskymáky do Grónska. Pomocí knížek, obrázků, mapy, glóbusu a různých zajímavých aktivit jsme poznávali obyvatele země věčného sněhu a ledu. Už víme, jak se Eskymáci oblékají, obydlí, loví nebo čím jezdí na sněhu. Porovnávali jsme život Eskymáků dříve a dnes. Poznávali jsme i některé živočichy Arktidy. Naučili jsme se písničku „Mráz“, „Grónská zem“. Děti si vyzkoušely několik zajímavých výtvarných technik, pokusů, stavěly iglú z kostek cukru, kreslily na inkoustový papír zmizíkem, kreslily do pěny na holení. Stihli jsme společně oslavit i narozeniny několika kamarádů. Během dvou týdnů jsme toho poznali opravdu mnoho. Děti krásně spolupracovaly a téma je zaujalo.

Vladka Hrůšová