Premiéra Úprkových Novinek aneb studiových reportáží akcí školy


Konec školního roku pro naši školu zároveň znamená začátek nové éry. Školní časopis, původně Ecce Homo a později Noviny v Úprku, byl nahrazen moderním studiovým zpravodajstvím. Naše Úprkovy Novinky začaly v malém, ale šikovném týmu žáků. Konkrétně se postu reportérů a reportérek ujali Amélie Bukai, Julie Zezuláková a Ondřej Zaplatílek ze 6.C a na pozici kameramana a technika jim asistoval Petr Dvořák, také ze 6.C. Záběry z akcí pořizovali páni učitelé Jiří Varhaník a Jan Jiroušek a spolu s nimi v neposlední řadě také Kateřina Svatošová z 8.C. Zpravodajské texty připravovali páni učitelé Tomáš Hornik a Jiří Varhaník a o editaci videozáznamu se postarali páni učitelé Tomáš Hornik a Jan Jiroušek.

Reportážní tým se letos činil a výsledky jsou vidět v podobě krásných zpráv, které byly dnes, tedy 27. 6., hned po premiéře pro první i druhý stupeň, zveřejněny na školním YouTube kanálu v nově zřízeném playlistu Úprkovy Novinky. Nové zprávy budou nyní nahrávány v průběhu celého školního roku a zveřejňovány průběžně.

Poslední hodiny informatiky v šestém ročníku jsou vyhrazeny pro seznámení s prací s videotechnikou a nejšikovnější žáci, kteří se dobrovolně přihlásí a budou vybráni, mohou rozšířit řady našeho reportážního štábu. Třeba to budete i právě vy 🙂

Autor: RNDr. Hornik Tomáš