Přespávání předškoláku

Konečně! Konečně nastal pro předškoláky dlouho očekávaný moment letošního roku, dost možná i vrchol docházky do naší školky – přespávačka ve školce. Užili jsme si báječné odpoledne na zahradě, se spoustou her a úkolů. Za všechny splněné úkoly dostaly děti část mapy k pokladu, společnými silami mapu poskládaly a v zahradě našly dokonce tři tajemné balíčky. Do školy jsou tedy připraveni – za klub rodičů dostaly praktickou výbavičku do penálu a od nás pohádkovou knížku, záložku a čtyřlístek pro štěstí nejen ve škole, ale i v životě. Následovalo opékání špekáčků, zpívání s kytarou a než spadly první kapky už jsme byli v postýlkách. A i když se někomu před usnutím lehce leskly oči, všechno stýskání jsme zahnali. Nemůžeme napsat, že bysme všichni spali nerušeným spánkem až do rána, ale můžeme říci, že děti byly nadšené a krásný zážitek z přespávání ve školce jim zůstane hodně dlouho v paměti (ne-li navždy) a zato to stálo!

Martina Hebelková