Pasování a přespávání v MŠ


Páteční podvečer jsme zahájili „Pasováním“. Každý předškolák byl poctivě pasován na školáka, dostal klíč od školky, školkové tričko a knížku s věnováním. Poté děti složily předškolácký slib a mohli jsme celou ceremonii řádně zapít šampaňským. :o) Po večeři následovalo zpívání u klavíru, kde děti zazpívaly 2 „rozlučkové“ písničky, které poctivě trénovaly předchozí týdny. Poté jsme se pustili do soutěžení na zahradě. Děti byly rozděleny do dvou družstev  –  Kamarádi a Dinosauři :o) a dle radostného pištění a křičení soudíme, že si soutěže velmi užívaly. :o) Poté jsme se přesunuli do školky ke stolečkům, kde jsme hádali pohádkové hádanky, a děti byly odměněny dárečkem. Když padla tma, vydaly se děti na očekávanou stezku odvahy, kterou zvládly projít velmi statečně. :o) Do postýlek děti ulehly po 23. hodině a během pár minutek bylo ve školce úplné ticho. :o)
Ráno se všichni probudili s úsměvem na tváři a po dobré snídani se děti postupně rozcházely domů.

Monika Zámečníková