Procházka uchem aneb zážitkem k porozumění

V pondělí 24. února a v úterý 25. února 2020 se žáci ZŠ Úprkova procházeli lidským uchem. Učebnice šly stranou. Děti měly možnost na vlastní oči vidět, které kůstky se v uchu nachází, jak fungují a jak je to zařízené, že člověk slyší.

Lektorky z nadačního fondu Dar sluchu všem vysvětlily, že je velmi důležité sluch si chránit. Žákům též ukázaly kompenzační pomůcky, které používají lidé s vadou sluchu. Děti viděly sluchadla a pochopily, jakým zázrakem jsou pro neslyšící kochleární implantáty. Bonusem na závěr byla znaková řeč. Všichni se naučili „říct“ pár slov a zvládnou znakovat i svoje jméno. Obří ucho a doprovodné aktivity měly u žáků i učitelů velký úspěch. A co třídy na které nevyšlo? Ty se mohou objednat a výstavu navštívit přímo v sídle nadačního fondu Dar sluchu v Praze na Újezdě.

Reportáž z výstavy:

Jak funguje lidský sluch a jak si ho chránit se dozvěděli žáci na ZŠ Úprkova Hradec Králové v rámci dvoudenní výstavy Procházka uchem aneb zážitkem k porozumění.

Zveřejnil(a) Statutární město Hradec Králové dne Úterý 25. února 2020