Projekt PULCHRA – zpráva o akcích


V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu Pulchra.

O co v projektu jde a fotografie je možné si prohlédnout v této prezentaci (která je také vyexportovaná do obrázků v galerii níže).

Nyní máme zá sebou dálkový průzkum Země pomocí programu Sentinel hub a měření provedená přímo v terénu. Oblastí, o kterou se zajímáme, je samozřejmě nejbližší okolí naší školy – školní pozemek. Na základě provedeného výzkumu a měření jsme navrhli opatření, kterými se budeme snažit zvýšit biodiverzitu sledované oblasti v říši rostlin i živočichů. Námi navržené změny – vybavení školního pozemku ptačími budkami, vysázení zeleně. A aby nám tam bylo dobře, tak bychom chtěli dodat nějaké lavičky a posezení k ohništi, obnovit naučné cedule na stezce.

K tomu bude směřovat akce 14. 6. 2021 v odpoledních hodinách.