Reportážní odpoledne ve školním videostudiu


V pátek 18. 2. měli vybraní žáci šestých tříd v rámci Úprkovy badatelské akademie možnost vyzkoušet si práci kameramanů a reportérů. Během dvou hodin si žáci vyzkoušeli práci s různou audiovizuální technikou, postupně rozšiřovali vybavení studia, až se nakonec přiblížili profesionálním zprávám.
Brzy nás čeká navazující setkání, ve kterém si žáci vyzkouší střih videa na počítači a zaměří se na práci reportérů v terénu. A poté, kdo ví? 🙂

Mgr. Hornik Tomáš a Mgr. Varhaník Jiří

Když jsme přišli do 9.B, začali jsme z kabinetu nosit věci potřebné k natáčení. Například: kameru, stativy, světla atd. Na začátek jsme si pustili, jak probíhá natáčení reportáží a udělali jsme takovou „evoluci natáčení“.
Než jsme začali, rozdělili jsme se do několika skupin po dvou, dostali krátký text a zahráli si na zpravodajce. Od starého mobilu jsme se dostali až ke kameře, stativu, světlům, mikrofonům, čtečce a nakonec i greenscreenu. V závěru jsme celé studio zabalili a šli domů.

Autorka: Šimková Zuzana, 6.C