Turistika v Peci pod Sněžkou aneb výlet do zahraničí


V pátek 3. června se pětice žáků nadšených do turistiky společně s pány učiteli Kozlem a Vodou vydala na víkendový pobyt do Pece pod Sněžkou. Cíl byl zřejmý – horská turistika! Naši výpravu doplnil ještě neméně zdatný čtyřnohý miláček pana učitele Vody.

Hned po páteční večeři jsme se z naší chalupy (penzion Táňa) vypravili na procházku. Po celou cestu nás Ondra a Dominik zahrnovali zajímavými poznatky především z přírodovědné oblasti: „Věděli jste, že tygr má dvě oči?“ Po návratu na chalupu doplnil naši výpravu pan učitel Voda se svým pejskem Adarikem. Zbytek večera jsme strávili hraním karet.

Po sobotní snídani jsme se vypravili na celodenní výlet. Pan učitel Kozel rozhodl, že naším cílem budou ledovcová jezera ležící na polské straně Krkonoš. Rázem je tedy možné náš výlet považovat za zahraniční! Celý výšlap jsme si užili a výhledy stály za to! Za zmínku stojí skutečnost, že jsme nachodili 27 kilometrů! Večer po návratu na chalupu jsme šli do lesa sbírat dřevo na táborák, který nám svou perfektní hrou na kytaru zpříjemnil pan učitel Voda. Zazpívali jsme si, zahráli si karty a již se těšili na noční výšlap za východem slunce!

Za východem slunce jsme si museli přivstat, již před čtvrtou ranní jsme opět šlapali do kopce. Poté, co jsme si užili vycházející slunce nad Pecí pod Sněžkou, vrátili jsme se na chalupu a náročnou noc alespoň na hodinku dospali.

Po probuzení nás již čekala jen snídaně, balení a návrat do našich domovů. Každý z nás si odvezl nejen větší či menší puchýře, ale především krásné zážitky. Na horách jsme společně rozhodně nebyli naposledy!!! Během výpravy jsme našlapali přes 40 kilometrů a nohy nás bolí možná ještě dnes, ale což, hory přeci musí bolet!

Za účastníky pana učitele Vodu s Adarikem, Adrianu Neumanovou, Ondru Savického, Dominika Kadlece a Honzu Marka sepsali Kateřina Svatošová a Mgr. Radek Kozel.