TVP houby – 2.odd


V týdnu 11. – 15.10. jsme si s dětmi povídali o houbách. Poznávali jsme houby na obrázcích a rozdělovali je na jedlé a jedovaté. Seznámili jsme se se stavbou houby a zkoumali je lupou. Děti si vyslechly pohádku „Malý hříbek“, kterou si i zahrály. Naučili jsme se novou písničku „Hádaly se houby“ a procvičili písničku „Marnivá muchomůrka“. Děti měly možnost vytvářet ze slaného těsta muchomůrky nebo hříbky, procvičovaly počítání i písmenka, protáhly si tělo při cvičení zdravotních cviků, procvičovaly výstup na žebřiny. Děti se naučily, že sbíráme jen houby, které dobře známe, a že by nám měl vždy poradit dospělý. Ostatní houby neničíme a necháme je pro zvířátka.

Tento týden jsme ještě oslavili Natálky šesté a Lilinky páté narozeniny. Zavádíme si s dětmi nový narozeninový rituál, „Narozeninové slunce“, ve kterém se seznámíme s jednotlivými roky života oslavence. (Narozeninové Slunce má dvanáct paprsků, každý paprsek nese jméno jednoho měsíce. Jedno „oběhnutí“ znázorňuje rok. Děti přikládají své fotografie od miminka po současnost.) Společně si fotografie prohlížíme a vyprávíme si. Aktivita byla pro děti zajímavá, už se těšíme na další narozeninovou oslavu.

Vlaďka Hrůšová