Výstražná stávka 27. 11. 2023


Vážení rodiče,

stávkovým výborem jsem byl informován o rozhodnutí všech zaměstnanců připojit se k jednodenní stávce zaměstnanců škol a školských zařízení. Na základě této skutečnosti Vám oznamuji uzavření základní školy, obou mateřských škol, školní družiny i školní jídelny v pondělí 27.11.2023. 

Omlouvám se za případné komplikace.

Mgr. Bc. Petr Lehký, ředitel školy

Prohlášení zaměstnanců:

Vážení rodiče,
jistě jste zaregistrovali, že MŠMT chystá změny. Navrhovaná opatření jsou z našeho pohledu pro školství velmi negativní.


MŠMT plánuje:
1. Snížení počtu vyučovaných hodin. To pro nás znamená, že bychom museli výrazně omezit individualizaci výuky, zrušit tandemové hodiny, omezit dělení tříd na skupiny, výrazně méně bychom se věnovali nadaným žákům a pravděpodobně bychom museli zrušit i výuku logické matematiky. Což jednoznačně vidíme jako krok zpátky. Touto redukcí bychom přišli o 30 hodin týdně a museli bychom propustit 2 učitele.

2. Snížení platů a počtu nepedagogických pracovníků, tedy kuchařek, administrativních pracovníků, techniků ICT, uklízeček a školníka. Školu bez těchto zaměstnanců si opravdu představit neumíme.

3. Snížení počtu asistentů pedagoga. Pro naši školu by toto opatření znamenalo, že budeme muset propustit polovinu asistentů pedagoga.


Na 27. listopad avizovaly školské odbory stávku. Nikdy jsme nebyli zastánci této cesty, ale tentokrát nás nenapadá, jak jinak dát vládě jasně najevo, že s navrhovanými změnami jednoznačně nesouhlasíme.

Škola bude v pondělí 27. 11. 2023 uzavřena z důvodu aktivní účasti 100% zaměstnanců ve stávce.

Vážení rodiče,

víme, že Vám zavřenou školou zkomplikujeme situaci, ale věříme, že chápete, proč jsme se takto rozhodli. Nebudeme se prát za sebe, budeme bojovat za možnost kvalitního vzdělání pro Vaše děti.

Škola bude kompletně uzavřena. Do stávky se zapojí základní škola, obě mateřské školy, školní jídelna i školní družina.

Děkujeme za pochopení.

Zaměstnanci ZŠ a MŠ, Hradec Králové, Úprkova 1