Tajný život města

Také letos pokračujeme v pěkném projektu Tajný život města. V loňském roce se nám spolu s ostatními zapojenými školami povedlo zaplnit aplikaci PlantNet druhy rostlin rostoucími v našem okolí. Tato aplikace potom běžným uživatelům umožní rozpoznat neznámé a záhadné rostlinné druhy.

Letos má projekt trochu jinou náplň. Znáte Questing? My ano. A někteří žáci naší školy, konkrétně žáci ze 6.A, vytvoří quest i pro Vás. To je cílem tohoto projektu.

Quest neboli hledačka je v podstatě vylepšená procházka krajinou nebo městem. Quest je hra, při které se vydáte na cestu, budete hledat nápovědy a luštit tajenku, potřebujete jen tužku a papír. Pomocí veršů a úkolů je popsána trasa podle orientačních bodů. Po splnění úkolů a vyluštění tajenky objevíte poklad. Více o Questingu a seznam českých hledaček naleznete na stránkách www.questing.cz.

Šesťáci se do tvorby hledačky vrhli s nadšením. Naše hledačka bude situována v okolí školy, tedy v Malšovicích. A budete překvapeni, na jaká zajímavá místa jsme narazili.

Projekt probíhá ve spolupráci se vzdělávacím centrerm Tereza Praha, firmou Veolia a  spolkem Actaea, který shromažďuje české questy.

Zpráva z tvorby questu:

ZŠ Úprkova Hradec Králové

14. února 2018 jsme odstartovali tvorbu questu v okolí školy v rámci projektu Tajný život města. Tento projekt probíhá ve spolupráci se skupinou Veolia a vzdělávacím centrem Tereza. Šesťáci se do práce pustili s velkou chutí. Nejprve se s questingem seznámili na První hradecké hledačce Na Plachtě, kde si zkusili dojít do cíle podle questu, který vytvořilo středisko Sever. Potom se s teorií seznámili na semináři, který proběhl u nás na škole právě v únoru. No a pak již spěchali do tvorby vlastní hledačky.

Nejprve jsme navštívili malšovickou knihovnu, kde skvělá paní knihovnice Alice pro nás vytipovala zajímavá místa Malšovic. Toto povídání bylo pro děti nesmírně zajímavé, protože objevily, že místa, kterými denně procházejí, mohou mít svá na první pohled nezřetelná tajemství. Věděli jste třeba, že za první republiky tady lidé bydleli v odstavených vagónech? A několik z nich je dokonce obýváno dodnes. Toto a další zajímavá zastavení budou questuristy čekat na naší malšovické hledačce, kterou bude provázet tajemný zelený mužíček (Malšovický vodník), který kdysi strašil mladé muže vracející se z hospody.

Tak nám držte palce, ať se hledačka povede!!

Finální quest

Partneři projektu: