3D tisk na ZŠ Úprkova, aneb tiskneme už druhým rokem!


Ani letos se tiskárna nezastavila a dokonce se nám tiskové možnosti trošku rozrostly. K naší jedné perfektně vyladěné Průša MK3S+ se s novým patrem přidaly další dvě Průša MK4. Obrovské množství filamentu bylo transformováno v nádherné scenérie pro naše modeláře a nyní již tradičně také na školní trofeje a medaile. Pár ošklivých komplikací v podobě tzv. „blob of doom“ se sice přihodilo, ale s tím si dokážu poradit 🙂

Navíc jsme výrazně rozšířili výuku a základy práce v 3D modelovacím prostředím Tinkercad si již ke konci roku vyzkoušel téměř celý druhý stupeň. Žákům zásadně netiskneme kupované nebo stažené modely a ani modely nebo příslušenství ke zbraním, ale jestliže si něco vlastními silami vytvoří (a je to tisknutelné ideálně bez podpor), mohou si takovýto model odnést domů ať již sobě, nebo třeba jako dárek rodičům nebo sourozencům.

Povedené modely tiskneme dvakrát – jednou jeho tvůrci a jednou k nám na výstavku, která nyní obsahuje formuli, raketu, medvídka a na cestě je autíčko, traktůrek a malý model beisballového stadionu. Co se nám povedlo vytisknout si můžete prohlédnout níže a příští rok může na těchto fotkách být třeba i váš výtvor.

Autor textu a fotografií: RNDr. Tomáš Hornik, Ph.D.

Medaile a trofeje

Scenérie pro modeláře

Žákovské výtvory

Ostatní tisky a selhání