Křížem krážem Českou republikou

Zvládneme všichni společně obejít Českou republiku a navštívit všechna „světová“ místa? Kde se v České republice nachází Sibiř a kde Sahara? Kterému místu se přezdívá Yellowstone a součástí kterého města je Korea?

Abychom se začali hýbat, připravili jsme si pro vás volnočasovou aktivitu. Ať už jdete na nákup, vyvenčit pejska, podívat za krásami nedalekého lesa, běháte (venku či na běžícím pásu) nebo plavete v domácím bazénu, změřte si trasu, kterou jste urazili a potom ji zaznamenejte do přiloženého formuláře. Všichni účastníci dohromady mají před sebou trasu dlouhou 1567 km.

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

  1. Urazit libovolnou vzdálenost – pěšky/uběhnout, na kole, na běžícím pásu či v bazéně.
  2. Změřit danou vzdálenost – pomocí krokoměru, tachometru na kole nebo pásu, pomocí měření trasy na portálu mapy.cz (případně maps.google.com) či jiným způsobem.
  3. Vyplnit formulář, abychom se na mapě posunuli zase opět o kousek dál. Formulář najdete na adrese: https://1url.cz/@kkcrodp

Výsledek cesty za celou školu můžete sledovat na adrese: https://1url.cz/@kkcrmap

BONUS:

Pokud trasa dosáhne určitého „světového místa“ (např. Hanáckých Athén), objeví se na mapě symbol červeného či černého kolečka. Po jeho rozkliknutí si můžete dobrovolně splnit úkol či se dozvědět něco zajímavého o daném místě. Už nyní je na ukázku na mapě umístěn bod Obora s divočáky.

Hledáme nejzdatnější chodce, běžce, jezdce či plavce. Určitě vás nemine cena, až se po skončení soutěže opět uvidíme ve škole.

V případě dotazů kontaktujte pana učitele Varhaníka: varhanik@zsuprkova.cz

JAK VYPADÁ CELÁ TRASA?