Británie 2025

Na konci května 2025 nás čeká dlouho očekávaný školní zájezd do Velké Británie.

Žáci se mohou těšit na Londýn a jeho objevování na lodi, metrem i dvoupatrovým autobusem. Největším lákadlem je návštěva mrakodrapu the Shard, nejvyšší budovy Velké Británie. Také se dostaneme do útrob Tower Bridge a projdeme si přírodovědecké muzeum se spoustou dinosaurů, zvířat, interaktivních expozic a dalších. Navštívíme Buckinghamský palác, poslechneme si odbíjení Big Benu a třeba si dáme i něco dobrého k snědku. Největším magnetem je návštěva zábavního parku Thorpe Park, který nabízí množství adrenalinových atrakcí, kde se žáci určitě vyřádí. Aby byl výčet destinací kompletní, navštívíme i britské pobřeží s útesy Seven Sisters a přístavní město Brighton, kde nás čeká pláž s vyhlídkovou věží Brighton i360, která nabídne nezapomenutelný pohled na Velkou Británii a přilehlé moře. Dle mého názoru největší lákadlo je ale ubytování u britských rodin, kde budou žáci trávit večery a snídaně. Oběd pak dostanou formou balíčku přibaleného na cestu.

Mgr. Marek Petráček