Matematický orientační běh


V pondělí 10.10. se čtveřice žáků z osmých a devátých tříd zúčastnila matematického orientačního běhu, který uskutečnilo Gymnázium J.K. Tyla. Bylo zde 10 různých škol a mezi nimi byla i ta naše, ZŠ Úprkova. Za naši školu se zúčastnili osmáci.Matěj Bartoš a Vojta Hájek a deváťáci Jakub Hajný a Kateřina Svatošová. Matematický orientační běh se běžel v Jiráskových sadech. Bylo celkově 30 stanovišť, měli jsme na to 1h a 45 minut (v podstatě na jednom stanovišti jsme mohli být až 3 minuty). Když jsme danou úlohu vypočítali, museli jsme běžet zpátky na určité místo (altán). Tam jsme předali výsledky žákům z gymnázia ke kontrole. Když jsme to měli dobře, uznali nám to a dali nám kartičku ,,první pokus“. Ten sloužil k tomu, pokud by se nám daná úloha nepodařila, tak jsme se mohli rozhodnout, zdali chceme kartičku s ,,druhým pokusem“. Pokud ano, běželi jsme zpátky na to samé stanoviště, kde jsme dali kartičku ,,druhý pokus“ a oni nám dali novou úlohu. Po skončení orientačního matematického běhu následovalo vyhlášení výsledků. Kuba Hajný s Káťou Svatošovou se umístili na 6. místě z 33 týmů. Obdrželi krásné ceny a diplom. Nikdo však neodešel s prázdnou, všichni si odnesli účastnický list a placku gymnázia J. K. Tyla.

Autorka textu: Kateřina Svatošová