Módní přehlídka panenek 13. 1. 2023


Podle zájmu dívek z prvního stupně jsme usoudili, že je opět čas provětrat panenky staré i nové, od Ježíška i od babičky s dědečkem…Proto jsme v pátek 13. ledna uspořádali po deseti letech další módní přehlídku panenek všech typů. Na přehlídkovém molu se sešlo přes dvacet různých modelek ze světa hraček, doprovázených svými hrdými majitelkami a dokonce dvěma majiteli !K vidění byly nápadité outfity, které dětí stvořily vlastníma šikovnýma rukama přes vánoční prázdniny i těsně před módní přehlídkou a zcela tak připomněly svět velké módy haute couture.

Jako zpestření klasické chůze po přehlídkovém molu nabídly talentované dívky ze 4. B Klárka Peterová, Zuzanka Holoubková a Viktorka Střítecká zábavné panenkovské divadelní představení, ke kterému vytvořily i kulisy a rekvizity. Představení mělo velký úspěch a děvčatům patří zvláštní uznání za originální nápad!

K vidění byla i malá výstava sběratelských panenek Barbie Sofinky Lněničkové ze 3.B a vozidel pro panenky Václava Kuříka.

A jaké jsou výsledky?

Cenu odborné poroty, která se v duchu naší školy zaměřila na modely z recyklovaných materiálů, získala Vendulka Pražáková z 1.B za papírové šaty. K vidění byly i originální šaty z gumového balonku nebo z PE vycpávek do balíků. Skvělé!

Cenu diváků, kteří svým hlasováním rozhodovali po zevrubné prohlídce všech modelů zblízka, získaly při rovnosti bodů dvě žákyně třídy 4.B – Klárka Antošová a Nikola Matějková.

Na druhém místě se se svými módními kreacemi umístila Nikola Kubínová ze 2.A.

Třetí místo při rovnosti bodů bylo opět několikanásobné – Anička Chmelová (4.B), Anička Rindová (3.B) a Hugo Halík (2.A) si mohli k úspěchu vzájemně pogratulovat.

Vítězové na „bedně“ i všichni další účastníci si odnesli na památku diplomy i hezké odměny, věnované generálním sponzorem, internetovým obchodem Kreativní Brabec, kterému tímto velmi děkujeme.

Na místě byli přítomni i školní reportéři, tak se určitě podívejte na fotografie a videa, ať sami můžete předvedené modely posoudit.

Jsme velmi rádi, že i v dnešní době se na naší škole najdou tvořivé děti s fantazií, které ještě svoje hračky neodložily navždy ve prospěch mobilních telefonů a sociálních sítí 🙂

Pokud se módní přehlídka setká s pozitivním ohlasem veřejnosti, rádi zorganizujeme za rok další.

Autoři textu: Iveta Velcová a Václav Kuřík