Ohlédnutí s videostudiem – Podzimní výstava mazlíčků

Ačkoliv se tak může zdát, naše školní videostudio nezemřelo a stále čile pracuje. Za každým videem se skrývá obrovské moře práce – natočením samotné akce vše teprve pouze začíná. Dále je potřeba veškeré záběry z kamer stáhnout a protřídit, vybrat jen těch pár úplně nejhezčích, akci sestříhat, sepsat studiový vstup pro moderátory, najít vhodný termín a místnost pro natočení studiovky, připravit vybavení a vše natočit, sestříhat studiovku, přidat titulky, nahrát závěrečnou práci na YouTube a sem na web školy.

Jelikož sám nemám nejmenší šanci toto všechno nějak rozumně stíhat ke všem mým dalším pracovním povinnostem, žáci zapojení do školního reportážního štábu se letos povinně zúčastnili kroužku, na kterém jsme se učili editovat videa a další důležité pracovní postupy při tvorbě reportáže. Vloni mi se střihem reportáží pomáhal pouze Adam Šimůnek (jehož prací je například krásně zpracovaný loňsky Sportovní den), ale letos se již zapojili i další – jmenovitě například Julie Zezuláková (která nám sepsala nějaké texty ke studiovkám), Amélie Bukai (která také sepsala texty ke studiovkám i nějaké články na web – viz níže) a Tereza Cejnarová (která úplně sama sestříhala záběry ze zimního sportovního dne).

Práce, která se rozdělí mezi deset lidí jde desetkrát rychleji, takže doufám, že další reportáže se brzy začnou objevovat rychleji a dříve. Navíc nově ucelenějí – ke každé akci bude kromě videa publikován i žáky sepsaný článek tady na webu a většinou i fotogalerie. A teď už k samotné výstavě mazlíčků 🙂

RNDr. Tomáš Hornik, Ph.D.

Podzimní výstava mazlíčků

4. října se uskutečnila další krásná akce plná ne jenom žáků ale taky jejich zvířátek. Proběhl totiž další ročník výstavy mazlíčků. Na výstavě se letos objevily ne jenom kočičky, králíčci a křečci ale také i hadi, gekoni, slepice, andulky a plno dalších zajímavých zvířat. Žáci mohli hlasovat ve dvou kategoriích, jaké zvířátko jim přijde nejhezčí a jaké nejzajímavější. Gratulujeme všem výhercům a těšíme se na další zvířátka i žáky na dalším ročníku.

Autorka textu: Amélie Bukai, 8.C