Ohlédnutí s videostudiem za celým školním rokem


Dnes, tedy v pátek 21. 6. 2024, jsme se s našim školním reportážním štábem ohlédli za tímto pomalu končícím školním rokem. První a druhou hodinu proběhlo promítání zpracovaných reportáží žákům celé školy. Nyní již v prostorách naší rozrostlé školy jsme měli k dispozici velkou televizi a o ozvučení se postaral pan asistent Jiroušek. Zážitek tedy nekazil ani mizerný obraz z projektoru, ani nesrozumitelné povídání se špatnou akustikou.

Letos se náš tým zúčastnil celkem 18 akcí, z nichž 9 se nám povedlo dotáhnout do finální podoby. Náš štáb existuje již téměř dva a půl roku a oproti předchozím letem přebírají více a více práce samotní žáci. Příští rok s nabývajícími zkušenostmi stoupne určitě jak kvalita, tak množství našich videí, takže se máte na co těšit. Navíc každý rok přibíráme čtyři nové členy z končících šestých ročníků, takže očekávejte nové tváře za i před kamerou.

Další novinkou byla naše účast ve druhém ročníku soutěže České televize Reportéři na startu a ačkoliv jsme nevyhráli, odnesli jsme si mnoho cenných zkušeností. Naši reportáž a reportáže dalších škol naleznete zde https://edu.ceskatelevize.cz/soutez/reporteri-na-startu/soutezici/2-stupen Rozhodně máme v úmyslu v soutěžení pokračovat a kromě dalšího ročníku této soutěže (který doufáme opět bude), plánujeme i účast na filmové soutěži Technologické agentury ČR, kterou jsme letos bohužel nestihli zpracovat (ačkoliv nápad byl moc pěkný).

Děkuji všem za tvrdou práci čítající doslova stovky hodin a těším se na další spolupráci v příštím školním roce
RNDr. Tomáš Hornik, Ph.D.

Náš štáb a závěrečné rozloučení

Všechny reportáže ze školního roku 2023/2024