ScratchCup 2024

Dnes, ve čtvrtek 23. 5., proběhlo o velké přestávce vyhlášení výsledků osmého ročníku soutěže ScratchCup. Jedná se o soutěž v programování v prostředí Scratch, která je (na naší škole) určená pro žáky od sedmých do devátých tříd.

Letos se soutěže zúčastnilo celkem 214 žáků ze 37 škol z celé České republiky a i obtížnost tří zadaných úloh poněkud stoupla. Na naší škole si na soutěž troufnulo celkem 22 žáků, z nichž alespoň jednu vypracovanou úlohu odevzdalo 15 soutěžících.

Do této soutěže jsme se zapojili historicky již počtvrté a loňský výherce Oliver Košťál i letos ukázal, že na to má. Sice neskončil na prvním místě v republice, jako se mu to povedlo vloni (gratulace), ale i tak obhájil velmi slušné dvacáté místo v rámci celé ČR. Tím se dostáváme k našim výhercům:

Umístění
na ZŠ Úprkova
Umístění
v republice
JménoRočník
120Oliver Košťál9.
249Jan Kučera7.
367Nadin Vítová7.

Tito výherci si odnesli naše školní diplomy, 3D tištěné medaile a poukazy na nákup elektroniky v Datartu. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších ročnících.

Obrovské dík patří v neposlední řadě organizátorkám z Dvořákova gymnázia SOŠE v Kralupech nad Vltavou a Gymnázia Jana Keplera v Praze 6. Tato soutěže je velkým osvěžením tohoto nelehkého tématu.

Autor: RNDr. Tomáš Hornik, Ph.D.