ŠD 5 Na vlnách tvořivosti


Za krásného oblačného dne jsme se s dětmi zahleděli do oblak a říkali jsme si, co nám jednotlivé mraky připomínají. Některé mraky vypadaly jako mořské útesy a tajuplné ostrovy. Jeden z mraků se pohyboval tak rychle, že nám dokonce připomínal letícího draka. Drak se díky větru pohyboval tak rychle, že po čase splynul s ostatními útesy mraků a vytvořil se tak krásný prostor modrého a čistého nebe, který najednou vypadal jako mořský přístav. Celá tato krásná situace v nás vzbudila myšlenku, že nebe vypadá jako moře s bílými loděmi a útesy, mezi kterými občas zuří obrovský vodní vír. S dětmi, inspirováni krásnou scenérií, jsem se rozhodli náš zážitek výtvarně zpracovat.   S využitím temperových, olejových a pastelových barev děti namalovaly nádherné obrázky s mořskou tématikou. Další děti skládaly lodičky z papíru a jiné připravily mořské vlnobití. Společně s dětmi jsme tak vytvořili nástěnku vystihující dětské představy a snění.

Vychovatel: Johan Jirka