Sobotní výlet s Uranem


V sobotu 21.1.2023 vyrazilo 23 dětí a paní vychovatelky z šd do Dvora Králové nad Labem. Jízda vlakem byla příjemná a rychle uběhla. O to delší a chladnější byla dva kilometry  dlouhá cesta pěšky do Galerie minerálů. Radovánky na sněhu nám chůzi zpestřily a my se tím alespoň zahřáli. V recepci nás přivítal majitel výstavní galerie a sběratel minerálů v jedné osobě pan Luboš Blaha. S úžasem v očích a se zatajeným dechem jsme procházeli expozice galerie. Viděli jsme na 6000 exponátů minerálů z celého světa, svezli jsme se výtahem plným granátů a na závěr jsme si nakupili suvenýry. Cestou zpět na vlakové nádraží jsme viděli krásnou krajinu Zvičiny a Krkonošského podhůří. Ve vlaku jsme si místo svačiny rozbalili nové, třpytivé poklady.

Autorky textu: Vychovatelky Andrysová a Urbánková