Zimní radovánky ŠD 5


Zima nás zpočátku potrápila svým deštivým a blátivým počasím. S dětmi jsme se proto rádi schovali v teple naší družiny, kde jsme tvořili nejrůznější papírové andílky, čerty a Mikuláše, abychom tyto nebeské a pekelné bytosti se vší parádou přivítali. Jakmile se zima zachumlala do své bílé přikrývky, děti se okamžitě vydaly ven a vesele se oddaly zimnímu řádění v chumelenici a stavění sněhuláků. Chumelenice byla tak velká, že sněhová peřina pokryla i náš kouzelný hrad na školní nástěnce. Když se děti venku dostatečně vyřádí, opět se navracíme do naší družiny, kde vystřihujeme vločky z papíru a soutěžíme o nejdelší vánoční řetěz. S dětmi jsme také nezapomněli napsat dopis Ježíškovi, který jsme společně schovali za okno. Snad si Ježíšek dopis brzy přečte a každému nadělí vše, co si přál.  
Autor: Johan Jirka